Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kijki Leki WC Trigger S Tech - test.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Na tematy tych kijków pisała zarówno redakcja Skionline jak również forumowicze na niniejszym forum.

Z pewnością temat tego sprzętu większości z Was jest znany...

...niniejszy tekst jest dla tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z kijkami i rękawicami firmy Leki z systemem Trigger S Tech.

Od niedawna stałem się wraz ze swoją drugą połową właścicielem najnowszego modelu Wordcup 2014/2015 wraz z "pękarami" do kompletu.

355776ec1a35d7fcmed.jpg

Co to jest system Trigger S Tech?

To pierwszy, innowacyjny system szybkiego wypięcia kijków. Trigger S Tech to również pierwszy system bezpieczeństwa w kijach narciarskich

Jakie są inne zalety tego sprzętu?

- wykończenie Ultra sonic - to żółciutkie kółeczko z dziurką na zakończeniu każdego kijka ograniczające głębokość wbicia jak również (dziurka) do spięcia obydwóch sztuk razem w trakcie noszenia.

- Carbide tip/aerodynamic

- 18 mm Airfoil shaft

Bardzo ostra końcówka kija, która zrobiona jest z bardzo trwałego materiału umożliwiająca wbijanie nawet w najbardziej zbity śnieg.

- Materiał HTS 6.5 - materiał z jakiego wykonany jest sprzęt, stop aluminium?

- Waga 534 g (120 cm)

Ktoś, kto jest posiadaczem samych kijków z całego systemu może korzystać z wykorzystaniem załączonego do kijów funkcjonalnego paska.

1cebcd13a7f2db60med.jpg

Pasek jest doskonale ergonomiczny z systemem mocowania wokół dłoni i kciuka:

e9dc4543c6824007med.jpg

Z pewnością sprawdzi się na wiosnę do lekkich rękawiczek, bądź dla jeżdżących bez rękawiczek.

Wybór rękawiczek cienkich i lekkich firmy Leki na wiosnę jest dosyć ograniczony...z tego co się orientowałem, najbardziej wchodzi w grę seria Shark.

0429b06f345ecdc8med.jpg

Jak to działa?

9dc358b720f85e65med.jpg

W rękawiczkach Leki z systemem Trigger pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym jest wszyty okrągły fragment sznurka za pomocą którego wpinamy się w kijki... (podobno ten sznureczek potrafi wytrzymać obciążenie do 500kg):

6e7e818814c1be11med.jpg

Do zamkniętego systemu w kijku...

8d2df53273c367f8med.jpg

...wpinamy rękawiczkę za pomocą mocowania w rękawiczce, w pasku - po wciśnięciu i kliknięciu urządzenia jesteśmy gotowi do jazdy.

cf598b822ae06315med.jpg

By się wypiąć naciskamy kciukiem na czarny przycisk w rękojeści kijka:

c4adece7406ac9a8med.jpg

W trakcie upadku system powinien wypiąć kijki z rąk narciarza - wywrotki jeszcze nie doświadczyłem, ze sprzętem, więc jeśli tylko to się zdarzy, opiszę działanie systemu w rzeczywistości.

62bd2ca732c104ffmed.jpg

Do kompletu kijów, w zestawie dodawane są dwie osłonki na szpic oraz gadżet do spinania kijów razem.

d5413fca9b6ad625med.jpg

Wrażenia z jazdy?

Po pierwsze olbrzymia wygoda przy wpinaniu i wypinaniu kijka do ręki - robi się to naprawdę szybko i wygodnie. Żaden pasek nie lata i nie plącze się wokół nas.

Jest to niezwykle istotne przy podjeżdżaniu do wyciągu i jego opuszczaniu - jeśli nie ma kolejek i zależy nam na szybkiej jeździe. olbrzymia wygoda i ergonomia.

W trakcie jazdy również nie mamy owiniętego żadnego paska na stale przymocowanego wokół ręki - w trakcie upadku z pewnością kij nie spowoduje jakichś dodatkowych urazów - Trigger powinien wypiąć nam sprzęt.

Szpice są naprawdę ostre i zarówno w trakcie jazdy jak i w trakcie postojów nie ma problemu by je wbić nawet w najtwardszy śnieg.

Sama rękojeść wykonana jest z bardzo przyjemnego materiału i również jest niezwykle ergonomiczna - leży w dłoni jak ulał!

Wykonanie - najwyższa jakość, kolorystyka i stylistyka kijów jest niezwykle estetyczna i efektowna - nowa seria ma bardzo żywe kolory (czerwień, żółty).

Na zakończenie krótki filmik pt "jak to działa?"

[video=youtube;R10hy48H4cc]

Ponieważ sam test nie jest pełny - ponieważ jeszcze nie wypróbowałem systemu bezpieczeństwa w trakcie upadku...jeśli będę miał takową nieprzyjemność - skrobnę kilka słów na ten temat.

Interesuje mnie również w tym zakresie Wasze doświadczenie - tu prośba do tych z Was, tych którzy kije Leki z systemem Trigger S Tech użytkują już jakiś czas i są bogaci w doświadczenia z życia wzięte w różnych sytuacjach na stoku - prośba o kilka słów.

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynikają dwa minusy:

1) nie zawsze wypinają się w czasie upadku.

2) po upadku często trzeba trochę popracować nad odśnieżeniem zapięcia w kijku. Ale to chyba nie ma się co dziwić.

Dodam jeszcze, że jest parę innych modeli tej firmy, które są całkiem fajne. Moja żona ma jakiś model zbudowany z tytanu. Kijka nie czuć w ręce, super lekki. Co mi się nie podoba, a jej bardzo. Nie zmienia to faktu... że tylko moja żona mogła skrzywić tytanowy kijek... ech kobiety :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynikają dwa minusy:

1) nie zawsze wypinają się w czasie upadku.

2) po upadku często trzeba trochę popracować nad odśnieżeniem zapięcia w kijku. Ale to chyba nie ma się co dziwić.

Dodam jeszcze, że jest parę innych modeli tej firmy, które są całkiem fajne. Moja żona ma jakiś model zbudowany z tytanu. Kijka nie czuć w ręce, super lekki. Co mi się nie podoba, a jej bardzo. Nie zmienia to faktu... że tylko moja żona mogła skrzywić tytanowy kijek... ech kobiety :biggrin:

Dzięki Mysiauek za swoje doświadczenia w temacie :smile: ja jakoś się przewrócić w tym roku nie potrafię na razie :wink:

Podejrzewam, że to skrzywienie tytanowego kijka nastąpiło w trakcie tego feralnego wypadku Twojej żony w Białce - cóż, nie dziwię się, to było bardzo poważne zdarzenie.

Mam nadzieję, że szanowna Twoja "Druga Połowa" miewa się już bardzo dobrze i ze zdrowiem wszystko ok?

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.

Mała poprawka- leki TRIGGER :smile: Recenzja fajna, kije też. Szkoda tylko ,że tylko w jednym zestawie kolorystycznym.

Blondynko - dzięki za dobre słowo.

Tak jak Mysiek napisał, tych kijków jest sporo. Nie tylko kolorystyka WC.

Np. poniższy model w barwach stonowanych i pasujących do wszystkiego :wink:

fe8c7984f77f9edamed.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, nie wiedziałem że mam taki ósmy cud świata w garażu:eek:

i to w ilości 3 par, będę musiał zakupić taką szafę pancerną jak myśliwi mają na broń:tongue:, bo to nie jest bezpieczne tak "luzem" trzymać:stupid:

A w zasadzie mam lepsze HHEEEE:stupid:, 2 pary to Leki Venom Vario S regulowane i jadę sobie na LS to mam na 125 a jak na GS to 135, a nawet 140, na 120 ustawiam żeby się do bagażnika fajnie mieściły:wink:.

jaką jeszcze taką fajną zaletę że łatwo się kleją innym do rąk, Mysiek raz mi zajumał na Słowacji, ale został zdemaskowany, a jeszcze wcześniej ktoś mi zajumał w Schladming, tam się znalazły inne na dole w IS za jakieś tam drobne 120 e:rolleyes::

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie i używam od dobrych kilku lat ale mam również rękawiczki Leki kompatybilne z systemem,działa to perfekcyjnie ,nic się nie zabija śniegiem ,wpina się i wypina kijki przed wyciągiem i po błyskawicznie w ogóle super patent jestem bardzo zadowolony ,nie wiem jak to się sprawdza z tym paskiem na inne rękawice bo mam to w zestawie ale nie używam z racji kpl.z rękawiczkami ,dla mnie bomba.:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie i używam od dobrych kilku lat ale mam również rękawiczki Leki kompatybilne z systemem,działa to perfekcyjnie ,nic się nie zabija śniegiem ,wpina się i wypina kijki przed wyciągiem i po błyskawicznie w ogóle super patent jestem bardzo zadowolony ,nie wiem jak to się sprawdza z tym paskiem na inne rękawice bo mam to w zestawie ale nie używam z racji kpl.z rękawiczkami ,dla mnie bomba.:happy:

Ja tam nie wiem, ale po kontakcie ze śniegiem nie ma siły żeby się nie blokował. Jak nawali się białego między rękojeść a przycisk to go po prostu nie naciśniesz i pętelki nie wyciągniesz. Używam ich kilka lat więc sprawdzone i przetestowane. Bezpiecznik jeszcze mi nigdy nie zadziałał. Nawet jak się wyrżnąłem tak, że złamałem podudzie. Ogólnie bardzo dobry patent zwłaszcza jak się z dziećmi jeździ bo można wbić kij w śnieg i nie odpinając rękawic po prostu je zdjąć i sobie wiszą na kijach. To samo na krzesełku można sobie spokojnie zapiąć rękawicę na kiju bez obawy, że się ją zgubi i odebrać telefon :-). (Chociaż ja z tym ostatnio mam problem bo kask mam tak dopasowany, że nie wsunę pod niego telefonu.)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo dobry patent zwłaszcza jak się z dziećmi jeździ bo można wbić kij w śnieg i nie odpinając rękawic po prostu je zdjąć i sobie wiszą na kijach. To samo na krzesełku można sobie spokojnie zapiąć rękawicę na kiju bez obawy, że się ją zgubi i odebrać telefon :-).

I tak się powinien reklamować producent :biggrin::biggrin:

Gorsza sprawa, jak Ci spadną kije - wtedy wyjazd na narty droższy o... spooooro droższy :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Bardzo ciekawa propozycja i fajnie opisany test. Nie wiedzialem o takim patencie. Dwa pytania: czy jest mozliwosc wypuszczenia kija z reki bez wciskania zadnych przyciskow (lawina)? Czy producent pisze cos o wypinaniu jesli kijek wejdzie miedzy drzewa/skaly? (Innymi slowy: Czy te 500kg nie wyrwie nam barku?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja i fajnie opisany test. Nie wiedzialem o takim patencie. Dwa pytania: czy jest mozliwosc wypuszczenia kija z reki bez wciskania zadnych przyciskow (lawina)? Czy producent pisze cos o wypinaniu jesli kijek wejdzie miedzy drzewa/skaly? (Innymi slowy: Czy te 500kg nie wyrwie nam barku?)

Pytania są co najmniej....

No zacytuję to słowa z książki "Filozofia po Góralsku" nieżyjącego już księdza Józefa Tischnera: "ludzie się pytają, ino głupio..."

A jak masz kija na tradycyjnym pasku to w czasie lawiny, tudzież wejścia w skałę czy drzewa, jak piszesz, usamodzielni Ci się ten kijek?

System działa jak wszystko:rolleyes::, czyli albo działa albo nie, ja używam kijów z tym systemem od dobrych 8 lat i częściej zdarzało się że nie zadziałało, czyli nie wypięło, jak wypięło, a nawet zdarzyło się że nie wypięło, tylko zdjęło całą rękawiczkę z ręki.

Taki przykład z innej beczki że coś działa, albo nie: Małysz miał ostatnio samochód z najnowszym systemem przeciwpożarowym, no i co? no i z samochodu została tylko rama:tongue:

Informacja o wytrzymałości 500 kg, ma zobrazować fakt że ta witka w którą się wpina kija, nie urwie się po 3 zjazdach, i nie urwie się, ja mam tylko 400 kg, bo ja mam witkę w rękawiczkach i za tyle lat i naprawdę długich i wysokich lotów zakończonych konkretnymi dzwonami nic się nie urwało, ale sine tu i tam było:rolleyes::

A najważniejsza w tym wszystkim jest wiara że coś działa, jak wiadomo wiara czyni cuda:applause:

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem Cie urazic. Przykro mi ze moje pytania sa dla Ciebie glupie. Poza trasa NIGDY nie wklada sie dloni w tasmy kijkow - wlasnie ze wzg na lawiny i ryzyko wyrwania barku.

Moze ktos inny moze mi odpowiedziec?

Ależ nie uraziłeś mnie, ja po prostu mam taki styl że jak już coś wyjaśniam to konkretnie, a nie ogólnie(to też szkoła ks. Tischnera)

Już sobie sam odpowiedziałeś, po prostu wyjeżdżając poza trasę nie wepniesz kijów i po problemie:rolleyes::

Ps. aha, nie wstawiaj w posty linku do swojego bloga:rolleyes::

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie napisales nic konkretnie, a jedynie udowodniles, ze nie zrozumiales pytania twierdzac ze jest glupie. Moje pytania pozostaja caly czas bez odpowiedzi - moze ktos odpowie. Wydaje sie ze te kijki moga byc ciekawa opcja poza trase, wkladajac rece w tasmy. Ty juz nie musisz sie wypowiadac w tym watku.

2. Nie wiedzialem ze nie mozna w stopce wrzucac swojego adresu. Rozumiem ze takie reguly panuja na tym forum. Dostosuje sie. Dzieki.

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze nie mozna w stopce wrzucac swojego adresu. Rozumiem ze takie reguly panuja na tym forum. Dostosuje sie. Dzieki.

To jest zawarte w regulaminie, który byłeś zobowiązany przeczytać rejestrując się, więc albo go nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś, tak samo jak tego jak działa system wpinania/wypinania w kijach LEKI:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rzeczywiscie nie przeczytalem regulaminu. Mea culpa.

2. Moje pytania dotyczyly uzycia tych kijow poza trasa.

Tutaj o kijach poza trasa - temat czyta sporo ludzi:

http://nakreche.com/2013/06/18/kijki-sprawa-niebanalna/

Jak widzisz temat kijkow poza trase jest wcale nietrywialny. Chcialem zaktualizowac ten post informacjami z tego watku. I licze, ze autor mi odpowie na moje pytania. Pytania nie sa glupie. To ze ich nie zrozumiales niekoniecznie swiadczy o tym, ze osoba ktora je zadala jest glupia. To ze tak uwazasz - swiadczy raczej slabo o Tobie.

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania dotyczyly uzycia tych kijow poza trasa.

Jak widzisz temat kijkow poza trase jest wcale nietrywialny. Chcialem zaktualizowac ten post informacjami z tego watku. I licze, ze autor mi odpowie na moje pytania. Pytania nie sa glupie. To ze ich nie zrozumiales niekoniecznie swiadczy o tym, ze osoba ktora je zadala jest glupia. To ze tak uwazasz - swiadczy raczej slabo o Tobie.

Nie napisałem że jesteś głupi, ale że pytanie jest głupie, choć zaczynam się zastanawiać naprawdę jak jest...

Już sama nazwa tych kijów(symbolika zawarta w nazwie) sugeruje jakie one mają przeznaczenia, więc pytanie czy kije rejsowe nadają się poza trasę, no wybacz... ale jest zwyczajnie głupie i bezzasadne:cool::

Autor tematu nic Ci nie odpowie w tym temacie, bo z całym szacunkiem dla Niego, nie ma na razie doświadczenia, ponieważ dopiero co je nabył i w zasadzie jeszcze z nimi w górach nie był, z tego co czytam to używał ich na płaskich górkach w środkowej Polsce.

Tak że jak chcesz coś wiedzieć o tych kijach, no to jesteś niemal skazany na moją wiedzę, no i Myśla jeszcze bo też ma takie, tyle że on teraz chyba w szkole rodzenia:redface:, więc go nie ma, jestem tylko ja:angel:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głupich pytań... mogą być tylko głupie odpowiedzi!

No i tu się bardzo mylisz:

Jędruś Waksmundzki z Ostrowska Załozył ón śkołe, piersóm śkołe na świecie cyli na Podholu. Skoła powstała na Wyźnim Zorębku, między Łopusną a Turbaczem. He, bracie! Ale dostać sie do tyj skoły nie było łatwo. A wytrzimać, jesce trudniej! Pirsy rok obowiązywało: słuchanie i góralski tóniec. Cymu słuchanie? Cymu tóniec? Tymu słuchanie, coby sie nikt głupio nie pytoł. Ludzie sie pytajóm, ale głupio. Na tyn przykłod, idzies drógóm a ludziska pytajóm: "idziecie ta?" No, co sie pyto, kie widzi. Jędruś Waksmundzki seł roz nad wode z wędką. Jakisi głuptok sie go pyto: "Kaz to idziecie". A ón na to: "No, moze sie mnie jesce spytos, po co?" Tak ze w tyj skole na Zorębku uceń mioł prawo sie spytać dopiero po roku nauki. Jak sie dobrze spytoł, to go zostawiali, a jak źle, to seł w pierony.

:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy XXI wiek a podstawa edukacji w XXI wieku to....

"Nie ma głupich pytań! są tylko głupie odpowiedzi... "

i ja tak też uważam! można pytać nawet czy ziemia jest płaska... ale jak ktoś odpowiada że tak! no to trzeba by się wtedy zastanowić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

W przyszłym roku kije Leki z nowym systemem Trigger. Zupełnie inne mocowanie od strony kijka - do tej pory kije wypinały się jedynie z pozycji pionowej... teraz "hak" będzie ruchomy również w poziomie. Świetna innowacja, którą mogłem sobie dzisiaj obgadać ;)

Widziałem również nową kolekcję rękawic 😮

Świetne rękawice wiosenne, skórzane, Race - tego brakowało w ofercie tego producenta. Lekkie, cienkie i wzmacniane gdzie trzeba.

Ktoś jeśli zamierza coś kupić Leki - czy kije, czy rękawice - warto poczekać aż kolekcja wejdzie do sprzedaży. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...