Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Być może nie wszyscy śledzili, śledzą mój wątek z Dolomitów, więc wstawiam również tu :) 

Klip został nakręcony: kamerami GoPro Hero 4 Silver, GoPro Hero 3+ Black, aparatem Sony DSC - HX80. Do niektórych scen użyto Gimbala 3-osiowego Feiyu-tech typ WG. Program do montażu MAGIX Video Delux 2014 Pro.

Komentarze i uwagi mile widziane :) 

Zapraszam do obejrzenia:

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎22‎.‎03‎.‎2017 o 11:42, Piotr_67 napisał:

A to ja ten mój z Włoch też tu wsadzę, szczególnie że wyszły ujęcia z pomocą gimbala.

Ja tylko Piter napiszę, że filmik jakże inny od mojego :) To, że każdy z nas ma inny styl montażu? Bezcenne! (można porównać, bo na obydwóch klipach są te same sceny).

Świetna muza, piękne chwile, super! Chętnie by się tam wróciło... zwłaszcza na trasy Cortiny d'Ampezzo.

PS. W cytacie i filmiku jest pewna nieścisłość chyba? - (jak się mylę, to sprostuj proszę) - pierwsze sceny klipu Piotra, widoczki z Marmolady kręcone były bez gimbala.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już bym swój teraz zrobił deko inaczej :D . Zupełnie inna muza. Znalazłem petardę, ale o tym ciiii. Jak znajdę trochę czasu to może coś zmontuję.

Te filmy dla mnie to takie antidotum na letnią chandrę - czyli syndrom "odstawienia od nart" ;) . Teraz doszedł jeszcze twój :D

Co do ps-a to nie nieścisłość. W wątku z Dolomitów pisałem, że pierwsze dwa ujęcia są bez gimbala. Tutaj po prostu tego nie napisałem.

 

Pozdrawiam

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

    Zdumiała mnie jakość i odczucia (bardzo pozytywne) w trakcie oglądania tego i innych filmów tego samego autora. Po obejrzeniu i zobaczeniu (po kliknięciu na "Piste View" odtwarza się filmik informacyjny) czym są kręcone te filmy już się dziwiłem trochę mniej. Zastanawiałem się dlaczego te filmy zrobiły na mnie takie wrażenie i doszedłem kilku wniosków :

- świetna redukcja drgań

- płynność

- pogoda

- widać horyzont

- trasa nagrana w całości od początku do końca

- wysokość na jakiej jest obiektyw nad śniegiem

- nic nie "włazi w obiektyw" (narty, gogle, kask, kije, dłonie)

- dźwięk (wyciszony szum śniegu, przejeżdżający narciarze)

- miejsca, w których jeździłem

- prędkość (niemała)

I jeszcze jeden filmik, który bardzo mi się spodobał (na rzucanym cieniu widać, że z ręki):

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, artix napisał:

Pierwszy film ma to coś co nie pozwala oderwać wzroku. Stabilność powala ?

A mi się kompletnie nie podoba - zero w nim dynamiki...a narty, to dynamika przecież. Gimbal, stabilność - ok ale pod warunkiem, że w kadrze jest ruch. Inaczej czubki nart, ręce o wiele ciekawsze niż, to co na filmiku.

...ale każdy ma swój gust :) 

Drugi z filmików jest ok skadrowany ale jak dla mnie narciarz jest zbyt daleko... coś za coś... Albo widoczki, albo jazda na nartach i narciarz ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia do marboru, chociaż rozumiem ideę powstania tego pierwszego filmiku i sobie ją cenię, bo sam lubię zobaczyć jak dane trasy wyglądają a im dłuższe tym lepsze :) Ciekawego sprzętu też użyto. Jednak to chyba inna bajka niż filmiki własnej produkcji forumowiczów. A dla mnie te są bardziej ciekawe, a gdy nic nie "włazi" w kadr to filmiki są trochę odrealnione. Często też, gdy ktoś kręci z kamerki umieszczonej na kasku ma się wrażenie jakby to dron z kamerką nad trasą przeleciał.

Musi być tak, jak leitner ostatnio napisał, że człowiek oglądając sam zaczyna się "pochylać w skrętach". :D

A najlepiej jeszcze się "zmęczyć" oglądając na przykład" ;)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez przypadek podczas ponownego zgrywania po poprawkach filmiku ze Szpindla omyłkowo zostawiłem 30 kl/s zamiast 50 i wyszło spowolnienie, nie zastanawiając się podmieniłem muzykę i niby te same ujęcia, a jakby inny film;

https://www.youtube.com/watch?v=C1PjuBtOq5o

No i po wtorkowej samotnej wizycie w BSA zrobiłem małą chałturkę;), ale wrzucam. Tutaj wychodzą braki w sprzęcie zwłaszcza w porównaniu z waszymi filmikami z Włoch, które są świetne. Jakby jeszcze na złość złamał mi się selfie stick (chiński szmelc z marketu) i kamerkę przyczepiłem rękawiczką do kijka, niestety brak szerokiego kąta jest tu dosyć widocznym mankamentem. Z innych nowych pomysłów, to przypinałem kamerę rzepem do buta narciarskiego, tylko wiosenny śnieg zasypuje obiektyw, jakby było twardo to pewnie wyszłoby trochę lepiej.

https://www.youtube.com/watch?v=Wnokq7OwTAc   

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
31 minut temu, paolomario napisał:

Widokówka z wyprawy do Szkocji, gdzie bez nart obyć się nie mogło. Fajnie tak w te długie ciemne wieczory posiedzieć i pooglądać, co się nagrało. A potem jeszcze sklejać do kupy fimik o swoich pasjch ;)

 

 

No i pięknie Hania się do sezonu zimowego przygotowała (7 lat skończone czy jeszcze nie ?).

Gdzie i kiedy rozpoczynacie sezon na prawdziwym śniegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Jeeb said:

No i pięknie Hania się do sezonu zimowego przygotowała (7 lat skończone czy jeszcze nie ?).

Gdzie i kiedy rozpoczynacie sezon na prawdziwym śniegu ?

A byś widział jakiego orła wywinęła przed samym wyjazdem do Szkocji, gdy poszliśmy się rozjeździć na nasz okoliczny "sztuczny" stok. Ostatni zjazd, koniec stoku. Nie wiem, te dzieci to z gumy są? :D

Tak, we wrześniu siedem lat jej stuknęło :)

Żona czeka ciągle na decyzję urlopową, bo ja chciałbym i mógłbym od Nowego Roku tydzień pojeździć. Ale wciąż nie wiem gdzie -  robi się coraz później na rezerwację czegokolwiek (o Alpach już nawet nie myślę). Może uderzymy do Szkocji, a może do Polski sie rozjeździć (ten Szczyrk kusi inwestycjami, a może poczekać aż na następny rok skończą, może do Białki, może do Krynicy). Na pewno w lutym Andora bo muszę dokończyć Grandvalirę :)

Strasznie mało tego jeżdżenia będzie. Żeby tutaj śnieg padał... :(

Wam to w Polsce fajnie. Teście już wczoraj zdjęcia zaśnieżonego podwórka wrzucali. A Ty sezon już nadgryziony? Jakie plany?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboru

Dzięki :) Podpatruję filmiki forumowiczów czy inne i coś tam lepię.

Ale zapomniałem innych mocowań, no i stabilizator by się przydał. Może znajdę coś kompaktowego (do montażu na kasku na przykład). Bo były i lepsze ujęcia, ale za bardzo roztrzęsione. Jakieś propozycje może, coś, ktoś? :)

W inną stronę - zapomniałem baterii zmienić i mam kilkadziesiąt dwusekundowych filmików (kamerka sama się wyłączała) :PxD Uczymy się na błędach. ;)

Młoda musi zacząć narty bardziej równolegle stawiać - jak się uda, w styczniu trafi w jakieś instruktorskie ręce :)

 

Edytowane przez paolomario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paolomario napisał:

A Ty sezon już nadgryziony? Jakie plany?

Jeśli 4 dni na lodowcu się liczą to można powiedzieć że nadgryziony.

Rozpoczęliśmy dokładnie 1 listopada w Saas Fee i mieliśmy szczęście bo 5 listopada zaczęło wiać i sypać,  zamknęli wyciągi i do dziś nie uruchomili.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paolomario napisał:

Ale zapomniałem innych mocowań, no i stabilizator by się przydał...

Z perspektywy czasu, to uważam, że ginbol, to za droga zabawka a efekt nie jest wart wydanej kasy... Droga i niestety wymagająca zabrania ze sobą na stok plecaka. W ręku jest ciężki i niezbyt wygodny - to takie moje prywatne odczucia po próbach z zeszłego roku.

...lepiej chyba by było zainwestować w GoPro Hero 6 - podobno ma stabilizację - czekam aż ktoś wypróbuje tą kamerę i przedstawi efekty.

9 minut temu, Jeeb napisał:

Jeśli 4 dni na lodowcu się liczą to można powiedzieć że nadgryziony...

Pięknie!

No i rośnie nam kolejna Gwiazda narciarstwa alpejskiego :) 

Pozdro @Jeeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jeeb Nie, no super sezon zaczęliście :) A mała świetnie sobie radzi (ile lat?), chciałbym by moja już więcej "frytki" a nie "pizza" ;) Jedyna zaleta, że jak jej nie zabronisz, to wszędzie pojedzie ;)

 

@marboru Ja ostatnio wypatrzyłem takiego gimbala (do mocownia na kasku czy szelkach):

https://www.indiegogo.com/projects/quark-smallest-waterproof-stabilizer-for-gopro-sports-technology#/

Nawet nie droga impreza, tylko, że sprawa na etapie start-up'u, zbierają zamówienia i zaczynają wysyłkę chyba w styczniu czy lutym. Szkoda, bo pewnie zanim bym dostał to byłoby już po sezonie. Ale projekt wygląda ciekawie. Zobaczymy opinie, gdy ludzie zaczną korzystać.

A GoPro... to już chyba na 7 poczekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, paolomario napisał:

 

@marboru Ja ostatnio wypatrzyłem takiego gimbala (do mocownia na kasku czy szelkach):

https://www.indiegogo.com/projects/quark-smallest-waterproof-stabilizer-for-gopro-sports-technology#/

Nawet nie droga impreza, tylko, że sprawa na etapie start-up'u, zbierają zamówienia i zaczynają wysyłkę chyba w styczniu czy lutym. Szkoda, bo pewnie zanim bym dostał to byłoby już po sezonie. Ale projekt wygląda ciekawie. Zobaczymy opinie, gdy ludzie zaczną korzystać.

A GoPro... to już chyba na 7 poczekam ;)

Niedawno przeglądałem opcje gimbalowe pod mocowanie na szelki i/lub kask. Wychodzi na to że na ten moment najlepszym rozwiązaniem jest gimbal FeiyuTech WG2 http://www.feiyu-tech.pl/feiyutech-wg2 

Na YouTube jest trochę filmików z jego pomocą nakręconych, także widziałem narciarskie z szelek i kasku. 

Cena trochę wysoka jak na taką zabawkę, ok 900zł za nowy na allegro, (to i tak taniej niż 2 miesiące temu, wtedy były po około 1100-1200zł).

Edit: Używanych prawie w ogóle nie ma, kiedyś jakiś widziałem ale był tylko 100zł tańszy niż nówka. Trzeba będzie polować na jakąś okazję. :)

Edytowane przez pawelb91
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...