Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gopass - wszystkie informacje


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, tanova napisał:

Pudło 9_9 - nazwa ośrodka pochodzi od miejscowości Mutters (-er jest sufiksem, przy pomocy którego w języku niemieckim tworzy się nieodmienne przymiotniki od nazw krajów i miejscowości). A nazwa Mutters pochodzi nie od matki, lecz od dawnego rzeczownika "Mutt" czyli 'wzgórze, wzniesienie'. 

1987170847_2021-05-06(2).png.013a7acb46b9bc3a083e5f8a849f0733.png

Jako germanofil amator chylę czoła przed wiedzą...

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 15:05, tanova napisał:

Pudło 9_9 - nazwa ośrodka pochodzi od miejscowości Mutters (-er jest sufiksem, przy pomocy którego w języku niemieckim tworzy się nieodmienne przymiotniki od nazw krajów i miejscowości). A nazwa Mutters pochodzi nie od matki, lecz od dawnego rzeczownika "Mutt" czyli 'wzgórze, wzniesienie'. 

1987170847_2021-05-06(2).png.013a7acb46b9bc3a083e5f8a849f0733.png

Dzięki za informację! Uzupełnię to w art.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 19:24, Narciarz ze Śląska napisał:

Dzięki za informację! Uzupełnię to w art.

Pozdrawiam

Korekta:

czwartek, 6 maja 2021

O nartach myśl już wiosną. Masz gopass? Twój karnet obejmuje nowy ośrodek

(...)

Coś się dzieje pod Pilskiem (bo w końcu musi, to ośrodek ze zbyt dużym potencjałem), ale tu nie znamy konkretów. Za to pojawiły się konkrety na innym polu. Otóż, drogi Narciarzu! Jeśli masz kartę gopass od TMR-u, to wiedz, że TMR kupił nowy ośrodek w Austrii – Muterreralm (Łąka/Hala Mamusi – tak to można mniej więcej przetłumaczyć)***.

(...)

***) Już po napisaniu art. otrzymałem wiadomość:
 

Pudło 9_9 - nazwa ośrodka pochodzi od miejscowości Mutters (-er jest sufiksem, przy pomocy którego w języku niemieckim tworzy się nieodmienne przymiotniki od nazw krajów i miejscowości). A nazwa Mutters pochodzi nie od matki, lecz od dawnego rzeczownika "Mutt" czyli 'wzgórze, wzniesienie'. 

Link: 

Blog o ekonomii, sporcie, fantastyce i obyczajach: O nartach myśl już wiosną. Masz gopass? Twój karnet obejmuje nowy ośrodek (ekonomiaplussport.blogspot.com)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 9.09.2021 o 16:49, Ziemowit napisał:

Czyli 2065zł. Jak ktoś bardzo dużo jeździ to może mu się opłaci :)

Tanio nie jest... jeśli ktoś skorzysta z Austrii, to może. My tym razem odpuszczamy (2+3 daje 9kPLN), zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy , co i na jak długo zamkną

A nawet jeśli będą czynne, a wprowadzą np. wymogi PCR, to cięzko wydawać 2tys zł na testy, żeby pojeździć w weekend...

Szkoda, że nie ma (jak dawniej) wersji "light"

Pzdr

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Tanio już było. Teraz wszyscy w Europie muszą sobie odbić zeszły rok. W poprzednich sezonach kupowałem gopass na pierwszą połowie grudnia i połowę lutego za 9E. Teraz na połowę lutego 24 E i każą dodatkowo płacić za parking co kiedyś był za free. Lubię jeździć do Tatrzańskiej Łomnicy - Białka się umywa (dla mnie). Nigdy nie czekałem dłużej w kolejce niż 5-10 min, za to w kolejce spotykałem zrezygnowane osoby z Białki z poprzedniego dnia gdzie czekali w kolejce po 40 min. Widoki w ładną pogodę bajka (w porównaniu do polskich stoków oczywiście), ale wprowadzając już dodatkowe opłaty za parking to już trochę dla stałego bywalca taki niesmak pozostaje.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Miru napisał:

Tanio już było. Teraz wszyscy w Europie muszą sobie odbić zeszły rok. W poprzednich sezonach kupowałem gopass na pierwszą połowie grudnia i połowę lutego za 9E. Teraz na połowę lutego 24 E i każą dodatkowo płacić za parking co kiedyś był za free. Lubię jeździć do Tatrzańskiej Łomnicy - Białka się umywa (dla mnie). Nigdy nie czekałem dłużej w kolejce niż 5-10 min, za to w kolejce spotykałem zrezygnowane osoby z Białki z poprzedniego dnia gdzie czekali w kolejce po 40 min. Widoki w ładną pogodę bajka (w porównaniu do polskich stoków oczywiście), ale wprowadzając już dodatkowe opłaty za parking to już trochę dla stałego bywalca taki niesmak pozostaje.

Co do kosztów to masz rację, tanio to już było i nie wróci więcej..., natomiast porównanie Białki do Łomnicy trochę bez sensu - nie te góry - w TŁ dolna stacja jest na wysokości szczytów białczańskich :) Trzeba tylko im przyklasnąć, że potrafili się dogadać i stworzyć ogromny kompleks z niczego na oślich łączkach. Sam Białkę omijam z daleka ale podziwiam to ogromne przedsięwzięcie okraszone sukcesem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
W dniu 27.01.2022 o 21:43, Slavko napisał:

Witam. Trochę to brzydko wygląda, ale czy ktoś dysponuje jakimś rabatem na zakupy w gopas?

Pozdrawiam

Sezon nadal trwa i będzie trwał do samego końca czyli pewnie kwiecień lu mome i święta.... W tym roku nie ma kuponów zniżkowych niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 21:16, pasazer85 napisał:

Wiadomo. Sprytnych sezonówek już nie będzie.

 

Skąd info? Wydaje się, że zwłaszcza po stratach pandemicznych powinni chcieć się dofinansować. Inna sprawa, że stopa zwrotu sezonki bardzo się pogorszyła... i rzeczywiście coś cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pasazer85 napisał:

 

 

A Panowie się z choinki urwali ? Info podane przez TMR już początkiem zeszłego roku. 

 

Pytam się grzecznie ,kulturalnie , przecież mogłem przeoczyć.

Drogi Panie przytocz ich stanowisko.

A choinkę rozebrałem po trzech królach- trochę czasu minęło, co Ci chyba umknęło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • JC changed the title to Gopass - wszystkie informacje

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...