Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrovství čr kategorie masters


spi630

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem do Szpindla na mistrzostwa czech masters, byłem jedynym polakiem. Zawody były jak zwykle na Stohu, czyli super sportowym stoku gdzie regularnie trenuje czeska kadra. Stok przygotowany GENIALNIE, twardy beton, równy jak stół w szerz i wzdłuż.

stoh1.jpg

Dwa przejazdy dobrego, długiego giganta. Super organizacja, czesi na takie zawody nawet sok z gumi-jagód rozpylili. Wygrana grupa wiekowa i 3 czas w generalce po super walce. Do tego luźna jazda "od lasu do lasu" po pustym, stromym, IDEALNYM stoku. Całodzienny skipass zawodniczy 300czk, parek w rohliku 25czk. Przy tych wrażeniach nawet 330km w obie strony z Wrocławia nie robi problemu.

stoh2.jpg

stoh3.jpg

ciekawostka: Tam koło tego niebieskiego śladu stała tyczka i przejechało ok 100 zawodników w pierwszym przejeździe, a na betonie nie pozostał nawet ślad! tak wygląda dobrze przygotowany stok pod zawody:

stoh4.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki czas był ten GS ? Bo trochę górki jednak zostawili wolnej.

Jak Czesi potrafią przygotować stok to się przekonałem na ostatnim APS u nich, gdzie operowało słońce i były spory plus, a jednak warunki do końca były bdb.

Poza tym gratulacje. Piękne wyniki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 191cm r27. Na 35 jeszcze nie jeździłem i nie wiem czy to będzie ok na te mastersowe giganty bo zazwyczaj stawiają szeroko i szybko ale teraz na stohu bylo dosc ciasno. Czesi jeżdżą na czym popadnie ale 23m jest często widoczne ale damskia narta. Tych nart master nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Head 178-25 promień i mam problem przejść na nartę 186 lub 188 o promieniu 27 + bo właśnie wszędzie zawody są ustawione ciasno,wręcz na slalomkę.

Dla tego pomyślałem o narcie Masterskiej bo i deska podobnie zrobiona ja komórkowa a promienie do przyjęcia np.180/21 lub 185/23

Podpowiedz mi czy dobrze myślę-masz doświadczenie na zawodach Masters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zawodów amatorskich u nas jest stawiana pod coś o promieniu 17-20 m,dlatego ja najczęściej używam Blizzarda 182/20 m.Ale na wszelki wypadek przeważnie mam w aucie jeszcze slalomkę i komórkę Nordica 193/27 m,bo w niektórych miejscach fantazja ustawiaczy jest nieograniczona...Ale raczej nie w zawodach tej rangi,jak w Szpindlu,tylko różnych pucharach starostów,wójtów i burmistrzów.

Ale nie tylko promień jest istotny,miałem Volkla z promieniem 27 m,który chciał jeździć tylko na wprost,a ta Nordica skręca ,jakby promień był 20 m...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...