Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head Supershape


wid

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że narty na nieprzygotowane rozjeżdżone trasy już kupiłem i przetestowałem, szukam teraz drugiej pary na przygotowany stok. Wybrałem sobie Head Supershape Magnum jako, że słyszałem wiele bardzo pozytywnych opini o tym sprzęcie. Zastanawiam się jeszcze nad długością w grę wchodzi 163 i 170cm przy moich parametrach (175cm i 82kg). Rozważałem też supershape Speed i tutaj długość 177cm. Jedna bardzij w pasuje do charkaterystyki SL druga do GS.

Czy ktoś z Was śmigał na dwóch wymienionych wyżej nartach, który model byście wybrali?

ps Marcin RTM 80 będzie (jest) jako ta druga :biggrin:

Edytowane przez wid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Speeda (177 cm) i Titana (163 cm). Ten pierwszy przy moich wymiarach (180cm) jest mnie idealny. Titana mam dosyć przypadkowo i śmiało mógłby mieć 170 cm, ale i tak kocham i nie oddam:smile:

Magnum to coś pomiędzy powyższymi i wg mnie powinieneś celować w 170 cm przy twoim wzroście.

Jeśli wybierzesz Speeda to też 177.

Tak czy inaczej obojętnie którą wybierzesz będziesz zadowolony:smile:

PS.

Z tego co pamiętam chyba na Zagroniu i na Nowej Osadzie Head ma centra testowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Pomieszam Ci trochę w głowie i zapytam co z i.Supershape Rally ?

Poza tym jak mi wiadomo cała linia Supershape to sprzęt zarówno na twarde przygotowane stoki jak i rozjeżdżone trasy...Tę tezę mogę potwierdzić. Posiadam Rally z sezonu 13/14 i te deski dają mi nieograniczone możliwości (swoje umiejętności określiłbym na 8 wg. forumowej skali) zarówno na twardych równych stokach jak i na muldach i odsypach. Idą jak czołg...:)

Generalnie uważam, że jak kupisz którąkolwiek z narta z linii i.Supershape to sprzedasz swoje deski "na nieprzygotowane stoki"..zwyczajnie będą Ci zbędne ;)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19259-Head-isupershape-rally?highlight=rally - tutaj masz wątek w którym wszyscy się rozpływamy nad supershape, głównie nad modelem Rally :)

Co do długości - bierz zdecydowanie 170. Ja mam 178 cm wzrostu i jeżdzę na 170 i są idealne, a przy większych prędkościach docenisz dłuższą dechę ;)

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec ubiegłego sezonu kupiłem sobie Titany .Wczesniej przez lata jeżdziłęm na slalomkach 160-165cm.Po tej zmianie na rozmiar 170cm przy moich 180 wzrostu zastanawiam się jedynie dlaczego przez tyle lat byłem monogamistą nastawionym na slalomki.Czy stok twardy,mięki,zmuldzony narta doskonale się przystosowuje.Właśnie wróciłem ze Ski Circus gdzie pogoda -a tym samym trasy-była różna I naprawdę w każdych warunkach jazda sprawiała radość.Wczoraj jeżdziłem przez prawie 7 godzin po miękich muldach I 10-15 cm świeżym śniegu I naprawdę dawało to wiele radochy której przy poprzednim sprzęcie raczej bym nie doświadczył.Również na twardych północnych trasach Hinterglemm narty trzymały doskonale,nie gorzej niż poprzednie.Jedyny błąd jaki zrobiłem kupując tą nartę dotyczy jej długości.Mając obecne doświadczenia brałbym długość 177.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo, też jestem zainteresowany supershape rally, ponieważ dużo dobrego przeczytałem o tych nartach, także na forum. Ale czy to będzie odpowiednia narta dla kogoś, kto swoje umiejętności określa na 6? Czy nie będzie za twarda i w związku z tym zbyt "narowista"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ponowić pytanie: czy head supershape rally byłaby odpowiednią nartą dla średniozaawansowanego (6 w skali forum)? W opisie sprzętu na ten sezon jest ustawiona poniżej modeli: titan, magnum i speed, ale w sezonie 2013/14 była adresowana dla doskonałych narciarzy. Więc jak jest naprawdę? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ponowić pytanie: czy head supershape rally byłaby odpowiednią nartą dla średniozaawansowanego (6 w skali forum)? W opisie sprzętu na ten sezon jest ustawiona poniżej modeli: titan, magnum i speed, ale w sezonie 2013/14 była adresowana dla doskonałych narciarzy. Więc jak jest naprawdę? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Andrzej

Cześć Andrzeju!

Wybacz, że tak późno odpisuje, ale nie zaglądałem na forum.

Ja na Twoim miejscu bym się nawet nie zastanawiał. Moim skromnym zdaniem powinieneś "ciągnąc w górę"..tzn. kupić sprzęt, który wymusi na Tobie poprawę techniki, a nie taki który Cię będzie rozleniwiał. Ponadto te deski dadzą Ci pewność na rozjeżdżonym stoku. Również moim zdaniem wybaczają błędy, nie jest to narta race'owa.

Kupuj a będziesz zadowolony na 100%.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinn, dziękuję za to słowo zachęty, ale może dodałbyś coś więcej na temat swoich wrażeń z jazdy?:smile: Interesuje mnie głównie, czy nie jest to zbyt twarda deska, jak inicjuje skręt i czy wybacza błędy?

Tak jak pisałem narta bardzo uniwersalna

Pięknie wycina skręty a i na brei i rozjechanych stokach prowadzi się pewnie.

Z Twoimi umięjętnościami co napusałeś na mientko narta dla Ciebie.

Ta nartka może służyć jako jedyna na całe dni jazdy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem narta bardzo uniwersalna

Pięknie wycina skręty a i na brei i rozjechanych stokach prowadzi się pewnie.

Z Twoimi umięjętnościami co napusałeś na mientko narta dla Ciebie.

Ta nartka może służyć jako jedyna na całe dni jazdy

Panowie gaworzycie dokładnie o jakim modelu? Rally czy Magnum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo i Marcinnie, dziękuję za słowa zachęty.:smile: Do tej pory rozważałem zakup salomonów mustangów, które przetestowałem i bardzo mi pasowały (nawiasem mówiąc, mam wrażenie, że mają podobne zalety co rally), ale po Waszych postach na poważnie zainteresuję się również rally.

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat odnośnie zakupu Supershape rally. Do wyboru długość 163 cm w bardzo promocyjnej cenie i 170 cm około 500 zł drożej. W normalnych warunkach kupiłbym 170, jednak cena krótszych trochę kusi ;) Pytanie czy różnica tych 7 cm będzie w jakimś większym stopniu zauważalna? (wzrost 183 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat odnośnie zakupu Supershape rally. Do wyboru długość 163 cm w bardzo promocyjnej cenie i 170 cm około 500 zł drożej. W normalnych warunkach kupiłbym 170, jednak cena krótszych trochę kusi ;) Pytanie czy różnica tych 7 cm będzie w jakimś większym stopniu zauważalna? (wzrost 183 cm).

Przepaść!

i szkoda się rozwodzić nad tym faktem:rolleyes::

No niestety w tym przypadku cena nie zdziała cudów:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że rally tak trudno znaleźć w wypożyczalniach żeby przetestować przed kupnem,byłem w czterech i w żadnej nie mieli,a nawet nie słyszeli :rolleyes:: W tej czwartej dopiero udało się pożyczyć magnum,ale wrażenia...marketing czyni cuda,po opisie w katalogu spodziewałem się naprawdę 'czegoś' a tu rozczarowanie. Wcześniej udało mi się wypożyczyć progressora900,jazda wieczorem w całkiem podobnych warunkach i po prostu bije je na głowę pod każdym względem,a nawet tańszy.Ktoś ma je dłużej i może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaść!

i szkoda się rozwodzić nad tym faktem:rolleyes::

No niestety w tym przypadku cena nie zdziała cudów:rolleyes::

Dzięki, ironia zrozumiana :biggrin: Od jutra jestem posiadaczem przykrótkich Supershape rally 163 cm. Może jakoś to wytrzymam :rolleyes::

Edytowane przez maxcity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...