Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobre pilniki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o porady: ale proszę o tylko sprawdzone na LIVE... na swoich nartach! a nie że ktoś komuś... albo wyczytałem na....

Osobiście mam problem z pilnikami do ostrzałek ręcznych... dwa, trzy serwisy i następna strona pilnika (dochodzę już do tego że znakuję i przesuwam o 3-4mm do góry) :confused:: fischer'ki jeszcze spoko bo są miękkie ale rossignole (experience 88) masakra!

Dotychczas kupowałem 4-5 pilników na wyprzedażach i jakoś to na następny sezon leciało... (jeżdżę dużo!) i tak jak wielu z Was bez pogłaskania nart nie wyjeżdżam na stok! ale może znacie jakieś DOBRE marki! czy to tak jest i ja nie mam pecha...

Pozdrawiam. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe pilniki do pił łańcuchowych (łańcuchów)-kosztują po kilkanaście zł każdy są b. dobre jakości , a potem dopieszczam krawędzie różnej grubości papierem.

  1. Czy te pilniki są cięte w jednym kierunku jak pilniki do nart, czy w 2 kierunkach jak zwykłe pilniki?
  2. Czy są ze stali chromowej?

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te do pił - najcześciej są jednocięte. Podobnie jak 'tokarskie'

Co do materiału - trzeba by skontaktować się z technologiem Befamy.

pewne wskazówki są tu:

http://www.befana.com.pl/hartowanie-obrobka-cieplna

tu pełny katalog: niestety bardziej handlowy niż technologiczny

http://www.befana.com.pl/images/katalog-produktow/katalog-befana.pdf

  1. Czy te pilniki są cięte w jednym kierunku jak pilniki do nart, czy w 2 kierunkach jak zwykłe pilniki?
  2. Czy są ze stali chromowej?

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o porady: ale proszę o tylko sprawdzone na LIVE... na swoich nartach! a nie że ktoś komuś... albo wyczytałem na....

Osobiście mam problem z pilnikami do ostrzałek ręcznych... dwa, trzy serwisy i następna strona pilnika (dochodzę już do tego że znakuję i przesuwam o 3-4mm do góry) :confused:: fischer'ki jeszcze spoko bo są miękkie ale rossignole (experience 88) masakra!

Dotychczas kupowałem 4-5 pilników na wyprzedażach i jakoś to na następny sezon leciało... (jeżdżę dużo!) i tak jak wielu z Was bez pogłaskania nart nie wyjeżdżam na stok! ale może znacie jakieś DOBRE marki! czy to tak jest i ja nie mam pecha...

Pozdrawiam. Janusz

Czy widzisz wyraźne zużycie pilnika (świeci się jak dasz pod światło)? Czy chodzi o to, że pilnik po prostu nie zbiera?

PS: bo chodzi o to, że ja też miałem problem z niezbierającymi pilnikami i rozwiązaniem okazało się dokładne zebranie ABS i titanalu :)

A sam używam póki co Vallorbe, chociaż troszke sobie za nie krzyczą :)

Edytowane przez piotrek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa, jedne ścierają się drugie zakleja plastik (a czyścić... luniwy jestem :wink:) w pn skoczę do Sthila kupię kilka żeby 2 razy nie musiał jeździć i napiszę jakie mam odczucia.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania

Ja kupuje w stihl - u dilerach pilarek , pił itp.

Są tanie i dobre-jednak największe doświadczenie ma guru ostrzenia.

Nooo masz 100% rację! REWELACJA! Stawiam dobrego browara a nawet coś lepszego jak będzie tylko okazja się spotkać. To jest właśnie porada! Krótko, fachowo i na temat :applause:

a AD. pilniki o bardzo delikatnym cięciu ale twarde, ostre. Nacięcia jednokierunkowe, pilniki trochę dłuższe od maszynki (no i mają niestety rękojeść do zakucia w rączkę) ale 8.20 :eek: szok (kupiłem od razu 5) a wogóle pytam o pilniki takie do łańcuchów Pan patrzy na mnie i zadaje dziwne pytania a więc ja od razu że do ostrzałki... a on aaa te co biorą do nart! :biggrin:

Jeszcze raz dzięki i zdecydowanie polecam!

PS. a ja kupowałem SPECJALISTYCZNE za. ... szkoda mówić :stupid:

Edytowane przez Gość
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...