Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, paolomario napisał:

A tym razem filmik z noworocznego szusowania po stokach Jaworzyny :). Ludzie przepili pieniądze na karnety to i pustki na stokach były xD

Rzeźbiony tym razem w GoPro Studio, co kosztowało mnie kupę nerwów :S, ale plik wyjściowy lepszej jakości niż z Movie Maker'a. Oczywiście na YT to inna bajka :|

Mario, kolejny filmik ciekawy :) 

Co do GoPro Studio - wg mnie, to lipa. Wypróbowałem kilku różnych programów i pozostałem przy kupionym, za jakieś 200zł z tego co pamiętam programu Magix Video delux 2014 plus - jestem mega zadowolony. Jakość bazowego pliku jest powalająca, łatwość obsługi, język polski, instrukcja obsługi i wszystko na bardzo wysokim poziomie. Możliwości programy? Olbrzymie - cały czas się go uczę (kupiony w MediaMarkt).

Dzisiaj w nocy wróciłem z Austrii:

Materiału mam masę... pytanie kiedy to obrobię? :o 

Za jakiś czas pewnie coś wrzucę - chcę zmontować dwa klipy.

Wracając do Twojej produkcji z Jaworzyny... przy kręceniu w nocy pokombinuj z ustawieniami kamery (Protune, ustawienia iso) - noc można nakręcić lepiej, warto poeksperymentować jednakże, jest to trudne wstrzelić się w efekt zadowalający.

Duży plus w ostatnich Twoich produkcjach, to muzyka - fajne numery komponujące się w całość :) 

Dzięki i czekam na kolejne Twoje osiągnięcia kamerowe ;) 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki :)

Zdałem się na ustawienia auto, ale pierwsze koty za płoty i następnym razem trzeba będzie pobawić się ustawieniami. W tym filmiku te wstawione ujęcia nocne miały akurat wyeksponować te kawałki tras (jedynka i szóstka), ale zjeżdżając bardziej w dół, pod stację, gdzie było lepsze oświetlenie (więcej lamp, telebimy, itp) to obraz jest czasami krystalicznie czysty, bez szumów. Czasami ;)

Na stronie Magix znalazłem taki produkt:

http://www.magix.com/gb/movie-edit-pro/detail/

Myślisz, że to kolejna edycja tego programu, co masz? Bo bym wziął :)

 

No czekamy na Twoje klipy, bo relacja fotograficzna świetna :)

Ja montuję, bo u nas śniegu nie uświadczysz i zamiast szusować i korzystać z uroków (polskiej) zimy to zabijam nudę i wspominam śnieg... hliphlip :( (za miesiąc dopiero tydzień dni w Grandvalirze :). Tylko tydzień :()

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w wątku z ostatniego mojego wyjazdu w Alpy - wrzucę i tu :)

Próbowałem coś urozmaicić w swoim kręceniu, montażu, ale mam wrażenie, że niezbyt mi się udało i wyszło tak jak większość marboru filmików - czyli nic nowego :( Tym razem muza chociaż sama się wybrała - podrygi w aucie w jednej z pierwszych scen, to właśnie przy Boney M były.

Proszę o komentarze, uwagi itp. :) 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, paolomario napisał:

No ale co miało się niezbyt udać? Super ten filmik, super ujęcia. I widać, że super się bawiliście :) I chyba to chciałeś pokazać :)

Lepsze jest wrogiem dobrego.

Dzięki Mario :)

Chciałem pokazać więcej ujęć z jazdy - ale towarzystwo nie chciało się za bardzo filmować :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paolomario napisał:

Hehe, nie mieli parcia na szkło? xD

Ale teraz chętnie się oglądają ;)

Było super i uważam, że zawsze warto trochę czasu na zdjęcia, filmy poświęcić - zostaje pamiątka z wyjazdu i za kilka lat będzie miło wrócić i popatrzeć :) Przypomnieć sobie.

Pozdrawiam.

PS. Nikt nic nie doda w kwestii uwag technicznych itp. do filmiku? Może jakieś sugestie, wskazówki?

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pod koniec roku kamera GoPro Hero 6.

Zamknięcie kwartału czwartego dla GoPro, to z pewnością nie powód do dumy. Firma osiągnęła w zeszłym kwartale stratę na poziomie 116 milionów dolarów i liczy na powrót do zyskowności w bieżącym roku.

Jeśli śledzicie sytuację firmy GoPro od paru miesięcy, to z pewnością pamiętacie problemy z wypuszczeniem modelu HERO5, a już z pewnością pamiętacie wycofanie KARMY z rynku z powodu problemów drona z zasilaniem (dron jest już z powrotem w sprzedaży). Wszystko to przełożyło się na ogromną stratę w ostatnim kwartale, która jest równa 116 milionów dolarów. Firma przeszła pewne zmiany, łącznie z zamknięciem części biur oraz mniej dochodowych dywizji, wszystko po to, aby wrócić na właściwy tor w kontekście zyskowności.

Podczas jednego z wywiadów, Nick Woodman, założyciel i CEO firmy, nie określił szczegółów wprowadzania nowych urządzeń, ale zdradził, że w tym roku powinien się pokazać flagowy model HERO 6. Tak więc liczymy, że końcem roku będziemy uraczeni kolejną generacją GoPro.

Ponieważ problemy GoPro trwają już dłużej niż od kilku miesięcy, mówiło się nawet, że kolejne modele kamery będą wprowadzane na rynek w cyklach dwuletnich (tak jak miało to miejsce z kamerą HERO 5). Czego można się spodziewać po modelu HERO 6? Możemy jedynie zgadywać, ale warto zwrócić uwagę na wypowiedź CEO firmy GoPro podczas tegorocznych targów CES, w trakcie których opowiadał o swojej wizji kamery sferycznej.

Źródło: KameryPOV.pl

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie no drona nie mam. Na razie jeszcze nie planuję zakupu, choć kto to wie? Może kiedyś..........

A na wyjazd to zabieram: gopro4 silver, gopro3+ black, gopro 3 silver, gimbala, panasonic full HD, lustrzankę i kompakt panasonica.

Telefonów nie liczę ;)

Jak ja to będę woził :( ?

Jak się z plecakiem wyp.... jak na Pilsku to będzie kanał :D . Tak, że żadnych muld i Baba Jag.

 

Pozdrawiam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w necie prototyp dron(k)a z kamerką, który, nieużywany, doczepiony był do specjalnej obudowy do smartfona. Wystarczyło tylko odczepić od smartfona i rozłożyć śmigiełka. Fajny, kompaktowy, zajmował mało miejsca wygrubiając tylko smartfon o jakiś centymetr. :)

http://mashable.com/2017/01/24/pocket-sized-drone-for-perfect-selfie/#uanJYTEEwiqy

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty, czyli składam widokówki z Andory :) Na początek poniższa...

A że Youtube lubi, gdy oglądacie reklamy, to z powodów licencyjnych na urządzeniach mobilnych filmik pójdzie tylko z poziomu Waszych przeglądarek przełączonych w tryb stacjonarny. A jeżeli oglądacie na komputerach to w ofóle bez znaczenia. :)

Z kronikarskiego obowiązku filmik zdublowany również w mojej relacji z Grandvaliry :)

 

:)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paolomario napisał:

Pierwsze koty za płoty, czyli składam widokówki z Andory :) Na początek poniższa...

A że Youtube lubi, gdy oglądacie reklamy, to z powodów licencyjnych na urządzeniach mobilnych filmik pójdzie tylko z poziomu Waszych przeglądarek przełączonych w tryb stacjonarny. A jeżeli oglądacie na komputerach to...

Dzięki za filmik Mario :)

Poprawa w montażu, fajna muza :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "widokówka" z Grandvaliry :) Z pozdrowieniami dla tych, co właśnie z tamtąd wyjeżdżają @marcinn B| ;)

:)

Teraz lepię w PowerDirector 15 Ultra od CyberLink'a. Program całkiem spoko, i fajne ma funkcje, ale musiałem poszukać w necie ustawień bo nie chciał zapisywać filmików w rozdzielczości (1440/1080/60fs), w której nagrywałem. No i mój laptop trochę za cienki Bolek. Jednak ostateczny efekt całkim mnie zadowala :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paolomario napisał:

Kolejna "widokówka" z Grandvaliry :) Z pozdrowieniami dla tych, co właśnie z tamtąd wyjeżdżają @marcinn B| ;)

:)

Teraz lepię w PowerDirector 15 Ultra od CyberLink'a. Program całkiem spoko, i fajne ma funkcje, ale musiałem poszukać w necie ustawień bo nie chciał zapisywać filmików w rozdzielczości (1440/1080/60fs), w której nagrywałem. No i mój laptop trochę za cienki Bolek. Jednak ostateczny efekt całkim mnie zadowala :)

Filmik spoko, jedynie co wg mnie powinieneś zmienić to aspect ratio na 16:9. Troszkę denerwują czarne pasy po bokach.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, melo7anthony said:

Filmik spoko, jedynie co wg mnie powinieneś zmienić to aspect ratio na 16:9. Troszkę denerwują czarne pasy po bokach

Niestety, jeżeli chcę nagrywać w wyższej rozdzielczości niż fullHD i przy 60klatkach to GoPro nie pozwala nagrywać w opcji Superwide odpowiadającej 16:9 tylko właśnie 4:3. Szkoda :(

Mógłbym albo rozciągać albo przycinać do kadru oprogramowaniem, ale pewnie lipa by wyszła (zresztą, niektóre ujęcia, ze smartfonów, musiałem tak mieścić w tych filmikach i widzę ile "treści" ubyło).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miniony weekend, jak co roku odwiedziłem Szpindlerowy Młyn i okolice. Pogoda nie sprzyjała filmowaniu, bo w pochmurne dni i we mgle ujęcia wychodzą dość kiepsko. Stąd mało widoków w moim filmiku. Były przebłyski słońca i wtedy starałem się to wykorzystać. Największym jednak zaskoczeniem tego wyjazdu były filmy zrobione smartfonem. Zdarzało mi się wspomagać filmikami z telefonu, ale tym razem stanowią większość ujęć w tym filmie. Prawie wszystkie ujęcia w ruchu są nim nakręcone. Telefon z optyczną stabilizacją to duża różnica. Gdyby jeszcze miał optyczny zoom, zrezygnowałbym chyba z kamery. Dodatkowo 60kl/s to o 10 więcej niż w mojej kamerze. Efekt możecie ocenić poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=j4m-ez7iy_s

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...