Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austriacki lodowiec - gdzie najlepiej? :)


gospa

Rekomendowane odpowiedzi

Napaliłem się na to rozwiązanie, ale zmroziło mnie gdy zobaczyłem ceny skipassów.

6-dniowy skipass dla dorosłego 265,50 EUR, dla dziecka 150 EUR. Przy 6-osobowym wyjeździe robi się z tego niezła kupka pieniędzy.

Chyba pozostanę przy moim ulubionym Zillertal.

PS:

W dodatku nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, by małe dzieci mogły jeździć w Ischgl za darmo!

Chyba jednak nie polubię tego ośrodka!

Ja właśnie w tym sezonie zmieniam Zillertal na Ischgl. Skipas do 8lat za darmo,a że sezon niski do 24.01.2015 to w sumie taniej dla 2+1 o 120e (opcja 7dni). Apartament w Kappl 600e za 4os na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w tym sezonie zmieniam Zillertal na Ischgl. Skipas do 8lat za darmo,a że sezon niski do 24.01.2015 to w sumie taniej dla 2+1 o 120e

Ja się na to nie załapię, bo mój najstarszy wnuk już skończył 8 lat, wiec za niego w Ischgl musiałbym zapłacić 150 EUR, a w Zillertal zapłacę tylko 103,50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kolejne 103.50 zaoszczędzić to jedz na Stubai lub Pitztal.

W tym sezonie Pitztal odpada, bo tam jest tylko jedna niebieska trasa, i to w dodatku obsługiwana przez orczyk, a ja w ekipie mam narciarza, który dopiero kilka dni temu skończył 5 lat, a który (jak na razie) stanowczo odmawia jeżdżenia na trasach innych niż niebieskie. Być może jakimś wyjściem byłoby Rifflsee, ale to jest ośrodek na jeden dzień.

Zapewne na przyszły sezon rozważę tę miejscówkę.

W dolinie Pitztal masz jeszcze Hochzeiger gdzie dzieci do 10 roku życia za darmo.

Ta propozycja by już bardziej pasowała gdyby nie to, że ja szukam oferty na okres ferii wielkanocnych, a dla Hochzeiger to już jest sama końcówka sezonu. Wiem, że termin jest dość nieszczęśliwy, ale ze względu na możliwości urlopowe, drugi raz w Alpy możemy tej zimy jechać tylko w tym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie Pitztal odpada, bo tam jest tylko jedna niebieska trasa, i to w dodatku obsługiwana przez orczyk, a ja w ekipie mam narciarza, który dopiero kilka dni temu skończył 5 lat, a który (jak na razie) stanowczo odmawia jeżdżenia na trasach innych niż niebieskie.

Byłeś tam? :)

Pomijam ten króciutki orczyk dla dzieci - ten ważniejszy orczyk jest poważnie długi i ma całkiem solidną trasę - w naszych warunkach czerwona - nie wiem o którym piszesz.

...ale - świetny teren dla początkujących to ta lewa gondola, trasa do stacji pośredniej (górna część) - boisko/lotnisko na 90% długości - b. przyjemne i bezpieczne.

...co nie zmienia faktu, że z grupką małych kilkuletnich dzieci zjeżdżałem nawet spod szczytu Brunnenkogel, czyli na nasze warunki najczarniejszą z czarnych - i wszystko było OK - dzieciaki były dumne :) ...tyle że trzeba je z sensem prowadzić ...prowadzić a nie straszyć :)

Być może jakimś wyjściem byłoby Rifflsee, ale to jest ośrodek na jeden dzień.

...byleś tam? :) poza kawałkiem trasy w środku ośrodka, przy dość krótkim krześle - cała reszta jest chyba bardziej wymagająca od lodowca - głównie z racji charakteru tras - są wyraźnie węższe np.

Swoją drogą - bardzo piękne miejsce, malownicze widoki - trudno uwierzyć ale chyba jeszcze fajniejsze z Pitztalera :)

Piszę to bo sam długo pomijałem Rifflsee ...bo wiadomo, głównie na obrzeżach sezonu do tej doliny itd.

Ta propozycja by już bardziej pasowała gdyby nie to, że ja szukam oferty na okres ferii wielkanocnych, a dla Hochzeiger to już jest sama końcówka sezonu. Wiem, że termin jest dość nieszczęśliwy, ale ze względu na możliwości urlopowe, drugi raz w Alpy możemy tej zimy jechać tylko w tym terminie.

...? ;)

Charakter Hochzeigera jest taki że ma długi sezon - taki układ :) Bylem tam ostatnio 2.04 i wszystko było czynne - przyznaję, że było bardzo twardo rano, ale słonecznie więc miękkło, do tego pusto - ośrodek oczywiście ciekawszy od większości lodowców.

...ale nie będę podpowiadał gdzie w przyszłym roku na Wielkanoc - bo za dużo zmiennych, zagadek, teorii :)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie Pitztal odpada, bo tam jest tylko jedna niebieska trasa, i to w dodatku obsługiwana przez orczyk, a ja w ekipie mam narciarza, który dopiero kilka dni temu skończył 5 lat, a który (jak na razie) stanowczo odmawia jeżdżenia na trasach innych niż niebieskie. Być może jakimś wyjściem byłoby Rifflsee, ale to jest ośrodek na jeden dzień.

Zapewne na przyszły sezon rozważę tę miejscówkę.

Ta propozycja by już bardziej pasowała gdyby nie to, że ja szukam oferty na okres ferii wielkanocnych, a dla Hochzeiger to już jest sama końcówka sezonu. Wiem, że termin jest dość nieszczęśliwy, ale ze względu na możliwości urlopowe, drugi raz w Alpy możemy tej zimy jechać tylko w tym terminie.

Chris, na Hochzeigerze jeździ się powyżej 2000 m npm., nie licząc zjazdu do doliny poniżej Mittelstation. Były sezony, że mieli otwarte do 1 maja, ale jest tam mało ludzi, więc pewnie im się nie opłaca. Bardzo fajny ośrodek, z przewagą czarnych i czerwonych tras. Większość schodzi się wachlarzowato, więc nawet jeśli będziecie jeździć w podgrupach na różnych traskach, to łatwo się spotkać.

Mam w pamięci, że na Pitztalu jest płasko, nawet na czerwonych trasach.

Dzieci do 10 lat jeżdżą za darmo też w dolinie Stubai. Co prawda ośrodki sezonowe (Schlick) mogą już mieć kłopoty ze śniegiem (choć kto to wie?), ale na lodowcu warunki powinny być pewniejsze. No i sporo niebieskich!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś tam? :)

Nie, nie byłem, piszę o tym, co widzę na panoramie :)

A widzę tam wszystkiego 2 gondolki, jedno krzesło i dwa orczyki. Ta ilość raczej nie powala, zwłaszcza że na orczyki to ja mogę pojechać sobie do Szczyrku :)

Pomijam ten króciutki orczyk dla dzieci - ten ważniejszy orczyk jest poważnie długi i ma całkiem solidną trasę - w naszych warunkach czerwona - nie wiem o którym piszesz.

Na mapie właśnie to jest oznakowane jako jedyna tam niebieska trasa.

...? ;)

W ostatnim tygodniu lutego (podczas krakowskich ferii) jedziemy na Kronplatz, a chciałbym tej zimy zrobić jeszcze jakiś inny wypad w Alpy. Jedyny sensowny termin jaki nam się udaje w rodzinie uzgodnić, to właśnie Wielkanoc.

Dzieci do 10 lat jeżdżą za darmo też w dolinie Stubai. Co prawda ośrodki sezonowe (Schlick) mogą już mieć kłopoty ze śniegiem (choć kto to wie?), ale na lodowcu warunki powinny być pewniejsze. No i sporo niebieskich!

Stubai najbardziej by mi pasował, już nawet wysłałem kilka zapytań, ale kwatery z cenami które mógłbym zaakceptować, już są na termin wielkanocny porezerwowane.

Spróbuję w marcu wykonać ponowne podejście, może w międzyczasie coś się zwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie Pitztal odpada, bo tam jest tylko jedna niebieska trasa, i to w dodatku obsługiwana przez orczyk, a ja w ekipie mam narciarza, który dopiero kilka dni temu skończył 5 lat, a który (jak na razie) stanowczo odmawia jeżdżenia na trasach innych niż niebieskie. Być może jakimś wyjściem byłoby Rifflsee, ale to jest ośrodek na jeden dzień.

Zapewne na przyszły sezon rozważę tę miejscówkę.

Ta propozycja by już bardziej pasowała gdyby nie to, że ja szukam oferty na okres ferii wielkanocnych, a dla Hochzeiger to już jest sama końcówka sezonu. Wiem, że termin jest dość nieszczęśliwy, ale ze względu na możliwości urlopowe, drugi raz w Alpy możemy tej zimy jechać tylko w tym terminie.

Z Pitztalem nie jest tak jak jest napisane na stronie .....

- od kreta po lewej stronie w dół masz niebieską trasę i dojeżdżasz do gondoli - tam jest kapitalna trasa do połowy bardzo fajna szeroka urozmaicona - niebieska - oznaczona jest jako czerwona bo w drugiej części jest uskok - na tej trasie możesz spędzić nie jeden dzień ....ma 3 warianty zjazdu w tym z fajnymi górkami .... (jeździsz wyłącznie gondolą ze stacji pośredniej) omijając lodowcowy uskok (w lewej trasa czarna z prawej czerwona)

- gondola na słynny szczyt i teoretycznie masz mocną czerwoną .... jednak jadąc lewą stroną w dół trafiasz na piękną szeroką niebieską

- w sumie masz dwa miejsca którymi nie jeździsz a tak same niebieskie ....

nie mogę wgrać zdjęć :( bo bym ci to obrazkowo pokazał :tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze znalezieniem apartamentu w Ischgl.. Kiedy próbuję coś znaleźć, to albo wyskakują mi hotele, albo oferty z innych miejscowości, albo jedno i drugie.. :confused:: Chciałabym znaleźć coś, co nie kosztuje kosmicznych pieniędzy za noc, ale zarazem żeby nie chodzić każdego dnia rano milion km do gondolki. Czy ktoś może mi pomóc? Bardzo proszę.. :frown:: termin 7-14 lub 14-21 marzec, liczba ludzi 12 dorosłych, dzieci brak, dowolny rozkład pokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy karnet jest jeden na ośrodek z Kappl i w Ischgl?

Abonament z wyborem terenów 6 (4+2) € 213,00

Ważność: 6 dni w Ischgl-Samnaun, w tym do wyboru 2 dni w sąsiednich miejscowościach. Uwaga: Przy zmianie miejscowości w tym samym dniu odpisane zostaną 2 dni. Abonament z wyborem terenów wykupić można jedynie za okazaniem karty gościa Ischgl lub Mathon.

szczegóły tutaj:

http://www.ischgl.com/de/active/skigebiet/skipasspreise-betriebszeiten/preise-skiclassic

Z tego co widzę, to jest to mocno ograniczona wersja wspólnego karnetu. W innych regionach zazwyczaj karnety od 3dniowych są już często wspólne. Poza tym, tego typu karnety nie zawsze się opłacają, bo ośrodki inne od Ischgl są często dużo tańsze i trzeba to indywidualnie policzyć.

Co do noclegu, to cała dolina Pauznam jest skomunikowana skibusami i należy zwrócić głównie uwagę, żeby apartament był blisko przystanku.

Jak chcesz mieszkać przy gondoli, to spróbuj szukać noclegów w Samnaun (po szwajcarskiej stronie ośrodka), mogą być troszkę tańsze niż w Ischgl, ale cudów bym się nie spodziewał. Zaletą może być tańsze paliwo i inne rzeczy, bo tam jest strefa bezcłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament z wyborem terenów 6 (4+2) € 213,00

Ważność: 6 dni w Ischgl-Samnaun, w tym do wyboru 2 dni w sąsiednich miejscowościach. Uwaga: Przy zmianie miejscowości w tym samym dniu odpisane zostaną 2 dni. Abonament z wyborem terenów wykupić można jedynie za okazaniem karty gościa Ischgl lub Mathon..

tyle ze kappl nie jest w mathon :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co napisali powyżej koledzy. Jakimś specem od Ischgl nie jestem, jedziemy tam w styczniu drugi raz, ale mieliśmy okazję pospacerować po samym Ischgl i w okolicach dolnych stacji gondolek znajdziesz luksusowe hotele i pensjonaty, dedykowanych klientom z konkretnie wypełnionym portfelem.

My mieszkaliśmy w Kappl, w tym sezonie również tam stacjonujemy. W Kappl masz jeszcze szansę znaleźć kwaterę na tyle osób, choć wybór jest już mocno ograniczony. Dojazd skibusem do Ischgl zajmuje 15-20 minut więc nie jest to uciążliwe, sieć skibusów jest bardzo sprawna. Jak napisał wyżej Pływak, warto mieć po prostu blisko do skibusa i wtedy jest bajkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co napisali powyżej koledzy. Jakimś specem od Ischgl nie jestem, jedziemy tam w styczniu drugi raz, ale mieliśmy okazję pospacerować po samym Ischgl i w okolicach dolnych stacji gondolek znajdziesz luksusowe hotele i pensjonaty, dedykowanych klientom z konkretnie wypełnionym portfelem.

My mieszkaliśmy w Kappl, w tym sezonie również tam stacjonujemy. W Kappl masz jeszcze szansę znaleźć kwaterę na tyle osób, choć wybór jest już mocno ograniczony. Dojazd skibusem do Ischgl zajmuje 15-20 minut więc nie jest to uciążliwe, sieć skibusów jest bardzo sprawna. Jak napisał wyżej Pływak, warto mieć po prostu blisko do skibusa i wtedy jest bajkowo :)

a w jakim terminie będziesz w Kappl/Ischgl ? My od 17-23.01.2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ischgl mogę Tobie polecić Pension Kristall/ mozna wygooglować/ Mają apartamenty i pokoje. Byłem tam dwa razy przed sezonem, 200 m od gondoli / mozesz do niej zjechać na nartach/ i z trasy tez zjedziesz pod pensjonat. Śniadania i 3 sauny w cenie. Tydzień kosztował mnie coś ponad 300 EUR. Warto.,

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logos, myslę, że w sezonie (w marcu) cena będzie znacznie wyższa,

miraz,

tak jedziemy w tym samym terminie, jako ekipa częściowo dziecięco-nauczycielska musimy się wpisać w termin warszawskich ferii. Miraz, jesli będziecie z dziećmi roważcie jeżdżenie w niedzielę w Kappl, jest wtedy zniżka dla dzieci, przynajmniej była w zeszłym roku i bardziej opłacało się kupić karnet na samo Kappl na niedzielę, a potem na 5 dni Silvretta Skipass, nie wiem czy w tym roku będzie tak samo. Kappl to przyjemny ośrodek na jeden dzień, słabym punktem jest na pewno stara i mała gondolka Diasbahn, my trafililiśmy na piękną pogodę więc na dole kłębił się niezły tłumek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...