Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2015


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo,to możesz też jeździć na wyciagu BABA.Chyba,ze w ostatnich dniach coś się zmieniło.

Czyli w sumie to albo jezdze na wyciagu Kamienna-Solisko albo ruszam z Polany Strugi i wjezdzam na Hale Miziowa?

A da sie zjechac bezproblemowo z Hali Miziowej do Kamiennej czy musze zjezdzac tą trasą przy kanapie dwuosobowej na Polane Strugi? Tak mysle z kontekscie zakonczenia dnia i zjechania do hotelu FeroLux. Inaczej musialbym z buta drałowac z Polany Strugi do Fero?

Rozumiem że z Soliska nie da sie przejechać na Polane Strugi? Mysle w kontekscie wyjscia z Fero i od razu na narty…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki codziennie się poprawiają;) dzisiaj póki co nie pada, ale w prognozach jest przewidywany spory opad w piątek ;)

W sobotę z raba ide troche pogahasać po lesie, ktoś chętny dołączyć?

Są warunki w lesie żeby już polatać?

Edytowane przez SB
naprawa cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są warunki w lesie żeby już polatać?

w piątek 16 stycznia i sobotę byłem połazić po Pilsku. Już wtedy był fajny podkład z bezproblemową możliwością zjazdu do Szczawin (oczywiście nie po puchu). Od tego czasu troche dopadało, widziałem kilka relacji z Pilska i jeździć się da - głęboko nie jest, ale na bezrybiu i rak ryba :) w piątek dodatkowo ma coś dosypać także myślę, że nie będzie najgorzej.

Da rade bezpiecznie dla sprzetu podejsc i zjechac nartostrada 5 do Szczawin?

po co 5, jak można niebieską 6ką i przez Buczynę. Ja w sobotę turować nie planuję.Chcę wykorzystać na maksa czas i zrobić tyle zjazdów ile się da.

Tymczasem popłudniowe ratrakowanie na Babie już drugi dzień z rzędu i zanosi się na to, że będzie tak nadal. Wczoraj był opad i sporo nowego śniegu, także było to zroumiałe, a dzisiaj bez opadów, a mimo to stok wyrównany o 1630 :)

Ludzi popołudniami nie ma za wiele, wczoraj od 17:30 przez 3 godziny jeździłem na Babie, a od 19:30 ludzi praktycznie zero, do tego trafiły mi się takie dwie młode narciarki z którymi zasuwanie na dól to była sama przyjemność i do tego stok dla siebie :) Dzisiaj również popołudniu była przerwa na ratrakowanie, jazda przednia :)

Rano na parkingu pod Babą zaparkowałem koło auta jakiegoś skionline'owca z Żywca ale niestety nie mam pojęcia kto to.

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno srebrne auto i sedan, więcej nie zapamiętałem :D

No widzisz, a mnie nawet przeszło przez myśl, że może któryś z instruktorów uczących dzieciaki to Ty, ale głupio tak było do każdego podjeżdżać i pytać czy nie jest aby tym Grześkiem, co się tak aktywnie na skionline.pl udziela :stupid: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 9 zaczelo pruszyc i zwieksza sie natezenie z kazda minuta, teraz sypie dosc mocno, ale niestety jest tez silny wiatr ...

z lasu nie wywieje :smile:

Ps

chociaż , ciekawe , wyjeżdżając rano ( 8 godzina ) z domu , nad Beskidem Małym świeciło pięknie słoneczko , a przecież to w linii prostej , do masywu Pilska tylko jakieś 40-50km

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów 2015

Pilsko dzisiaj? Nie spodziewałem się tak dobrych warunków - wręcz idealnych, jeśli mówimy o trasach. Ostatnio pisałem o złym przygotowaniu torów pod orczykami. Dzisiaj pod orczykiem na szczyt równa powierzchnia, na trasie swieży śnieg ubity przez ratraki, brak przetarć - bomba. Szczerze to myślałem, że przez noc spadło z 10-15 cm śniegu, a tu na szczycie 30 cm jak nie lepiej świeżego od Miziowej w dół trochę mniej. Rano na parkingu spory ruch, kolejka na 10 metrów do kasy na Strugi. Ale 9 na 10 narciarzy miało szerokie narty :) dzisiaj z rana był prawdziwy szturm freeride'owców :) Dopiero później te proporcje się wyrównały.

W lesie jest na prawde przyzwoicie, jednak do najlepszych czasów sporo brakuje - najlepiej widać to jeżdżąc poniżej Miziowej - konary, powalone drzewa, krzaki, czy chociażby kosówka na szczycie nie jest jeszcze przykryta tak jak kiedyś to bywało.

Mimo tego jazda cudna, banany na twarzach od rana bo nie spodziewaliśmy się z kumplem, że będzie tak fajnie. Jednak przy tej liczbie amatorów jazdy poza trasą jest walka, kto pierwszy na jakiej miejscówce będzie :D

Z rana mgliście, troche posypywało śniegiem, później z Miziowej widać było pięknie oświetlone doliny, chmury się trochę podniosły i na dole było piękne słońce.

Zamknięta niby jest niebieska 6ka, ale zjazd nią jest bezproblemowy, chyba nawet była równana ratrakiem. Bez problemu zjechać można też Buczynką na Solisko - szczególnie po wczorajszym opadzie.

Ja pojechałem pod trasą budowanego krzesła, miejscami zawieszona jest już lina prowadząca w drugą stronę.

Na Solisku chyba trochę więcej ludzi niż na Babie, ok 14 trasa była miękka i już rozjeżdżona - ale przy tej liczbie ludzi zaraz po opadzie to normalne :)

Foto na koniec:

253916a150a7b9e0597f16ea80be5022.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, ale na skiturach z Polany Strugi przez Byka, a potem wzdłuż potoku na szczyt.

Śnieg w lesie hmm, na dole niestety nie ma podkładu więc trzeba czujnie, na górze jest go coraz więcej i co najważniejsze jest podkład.Trochę za mało żeby można było jakoś super pojeździć tym bardziej że temperatura zrobiła swoje i śnieg był ciężki. Może gdyby było go więcej to dałoby się "puścić" w lesie, a tak to trzeba było uważać na gałęzie, konary itp. Na szczycie mgła i mocny wiatr, momentalnie odmrażał palce i policzka. Szybki zjazd do rozwidlenia, poniżej czerwonego szlaku, przepak i do schroniska na Miziową tam może 30min popasu i w doł do samochodu bo zaraz impreza rodzinna ;)

Mam nadzieję że przy następnych opadach warunki będą lepsze, a i ja będę miał trochę wiecej czasu i się zgadamy.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu, piłeś wczoraj? coś ze stabilizacją obrazu na filmiku nie ten tego :wink: ...

hahaha

Niby tak niewiele, wyjazd w drzewa, poza trasę i tyle radości! :applause:

Pozazdrościć!

Endorfin Chłopaki dzisiaj na Pilsku chyba było pod dostatkiem?

Mam nadzieję, że pod koniec lutego warun na Pilsku będzie jeszcze lepszy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym bardzo udanym i puszystym :) dniu na Pilsku, miałem wpaść z rana na 2 godziny pojeźdźić, ale stwierdziłem, że skoro nic nie dosypało to pośpię sobie dłużej:D

Jak wstałem, był delikatny mróz, zero chmur i lampa. Troche żałowałem, no ale od 10 miałem umówione jazdy... w międzyczasie dostałem sms od MajorSki, że jeżdżą na górze i zapraszają na wspólne zwiedzanie lasów - z przykrością musiałem odmówic. Ale po 2 godzinach okazało się, że jestem wolny, słońce dalej pięknie operuje, grzech było by kisić się na dole. Szybka decyzja - lecę do góry, a właściwie to pełzam - tym wolnym krzesłem. Na Szczawinach około 13 spotykam kumpla i lecimy na Miziową spotkać się z Majorem. Rzucam pomysł, żeby podejść kilkaset metrów, w miejsce gdzie możliwe jeszcze nikt nie jeździł :) po kilkunastu minutach i przerwie na zdjęcia docieramy - śladów faktycznie brak :) dopiero po kilkuset metrach natrafiamy na 3 ślady moich kumpli z wczoraj. Zjazd na sam dół, aż pod krzesła bez żadnych problemów, trzeba jedynie uważać niżej żeby nie złapać jakiegoś wystającego krzaka nartą.

Z dołu wjeżdzamy ponownie na sam szczyt, tym razem krótsze podejście i pojechaliśmy na grań nad Szczawinami - tam generalnie wczoraj jeździł każdy, my jednak wybraliśmy nie uczęszczany kierunek i wpadliśmy w fajny las, dość rzadki nie ruszony przez nikogo. Duża warstwa fajnego śniegu i bardzo przyjemny zjazd na koniec dnia.

Dzisiaj generalnie był spory ruch na parkingu, dużo weekendowych narciarzy się zjechało, dojazd do Strugi po 12 to był spory problem. Auta parkowały po obu stronach ulicy, także wyminięcie się dwóch samochodów było problemem.

Na szczęscie jutro poniedziałek i wszystko wraca do normy, a ja po pracy chyba znowu skocze na 1-2 zjazdy :)

i na koniec fotki:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.924559190896945.1073741840.714272955258904&type=1

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam 2 fotki a zaraz cos skrobne ;) jak siade do kompa :)Wybralem się dzisiaj ponownie na Pilsko tym razem nie skiturowo tylko zjazdowo. W sumie pojechało 3 Tomków i Michał :).Na parkingu o 8:20 już sporo aut, kolejka do kasy na Polanie Strugi ok 30-40min. Tak że dopiero po 9 wsiadamy na kolejke i jedziemy na samą góre.I tak kręcimy się w górnych odcinkach (z kilkoma zjazdami do Szczawin) do godz. 12:30. Ogólnie stoki spoko, fajnie miękko i przyjemnie na trasach, przywyciągowo już rozjeżdzone. Dostaje info od Gregora że jednak już jest wolny i jedzie do góry :) zdążyłem jeszcze obrócić 2 razy na Kopiec i spotykamy się pod orczykiem w stronę Pilska. U góry z buta ok 15min (śniegu dużo momentami zapadamy się po kolano i po pas). Startujemy w okolicach żlebu/potoku. Potem lasem i wlatujemy na stokówkę przecinającą żleb, dalej nią przez Byka do krzesełka (od wczoraj nic się nie zmieniło 200-300m od parkingu/krzesła trzeba uważać bo nie ma podkładu i kamienie wystają). Drugi wyjazd tym razem grzbietem przez Solisko, ale tam odbicie na wschodnią część którą Gregor upatrzył przy pierwszym zjeździe. Tutaj dużo lepiej, las rzadszy i śnieg lepszy :). I w sumie tak zeszło że już się zrobiła 16 i do auta :). Ja to mam przerąbane... jak ide ze skiturowcami to nie nadążam na podejściach i zostaje w tyle, jak zjeżdzam za freerideowcami to tez nie nadążam i woże się z tyłu :). No coż... kondycja i technika :). Można ćwiczyć na stoku góra-dół, wjeżdzać na polane i też góra dół pracować, a jak się wjeżdzą między gęstsze drzewa to technika "idzie w las" :D asekuracyjnie na tyły a to początek do katastrofy hehehe :D. Ale fajnie tak popatrzyć na kogoś kto zjeźdza i skacze z konarów z takim luzem i lekkością ;). Dzięki Gregor i do następnego :)PozdrawiamTomekp.s. dodam jeszcze ze wczorajszy dzien na Pilsku a dzisiejszy to całkiem skrajne oblicza tej góry.Takie widoki i przejrzystość jak dzisiaj to na Pilsku rzadko się trafiają.

uploadfromtaptalk1422822327590.jpg

uploadfromtaptalk1422822358626.jpg

uploadfromtaptalk1422822327590.jpg.a45afec75e410c746eff7299378b73cf.jpg

uploadfromtaptalk1422822358626.jpg.25d17d4e92f680b90aed0ca5e33cca1e.jpg

Edytowane przez MajorSki
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...