Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Walentynka...i dramat na stoku...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

[ATTACH=CONFIG]20427[/ATTACH]

Mitek, przepraszam, ale musiałem :) :)

Ja też. ;):)

A poważnie to się staram. Wiesz miałem już na stoku różne zdarzenia ze stwierdzeniem zgonu włącznie. Wolę, żeby mnie traktowali jak wariata ale może to spowoduje, ze choć o jedna taka sytuację będzie mniej - już warto.

Pozdrowienia

Cześć

Cały kodeks narciarski Mitku traktuję bezkompromisowo, i wyznaję zasadę "jeździj i pozwól jeździć innym" pozdrawiam.:happy:

Ja też Atenko ale sama wiesz, że kodeks to jedno a realia to realia. Często jest tak, że ograniczenie pozwala Ci jechać 100 a bezpiecznie jest 60.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina jest na tyle dobrą i doświadczoną narciarką, że praktycznie nigdy nie powinna w takim wypadku uczestniczyć!

Z całym największym szacunkiem ale wydaje mi się, że to słowo - "nigdy" - ma tu kolosalne i wręcz symboliczne znaczenie.

Nie ma narciarzy, którym nigdy nie powinno się nic przydarzyć. Wraz ze wzrostem umiejętności, kondycji, stopnia wytrenowania, świadomości ryzyko wypadku się zmniejsza. Choć zastanawiam się czy aby na pewno? :confused:: Ale nigdy? Czy tu czasem nie tkwi przynajmniej część problemu? Problemu dotyczącego nas wszystkich?

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do głównego tematu tej rozmowy:

Marboru, jak się czuje Małżonka? Kiedy powrót na stok?

Jak na razie, to cały czas śpi. Głowa obolała, ruchy spowolnione, dyskomfort przy nachylaniu się, problemy z koncentracją, uczucie nie swojej głowy.

Ogólnie odpoczywa i...

...i szuka swoich nowych nart w necie. Wybrała nawet coś wstępnie Rosi Hero Sl, ST :happy:

Planujemy wyjazd do doliny Zillertal w okolicach 7 marca - mimo, że proponowałem, by została w domu - Ona uparcie twierdzi, że chce jechać...a nawet nie może się już doczekać tego wyjazdu.

Parcie na stok ma olbrzymie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walentynka czuje się już całkiem dobrze :happy: Prawie wszystkie dolegliwości ustąpiły, humor wrócił i po zaklepaniu wyjazdu do Austrii chęć do jazdy bardzo duża.

Jeszcze trochę czasu jest, więc mamy nadzieję, że forma narciarska będzie na 100% odbudowana.

Mocne ciśnienie jest na nowe narty...

...nawet sobie wybrała: Rosoły Hero Elite St Ti 157cm oraz buty też Rosoły Hero WC Si ZJ+ (taki model ze względu na bardzo wąską stopę 88mm) - sam jestem sceptyczny do tego sprzętu dla mojej wybranki - myślę, że jest zbyt wymagający.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walentynka czuje się już całkiem dobrze :happy: Prawie wszystkie dolegliwości ustąpiły, humor wrócił i po zaklepaniu wyjazdu do Austrii chęć do jazdy bardzo duża.

Jeszcze trochę czasu jest, więc mamy nadzieję, że forma narciarska będzie na 100% odbudowana.

Mocne ciśnienie jest na nowe narty...

...nawet sobie wybrała: Rosoły Hero Elite St Ti 157cm oraz buty też Rosoły Hero WC Si ZJ+ (taki model ze względu na bardzo wąską stopę 88mm) - sam jestem sceptyczny do tego sprzętu dla mojej wybranki - myślę, że jest zbyt wymagający.

Cześć

WC ZJ to but wyczynowy z bardzo szczątkowym kapciem i twardością około 130-140 jesteś pewien??? Nie wiem tylko co to to Si bo może chodzi o inny but.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

WC ZJ to but wyczynowy z bardzo szczątkowym kapciem i twardością około 130-140 jesteś pewien??? Nie wiem tylko co to to Si bo może chodzi o inny but.

Pozdro

Ten ma chyba flex 120 i właśnie trochę jest za duży. Wystarczyłby 100. Przeglądaliśmy prawie wszystkie marki butów. Trudno coś dobrać tak wąskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na te przyjemniaczki?

Nawet kolor pasuje!

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,14-15,fischer,trinity-110-vacuum,4683.html

Ze strony producenta:

http://www.fischersports.com/pl/Alpine/Produkty/Buty/Women-My-Style/7822-Trinity-110-Vacuum

pozdrawiam

Edytowane przez Dan-D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ma w ogóle oznaczenie flexu?

Pozdro

http://www.rossignol.com/PL/PL/hero-world-cup-si-zj--2014--RBD9270--product--alpine-women-boots.html

Na stronie Rossi pisze, że 120.

Ale cały czas myślę, że to za dużo dla niej.

Ta propozycja fishera całkiem fajna. 5 mm szersze niż potrzeba, chyba nie powinny być bardzo złe po założeniu grubej skarpety.

Idealne dopasowanie 90 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajna piąta klamra (pasek/taśma) w tych HERO WORLD CUP SI ZJ+,

w moich RX-ach sprawdza się ona idealnie.

Zwykły rzep z blokadą. Tam jest wiązany kapeć i to jest przy solidnym spojlerze fajne rozwiązanie tylko, że wiązanie nie ma samościągacza i to moim zdaniem minus. Wynika to z tego, że buty zakłada się na ciepło najpierw kapeć a później skorupę. Przy tego rodzaju kapciu jest to optymalna technika bo jest on bardzo miękki i przy klasycznym wkładaniu często się zakrzywia.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walentynka czuje się już całkiem dobrze :happy: Prawie wszystkie dolegliwości ustąpiły, humor wrócił i po zaklepaniu wyjazdu do Austrii chęć do jazdy bardzo duża.

Jeszcze trochę czasu jest, więc mamy nadzieję, że forma narciarska będzie na 100% odbudowana.

Mocne ciśnienie jest na nowe narty...

...nawet sobie wybrała: Rosoły Hero Elite St Ti 157cm oraz buty też Rosoły Hero WC Si ZJ+ (taki model ze względu na bardzo wąską stopę 88mm) - sam jestem sceptyczny do tego sprzętu dla mojej wybranki - myślę, że jest zbyt wymagający.

Mariusz, ja też przyłącze się do grona sceptycznie nastawionych....może jeszcze nie teraz i coś łatwiejszego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam!

Dziewczyna robi szybkie postępy więc pewnie błyskawicznie ogarnie nowy sprzęt.

Niewolno również pomijać faktu iż kobiety (i nie tylko ) uwielbiają poprawiać sobie humor nowymi zabawkami.

Poza tym na wyprawę można również zabrać stare sprawdzone narty i skorzystać z ich usług w razie potrzeby. :happy:

Przypomnijcie sobie jak wracaliście ze sklepu ze swoimi nowiutkimi salomonikami , headami, fischerkami , nordicami, etc...

Co byście powiedzieli komuś kto by was zapytał : Czy aby na pewno poradzisz sobie z tym sprzętem?

Jak sobie kupiłem z salonu Hondę Hornet (102 koniki mocy) i OCZYWIŚCIE że jej do końca nie ogarniałem, to i tak w nosie miałem takie pytania.

Ale respekt był i jest tak samo jak banan na twarzy gdy tylko jej dosiadam. Kwestia dorosłości.

Szybkiego powrotu do zdrowia , pełnej sprawności i radości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam!

Dziewczyna robi szybkie postępy więc pewnie błyskawicznie ogarnie nowy sprzęt....

Kwestia dorosłości.

Pomijając wątek stricte motosamobójczy :eek:, no właśnie chyba tu jest sprzeczność miedzy zdrowym rozsądkiem a dorosłością :eek: Wszyscy widzieli jak Paula jeździ i wiedzą co jej się przytrafiło. Czyli co...zachęcać ją do powtórki :confused::

Jest oczywiste, że jak sprzęt jest za trudny to się go "błyskawicznie nie ogarnie" a co najwyżej grozi to wypadkiem (czego sam doświadczyłem). Ale ja to już stary jestem i mało wiem :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wątek stricte motosamobójczy :eek:, no właśnie chyba tu jest sprzeczność miedzy zdrowym rozsądkiem a dorosłością :eek: Wszyscy widzieli jak Paula jeździ i wiedzą co jej się przytrafiło. Czyli co...zachęcać ją do powtórki :confused::

Jest oczywiste, że jak sprzęt jest za trudny to się go "błyskawicznie nie ogarnie" a co najwyżej grozi to wypadkiem (czego sam doświadczyłem). Ale ja to już stary jestem i mało wiem :stupid:

Widziałem na filmikach , że daje radę, a komu z nas nie przytrafił się upadek.

Ok w jej przypadku dosyć nieszczęśliwy, ale to już przeszłość i jeżeli chce i może dalej jeździć to nie należy jej zastraszać.

Czy twój wypadek nie zdarzyłby się gdybyś miał narty dla początkujących?

Co do Pauli to tak jak już Ktoś wspominał , przydałoby się kilka lekcji z dobrym instruktorem .

( zresztą mi także i pewnie wielu z was również).

Że zacytuje KLASYKA: " Pięć razy za szybko w stosunku do umiejętności".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pauli to tak jak już Ktoś wspominał , przydałoby się kilka lekcji z dobrym instruktorem .

( zresztą mi także i pewnie wielu z was również).

Że zacytuje KLASYKA: " Pięć razy za szybko w stosunku do umiejętności".

Pozdrawiam

Ja obstawiam inny "problem"

Dziewczyna jeździ już na tyle szybko, że jakikolwiek upadek może skończyć się poważnym urazem.

Na tym etapie ważne jest coś, czego nauczyć może wyłącznie życie.

A dokładniej - Umiejętność upadania.

Domyślam się, że jak większość innych kobiet w młodości bawiła się z dziewczynami

A nie wspinała się po drzewach, ślizgała na tyłku czy grała z kolegami w hockeya na zamarzniętej kałuży

Aktywnie spędzane dzieciństwo nauczyło niejednego prawidłowych odruchów w sytuacjach awaryjnych

Takich zachowań instruktor nas nie nauczy

Dalsze szkolenie + zdrowy rozsądek zminimalizują ryzyko urazów,

Ale całkowicie wyeliminować się ich nie da.

Zwłaszcza w przypadku drobnej i delikatnej kobiety.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Johna w 100%. Właśnie o tym samym pomyślałem zanim. przeczytalem ten post.

Kobiety są delikatniejsze. My faceci mamy trochę lepsze predyspozycje i doświadczenia z młodych lat we wszelakich upadkach. (są wyjątki :tongue:)

Tu może być klucz do dalszej bezpieczniejsze jazdy Pauli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...