Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie czynne wszystkie trasy,łącznie z kultową piątką,warunki nienaganne,ludzi ilość średnia-dopiero około 11tej kolejka do gondoli,ale na wyciągach

nie ma kolejek.Na trasach trochę przeszkadzały szkółki jadące wężem.

Jak na nowy cennik /60 zł dwugodzinny karnet/ ludzi zadziwiająco dużo,bo w otoczeniu inne stacje cenią sobie taki karnet 25-30 zł-ale to nie Jaworzyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jaworzyna Krynicka 16.03.2017

Odwiedziłem Jaworzynę. Skipas całodzienny kosztuje teraz 80 zł, dwugodzinny 55 zł. Szkoda że nie ma 3 godzinnego lub 4 godzinnego. Jazdę zaczałem punkt o 9. Ludzi dośc mało, na stoku luz. Na górze, gdzieś do Czarciego Kamienia, stok zmrozony, beton, ponizej raczej miękko. Z rana wszedzie równo, ładnie wyratrakowane. Czynna jest jedynie główna trasa, z wariantem trasy nr 6.Trasa nr 5 nieczynna, szykowana na zawody w weekend. Pojeżdziłem do 13, miałem dość.Po 12 zrobiło sie okropne cukrowisko, zryte było prawie wszędzie, nie tylko na stromym.  Pogoda fajna, zapowiadali wiatry ale nie były zbyt szkodliwe. W kanjpie na górze drożyzna krynicka, typowa dla tego ośrodka. Po nartowaniu wybraliśmy się na baseny termalne do Wierzbowa (Vrbov). Droga kiepska, dziurawa. Za 8,5 juro mozna pomoczyć jajo przez 2,5 godziny, wiec pomoczyłem. W gondoli trochę ponarzekaliśmy na Jaworzynę, ceny, warunki, itp.  nie omijajac polityki. Załaczam zdjęcia. 

20170316_093653[1].jpg

20170316_094119[1].jpg

20170316_114516[1].jpg

20170316_114522[1].jpg

20170316_144815[1].jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny to stanowczo za krótko jak dla kogoś kto wybrał się na pobyt narciarski. Taka opcja może dotyczyć jedynie miejscowych którzy chcą  wyskoczyć  na stok dla treningu. No cóż,  taka dziwna polityka cenowo - skipassowa ośrodka.  Że  nie wspomnę o  pelnych, 100 procentowych cenach skipasu w okresach gdy pół ośrodka jest otwarte , czy po prostu dostępne. 

20170316_094112.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,Jaworzyna ze swoim potencjałem od lat robi wszystko,żeby odstraszyć potencjalnego klienta,

i turystę i sportowca,chyba dopiero wymiana prezesa z wieloletnim stażem może pomóc.

A małe ,przyjazne stacyjki w okolicy stają na głowie,by tego klienta zwabić,niestety potencjał tras nie ten...

A sobotnie Kluszkowce po ulewnych opadach ,gdy śnieg zapadał się do połowy łydki,

przygotowały 2 trasy z salmiaku dla 400 zawodników-sam Prezes Staszel jeździł  z worem i łopatą,to chyba jego ulubione zajęcie.I karnet 6cio godzinny dał za 40 zł.

Ech,żeby tak wymieniono prezesów miejscami...Albo Kluszkowce kupiły Jaworzynę...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, mam takie samo wrażenie.  Jaworzyna śpi snem zadowolona renomą  sprzed lat. Kiedys bywałem tylko w tym ośrodku wyskakując jednorazowo na inne stoki. Dziś będąc w Krynicy śmigam na okolicznych stokach zaglądając okazjonalnie ie na Jaworzyne. Czyżby szefostwu tego ośrodka zależało na wykreowaniu go jako elitarnego dla kasiastych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Zbychu, mam takie samo wrażenie.  Jaworzyna śpi snem zadowolona renomą  sprzed lat. Kiedys bywałem tylko w tym ośrodku wyskakując jednorazowo na inne stoki. Dziś będąc w Krynicy śmigam na okolicznych stokach zaglądając okazjonalnie ie na Jaworzyne. Czyżby szefostwu tego ośrodka zależało na wykreowaniu go jako elitarnego dla kasiastych?

Szefostwu zależy tylko na spokojnym dotrwaniu do emerytury,żadnych wizji nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bumer napisał:

Zbychu, mam takie samo wrażenie.  Jaworzyna śpi snem zadowolona renomą  sprzed lat. Kiedys bywałem tylko w tym ośrodku wyskakując jednorazowo na inne stoki. Dziś będąc w Krynicy śmigam na okolicznych stokach zaglądając okazjonalnie ie na Jaworzyne. Czyżby szefostwu tego ośrodka zależało na wykreowaniu go jako elitarnego dla kasiastych?

Dokładnie miałem takie same wrażenie jak tam byłem 6 lat temu. Myślałem że po zmianie właściciela coś się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 years later...

Właśnie spędziłem 3 dni na Jaworzynie Krynickiej.

Jaworzyna Krynicka to jeden z moich ulubionych ośrodków narciarskich w Polsce. Jest to górka nr 7 pod względem różnicy poziomów. Trasy na niej są moim zdaniem jedne z najlepszych w naszym kraju.  Kiedyś ośrodek prężnie się rozwijał. Budowane były nowe trasy. Stawiane wyciągi. Wprawdzie nie było nigdy szaleństwa. Oprócz nowoczesnej w 1996 roku gondoli późnej stawiano orczyki produkcji Tatralift na końcu postawiono 2 niewyprzęgane krzesła tez słowackiej firmy. Dzisiaj infrastruktura Jaworzyny wygląda bardzo skromnie nawet w stosunku do Słotwiny Arena, gdzie na dwóch krótkich stokach (najdłuższy nie ma nawet 700 m) mamy super podgrzewane, wyprzęgane, Doppelmayery z osłonami.  Cała infrastruktura wygląda już bardzo leciwie. A teraz krótka historia własnościowa. Na początku ośrodek budowany był przez spółkę prywatno-państwową z głównym udziałowcem PKO BP. Inwestycje prowadzone były w sposób dosyć siermiężny ale ośrodek się rozwijał.  Potem głównym udziałowcem stał się PKL, który został sprzedany do funduszu Mid-Europa. W 2018 r. nasz „patriotyczny” rząd za grube pieniądze kupił PKL (nacjonalizacja). Mamy więc zmiany udziałowców a w ośrodku oprócz lepszego systemu naśnieżania nic się nie dzieje. Dodatkowo rozebrano dwa uzupełniające wyciągi orczykowe na trasie 2 i 4. W zeszłą sobotę ten pierwszy bardzo by pomógł rozładować sytuację na trasie nr 2. Dodatkowo mamy ośrodek w którym jest płatny parking i płatne toalety (kuriozum na skalę europejską).  W związku z pandemią naliczyłem tylko 3 działające. Kobiety cierpią a faceci żółcą śnieg gdzie popadnie. Na koniec rzut oka na ostatnią opublikowane sprawozdanie finansowe Spółki Kolej Gondolowa JK na koniec 2019 r.  Suma bilansowa ponad 40 mln zł. Środki pieniężne włożone do cash poolingu grupy 19 mln zł. Czyli dojna krowa grupy PKL.  A PKL pod już nasz „kochany i narodowy” znowu ogłosi piękną prezentację o inwestycjach na Kasprowym i na tym się skończy. Chciałem tyko wszystkim przypomnieć, że od czasu PKL prywatyzacji na obszarze 10 ośrodków z grupy PKL nie powstał nawet jeden wyciąg narciarski (czyli od 2013 roku).  Na tym wszystkim kasę zrobili partnerzy Mid Europa partners a my narciarze dostaliśmy figę. Obecny stan też niczego dobrego nie wróży.

Na koniec. Warunki były super. Trasa nr 4 nieprzygotowana bo PKL uznał, że mu się nie opłaca na 2 tygodnie (tu trudno się dziwić). Ludzi dużo, ale chyba lepiej niż w Szczyrku.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Bardziej mi chodzi o czas a nie rabat ;) Nie wiem jak tam z ruchem w tygodniu chociaż dzis ze Slotwin zaobserwowałem dosyć duzy....

Powinno być szybciej. Choć ciężko określić kolejkę do kas. Zawsze można wykonać operacje zakupu karnetu online będąc już przy stacji. Powinno być dostępne od razu. Kiedyś tak doładowałem kartę która była od razu aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelb91 napisał:

Równolegle do obawy o kolejki i tłum może martwić temperatura w nocy... Aktualnie na szczycie +7, na dole -0,6. Będzie mięciutko od rana. Przy sporej ilości ludzi trasy będą przeryte po pół godzinie.

Dziwne.U mnie w Gorlicach jeszcze minus 1,a auto obmarzniete totalnie po nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Gdzie jutro jedziesz?Ja waham się nad ranną Jaworzyną,Rytrem i Cieniawą...

Jutro chyba nigdzie. Na razie w prognozach bez przymrozków w najbliższych dniach, przed nami trzy najcieplejsze dni. Czy za kilka dni będzie jeszcze się dało, nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...