Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najdłuższy gigant świata w Nassfeld


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W drugiej połowie stycznia, w Nassfeld - jednym z największych i najlepszych ośrodków narciarskich w Karyntii - odbędą się niezwykle emocjonujące zawody.

Mottem organizowanego w dniach 16 - 17 stycznia 2015 w dolinie Gailtal giganta jest "Beat the Best". W tym roku odbędzie się już 6. edycja tej jakże ekscytującej imprezy, a udział w niej weźmie ponad 800 narciarzy amatorów, zaproszonych gości oraz dziennikarzy. Trasa giganta mierzy - tak, tak, to nie pomyłka - 25,6 km, a do pokonania jest ponad 6400 m przewyższenia. Gigant nie jest oczywiście ustawiony "ciągiem"; miedzy poszczególnymi odcinkami trzeba przemieszczać się wyciągami, co nie zmienia faktu, że przeskakiwanie z krzeseł na bramki będzie raczej dość meczącym zajęciem.

Kto się wybiera, bo ja prawdopodobnie tak. :applause:

Więcej na temat zawodów

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Narty już się ostrzą... :applause:

To kolejne z moich wyzwań. Były: Sella Ronda na rowerze, 70km na biegówka, 25,5km biegu po Val di Fassa, a teraz przyszedł czas na wpisanie się do księgi rekordów Guinnessa i przejechanie giganta o długości 25,6km :stupid:.

Na przyszły sezon też mam już plan...

Streckenverlauf-Grafik.png

Urkunde-längstes-Skirennen-der-Welt2.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie miałem wyjeżdżać na Der Weisse Ring,tylko nieco mniej ambitny gigant w Lech,bo na 22 kilometry,pokrywający sie terminowo z Nassfeld.I teraz dostałem maila

od organizatorów,że w sobotę odwołane,prawdopodobnie przesunięte na niedzielę /jeśli będzie pogoda/więc raczej rezygnujemy,bo to jak loteria...

Organizatorzy DWR z właściwym sobie zmysłem biznesowym umieścili w AGb klauzule,że gdy zawody są odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora,nie przysługuje zwrot wpisowego /80 euro,chyba najwyższe w imprezie narciarskiej/.Pomyślcie ,jaki to dobry pomysł na biznes-zebrać od 1000 osób po 80 euro a potem odwołać zawody.

Można jeszcze sprzedawać w internecie karnety na wyciągi,które nie chodzą-branża narciarska ma wiele rezerw w pozyskiwaniu środków,więc nie należy jej dochodowości wiązać z pogodą czy inwestycjami w naśnieżanie,jak to przeważnie jest rozważane na naszym forum, a raczej zmysłem marketingowym...

Całe szczęście,że jest marzec i Włosi,organizując Helmissimo i Gardenissimę,kierują się jeszcze innymi kryteriami oprócz przychodu netto z imprezy...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednemu śnieg w oczy! Na dzień zawodów prognoza przewiduje opad śniegu ponad 100 cm. Z tego powodu zawody zostały odwołane

Już z tego metra zastała 1/3 metra, jeszcze jutro będą 2 korekty w prognozie(bo co dziennie są 2) więc finalnie i realnie spadnie z 12 cm:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem już na miejscu w Nassfeld. Podróż przebiegła bez większych niespodzianek, nie licząc przewróconego na drogę drzewa tuż za granicą austriacką :). Do Wiednia deszcz, potem sielanka i piękne widoki na ośnieżone góry. Po drodze temperatura skoczyła do +12 C.

Jutro luźna jazda na rozgrzewkę, trochę zdjęć (pogoda zapowiada się super), a o 12:00 oglądanie trasy - całych 26.5km. Przy okazji odbiór numeru startowego, a po południu odpoczynek.

W sobotę śniadanie o 6:00, żeby o 8:30 być już gotowym na starcie giganta. Na trasie oprócz setek bramek będę musiał się sprawdzić w walce o miejsce na krzesłach, w gondolach i... na orczyku :applause:.

Na mecie liczony jest łączny czas przejazdu 7 odcinkami giganta i 6 wyciągami i tu pewnie będzie walka większa niż na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po oglądaniu trasy. Lipy nie ma. Już wiem, że na przyszłość najlepsze będą narty SG. Nie GS. Będzie ogień.

Oj, dobry GS nigdy nie jest zły:wink: teraz masz trochę lajtową nartę, ale taka 191 - 193 złapie słuszna prędkość, co Ci pewnie nie jest obce :smile:

SG to jednak trochę już jest. Niemniej wiesz lepiej.

Aż tak "luźno" rozstawili bramki na wszystkich trasach ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98km/h, nieźle jak na gigantkach ze sklepu :laughing:

Szacun i pozdrowienia.

Ta gigantka dośc długa, przynajmniej na ostatnim zdjęciu.

Pewnie ma ze 190cm co?

A Tadeusz woli piwko zamiast startować :eek:

Cykor go pewnie chwycił , albo forma po mistrzostwach wakacyjna :biggrin:

Edytowane przez Dan-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...