Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kontuzja kolana gdzie operacja doświadczenia


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy stało się nabawiłem się kontuzji kolana złamanie kompresyjne:frustrating: ma ktoś doświadczenia z włoskich szpitali w leczeniu kontuzji narciarskich posiadam ubezpieczenie na 60 tys euro firma ubezpieczeniowa, jej lekarz jest zdAnia że uraz może być operowany w kraju i chce zorganizować transport medyczny do kraju mam mieszane uczucia do intencji ubezpieczyciela są w bielsku dobrzy ortopedzi i sam nie wiem jakie decyzje podjąć jeżeli macie jakieś sugestie piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy stało się nabawiłem się kontuzji kolana złamanie kompresyjne:frustrating: ma ktoś doświadczenia z włoskich szpitali w leczeniu kontuzji narciarskich posiadam ubezpieczenie na 60 tys euro firma ubezpieczeniowa, jej lekarz jest zdAnia że uraz może być operowany w kraju i chce zorganizować transport medyczny do kraju mam mieszane uczucia do intencji ubezpieczyciela są w bielsku dobrzy ortopedzi i sam nie wiem jakie decyzje podjąć jeżeli macie jakieś sugestie piszcie

Sprawdź czy Twoje ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia w Polsce urazów powstałych za granicą. Jak Cię przetransportują do Polski, to mogą spuścić Cię na drzewo, czyli zostawić na łaskę NFZ, a to nic dobrego nie wróży...

Magelan ma rację, dr Ficek to fachura, ale za darmo nic nie zrobi:sad:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię przetransportują do Polski, to mogą spuścić Cię na drzewo, czyli zostawić na łaskę NFZ, a to nic dobrego nie wróży...

i na pewno tak będzie...

poza tym mimo że masz ubezpieczenie na pokrycie leczenia do 60 tyś. euro nie oznacza że ubezpieczyciel zechce pokryć Ci koszty nawet za 1 tyś.

NIESTETY

Edytowane przez fikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 11dni po operacji rekonstrukcji kompresyjnego złamania nasady kości piszczelowej (kłykcia). W Krk i okolicy jest kilku specjalistów ale tylko na NFZ nie masz co liczyć.

Ps. Dembus, pozwolę sobie napisać do Ciebie jutro i podpytać o kilka rzeczy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze brałem na wyjazdy jakieś ubezpieczenie,patrząc,czy nie ma wyłączeń dla sportu wyczynowego,ale po głębszym zastanowieniu się,chyba już tego nie zrobię.Kupię roczne w Alpenverein,gdzie jest wysoka kwota ratownictwa i niska kosztów leczenia- a reszta na EKUZ.

Przecież to istny absurd,gdy każdy ubezpieczyciel może Was spuścić na NFZ do Polski decyzją swojego lekarza i nie pokryć prywatnej operacji w Polsce,a sami w takiej awaryjnej sytuacji,bez ubezpieczenia a tylko na EKUZ decydujecie,by operację robić w Austrii a po powrocie NFZ i tak Wam zwróci do kwoty zabiegu,wycenionej przez NFZ w Polsce...

Rożnica w wycenie będzie kwotą o wiele niższą,niż pełny koszt operacji w Św.Łukaszu ,Żorach czy Carolina Medical,a podobno niektóre zabiegi są w Austrii tańsze-w tym wypadku NFZ niestety nie zwraca różnicy...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał problemy z EKUZ-em najpierw w Austrii były problemy bo twierdzili że z tą kartą to tylko ambulatoryjnie(bez możliwości zabiegu operacyjnego).A kontuzja narciarska (potraktowali jako sport extremalny)może byc leczona ale z innej polisy lub z własnej kasy.W NFZ-ecie miła pani też powiedziała że zabieg tak ale w Polsce w szpitalu który ma podpisana z nimi umowe.

:confused::

Dlatego mam wątpliwości jak z ta kartą jest leczą czy nie leczą........???

Edytowane przez jaca72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zerwałem krzyżowe przednie we Włoszech. Pani z ubezpieczalni przez telefon poinstruowała mnie, że na moim miejscu nie robiłaby nawet rezonansu, bo lekarz orzecznik w kraju może uznać, że było to zbędne, tym samym nie oddadzą mi kasy. Po powrocie do kraju, jak już okazało się, że więzadła zerwane, grzecznie dano mi do zrozumienia, żebym się... bo ubezpieczenie obejmowało koszty leczenia za granicą, a nie w kraju ( a jak wiadomo wszem o wobec leczenie w naszym kraju jest darmowe:smile:).

Teraz staram się wykupywać ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia urazów powstałych za granicą w kraju, ale jak się okazuje (właśnie jestem na etapie szukania przed wyjazdem), to wcale też nie jest pewnik. Jakl juz raz miałem zerwane, to żaden ubezpieczyciel nie zapłaci za powtórną operację. I tak koło się zamyka...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby autorytatywnie wyjaśnić uprawnienia po wypadku narciarskim wynikające z EKUZ w Austrii,Włoszech i Słowacji,bo o te kraje przeważnie chodzi.Ja niestety wybieram się dopiero w marcu...i wtedy mogę zapytać na miejscu,bo w wyjaśnienia w NFZ nie wierzę...

Mój umysł niestety nie ogarnia zasad działania NFZ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Sport kliniki w Żorach ,zwykli naciągacze ,pacjenci to maszynki do robienia kasy ,

jestem po urazie kolana ,i Pan ortopeda z w/w kliniki oznajmił że konieczna jest artroskopia kolana za 14tyś ,przypadkiem trafiłem do ordynatora z Piekar Śl, obyło się bez zabiegu ,kolano wyleczone, byłem już raz na nartowaniu i było Ok i wszystkie zabiegi w ramach NFZ

Sport Klinice w Żorach zdecydowane Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby autorytatywnie wyjaśnić uprawnienia po wypadku narciarskim wynikające z EKUZ w Austrii,Włoszech i Słowacji,bo o te kraje przeważnie chodzi.Ja niestety wybieram się dopiero w marcu...i wtedy mogę zapytać na miejscu,bo w wyjaśnienia w NFZ nie wierzę...

Kiedyś czytałem jakiś artykuł na ten temat. Wynikało z niego, że zakres usług należnych z tytułu EKUZ jest różny i zależny od kraju. Ogólnie to jest zasadą, że w ramach EKUZ dostaniemy tyle, ile w danym kraju dostaje za darmo każdy jego obywatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Sport kliniki w Żorach ,zwykli naciągacze ,pacjenci to maszynki do robienia kasy ,

jestem po urazie kolana ,i Pan ortopeda z w/w kliniki oznajmił że konieczna jest artroskopia kolana za 14tyś ,przypadkiem trafiłem do ordynatora z Piekar Śl, obyło się bez zabiegu ,kolano wyleczone, byłem już raz na nartowaniu i było Ok i wszystkie zabiegi w ramach NFZ

Sport Klinice w Żorach zdecydowane Nie[/quote

Na czym polegał Twój uraz ? Sama artroskopia diagnostyczna nie kosztuje 14k, tyle kosztuje np. rekonstrukcja wiązadeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontuzja kolana gdzie operacja doświadczenia

Tyle to w Krk kosztuje wbicie się do kolejki na rekonstrukcje wiązadeł bo sam zabieg jest na NFZ :-D i to jest paranoja...dlatego jak tylko słyszę o strajkujących z powodu zarobków lekarzach to mi się nóż w kieszeni otwiera i bynajmniej nie dlatego, że zazdroszczę albo żałuję komuś pieniążków ale tyle czystej hipokryzji rzadko spotyka się nawet u polityków a pamietać trzeba, że to są ludzie, którzy mają dbać o nasze zdrowie i życie...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak tylko słyszę o strajkujących z powodu zarobków lekarzach to mi się nóż w kieszeni otwiera i bynajmniej nie dlatego, że zazdroszczę albo żałuję komuś pieniążków ale tyle czystej hipokryzji rzadko spotyka się nawet u polityków

Nie zwróciłeś tylko uwagi na jedno:

Strajkują nie ci lekarze, którzy biorą 14k za operację, ale ci, którzy którzy robią za średnią krajową w państwowych szpitalach oraz lekarze rodzinni, którzy dostają od NFZ-u 8 zł miesięcznie na pacjenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy, oficjalny cennik usług komercyjnych w szpitalu Bonifratów w Katowicach, str. 9

http://bonifratrzy.pl/components/download/send.php?pos_id=1353

lub w Galenie

http://www.galen.pl/cennik-zabiegow-operacyjnych,df28.html

W pozostałych ośrodkach takie cenniki też pewnie znajdziecie.

Do tego dochodzą koszty pobytu w szpitalu - chyba, że ktoś ma jakieś ubezpiecznie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...