Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kijki Leki WC Trigger S Tech - test.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
8 godzin temu, Mitek napisał:

..............................przeciętnie się z pełnymi jeździ.

...skoro element który ma zapewnić "balans" sam "pływa" to pewnie tak jest - po przelaniu zawartości do organizmu tez może to rożnie zadziałać 😉

............................

A tak na poważnie, zastanawiam się czy taki system (rękawica + kijek) nie jest przy okazji remedium na dolegliwości związane z tzw. "kciukiem narciarza". 

Ma ktoś doświadczenia jakieś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..fachowo- kolokwialne określenie uszkodzenia łokciowego więzadła pobocznego stawu śródręczno-paliczkowego kciuka. Jak kijek narciarski ucisnął na łokciowe więzadło poboczne kciuka podczas upadku.

Często wymaga rehabilitacji a czasem operacji.

Dawniej się tym nikt nie przejmował wiec zostało do końca życia - ale jednak denerwujace jest 

Idzie o to ze opinający pasek kijka uciska wrażliwe miejsce powodując ból

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lexi napisał:

..fachowo- kolokwialne określenie uszkodzenia łokciowego więzadła pobocznego stawu śródręczno-paliczkowego kciuka. Jak kijek narciarski ucisnął na łokciowe więzadło poboczne kciuka podczas upadku.

Często wymaga rehabilitacji a czasem operacji.

Dawniej się tym nikt nie przejmował wiec zostało do końca życia - ale jednak denerwujace jest 

Idzie o to ze opinający pasek kijka uciska wrażliwe miejsce powodując ból

Co prawda to prawda. Ja akurat uszkodziłem kciuka na rowerze. Niestety nie obyło się bez operacji i rekonstrukcji więzadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trigger S jest mechanizmem, który znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia kciuka, bo nie ma paska, który zaciska się przy upadku. Wg środowisk zbliżonych do instruktorów (tych których znam😀), podczas kursów i szkoleń maja zakaz jeżdżenia z kijkami z założonymi paskami na rękę właśnie w celu minimalizacji ryzyka urazu. Krążą legendy o urwanych rękach itd. Jeżdżę z takimi kijkami jakieś 5 lat. Ale pomimo to i tak miałem kontuzję kciuka🤕, ale spowodowaną raczej bezpośrednim upadkiem na niego, niż szarpnięciem paska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, waldek71 napisał:

Trigger S jest mechanizmem, który znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia kciuka, bo nie ma paska, który zaciska się przy upadku. Wg środowisk zbliżonych do instruktorów (tych których znam😀), podczas kursów i szkoleń maja zakaz jeżdżenia z kijkami z założonymi paskami na rękę właśnie w celu minimalizacji ryzyka urazu. Krążą legendy o urwanych rękach itd. Jeżdżę z takimi kijkami jakieś 5 lat. Ale pomimo to i tak miałem kontuzję kciuka🤕, ale spowodowaną raczej bezpośrednim upadkiem na niego, niż szarpnięciem paska.

 

Cześć

Szczerze mówiąc nie słyszałem o takich zaleceniach. Mnie osobiście pasek jest niezbędny do prawidłowego ) mocnego chwytu. Jeżdżę tak pewnie ze 45 lat i nigdy nic mi się w rękę nie stało a trzy razy miałem okazję złamać kij w czasie jazdy przez zahaczenie. Przy prawidłowym założeniu paska ten po prostu zsuwa się z dłoni przy większej sile.

Ale oczywiście każdy robi to co lubi.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jeeb napisał:

a właściwie to w jakim celu zakładasz te paski w czasie jazdy ?

w czasie jazdy pasków nie zakładam, jedynie na wyciągu aby ich nie zgubić przy robieniu zdjęć

Używam Leki z Trigger S. Moje ostatnie zdanie zabrzmiało nieściśle. Chodziło mi o to, że miałem upadek z kontuzją kciuka (mając kije wypinane) i zakładając, że miałbym zwykłe kije z paskami, to mechanizm urazu nie dotyczył pasków. 

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 21:46, waldek71 napisał:

Trigger S jest mechanizmem, który znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia kciuka, bo nie ma paska, który zaciska się przy upadku. Wg środowisk zbliżonych do instruktorów (tych których znam😀), podczas kursów i szkoleń maja zakaz jeżdżenia z kijkami z założonymi paskami na rękę właśnie w celu minimalizacji ryzyka urazu. Krążą legendy o urwanych rękach itd. Jeżdżę z takimi kijkami jakieś 5 lat. Ale pomimo to i tak miałem kontuzję kciuka🤕, ale spowodowaną raczej bezpośrednim upadkiem na niego, niż szarpnięciem paska.

 

Nie do końca szlo mi o to czy kije ustrzegą przed kontuzja czy nie - musztarda po obiedzie.😉

 

14 godzin temu, Mitek napisał:

........................Przy prawidłowym założeniu paska ten po prostu zsuwa się z dłoni przy większej sile.

................................................

Idzie o to ze ta cześć paska która idzie "pod kciukiem" (dokładnie przez mięsień odwodziciel kciuka krotki) pod obciążeniem uciska na uszkodzone ścięgno znajdujące się pod nim wywołując ból. Niewykluczone wiec ze stosując rękawicę "oparcie" znajdzie się na "spodniej części dłoni"  - tam gdzie są mięśnie małego palca.

Musze spróbować - "patent" wygląda obiecująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lexi napisał:

..........Idzie o to ze ta cześć paska która idzie "pod kciukiem" (dokładnie przez mięsień odwodziciel kciuka krotki) pod obciążeniem uciska na uszkodzone ścięgno znajdujące się pod nim wywołując ból. Niewykluczone wiec ze stosując rękawicę "oparcie" znajdzie się na "spodniej części dłoni"  - tam gdzie są mięśnie małego palca.

Musze spróbować - "patent" wygląda obiecująco

Cześć

Wiesz, mnie i znane mi osoby nigdy nic nie uciskało. Biorąc pod uwagę, że obecnie mam obie ręce zakwalifikowane do operacji na cieśń ( i czekam i czekam cholera...) to może ta cieśń z tego powodu. ;) Prawidłowe założenie paska i jego wyregulowanie powoduje, że ręka jest tak jakby scalona a kijem i nie potrzeba tyle siły do jego prawidłowego trzymania - to moje odczucia. Jeździłem dość długo z gołymi rączkami nieco innego typu (kije do baletu) ze względy na konieczną i częstą zmianę chwytu w czasie jazdy więc jazda bez pasków jest mi doskonale znana z odczuć i jednak wolę z nimi.

Patent jest dość powszechny i chwalony przez ludzi, którzy z niego korzystają (dość oczywiste) po prostu nabądź i spróbuj ( o to w końcu chodzi).

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Akurat ja, a raczej małżonka, ma niezbyt miłe doświadczenia z mocowaniem Trigger S. Niestety kij się nie wypiął, oparcie otwartą dłonią o uchwyt i poszedł nadgarstek. Normalny kij z pętlą w takiej sytuacji by we wnętrzu dłoni nie został. Dla nas znajomość z kijami Leki raczej się skończyła. Do jazdy sportowej - tak, do rekreacyjnej - ja bym ich nie wybrał.

Wiem, że to czysto statystyczny kontekst wśród wielu pozytywnych doświadczeń, nie odbieram nikomu przyjemności korzystania z tych kijów, ale należy mieć świadomość, że idealne nie są, też niosą ze sobą ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

W dniu 12.08.2020 o 07:40, Lexi napisał:

A tak na poważnie, zastanawiam się czy taki system (rękawica + kijek) nie jest przy okazji remedium na dolegliwości związane z tzw. "kciukiem narciarza". 

 

W dniu 19.08.2020 o 09:06, Mitek napisał:

Patent jest dość powszechny i chwalony przez ludzi, którzy z niego korzystają (dość oczywiste) po prostu nabądź i spróbuj ( o to w końcu chodzi).

..nabyłem spróbowałem - wnioski:

- patent z rękawica podparty jest tak czy siak paskami w tym samym miejscu co paski w normalnym kiju wiec podczas "zabijania" kijka przy skręcie kontuzjowany kciuk i tak boli (ale gdy kij tylko trzymamy podczas jazdy pasek nie uciska - to na plus), 

- wysoki komfort błyskawicznego wypinania/wpinania kija - ja lubię (to na plus)

- opływowy profil kija (łezka) - mam wrażenie ze faktycznie opor powietrza mniejszy - ale może to tylko sugestia

- waga podobna do poprzednich kijków carbonowych.

Generalnie jestem zadowolony mimo ze spodziewałem się czegoś więcej - mogę polecić za wygodę użytkowania. 

IMG_3160.jpg.be42c44e3b5ad0857ee561e553039d0e.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kurier przyniósł przesyłkę z nowymi kijami. Dołączam do grona posiadaczy kijów marki LEKI 😃.

Model, który wybrałem, to LEKI Airfoll 3D (z nowym Triggerem). Nie mam rękawic LEKI, więc kije wyposażone są w opaski na rękawice z mocowaniem do kijów.

 

364D6330-222C-4BE7-8EBA-581614CC4529.jpeg

2295BCB4-DEC0-436C-9877-17B9E4F86966.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JC napisał:

Wczoraj kurier przyniósł przesyłkę z nowymi kijami. Dołączam do grona posiadaczy kijów marki LEKI 😃.

Model, który wybrałem, to LEKI Airfoll 3D (z nowym Triggerem). Nie mam rękawic LEKI, więc kije wyposażone są w opaski na rękawice z mocowaniem do kijów.

 

364D6330-222C-4BE7-8EBA-581614CC4529.jpeg

2295BCB4-DEC0-436C-9877-17B9E4F86966.jpeg

Dopiero z dedykowanymi rękawicami jest pełna funkcjonalność. I uwaga - system potrafi nie zadziałać przy małej energii (np przy wolnej jeździe), ale jednocześnie wciąż może być zagrożeniem np dla nadgarstków (niestety przećwiczone...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...