Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zieleniec Ski Arena


JC

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, marionen napisał:

Instruktor bez kijków, ładny przykład daje, efekty widać na stokach w całej Polsce...

Nartomaniaki w akcji, oni nigdy nie odpuszczają...

Cześć

Wiesz to już nie o to chodzi. Jak ma male dziecko, które zaczyna albo parę to musi zostawić kije - nie ma wyjścia. Ale generalnie prezencja jest bardzo słaba a to już jest rzecz ważna i za uchybienia w stroju można było wylecieć z kursu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marionen napisał:

Instruktor bez kijków, ładny przykład daje, efekty widać na stokach w całej Polsce...

Nartomaniaki w akcji, oni nigdy nie odpuszczają...

Piotrek Szymczyk coś mówił, że koło Podgórzyna coś otworzyli.

DSC_1842.JPG

DSC_1843.JPG

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz to już nie o to chodzi. Jak ma male dziecko, które zaczyna albo parę to musi zostawić kije - nie ma wyjścia. Ale generalnie prezencja jest bardzo słaba a to już jest rzecz ważna i za uchybienia w stroju można było wylecieć z kursu.

Pozdrowienia

Cześć Mitek!

Ja zaczynałem w wieku 4 lat. Nie miałem instruktora, moim guru był mój ojciec (na szczęście dla mnie, bardzo dobry narciarz) i nigdy nie jeździliśmy bez kijków , jakoś oczu sobie nie wydłubałem, nikogo na kij nie nabiłem. Kije zawsze pomagają narciarzowi, wstać, podejść, złapać równowagę, nawet tym co się dopiero uczą. Jak widzę te wiszące łapy, nawet w kolejce do wyciągu, to jest to wizualny dramat. I to łapanie się innych narciarzy, wjeżdżanie w nich, no bo jak się ma zatrzymać w kolejce bez kijków, stratuje wszystko na swojej drodze, ale w łapie kijka nie utrzyma...

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

Pierwsze słyszę, że coś otworzyli w Podgórzynie (tym między Karpaczem a Piechowicami). No chyba, że chodzi Ci o Przygórze w górach Sowich...

Tak właśnie

http://przygorzeski.pl/

źle go zrozumiałem.

Wyciąg zatrzymany do piątku

Utworzono: 14 grudzień 2020
W związku z kiepskimi dla nas prognozami w temacie temperatur na najbliższe dni oraz chęci utrzymania pokrywy śnieżnej w możliwie najlepszej kondycji na nadchodzący weekend podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu pracy do najbliższego piątku. Założenie jest takie, że wystartujemy ponownie w piątek 18.12.2020. na jazdę nocną (od 16.30 do 20.00). Do tego czasu prosimy o przestrzeganie regulaminu czyli nie spacerowanie na terenie obiektu, (zwłaszcza po śniegu w zabłoconych butach!), o niewyprowadzanie psów oraz o bezwzględne dostosowanie się do zakazu jazdy na sankach i tego typu urządzeniach, abyśmy mogli w najbliższy weekend ponownie skorzystać z możliwości jazdy. Trzymajcie kciuki za mrozy! 
Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mario33 napisał:

Oni Cię tam chyba nienawidzą 😎 przyjdzie po nocy, kręci się po stoku, d..e zawraca 🤣

Nie jest tak źle. Dziś nikogo nie spotkałem. Po wężach/kablach nie jeźdzę. Nie narzucam się.

Wczoraj o dziwo w środku nocy spotkałem podchodzącego obsługującego armatki, z czołówką, jak ja,

grzecznie zwrócił mi uwagę, żeby nie jeździć, więc zdjąłem narty, a że byłem na dole, więc podszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mario33 napisał:

Oni Cię tam chyba nienawidzą 😎 przyjdzie po nocy, kręci się po stoku, d..e zawraca 🤣

Czubek który ma w d..e zasady prywatnego ośrodka i chwali się ich łamaniem (zdjęcia powyżej).

"UWAGA: W godzinach od 21:00 do 08:00 obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania na stokach narciarskich z wyjątkiem dnia 31.12.2018. W tym czasie odbywa się ratrakowanie stoków (w tym ratrakowanie na lince), które może grozić uszczerbkiem na zdrowiu."

źródło: https://www.zieleniec.pl/raport-pogodowy-ze-stokow/

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki za info.

Planuję w przyszłym tygodniu zawitać poza-weekendowo, tylko niestety prognozy na plusie. Ale mam nadzieję że się mylą.

Byłem w grudniu pierwszy z dwóch dni jakie udało mi się pojeździć w tym sezonie i trasy również nie były dobrze przygotowane, ale wtedy był głównie sztuczny śnieg i temperatury na plusie co w sumie tłumaczyło stan tras.

Zobaczymy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w Zieleńcu. Nie umiem wstawić fotek :( więc relacja nie będzie poparta zdjęciami. Wczoraj ze strony ośrodka  wydrukowaliśmy z mężem oświadczenia o udziale w szkoleniu i z gotowym papierkiem zameldowaliśmy się przy kasie o 8:40. Kolejki długiej nie było, staliśmy może z 5 min, i z kartą umożliwiającą korzystanie z wyciągów podczas szkolenia ruszyliśmy pod kanapę W3 winterpool. Obsługa przygotowała z siatek takie "rękawy" doprowadzające pojedynczo ludzi do krzesła, tak aby nikt nikomu na plecach nie stał. Ułatwiło to bardzo korzystanie z krzeseł, nikt się nie pchał i na niczyich nartach czy też desce nie stał. Wjechaliśmy bodajże o 8:50 (wyciąg ruszył przed czasem) i po świetnie przygotowanych trasach śmigaliśmy tylko do 13:00 (niestety kawał drogi powrotnej do domu i jutro ranna praca) Przez pierwsze dwie godziny było baaardzo luźno. Praktycznie zjazd i wjazd bez stania do wyciągu. Około 12 już było troszkę więcej ludzi ale do krzesła czekało się max 2-3 min. Na pewno dużo dawało to, że prawie wszystkie wyciągi "chodziły", nie działała tylko Nartorama i tamta część stoku. Jak schodziłam o 13, to już stok trochę zmaltretowany był w okolicy dojazdów do kolejek, natomiast same stoki jakość trzymały nadal. Warunki dzisiaj były rewelacyjne mały mrozik (rano -10, najcieplej -4), i piękne słoneczne, bezchmurne niebo, i praktycznie brak wiatru.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, channel said:

Dzisiaj byłam w Zieleńcu. Nie umiem wstawić fotek :( więc relacja nie będzie poparta zdjęciami. Wczoraj ze strony ośrodka  wydrukowaliśmy z mężem oświadczenia o udziale w szkoleniu i z gotowym papierkiem zameldowaliśmy się przy kasie o 8:40. Kolejki długiej nie było, staliśmy może z 5 min, i z kartą umożliwiającą korzystanie z wyciągów podczas szkolenia ruszyliśmy pod kanapę W3 winterpool. Obsługa przygotowała z siatek takie "rękawy" doprowadzające pojedynczo ludzi do krzesła, tak aby nikt nikomu na plecach nie stał. Ułatwiło to bardzo korzystanie z krzeseł, nikt się nie pchał i na niczyich nartach czy też desce nie stał. Wjechaliśmy bodajże o 8:50 (wyciąg ruszył przed czasem) i po świetnie przygotowanych trasach śmigaliśmy tylko do 13:00 (niestety kawał drogi powrotnej do domu i jutro ranna praca) Przez pierwsze dwie godziny było baaardzo luźno. Praktycznie zjazd i wjazd bez stania do wyciągu. Około 12 już było troszkę więcej ludzi ale do krzesła czekało się max 2-3 min. Na pewno dużo dawało to, że prawie wszystkie wyciągi "chodziły", nie działała tylko Nartorama i tamta część stoku. Jak schodziłam o 13, to już stok trochę zmaltretowany był w okolicy dojazdów do kolejek, natomiast same stoki jakość trzymały nadal. Warunki dzisiaj były rewelacyjne mały mrozik (rano -10, najcieplej -4), i piękne słoneczne, bezchmurne niebo, i praktycznie brak wiatru.

Dziękuę serdecznie za relację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michas222k napisał:

Też udało mi się dostać do Zieleńca w niedziele. Jeździłem od 12 do 19. Od 16 mały ruch na trasach. Wcześniej troszkę ludzi było, ale wybrałem stok przy wyciagu grapa, tam narciarzy wyraźnie mniej.

A kontrola policyjno- sanepid była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...