Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austriacki lodowiec - gdzie najlepiej? :)


gospa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mieszkałem w Spiss ostatnia wioska przed granicą szwajcarską, dość tanio za 4 osobowy apartament płaciłem około 400 euro w styczniu, dodatkowo dają gastekarte, także jesteś do przodu 30-40 euro na karnecie. Dojazd do Samnaun bez problemu jakieś 10 minut po płaskim, na granicy żywego ducha przez tydzień nikt mnie nie kontrolował ani nic. Z minusów to Spiss to mega zadup... nawet jak na standardy tyrolskie nie ma sklepu, knajpy, o 18 wszyscy w domach śpią. W Samnaun normalnie można płacić euro, parkingi duże i darmowe, jack daniels o ile pamiętam 15 euro za litr, paliwo 1,10 euro, ale wtedy w Austrii było po 1,40 także w tym roku może być nawet poniżej euro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkałem w Spiss ostatnia wioska przed granicą szwajcarską, dość tanio za 4 osobowy apartament płaciłem około 400 euro w styczniu, dodatkowo dają gastekarte, także jesteś do przodu 30-40 euro na karnecie.

Jest to jakiś sposób na obniżenie kosztów, ale pomimo wszystko, to w styczniu ja wolę jechać do Włoch niż do Ischgl. Poza tym, konieczność płacenia za skipass 5-letniego dzieciaka przekreśla ten ośrodek w moich oczach całkowicie.

Na Hintertuxie nie dość, że jeździł za darmo, to przy kupnie skipassów jeszcze obaj chłopcy dostali po paczce żelków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś sposób na obniżenie kosztów, ale pomimo wszystko, to w styczniu ja wolę jechać do Włoch niż do Ischgl. Poza tym, konieczność płacenia za skipass 5-letniego dzieciaka przekreśla ten ośrodek w moich oczach całkowicie.

Na Hintertuxie nie dość, że jeździł za darmo, to przy kupnie skipassów jeszcze obaj chłopcy dostali po paczce żelków!

Niestety Ischgl to nie zadupiasty lodowczyk i się ceni. Gdzie żeś o tym dziecku wyczytał ? Z tego co wiem to dzieci w Ischgl do 8 roku życia jeżdżą za free a ulgowy karnet dziecięcy obowiązuje aż do 17 roku zycia.

Ja mieszkałem w Spiss ostatnia wioska przed granicą szwajcarską, dość tanio za 4 osobowy apartament płaciłem około 400 euro w styczniu, dodatkowo dają gastekarte, także jesteś do przodu 30-40 euro na karnecie. Dojazd do Samnaun bez problemu jakieś 10 minut po płaskim, na granicy żywego ducha przez tydzień nikt mnie nie kontrolował ani nic. Z minusów to Spiss to mega zadup... nawet jak na standardy tyrolskie nie ma sklepu, knajpy, o 18 wszyscy w domach śpią. W Samnaun normalnie można płacić euro, parkingi duże i darmowe, jack daniels o ile pamiętam 15 euro za litr, paliwo 1,10 euro, ale wtedy w Austrii było po 1,40 także w tym roku może być nawet poniżej euro.

Jack Daniels będzie na pewno tańszy - berbelucha marnych lotów więc ceny nie trzyma. Jameson litrowy 11.90, Jeam Beam cos koło 9, paliwo jeżeli piszesz o dieslu to raczej tyle nie kosztowało - ewentualnie 1.20. Chyba że benzyna to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie żeś o tym dziecku wyczytał ? Z tego co wiem to dzieci w Ischgl do 8 roku życia jeżdżą za free a ulgowy karnet dziecięcy obowiązuje aż do 17 roku zycia.

Chyba masz rację.

W cenniku co prawda nigdzie nie piszą wprost, że małe dzieci jeżdżą za darmo, ale jest informacja, że skipass dziecięcy obowiązuje od 8-16 lat.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, z Twojego doświadczenia , jak myślisz co będzie otwarte ( wyciągi ,trasy ) w Ischgl na inauguracje sezonu 27.11?

Dzięki.

Na podstawie warunków w innych dolinach w Tyrolu:

- u góry, powyżej 2000 (mniej więcej) jest rewelacyjnie, warunki świetne, bez uwag, do tego w wielu miejscach armatki idą na pełny gwizdek (w Ischgl też na podst. kamer)

- w dolinach jest zielono,

- widać że w Gurglach i Sölden próbowali przygotować trasy na dół, naśnieżyć - ale jakiś deszcz im musiał spłukać

- Ischgl jest zielone, do tego "level 0" w najbliższych dniach będzie gdzieś między 2500 a 3000 m n.p.m. - więc raczej nic się nie zmieni

- z doświadczenia i oglądu sytuacji - u góry będzie czynne niemal wszystko, może poza kilkoma bardziej stromymi trasami, które wymagają więcej śniegu

...no cóż - jakieś 150 km tras na otwarcie będzie musiało wystarczyć ;-)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na to rozwiązanie, ale zmroziło mnie gdy zobaczyłem ceny skipassów.

6-dniowy skipass dla dorosłego 265,50 EUR, dla dziecka 150 EUR. Przy 6-osobowym wyjeździe robi się z tego niezła kupka pieniędzy.

Chyba pozostanę przy moim ulubionym Zillertal.

PS:

W dodatku nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, by małe dzieci mogły jeździć w Ischgl za darmo!

Chyba jednak nie polubię tego ośrodka!

Ischgl - to top nie tylko narciarski ale również cenowy - jeden z niewielu ośrodków w Tyrolu gdzie sezonówka obowiązuje tylko w określonych terminach , noclegi są w dramatycznych dla polaków cenach - na pewno warto odwiedzić, wiele tamtejszych tras jest genialnych, jednak ja co roku ograniczam tam pobyt do jednego dnia i jadę gdzie jest taniej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest jedyne sensowne rozwiązanie.

Ja skacze najczęściej na 3 dni do Austrii

2 lata temu połączyłem Ischgl z St.Anton , w tamtym sezonie z Solden a pewnie w styczniu wyskoczę na dzień do Ischgl i dwa dni Serfaus-fees... odległość raptem 50 km, a można w Samnau zatankować nie tylko samochód :) litrowy Jager za 11euro bardzo kusi :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl - to top nie tylko narciarski ale również cenowy - jeden z niewielu ośrodków w Tyrolu gdzie sezonówka obowiązuje tylko w określonych terminach , noclegi są w dramatycznych dla polaków cenach - na pewno warto odwiedzić, wiele tamtejszych tras jest genialnych, jednak ja co roku ograniczam tam pobyt do jednego dnia i jadę gdzie jest taniej ....

Tyrolska sezonówka (zresztą tańsza od sezonówki na samo Ischgl) obowiązuje w Ischgl przez cały sezon z wyłączeniem sobót od którego tam grudnia.

W soboty i niedziele i tak lepiej pojechać gdzieś obok ( a jest gdzie) gdzie nie będzie weekendowych bywalców stoków a i w Ischgl nikt nie każe nikomu spać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest jedyne sensowne rozwiązanie.

- jodek 1 -jednak ja co roku ograniczam tam pobyt do jednego dnia i jadę gdzie jest taniej ....

A dlaczego ?

Ischgl to świetny ośrodek pod każdym względem - z tą różnicą w cenie skipassu też przesadzacie - te 5 euro/dziennie robi taką różnicę ?- często w knajpie dużo więcej się wydaje

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl to świetny ośrodek pod każdym względem - z tą różnicą w cenie skipassu też przesadzacie - te 5 euro/dziennie robi taką różnicę ?- często w knajpie dużo więcej się wydaje

Jeśli chcesz cenę rozbijać na dni, to nie 5 tylko 6 EUR dziennie, co na 6-dniowym skipasie daje to różnicę 35,50 EUR od osoby w stosunku do Zillertal, a 46,50 EUR w stosunku do np. Livigno. Teraz przemnóż to przez 5 osób (zakładam, że najmłodszy jeździ za darmo), to już masz 178-233 EUR więcej.

Do tego dodaj wyższe ceny noclegów oraz wyższy koszt dojazdu i robi się z tego niezła kupka szmalu.

A ponieważ do knajp to nie chodzimy, więc ten argument też odpada :)

Chętnie do Ischgl wpadnę na jeden dzień, a zaoszczędzona kasę wolę wydać na pobyt w jakimś tańszym ośrodku.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jodek 1 -jednak ja co roku ograniczam tam pobyt do jednego dnia i jadę gdzie jest taniej ....

A dlaczego ?

Ischgl to świetny ośrodek pod każdym względem - z tą różnicą w cenie skipassu też przesadzacie - te 5 euro/dziennie robi taką różnicę ?- często w knajpie dużo więcej się wydaje

taka jest specyfika moich wyjazdów .... najpierw jeden dzień samochodem i 2 max 3 dni spacerkiem lub skibusem... to samo dotyczy np: Pitztala czy Kuhtaia - Ischgl mam zaszufladkowane jako jednodniówka - co nie zmienia faktu że to fajny ośrodek lecz droższy od pozostałych w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrolska sezonówka (zresztą tańsza od sezonówki na samo Ischgl) obowiązuje w Ischgl przez cały sezon z wyłączeniem sobót od którego tam grudnia.

W soboty i niedziele i tak lepiej pojechać gdzieś obok ( a jest gdzie) gdzie nie będzie weekendowych bywalców stoków a i w Ischgl nikt nie każe nikomu spać.

Do sezonówki dorastam i pewnie w przyszłym roku ją kupie w tym roku będę miał krótszy sezon w przyczyn rodzinnych.

Na chwilę obecną liczę ile wydaje i wychodzi mi że przy 14-17 dniach jest się na plusie.

Ischgl z sezonówką ma problem co po części mnie zraża do tego ośrodka - jeżeli jest jakaś impreza na stoku to jest spora dopłata nie ma tego ani w Solden ( Montainfestival) ani w Zillertal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujcie Ischgl. Cena karnetu w niskim sezonie jest nawet niższa niż w Zillertal, można też znaleźć kwatery w bardzo przyzwoitych cenach, nie w samym Ischgl, ale w świetnie skomunikowanych pobliskich miejscowościach. My już drugi raz jedziemy do apartamentu w Kappl, gdzie przystanek skibusa docierającego w 15 minut do Ischgl jest dosłownie 3 kroki od narciarni, a cena za nocleg wynosi 25Euro. Sam ośrodek w zamian za dość wysoką cenę skipasu oferuje naprawdę wiele, jednym się może ten klimat podobać innym nie. Ischgl niewątpliwie JEST kombinatem narciarskim, ale ma doskonałą infrastrukturę bardzo dobrze radzącą sobie z tym mrowiem narciarzy. Będąc w zeszłym roku w szczycie sezonu nie odnotowałam kolejek większych niż te w Zillertal czy Skicircus. Po dwóch dniach zrozumieliśmy jak należy się poruszac, żeby być pod prąd do morza narciarzy, jest to do zrobienia. Ceny w knajpach też nie odbiegają od alpejskiej normy. My już przebieramy nóżkami na styczniowy wypad do Ischgl, uprzednio rozgrzejąc się w grudniu w jakimś mniejszym ośrodku. A co do kwater w Szwajcarii, to oferta wydaje mi się bardzo uboga i raczej mało atrakcyjna cenowo w porównaniu z AT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...