Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal Arena vs SkiWelt?


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad porównaniem Zillertal Areny i SkiWelt i zwracam się do stałych bywalców Alp Austriackich:

Który z ośrodków ma wyższą wartość (który jest waszym zdaniem lepszy) w kontekście atrakcyjności tras, pogody i warunków śniegowych (zwłaszcza w obliczu aktualnej sytuacji pogodowej) ?

Muszę wybrać między AllStarCard a Salzburg Super Ski Card a co za tym idzie między odwiedzeniem Zillertal Arena a SkiWelt.

dzięki za wszelkie sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam obok Kaprun - Piesendorf.

Planuję odwiedzić wstępnie (po poradach na forum):

Kitzbuhel (2 dni)

Saalbach (2 dni)

Zillertal Arena lub Skiwelt (1 dzień)

Kaprun lodowiec lub Zell am See (1 dzień)

Dojazd do Ski Welt jak i Zillertal Arena wychodzi ok. 1h stąd wybór możliwy.

Możesz rozwinąć co przemawia za Ziller?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić? Rozumiem że w porównaniu z bliższymi Twoim zdaniem niewarte jest dołożenie tych 30 minut dojazdu więcej?

W sumie dojazd rzędu 1h w jedna stronę to dla mnie nie problem, a lubię zwiedzać nowe regiony, też zastanawiają mnie warunki, tzn czy np. Zillertal czy SkiWelt nie będzie miał lepszych niż pozostałe bliższe Piesendorf w czasie odwilżowym...

Termin to 24-31.01 i nie wiadomo jak z tą pogodą będzie ostatecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał ośrodki pod kątem większej ilości śniegu (na dole i na górze)

oraz lepszej pogody. Natomiast 1 dzień na takie wielkie ośrodki jak SkiWelt czy Zillertal to trochę mało,

tylko liźniesz. Ja bym dał 2-3 dni na każdy duży ośrodek i odpuścił lodowiec.

Nie patrząc na pogodę tylko na śnieg wybrał bym AllStar: Kitzbühel (2d), SkiWelt (2d), Saalbach (2d).

Natomiast pod kątem bliskości dojazdu to bym wybrał podobnie jak gajowy czyli Salzburger Card: Kitzbühel (2d), Saalbach (2d), Zillertal (2d)

Edytowane przez MarioJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitzbuhel i Saalbach to pewniaki i pewnie po 2 dni.

Opcję wykorzystania kolejnych 2 dni na SkiWelt lub właśnie Zillertal też biorę pod uwagę ale jeśli zima nie dopisze to pewnie na 1 dzień lodowcowy się zdecyduje.

Przeglądając mapki i zdjęcia wydaje mi się że Zillertal ma więcej przestrzennych szerokich tras powyżej granicy lasu niż SkiWelt, Kitzbuhel i Saalbach co plasuje go jak sądzę bliżej wyżej połozonych ośrodków takich jak Livigno (do którego mam porównanie).

Zell am see mimo dużej popularności nazbyt mnie nie przekonuje patrząc na mapkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...