Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki w Styrii w II połowie marca?


Falubaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy byłby ktoś łaskaw doradzić z doświadczenia (najlepiej) jakich warunków można spodziewać się w Styrii w II połowie marca? Konkretnie chodzi mi o stoki w Kreischberg oraz Turracher Hoehe. Wiem, że to nie forum jasnowidzów, ale może ktoś w podobnym terminie był i coś rzeknie? :wink:

Kwaterę mam w Stadl an der Mur i choć do Kreischbergu mam bliżej, to pewnie częściej/chętniej będę jeździł w Turracher, tym bardziej że tam jednak wyżej i pogoda ostrzejsza, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie świetna ...na pewno to chcialeś przeczytać :)

A serio: Turracher teoretycznie chodzi do majówki, nie ma żadnego strachu w marcu.

Uwaga, oprócz 2 ww. ośrodków powinieneś mieć także Lachtal na skipassie, podobnej skali i niedaleko (nie wiem gdzie będziesz mieszkał). Warto tam skoczyć, solidnie a pusto.

Update:

uuups, doczytałem :) do Lachtal masz podobną odległość jak na Turracher, trochę dalej ale z tego co pamiętam bez takich podjazdów na przełęcz.

W drugą stroną masz Katschberg (ew. start z St.Margarethen) jakby co, na granicy Karyntii i Salzburgerlandu - fajne miejsce; a ciut bliżej Grosseck-Speiereck, też OK.

Nie ma więc strachu co do warunków, nawet na miejscu możesz manewrować - gdyby były problemy - choć w marcu nie przewiduję :)

Nie ma wspólnego skipassu na wszystkie, tzn. jest (na pewno był) na te 3 w Styrii, ew. wspólny na na Katchberg i Grosseck (także Fanningberg) masz Lungau.

Przyjemny rejon, głównie dlatego że dość blisko i nie jest tak popularny.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie świetna ...na pewno to chcialeś przeczytać :)

A serio: Turracher teoretycznie chodzi do majówki, nie ma żadnego strachu w marcu.

Uwaga, oprócz 2 ww. ośrodków powinieneś mieć także Lachtal na skipassie, podobnej skali i niedaleko (nie wiem gdzie będziesz mieszkał). Warto tam skoczyć, solidnie a pusto.

Update:

uuups, doczytałem :) do Lachtal masz podobną odległość jak na Turracher, trochę dalej ale z tego co pamiętam bez takich podjazdów na przełęcz.

W drugą stroną masz Katschberg (ew. start z St.Margarethen) jakby co, na granicy Karyntii i Salzburgerlandu - fajne miejsce; a ciut bliżej Grosseck-Speiereck, też OK.

Nie ma więc strachu co do warunków, nawet na miejscu możesz manewrować - gdyby były problemy - choć w marcu nie przewiduję :)

Nie ma wspólnego skipassu na wszystkie, tzn. jest (na pewno był) na te 3 w Styrii, ew. wspólny na na Katchberg i Grosseck (także Fanningberg) masz Lungau.

Przyjemny rejon, głównie dlatego że dość blisko i nie jest tak popularny.

:laughing: pewnie, że chciałem przeczytać "będzie świetna" :wink:

Tym bardziej, że kwatera i termin wstępnie przyklepana i nie chce mi się w tym roku niczego nowego szukać. Wracam na tą samą kwaterę, a byłem tam sty/lut 2011. Trochę czasu minęło więc można odgrzać kotleta. Jeździliśmy wtedy co drugi dzień w Kreischberg i Turracher, wszyscy byli szczęśliwi, ludzi mało, pogoda dopisała.

Zakupiłem wtedy ten skipass. Obejmuje on między innymi wspomniany przez Ciebie Lachtal oprócz tych dwóch. Pamiętam jedynie z 2011, że w Turrach musieliśmy codziennie dopłacać kilka, bądź kilkanaście euro, aby móc korzystać z tego skipassu. Nie pamiętam ile, ale gdyby tak dopłacać codzinnie przez 6 dni, to sumarycznie wyszłoby drożej niż skipass wyłącznie na Turrach.:confused::

Może tym razem spróbuję Katchberg czy Grosseck - w zasadzie powinienem, skoro już będę blisko...

Edytka:

Ahh, zapomniałem zapytać o szkółki. Będziemy z czwórką dzieciaków, z czego 3 początkujące (po 1 sezonie). Jak wygląda sprawa szkółek w Austrii, albo konkretnie w tym regionie? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Edytowane przez Falubaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...