Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Silvretta adventures


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Marboru z żona smignal mi dzisiaj pod wyciągiem N2. My właśnie mamy przerwę na pyszny Apfelstrudel i kurcze nigdzie nie ma tych panienek na stołach ;) pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów jeżdżących w Ischgl :)

Bo panienki na stołach są nie na stoku, a w knajpie w centrum, jak by się dobrze rozpędził to wjedzie się z trasy do knajpy na nartach, trzeba tylko drogę asfaltową pokonać:tongue:.

Aha, ale to atrakcje dla męża, nie dla Ciebie:stupid:

ischgl_043_small_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do galerii wstawiłam kilka zdjęć z wyjazdu (52 sztuki :) )

Tu podzielę się tylko kilkoma :)

p1030978-800.jpg

p1030979-800.jpg

Dzięki Chłopaki za super towarzystwo na stoku !!!!! :)

A teraz kilka fotek śniegu - było go mało więc niestety ale warunki odbiegały od idealnych:

p1030981-800.jpg

Mrowisko:

p1040275-800.jpg

Freeride :)

p1040321-800.jpg

Sztruks?

p1040214-800.jpg

p1040217-800.jpg

W efekcie moje nartki wyglądają tak - niby nic takiego ale w nocy spać nie mogę....

p1040327-800.jpg

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też poświęcić chwilkę na nową gondolkę A2. Nie będę podawała szczegółów technicznych, powiem tylko, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Super-nowoczesna, pachnąca smarem - CUDEŃKO!

p1040061-800.jpg

p1040051-800.jpg

p1040052-800.jpg

Pomysłowe uchwyty na narty :)

p1040045-800.jpg

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półeczka na mapki:

p1030913-800.jpg

"Grzańce"

p1040191-800.jpg

To miejsce chyba każdy kojarzy:

p1040020-800.jpg

FunPark z genialną poduchą :) Świetny pomysł na wyeliminowanie snowboardzistów ze stoku - cały dzień tam przesiadują :)

A na poważnie to fajny pomysł, super zabawa, czynne do 15:00.

p1040016-800.jpg

Filmik z moim bruderem-freestyleowcem :biggrin:

0&type=2&theater

:applause: :applause: :applause:

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze kilka słów o samym wyjeździe i ośrodku.

Chcieliśmy jak zwykle zwiedzić wszystko dookoła czyli całą dolinę ale nie opylało się bo otwarte i to częściowo było poza Ischgl tylko Kappl (8 km tras). Chcieliśmy kupić karnet 4+2 czyli 4 dni w Ischgl i 2 dni w innych ośrodkach ale Gostek w kasie przeliczył wszystko: ponieważ mieszkaliśmy w Ischgl to mieliśmy zniżkę na karnet i taniej nam wyszło kupienie karnetu 6 dniowego na Ischgl i ewentualne kupienie jednodniowego karnetu w Kappl niż karnetu 4+2. W końcu się okazało, że do Kappl nie ma co jechać na te 8 km tras wiec zostaliśmy 6 dni w Ischgl.

Za karnet zapłacilismy 176 euro hehehe :) Nigdy tak mało nie dałam za karnet 6-dniowy :)

Jeszcze kilka słów o samym ośrodku:

Ośrodek "dla narciarzy", czyli wszystkie dojazdówki przemyślane tak żeby nie dymać pod górkę.

Niestety jest dużo dojazdówek a tras głównych wcale nie jest aż tak dużo. Jest sporo rozjazdów co troszkę rozprasza, ale po 2 dniach się juz każdy bez problemu zorientuje co jak i gdzie.

Niestety ośrodek jest drogi - na poziomie Lech-Zuers-St.Anton.

Jedzenie na stoku jest takie jak wszędzie :)

Ciekawostka z bitą śmietaną: zawsze doliczają za nią dodatkowo nawet jak w cenniku jest napisane "czekolada z bitą śmietaną" albo "tort z bitą śmietaną" :D

Było mnóstwo ludzi, czasami trasy wyglądały jakby kij wsadzić w mrowisko.

Pogodowo: jak jest mgła/pada śnieg to jak to zwykle bywa w wysokich górach gdzie nie ma lasu dla kontrastu - wszędzie dookoła jest biało, mleko mleko mleko.... widoczność zerowa.

Bardzo fajne trasy to: 40, 38, 34 i 35. Dobrze jest tam jechać z samego rana - słoneczko wstaje zza gór oświetlając sztruksik

Genialną trasą jest "Duty Free" nr 80 do Samnaun tylko trzeba uważać na końcówkę - jak jest mało śniegu to czeka Was dymanie przez miasto na piechtę aż do gondolki. Ale tak czy siak warto przejchać się tą trasą!

Ja odbieram Ischgl tak: to nie jest ośrodek w którym się odpoczywa, bo po prostu tu za dużo się dzieje - wszechobecna muzyka dobiegająca z każdej knajpy, wieczorem w miasteczku na każdym rogu imprezownie, bary apres-ski itp.

Widoki czasem są zachwycające, a czasem depresyjne (np. widoki jak z kamieniołomu) :)

Infrastruktura b.nowoczesna i przy tej ilości ludzi na stoku kolejki nie były aż tak duże jakby można było się spodziewać.

Warto tam pojechać choć raz w życiu! :)

PS. Sorki za chaos ale nie miałam za bardzo czasu na napisanie czegoś bardziej sensownego :)

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sztruks w szerokie prążki mnie rozbroił. :mad:: I równie mocno to mrowisko.:frown::

Ale za to Bumtralala jako freerajdowiec - wyyyyyymiata.:applause: Brawa za odwagę.

Pękłem ze śmiechu kiedy wyobraziłem sobie takie lądowanie na nos bez tej poduchy.:stupid: Boli na samą myśl.:tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru tłucze kilometry aż miło, ale ma problemy z netem, tak że pełna relacja będzie dopiero po powrocie :sad:

Rano wróciliśmy cali i szczęśliwi. Pięć dni lampy i jeden w mleku...

Ponieważ wywaliło nam net, relację z poszczególnych dni zacznę publikować wieczorem jak się w domu ogarnę.

Wróżko dziękuję za wszystkie wskazówki i podtrzymywanie wątku przy życiu :-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień pierwszy w Ischgl - szwajcarska strona Słońca. Część I

Drugi dzień i główny cel naszego wyjazdu – ośrodek narciarski w Ischgl.

Miejsce, w którym można jeździć po austriackiej, ale również szwajcarskiej stronie.

Ilość tras powyżej 200km – praktycznie wszystkie czynne.

33886cc51fef8bacmed.jpg

Przy gondoli A1 jesteśmy pierwsi ok godziny 8:20.

24f15c908beef40cmed.jpg

W Idapl – głównym miejscu niemiecko języcznej strony strony, mimo że na niebie nie ma praktycznie chmurki – cień.

f5fada6f0e62dc7bmed.jpg

Szybko przedostajemy się krzesełkiem na stronę Szwajcarii i Słońca.

Warunki – wspaniałe: lekki mróz, jasno od promieni naszej gwiazdy, stok twardy, wyśmienicie przygotowany.

1680f07934a6863fmed.jpg

0d7f625b75ef21ecmed.jpg

Trafiamy na trasę numer 70, która staje się, do końca naszego wyjazdu – ulubioną.

Po ostrym początku, przechodzi w szeroką czerwoną z dwoma wariantami zjazdu.

Jazda na niej, to marzenie prawie każdego narciarza trasowego.

3ab40a41fe8b26b3med.jpg

a1550ca4e3ac48camed.jpg

1e50cb7349e954c1med.jpg

Widoki po przejechaniu trasy są wręcz bajkowe:

b4649f21cf501ee1med.jpg

Tylko zapinać szerokie deski turowe i udać się poza cywilizację.

Chodź?

Dla każdego, coś miłego...

ac37f8b5b8b7e67amed.jpg

Dzwonię do Jurkabyd – podążamy całą czwórką na wzf forumowe skionline w Ischgl.

Jak się później okaże, nie jedyne.

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień pierwszy w Ischgl - szwajcarska strona Słońca. Część II

Podążamy wg wskazówek na miejsce spotkania trasą 13 pod główną restaurację w Idalp - wg wskazań Wróżki niezbyt ciekawą i tanią kulinarnie.

ec7eb4cbf13898f3med.jpg

Spotykamy Jurka, który poznaje nas bez żadnych problemów.

Od tej pory jest naszym przewodnikiem po ośrodku.

Udajemy się na jego ulubioną trasę numer 40...

...zanim jednak po niej zjedziemy z oddali możemy podziwić przepiękne widoki, Góry i masę niedawno co spadłego śniegu.

Poniżej widok na Piz Val Gronda 2812 m npm.

f7024315b7cc32dcmed.jpg

Fotka Skionlinowa z Jurkiem:

9667c65b5d7a471fmed.jpg

Zaliczamy bardzo fajną trasę, a następnie, po krótkiej przerwie kolejne równie fantastyczne:

47018ac108a1191dmed.jpg

94264ab350333101med.jpg

1a3c8618f95ece7cmed.jpg

Spory przymrozek, mała ilość narciarzy i ten wszędobylski sztruksik...normalnie żyć, nie umierać.

Jazda jest fantastyczna.

Narty trzymają, a spod nich charakterystyczny, miły uszą dźwięk.

Kolejny cel – Samnaun.

5ff584d57989aefbmed.jpg

Trasa widokowa numer 80.

61a6cb889de1a7e5med.jpg

Na jej płaskim fragmencie – nie wiedzieć czemu zaliczam swoją pierwszą glebę. Nic groźnego.

Prędkość marna a sam incydent dosyć komiczny.

Widoki w dolinie?

Nieziemskie.

fb830b143605acf7med.jpg

Miasteczko malownicze, a sama końcówka trasy płaska.

Praca kijkami, ala Justyna Kowalczyk, a oczy, głowa dookoła kręcą się podziwiając urok tej szwajcarskiej miejscowości.

f60ebdb77e23e123med.jpg

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień pierwszy w Ischgl - szwajcarska strona Słońca. Część III

Ktoś kiedyś gdyby mnie zapytał jaki krajobraz chciałbym, by wisiał na mojej ścianie w salonie...to z pewnością taki jak poniżej:

zaśnieżone szczyty gór, potok, w oddali gondola, urokliwe domostwa...

...niesamowita cisza, klimat i miejsce, do którego wciąż chce się wracać.

Dziwicie się zatem jurkowi, który w Ischgl spędza tak wiele swoich narciarskich dni?

Ja – absolutnie!

f3dc14527592c545med.jpg

Przechodzimy przez parking i ulicę, wjeżdżamy windą do dolnej stacji piętrowej kolejki gondolowej L1 i wracamy na narciarskie stoki szwajcarskiej strony skąpanej w Słońcu.

Expat:

1df66bb2da72d85dmed.jpg

Centrlane miejsce i skrzyżowania tras oraz wyciągów:

e1c145ae7437e977med.jpg

Jest tego trochę...a jakość tras – pierwsza klasa.

Nasze ulubione: 65a, 67, 76.

Na fotce poniżej 65a:

12a2760236ff491cmed.jpg

I prowadzące do niej krzesełko:

1ebf361979f02c50med.jpg

Świetna jazda, świetne towarzystwo – czego chcieć więcej?

Innych tras?

Ok – nie ma problemu. Przejeżdżamy ponownie na trasy austriackie. Jurek prezentuje nam 1a super 5tkę i bardzo przyzwoitą 4kę.

48aec605b7960780med.jpg

df9edfcabd164f2cmed.jpg

Jeździmy z obydwóch tras 4 i 5 do stacji pośredniej A3.

72e1f0f9cec89dbcmed.jpg

Tutaj, po prawie całym dniu na nartach rozstajemy się z forumowym Kolegą.

Czy nie jest to coś niesamowitego, że miejsce takie jak Skionline potrafi łączyć, pozwala poznawać bardzo ciekawych ludzi?

Ludzi, który są otwarci, uśmiechnięci i pełni pasji...narciarskiej pasji.

Jurku – dziękuję w swoim i współtowarzyszy za towarzystwo, wspólne chwile poświęcony czas – jesteś nie tylko doskonałym narciarzem...ale zwyczajnie jest z Ciebie super Gość!

Dziękujemy i do zobaczenia.

Jedna z wielu śniegowych rzeźb w Ischgl:

f1bb0ec64cc5b3a0med.jpg

„Wróżkowy” „drogowskaz”... Kasia jest zresztą tematem naszych rozmów, ciepłych słów i wspólnie uzgodnionych forumowych pozdrowień ode mnie i od Jurka.

Pozdrawiamy.

fe4de26b5efcfb97med.jpg

Dzień pierwszy w Ischgl kończymy pod tą samą kolejką gdzie zaczynaliśmy.

ec835daf70591d1amed.jpg

W tym dniu udało się zrobić na nartach (wg Endomondo) blisko 89km.

Takie dni jak tamten, chciałoby się, by trwały w nieskończoność.

CDN

Edytowane przez marboru
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...