Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowa uniwersalna slalomka


kubapod

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam porady odnośnie doboru nowych nart slalomowych, ponieważ stare są już na granicy używalności. Zastanawiam się czy warto iść dalej w komórki, czy narty sklepowe też będą ok.

1. Płeć -M

2. Wiek -26

3. Waga -70kg

4. Wzrost - 181cm

5. Na nartach jeżdżę od 14 sezonów, ( 5-10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7-8, choć nigdy nie jeździłem na tyczkach, to planuje w niedalekiej przyszłości spróbować

7. Moje buty to - Nordica Speedmachine 12 (http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,08-09,nordica,speedmachine-12,2240.html)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Fischer WorldCup Slalom (komórki) 166cm r=14m 115-65-100

(http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDs4NTkwNjAyMTE2MjUxOTQ4NzQ0OzcyNjM1Njc7aHR0cCUzQSUyRiUyRnd3dy5pcm1ha3Nwb3J0LnBsJTJGcGwlMkZrYXRhbG9nJTJGc2hvcCUyRmRldGFpbCUyRmlkJTJGNDQlM0Z1dG1fc291cmNlJTNEdHdlbmdhJTI2dXRtX2NhbXBhaWduJTNEdHdlbmdhJTI2dXRtX21lZGl1bSUzRGNwYzs5ZTIwMjM5YmM0NDE0MDk0YjAwNTI3MWYwZGFiZGYyZQ%3D%3D&dac=1)

9. Preferuję styl jazdy krótkim i średnim skrętem po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty -Voelkl Racetiger Speedwall SL, Head Worldcup Rebels i.SL, Fischer WorldCup SC, ewentualnie komórki Head Worldcup Rebels i.SL z poprzedniego sezonu (mam okazję kupić w granicy swojego budżetu)

11. Mój budżet na narty to około 2000zł

Czy ktoś z was miał okazje testować któreś z wymienionych nart ? Gdy pierwszy raz jeździłem na komórkach które teraz posiadam to moje odczucia były (i nadal są) bardzo pozytywne z porównaniu z nartami sklepowymi. Szukam twardych nart, które będą miały niezłego kopa i dobre trzymanie krawędzi na lodzie. Będę wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonych kolegów :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz więc odpowiadam, żeby nie było sam się prosiłeś:tongue:

Tak więc wszystko jest na NIE!:mad::

Sam tytuł już wzbudza uśmiech na mojej(i nie tylko zapewne) twarzy: "Nowa uniwersalna Slalomka"

Co to jest uniwersalna slalomka? Jak narta SL jest to jest SL, więc nie jest uniwersalna, a jak to jest komórka to jest to narta profesjonalna.

5-10 dni w sezonie, no... nie ma takich geniuszy żeby z taką praktyką posiadać umiejętności na 7-8:cool::

70 kg wagi przy 181, byk to nie jesteś, więc masą twardej komórki nie dociążysz:rolleyes::

Proponuję Ci pożyczyć do testów nartę nie SL, a właśnie uniwersalną z małym promieniem skrętu, skoro preferujesz taki styl jazdy i przejedź się, jestem przekonany że po kilkuset metrach będziesz miał poczucie winy zmarnowanych kilkunastu sezonów na SLce komórkowej:rolleyes::

To mówię ja, skażony do niedawana jeszcze SLką:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z ta uniwersalnością chodziło mi o to, że warunki potrafią być różne i potrzebuję narty, która poradzi sobie również na muldach jeśli będzie taka potrzeba. Wiem, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna sl-ka.

Jeśli chodzi o moją technikę jazdy to trudno mi to ocenić ale wydaje mi się że dobrze radzę sobie w krótkim skręcie przy bardzo dużych prędkościach na większości typów tras. Tak jak wcześniej wspomniałem nie jeżdżę na tyczkach, ale w przyszłości tego nie wykluczam.

Jeśli chodzi o poczucie zmarnowanych sezonów to wątpię :happy:, bo jazda na tych komórkach sprawiła mi dużo frajdy, a chyba o to głównie chodzi. Ostatnio wypróbowałem Fischera SC race i narta ta nie sprawiła mi przyjemności, bo była po prostu strasznie miękka, tak że nie było czego docisnąć. Szukam narty zdecydowanie bardziej wymagającej i mniej leniwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z ta uniwersalnością chodziło mi o to, że warunki potrafią być różne i potrzebuję narty, która poradzi sobie również na muldach jeśli będzie taka potrzeba. Wiem, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna sl-ka.

Nie ma, nie było, i nie będzie Slki która poradzi sobie w każdych warunkach, slalomka, jest na twardy równy stok, nie wyobrażam sobie jechać na narty z samą slalomką w boksie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się, że narta slalomowa sprawdza się najlepiej na twardym i równym stoku. Problem polega na tym, że bardzo lubię te slki komórkowe, które obecnie posiadam i szukam podobnej narty. Oczywiście zgadzam się, że najlepiej zabrać ze sobą na wyjazd jedne narty sl, drugie gs i trzecie allround i je dopasowywać do stoku / warunków / zmęczenia itd., ale niestety nie mogę sobie (jeszcze) na to pozwolić i muszę się zdecydować na jedne narty. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc mi w wyborze nart slalomowych - bo na takie się zdecydowałem - to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc mi w wyborze nart slalomowych - bo na takie się zdecydowałem - to będę bardzo wdzięczny.

Już wybrałeś zanim napisałeś tutaj zapytanie:rolleyes::

Więc co chcesz jeszcze wybierać?

Pytasz o różnicę pomiędzy 3 parami nart, różnica jest między nimi w napisach i kolorze, wybierz tą która podoba Ci się najbardziej:angel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umiejętności mam mniejsze niż chłopaki, ale też nie wyobrażam sobie zabrania tylko SLki na wyjazd. Kolana po tygodniu do wymiany. Przecież ta narta musi CIĄGLE skręcać.Ja mam SLkę WC Head (sklepową) i mogę na niej jeździć co najwyżej 2-3 godziny. A Ty piszesz, że masz komórkę...Trasa na SLkę musi być przygotowana, twarda i ubita, inaczej to mordęga.

Ja mam dwie pary nart i bez kłopotu zabieram je na wyjazdy. Jesteśmy czteroosobową rodziną i wszystko się mieści.

Jeśli chcesz mieć jedną parę to może rozejrzyj się za normalną nartą o małym promieniu, albo najlepiej wypożycz i zobacz czy Ci pasuje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie które napisałem było na temat tego jaką nartę slalomową i dlaczego polecacie lub też nie. Liczyłem na uwagi typu "ta narta jest trudniejsza w kontroli niż tamta" itp. Po prostu mam nartę slalomową, lubię na niej jeździć i chce kupić nową o podobnych parametrach i wybrać najlepiej jak się da.

Z tego co napisał SB rozumiem, że nie ma żadnych różnic (poza szatą graficzną) między jedną a drugą nartą slalomową?

P.S. Może coś ze mną jest nie tak ale potrafię na obecnej narcie jeździć 4-5godzin i nie jest to żadna tortura

Edytowane przez kubapod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie które napisałem było na temat tego jaką nartę slalomową i dlaczego polecacie lub też nie. Liczyłem na uwagi typu "ta narta jest trudniejsza w kontroli niż tamta" itp. Po prostu mam nartę slalomową, lubię na niej jeździć i chce kupić nową o podobnych parametrach i wybrać najlepiej jak się da.

Powiem tak...

Są zawodnicy jeżdżą na nartach wszystkich brandów, a to na czym jeżdżą nie wynika z tego że się mi dobrze na tym jeździ, tylko z takim partnerem się akurat dogadali i dostali najkorzystniejsze warunki(finansowe głównie)

Z tego co napisał SB rozumiem, że nie ma żadnych różnic (poza szatą graficzną) między jedną a drugą nartą slalomową?

Subiektywne bardzo, nie będzie to coś co by przesądzało o wyższości jednych na pozostałymi.

P.S. Może coś ze mną jest nie tak ale potrafię na obecnej narcie jeździć 4-5godzin i nie jest to żadna tortura

Mnie też się nic nie działo, a jeździłem od deski do deski, czyli 7 i 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Są zawodnicy jeżdżą na nartach wszystkich brandów, a to na czym jeżdżą nie wynika z tego że się mi dobrze na tym jeździ, tylko z takim partnerem się akurat dogadali i dostali najkorzystniejsze warunki(finansowe głównie)

Wydawało mi się, że to wynika z tego, że oni jeżdżą na komórkach i między nartami fis jest mała różnica, a w przypadku "normalnych" nart wybór konkretnego modelu ma większe znaczenie.

Subiektywne bardzo, nie będzie to coś co by przesądzało o wyższości jednych na pozostałymi.

Nawet subiektywne opinie chętnie poznam:happy:

Mnie też się nic nie działo, a jeździłem od deski do deski, czyli 7 i 8 godzin.

A zaczęło się coś dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że to wynika z tego, że oni jeżdżą na komórkach i między nartami fis jest mała różnica, a w przypadku "normalnych" nart wybór konkretnego modelu ma większe znaczenie.

Każda z tych nart jak wjedzie w luźny śnieg to w nim utonie, jak natrafi na gródki to Ci odjedzie, jak puścisz ją płasko na większej prędkości to będzie myszkować, taka konstrukcja tej narty.

A zaczęło się coś dziać?

Tak, zaczęło się od tego że pożyczyłem sobie na wyjazd do Andory w zeszłym roku Heada I Titan, a że leciałem samolotem to nie mogłem zabrać z sobą 3 par, w zasadzie to mogłem zabrać jedną, no ale zabrałem 2, no i jako drugą zabrałem nartę typu GS. I tam się okazało że da się żyć bez slalomki i to jest dopiero życie:smile:, a że Marcinn się chciał przejechać na tych Titanach to dał mi swoje SLki, pozwoliłem mi na 2 zjazdy i od razu wiedziałem że moja SL idzie na spęd:tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jezdzisz wylacznie po przygotowanych stokach i chcesz sl to kupuj sl. Jesli lubisz dynamike w jezdzie taka jaka daje sl to kupuj sl. Co do nart komorkowych - jak sobie radziles na obecnych komorkach? Potrafily cie zajezdzic czy dawales rade na nich caly dzien? Pytam bo biore pod uwage twoja wage. Ja ostatnio przesiadlem sie z pierwszej sklepowej sl na narte komorkowa. Powiem krotko - komorka wymaga mniejszego nakladu sily, lepiej trzyma, lepiej podkreca skret itd itp. Dla mnie sklepowe sl to po prostu kołki. Dynamika i wrazenia z jazdy niesamowite. Jezdzilem na niej ostatnio w roznych warunkach - poprzez mokry snieg, odsypy jak i zmrozony beton - wszedzie dawalem rade i nie przeszkadzaly mi panujace warunki. Zeby znalezc sklepowa sl ktora ma zblizona elastycznosc do narty komorkowej obecnie moim zdaniem jest ciezko. Trzeba byloby testowac. Takze jesli chcesz sl bo taki styl jazdy ci odpowiada i komorki cie nie zajezdzaly wejdz smialo w narte komorkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do końca rozumiem o co właściwie Ci chodzi. Do tej pory jeździłeś na SL-kach i dalej chcesz jeździć na SL-kach. Były to komórki i jak zrozumiałem, nadal mają być komórki. I chyba Twoja jedyna wątpliwość jest taka czy narta sklepowa sprosta Twoim oczekiwaniom, a Ty będziesz mógł przez to zaoszczędzić trochę grosza bo sklepowa będzie tańsza niż komórka. Dobrze zrozumiałem? :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do końca rozumiem o co właściwie Ci chodzi. Do tej pory jeździłeś na SL-kach i dalej chcesz jeździć na SL-kach. Były to komórki i jak zrozumiałem, nadal mają być komórki. I chyba Twoja jedyna wątpliwość jest taka czy narta sklepowa sprosta Twoim oczekiwaniom, a Ty będziesz mógł przez to zaoszczędzić trochę grosza bo sklepowa będzie tańsza niż komórka. Dobrze zrozumiałem? :confused::

Mniej więcej o to chodzi. Rozważałem po prostu czy warto dalej iść w nartę komórkową. Swoje narty nabyłem jakieś 6 lat, bo jak testowałem zwykłe narty i komórki to te drugie były po prostu dużo lepsze (subiektywna opinia) i dlatego je kupiłem. Czasy i technologia sklepówek jak zakładam się zmieniła i pytanie czy różnica między zwykłą nartą i komórkową jest nadal duża. Mój budżet to tak jak pisałem 2000zł i w tej kwocie trudno znaleźć jakieś komórki, lecz może poczekam do końca sezonu na lepsze ceny jeśli będę miał kupić komórkę.

Na chwilę obecną rozważam między Head i.SL a i.SL RD. Czy ktoś miał okazje testować tą wersję RD komórkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną rozważam między Head i.SL a i.SL RD. Czy ktoś miał okazje testować tą wersję RD komórkową?

Z tego sezonu nie, ale jeździłem trochę na i.SL RD z poprzedniego roku. Nie różni się dla mnie praktycznie niczym od komórkowych dynastar'ów czy fischer'ów. Jedynie krawędź cieńsza, ale tak było zawsze. Jak do tej pory jeździłeś na komórce i dawałeś radę to gdybyś przesiadł się na sklepowe slalomki byłbyś nieco zawiedziony :). Sklepowe to trochę muły :).

SB, chyba nie chcesz wiedzieć ile ja ważę :biggrin:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...