Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ferie


syla

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry zaglądam na wasze forum i mam nadzieję, ze pomożecie. My jedziemy pierwszy raz do Włoch zawsze uderzaliśmy do Austrii. Jedziemy do Calvalese na 7 dni będziemy mieć samochód wiec chcemy się troszkę poruszać . Powiedzcie jaki karnet mamy wykupić i gdzie jechać. Mam nadzieję , ze będzie śnieg a jak nie to tam gdzieś jest lodowiec w Val di Sole - daleko to jest?

Dzięki z góry jak ktoś tam jeździ to na pewno doradzi co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodowiec o wdzięcznej nazwie Presena góruje nad Val di Sole...

Lodowiec Presena góruje nad Adamello Tonale, to tak uściślając, ale oczywiście Tonale wchodzą w region Val di Sole.

Nie mniej jednak lokując się w Cavalese nie ma żadnego sensu korzystanie z terenów Val di Sole, czy wszystkich jak ja to mówię jadąc w stronę Bolzano po prawej stronie autostrady, te są na wspólnym karnecie Skirama i skupiają ośrodki Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida – Marilleva, Pejo, Tonale – Ponte di Legno, Paganella, Monte Bondone, Folgaria – Lavarone.

Natomiast te po lewej stronie autostrady mają wspólny karnet pod nazwą Dolomiti Superski i tu są zrzeszone ośrodki międzi innymi takie jak: Cortina d'Ampezzo, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Arabba, Marmolada, Alta Pusteria, Val di Fiemme, Cronplatz....

Na pewno nie do zaliczenia w tydzień, ani dwa....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie karnety mamy wykupić? Czy ten karnet Dolomit Superski ma sens - chcielibyśmy pojeździć gdzie się da w obrębie a do Val di Sole 100 km faktycznie daleko

Moim zdaniem będąc w Cavalese największy sens ma karnet 3+3 lub 4+2 (Fiemme + Dolomiti superski). Przez 3 lub 4 dni jeździsz w dolinie Fiemme (Alpe Cermis, Latemar i Alpe Lusia) a w pozostałych dniach masz już wybór całego DSS. Zawsze te dodatkowe kilkanaście euro od osoby zostaje w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowiec Presena góruje nad Adamello Tonale, to tak uściślając, ale oczywiście Tonale wchodzą w region Val di Sole.

Nie mniej jednak lokując się w Cavalese nie ma żadnego sensu korzystanie z terenów Val di Sole, czy wszystkich jak ja to mówię jadąc w stronę Bolzano po prawej stronie autostrady, te są na wspólnym karnecie Skirama i skupiają ośrodki Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida – Marilleva, Pejo, Tonale – Ponte di Legno, Paganella, Monte Bondone, Folgaria – Lavarone.

Natomiast te po lewej stronie autostrady mają wspólny karnet pod nazwą Dolomiti Superski i tu są zrzeszone ośrodki międzi innymi takie jak: Cortina d'Ampezzo, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Arabba, Marmolada, Alta Pusteria, Val di Fiemme, Cronplatz....

Na pewno nie do zaliczenia w tydzień, ani dwa....

Z drobnym wyjątkiem:

Folgaria-Lavaronne jest po 'lewej stronie' - jako jedyny z Superskiramy.

Na pierwszy raz z naddatkiem wystarczy skipas VdFiemme (5 osrodków). Zawsze mnie ciekawi fakt, że osoby, które są w stanie w PL jeździć przez tydzień na 1-2 trasach po wyjezdzie w Alpy muszą miec codzienne nowe 100km ..... :cool::

PozdrawiamM

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze bardzo proszę ten karnet dolomi superski uprawnia dodatkowo do jazdy...gdzie?

Czy może się zdążyć , że w Valdi Fiemme nie będzie śniegu ? Bo tak jak czytam wasze forum to chyba najsłabiej tam z warunkami.

A opcję z karnetami już przeliczam dzieci młodzież wyrośnięta niby zniżki ale i tak ok 4.000 za karnety uffffffffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnia do jazdy mniej wiecej na wszystkim co zaznaczono na mapie - ok. 1200km tras i kilkaset wyciągów. Starczy na sporo urlopów.

http://www.skiforum.it/skimaps/skimaps/displayimage.php?album=1&pid=330#top_display_media

stan tras w Fiemme masz tu:

http://www.dolomitisuperski.com/en/fiemme/ski-area/weather-slopes/open-slopes

a wyciągów i sniegu na sąsiednich zakładkach

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawi fakt, że osoby, które są w stanie w PL jeździć przez tydzień na 1-2 trasach po wyjezdzie w Alpy muszą miec codzienne nowe 100km ..... :cool::

PozdrawiamM

Mnie to wcale nie dziwi. W Polsce poza małymi wyjątkami trasy są bardzo krótkie i w ramach jednego kompleksu zwykle jest ich minimalna ilość więc jak ktoś jedzie w miejsce gdzie są setki kilometrów tras to chciałby zjeździć ile się da, zobaczyć ile się da i mieć przyjemność z faktu ze nie musi jeździć po tej samej trasie cały dzień tylko ma do wyboru co zjazd to inną. Co prawda na swoim przykładzie mogę powiedzieć że nie podoba mi się organizacja skipasów dających często dostęp do wszystkiego (np skipass na SkiAmade bez możliwości ograniczenia do jednego czy dwóch dużych kompleksów) bo wszystkiego nie da się objeździć, no ale zawsze można próbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie macie tak, że jak już zjedziecie trasą, i ona się Wam podoba, chcecie jechać nią ponownie, ale ostrzej? A potem jeszcze ostrzej?:smile:

W Polsce tak, bo często nie ma wyjścia z racji małej ilości tras, przygotowania tych tras itp, itd. za granicą jak mi się spodoba trasa to jadę 2-3 razy i na nastepną ;) jakbym miał wciąż jeździć jedną i tą samą to bym nie jechał 1000 km do Austrii czy Włoch tylko 400 do Wisły albo Białki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce tak, bo często nie ma wyjścia z racji małej ilości tras, przygotowania tych tras itp, itd. za granicą jak mi się spodoba trasa to jadę 2-3 razy i na nastepną ;) jakbym miał wciąż jeździć jedną i tą samą to bym nie jechał 1000 km do Austrii czy Włoch tylko 400 do Wisły albo Białki ;)

To policz jeszcze ile km tras (nie jazdy a róznych tras ) jesteś w stanie przejechac w ten sposób dziennie- jadąc 2-3 razy tą sama trasę.

Dla przeciętnie dobrego narciarza bedzie to 15km tras (x3 = 45 km), dla wycinaka na gigantkach o kondycji cyborga - 30km trasy, dla początkującego - 5-6 km.....

A tu niektórym brakuje Latemaru na jeden dzień......

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z

Zawsze mnie ciekawi fakt, że osoby, które są w stanie w PL jeździć przez tydzień na 1-2 trasach po wyjezdzie w Alpy muszą miec codzienne nowe 100km ..... :cool::

PozdrawiamM

Jako jedyny na tym Forum do nich nie należę i potrafię dziennie jeździć na fajniejszej alpejskiej trasie kilka razy przez 6 dni z rzędu o zgrozo :eek: :biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowiec Presena góruje nad Adamello Tonale, to tak uściślając, ale oczywiście Tonale wchodzą w region Val di Sole.

...

Cześć

Z całym szacunkiem Sławku ale Val di Sole - to dolina (jak sama nazwa wskazuje) natomiast Passo Tonale - to przełęcz (jak sama nazwa wskazuje). Jedno do drugiego w żaden sposób nie może "wchodzić". Obejmuje je karnet Adamello. Adamello z kolei to szczyt, który leży - podobnie jak Tonale - na granicy Lombardii i Trydentu i to Adamello góruje na Preseną a nie odwrotnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny na tym Forum do nich nie należę i potrafię dziennie jeździć na fajniejszej alpejskiej trasie kilka razy przez 6 dni z rzędu o zgrozo :eek: :biggrin:

Janek nie musisz się martwić. Nie jedyny:smile:

Ja od siedmiu lat z jedną przerwą jeżdżę do Zillertal-u i najczęściej tłukę trasę 18 (Kiedyś 8) w Zillertalarenie.

Mało tego to dawno temu napisałem "relację" i zaraz było zdziwienie, że "jak to przez sześć dni na jednym ośrodku?"

Pozdrawiam cię serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylo , śniegu wczoraj napadało , wszędzie biało się zrobiło w końcu ,ale trasy są od dawna naśnieżone i wszystko prawie otworze . mieszkam w Pozza koło Cavalese więc pisz jakby co..

karnet jak nie oszczędzasz bierz S.ski i tyle.

zaraz na belvedere ruszamy , pisałem trochę w wątku Val di Fassa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, mnie nieraz to wkurza takie zwiedzanie nieznanego ośrodka. Mapki nijak nie odzwierciedlają rzeczywistego przebiegu tras, ich długosci, trudności. Często trudno zorientować się w przebiegu tras, w którym kierunku jest zjazd. Taka jazda, ciągłe patrzenie w mapkę, nie należą do moich ulubionych. Lubię natomiast przejechać znaną mi i lubianą trasą, sprawdzić waunki i posmigać na niej kilka razy już bardziej odwaznie. Tak więc nawet krytykowane na tym forum Pejo by mi wystarczyło na tygodniowy pobyt przy dobrej pogodzie i dobrych warunkach śniegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiecie co, mnie nieraz to wkurza takie zwiedzanie nieznanego ośrodka. Mapki nijak nie odzwierciedlają rzeczywistego przebiegu tras, ich długosci, trudności. Często trudno zorientować się w przebiegu tras, w którym kierunku jest zjazd. Taka jazda, ciągłe patrzenie w mapkę, nie należą do moich ulubionych. Lubię natomiast przejechać znaną mi i lubianą trasą, sprawdzić waunki i posmigać na niej kilka razy już bardziej odwaznie. Tak więc nawet krytykowane na tym forum Pejo by mi wystarczyło na tygodniowy pobyt przy dobrej pogodzie i dobrych warunkach śniegowych.

Musisz nauczyć się czytać te mapki - to nie żart. To są zazwyczaj panoramy na dodatek w rzucie od góry i z boku. Z tej racji czytanie ich nie jest łatwe bo odzwierciedlenie terenu, nachylenia, odległości itd. - praktycznie wszystko jest zaburzone. To są tylko szkice mające ułatwić orientacje jeżeli opierasz się na numerach i nazwach miejsc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...