Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Letnie wakacje cudowne..... podziwiam jednak kunszt nagrywania nart....świetna dynamika jazdy na nartach..... ale kamerzysta..... żoną czy inną osobą super.....narty Obergurgul ....to świetne sekwencję filmowe..., JESTEM fachowcem od nart.....co do filmu to oceny właściwej może dokonać  ktoś po szkole filmowej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎01‎.‎01‎.‎2018 o 19:49, ANDISKI napisał:

Letnie wakacje cudowne..... podziwiam jednak kunszt nagrywania nart....świetna dynamika jazdy na nartach..... ale kamerzysta..... żoną czy inną osobą super.....narty Obergurgul ....to świetne sekwencję filmowe..., JESTEM fachowcem od nart.....co do filmu to oceny właściwej może dokonać  ktoś po szkole filmowej

@ANDISKI dziękuję, ale wydaje mi się, że przesadzasz :) 

Letnie wakacje, ostatni filmik trochę popsułem jeśli chodzi o jakość :( Cóż - niekiedy za dużo zabawy programem do montażu nie jest korzystne - przynajmniej czegoś się nauczyłem.

Narty w Obergurgul - większość sekwencji kręciła Paula...i statyw.

Ja i tak jestem najbardziej zadowolony z ostatniego narciarskiego klipu z Dolomitów :) 

Pozdrawiam

marboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tym razem lecząc tęsknotę za śniegiem posklejałem to, co mi się ponagrywało na stoku SN Henryk-Ski w Krynicy Zdroju.

Do Krynicy pojechaliśmy w pierwszych dniach Stycznia (od 2 do 6) wykorzystując trochę dodatkowego urlopu na rozruch narciarski.

I nartowanie zaczęliśmy właściwie od progu - rozpakowaliśmy się w hotelu i ruszyliśmy na położony w środku miasta stok Henryk-Ski (było coś koło 15-tej). Rok temu bardzo przypadła nam do gustu tamtejsza Karczma, ale samego stoku nie mieliśmy okazji popróbować. A szkoda. Bo okazało się, że to bardzo fajne miejsce na narty :) Kawał stoku. Jest nawet gdzie się rozpędzić. Śnieg mieliśmy odpowiednio twardy, na ostatnim odcinku może trochę bardziej o konsystencji przeoranej kaszy, ale raczej bez wpływu na frajdę z jazdy. :)

Na stronie skionline.pl przydałaby się korekta opisu stacji, bo stok jest teraz znacznie dłuższy (1800 metrów według właścicieli stacji) a do góry wywożą nas dwie kanapy - ze stacji pośredniej mogą zjeżdżać w doł ci, którzy nie mają animuszu jazdy z samego szczytu (fajny widok na miasto). Dostępny był tylko jeden wariant zjazdu (trasa nr 1) i stok dla dzieci z wyciągiem taśmowym. Pewnie, gdy naśnieżona i otwarta jest trasa nr 2 jest jeszcze ciekawiej. Naprawdę można polecić to miejsce na narty a Karczmę w ogóle na stołowanie się w Krynicy :)

Podczas pobytu odwiedziliśmy jeszcze Arenę na Słotwinach, Wierchomlę (czyli jedyną dostępną wtedy dolinę z dwóch), Jaworzynę i MasterSki. Pewnie powoli posklejam "widokówki" i z tych stacji narciarskich.

Z tego, co się orientuję po wpisach na FB ekipa ze skionline była w Krynicy niemal w tym samym czasie. Wrażenia chyba mieliśmy podobne, chociaż nam trafił się świetny warun na Arenie (noc wcześniej temperatura spadła do -7, rano piękne słońce, stok równiutki, twardy, córka powiedziała: tata, pamiętasz jak mówiłam, że na Henry ski jest fajnie? To tutaj jest jeszcze lepiej ;) ). Ale wrażenia pewnie w kilku słowach opiszę, jak już będę wrzucał filmiki.

Pozdrawiam tymczasem :)

 

:)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboru Dzięki :)

Ale ile fajnego materiału z HS mi "uciekło", bo okazało się, że kamerkę na kasku miałem zamontowaną pod zbyt niskim kątem albo mogłem wybrać inną perspektywę. Nic, człowiek ciągle w malinach w tym temacie i musi się uczyć ;) Wpadają też ciągle nowe pomysły na montowanie kamerki, ale to pewnie przy najbliższym wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kontynuując sklejanie "wspominek" z wypadu do Krynicy: tym razem te ze SN Słotwiny Arena, gdzie o lepsze warunki chyba byłoby trudno, i SN Master Ski w Tyliczy, gdzie bez tych nisko wiszących chmur pewnie można by podziwiać piękne okoliczności pogody podczas jazdy. Stacja ciekawa, w zasadzie bardzo dobra dla osób początkujących, różne warianty zjazdu. Spore kolejki do krzesła, ale można, i warto, skorzystać z mało-okupowanego talerzyka :)

 

:)

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem chciałem zrobić klip trochę inny...

...taki, by oprócz jazdy, dobrej zabawy była jakaś historia.

Już na etapie kręcenia chciałem zrobić to mądrze i złapać kadry, w taki sposób by przykuły uwagę widza.

Nim jednak nakręciłem, to wybrałem muzykę.

M83 i filmowe "Un nouveau soleil" - Nowe Słońce... Starałem się, by w większości ujęć było Słońce i to w różnych ciekawych efektach świetlnych... Połączyłem to ze śniegiem i jestem zadowolony z kilku "migawek". Końcówka i ujęcie z księżycem miało być kontynuacją słonecznego klipu i symbolicznym końcem :D hahaha ale to brzmi...

Ciekawe jak Wy odbieracie tą historię?

Zapraszam do obejrzenia również w tym wątku - wcześniejsza publikacja w relacji z SFL.

Ktoś, kto nie widział jeszcze - prośba o podgłośnienie dźwięku, a ktoś, kto ogląda na kompie - przełączenie na HD.

Oczywiście prośba o wskazówki, komentarze i inspiracje :)

Pozdrawiam

marboru

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz......kur...a!!!!  ten klip jest świetny. Obejrzałem go jeszcze raz na dużym TV i ze słuchawkami na głowie. Praktycznie wszystko idealnie spasowane z muzyką. Ujęcie piękne.

Jazda jak zawsze nienaganna. Nic dodać nic ująć.

Żeby nie było tak różowo to mam pytanie - Kręcisz dalej Gopro 4 silver?

Bo mam wrażenie, że pojawiła się stabilizacja i to powoduje jak by rwanie obrazu. Jeżeli mam rację to chyba będziesz musiał zainwestować w gimbala.

Chyba, że to rwie mój komp. Ale na moim filmie tego nie ma.

Z czego się wzięły moje przypuszczenia? Ano kupiłem Gopro 5 black i takie coś u mnie się dzieje przy stabilizacji elektronicznej.

Odpisz proszę.

 

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr_67 napisał:

Mariusz......kur...a!!!!  ten klip jest świetny. Obejrzałem go jeszcze raz na dużym TV i ze słuchawkami na głowie. Praktycznie wszystko idealnie spasowane z muzyką. Ujęcie piękne.

Jazda jak zawsze nienaganna. Nic dodać nic ująć.

Żeby nie było tak różowo to mam pytanie - Kręcisz dalej Gopro 4 silver?

Bo mam wrażenie, że pojawiła się stabilizacja i to powoduje jak by rwanie obrazu. Jeżeli mam rację to chyba będziesz musiał zainwestować w gimbala.

Chyba, że to rwie mój komp. Ale na moim filmie tego nie ma.

Klip był kręcony starą moją kamerką Go Pro Silver 4 i aparatem kompaktowym od Sony, też tym starym. Sporo ujęć kręciłem ze statywu...a potem statyw się popsuł i kamerę bezpośrednio na śniegu stawiałem :) 

Cały czas patrzę na Go Pro 6 - tam jest już trochę stabilizacji więcej... tylko ta cena :o Dopóki stary sprzęt działa, to musi wystarczyć - inne zakupy mam zaplanowane.

Mi nic nie rwie jak oglądam klip... Ciekawe dlaczego tak masz?

No i jeszcze raz dziękuję za mega pozytywną recenzję klipu :) To budujące i motywujące :) 

Dziękuję @Piotr_67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem 6 i wtedy 5 potaniała. Ja za swoją dałem 1,3kzł.

Wydaje mi się, że różnica jest tak niewielka, że cena x2 to bezsens.

Piątka ma tylko starszy procek obrazu, trochę słabszą stabilizację, 1080/240 i coś z GPS.

Poza tym to praktycznie to samo.

Muszę przyznać, że 5 ma znacznie lepszą jakość obrazu od 4.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr_67 napisał:

Wydaje mi się, że różnica jest tak niewielka, że cena x2 to bezsens.

Piątka ma tylko starszy procek obrazu, trochę słabszą stabilizację, 1080/240 i coś z GPS.

Poza tym to praktycznie to samo.

Dlatego też Piotrze może lepiej poczekać na mocniejszą stabilizację i kolejny model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżeli macie dużo materiałów ze swoich wariactw na stokach, możecie mi je podesłać i zmontuje Wam fajne, oryginalne i kreatywne video :))

Krótka montażowa zajaweczka narciarska poniżej. Piszcie na meila, zrobimy ciekawe rzeczy :)

@ - kontakt@jachimov.pl

 

Edytowane przez jachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżeli macie dużo materiałów ze swoich wariactw na stokach, możecie mi je podesłać i zmontuje Wam fajne, oryginalne i kreatywne video :))
Krótka montażowa zajaweczka narciarska poniżej. Piszcie na meila, zrobimy ciekawe rzeczy [emoji4]
@ - kontakt@jachimov.pl
 
Sprawność edycji materiału jest, szkoda że taka sieczka w obrazie że oczy bolą od oglądania [emoji6] Nie każdy bit nadaje się na zmiany w obrazie wideo, takie mam wrażenie po tej zajawce.

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jachim

I cała zabawa w tym montowaniu to przebrnąć od nowa przez to, co się nagrało i odświeżyć wspomnienia (zwłaszcza, gdy za oknem przebiśniegi kwitną) :) I skąd będziesz wiedział, które momenty mają dla mnie, na przykład, znaczenie? To sentymentalne, dla których właśnie takie wspominki sobie sklejam (i nagrywam przecież) by po latach przypominały, co najważniejsze.

Ja zachęcam do samodzielnego montażu. Oglądam wszystkie filmiki forumowiczów i nie było takiego, który by mi się nie podobał. Każdy przecież traktuje o tej naszej pasji, a odwiedzonych stoków i widoków to można tylko pozazdrościć.

Niemniej każdy chłyt marketingowy na wagę złota :)

Rzeczone przebiśniegi:

20180130_094512.thumb.jpg.76a5dec1b7af350c14755660a820231d.jpg

Żonkile też wyłażą, chociaż dzisiaj temperaturki minusowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolomario

Zauważ jednak, że nie każdy ma czas i umiejętności na montaż. Zależy też czego oczekujemy po filmie. Ja gwarantuje jakość i ciekawą profesjonalną edycje. Moje montaże nie są nudne, co sprawia, że filmy są chętnie oglądane przez naszych znajomych/rodzine. Takim filmem można się chwalić!!! Dotychczas nie miałem ani jednego niezadowolonego klienta ze współpracy. Powiem więcej - ci którzy już korzystali z moich usług, w 70% wracają z kolejnymi zleceniami. Jeżeli montujesz sam, to brawo dla Ciebie! To super przyjemność i umiejętność :))

@MichalR

To taka zajaweczka robiona bardzo na szybko i w moim stylu : ) Kocham takie montaże pod bicik. Nie miałem niestety czasu tego dopracować bo zgadzam się, że idealne nie jest. Zobacz moje inne filmy na portfolio - jachimov.pl (wiadomo, takich filmów pamiątkowych dla ludzi, w 90% przypadków nie mogę wrzucać do sieci). Przy zleceniach montuje zawszę tak jak tego oczekuje klient, więc jeżeli ktoś nie lubuje się w 'sieczce' na obrazie, takiej nie dostaje. Po za tym gwarantuje darmowe poprawki, montuje dopóki klient nie jest w pełni  zadowolony z filmu :)) 

Dzięki za opinie, pozdro!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jachim said:

@paolomario

Takim filmem można się chwalić!!! 

@MichalR

I myślisz, że to nam przyświeca, dzieląc się filmowymi wrażeniami z wypadów narciarskich na tym forum?  Albo, że rodzinie nie będzie się podobał?

Był kiedyś filmik na YT o kolesiu, który w górach tylko siedział i piwo pił a inny narciarz za niego jeździł i nagrywał, a on to potem na FB wrzucał. Zabawne :)

Za darmo tego nie robisz, a za 200zł można kupić fajny, intuicyjny, prosty w obsłudze program do montażu i mieć frajdę i satysfakcję z własnego dzieła. 

I czy nie lepiej oglądać amatorskie wideo, może aspirujące do profesjonalnego? 

Popatrz na video do muzyki, którą użyłem w ostatnim filmiku (bo tekst akurat wydaje się abstrakcyjny - kto w zimie marzy o upalnej Kaliforni, na chłopski rozum??? ;)

Super, świetne, fajny klimat, ale widać, że kręcone przez profesjonalną ekipę z zamysłem, by wyglądało to jak robione amatorsko. Można i tak, ale czy rzeczywiście? 

 

Zakładam, że przyzwoicie skonsultowałeś z właścicielem portalu umieszczenie reklamy swoich usług. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że to nam przyświeca, dzieląc się filmowymi wrażeniami z wypadów narciarskich na tym forum?  Albo, że rodzinie nie będzie się podobał?
Był kiedyś filmik na YT o kolesiu, który w górach tylko siedział i piwo pił a inny narciarz za niego jeździł i nagrywał, a on to potem na FB wrzucał. Zabawne [emoji4]
Za darmo tego nie robisz, a za 200zł można kupić fajny, intuicyjny, prosty w obsłudze program do montażu i mieć frajdę i satysfakcję z własnego dzieła. 
I czy nie lepiej oglądać amatorskie wideo, może aspirujące do profesjonalnego? 
Popatrz na video do muzyki, którą użyłem w ostatnim filmiku (bo tekst akurat wydaje się abstrakcyjny - kto w zimie marzy o upalnej Kaliforni, na chłopski rozum??? [emoji6] ) 
Super, świetne, fajny klimat, ale widać, że kręcone przez profesjonalną ekipę z zamysłem, by wyglądało to jak robione amatorsko. Można i tak, ale czy rzeczywiście? 
 
Zakładam, że przyzwoicie skonsultowałeś z właścicielem portalu umieszczenie reklamy swoich usług. 
 
GoPro Studio jest darmowe i spokojnie starczy do większości zastosowań, nie trzeba wydawać 200 PLN. I zawsze się można czegoś nauczyć a rodzina i tak będzie zadowolona z seansu, właśnie ze względu na zawartość sentymentalną [emoji6]

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolomario

bez spiny ; ))) kieruje się do osób, które nie posiadają umiejętności w montażu, którzy nie lubią tego robić i chcą oddać to komuś kto zna się na rzeczy i wyciśnie maxa z ich materiału. Takich ludzi jest masa. Już z tego forum dostałem jedno zgłoszenie a post wisi dopiero od kilku godzin. Tak jak pisałem wcześniej - zależy czego oczekujemy od filmu i jak montujesz sam, luzik, życzę udanych sklejek!!! pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MichalR said:

GoPro Studio jest darmowe i spokojnie starczy do większości zastosowań, nie trzeba wydawać 200 PLN. I zawsze się można czegoś nauczyć a rodzina i tak będzie zadowolona z seansu, właśnie ze względu na zawartość sentymentalną emoji6.png

 

U mnie GoPro strasznie rzeźbi - pewnie wina słabego laptopa :( , ale wiele osób narzeka. Tam trzeba konwertować pliki do dalszej obróbki i to żre potem pamięć, a przy dłuższych klipach, złożonych z wielu ujęć to już masakra się robi. U mnie. I nie na moje nerwy ;) Do krótszych edycji raczej. Chociaż i wtedy wolę pracować na MovieMakerze (też darmowy), który pracuje tak jakby, tak to amatorsko rozumiem, na "obrazach" plików. 

Generalnie używam taniego dosyć CyberLink PowerDirector15. Teraz wyskakują mi opcje "upgrade'u" do 16-tki, która niby 50% lepiej zarządza pamięcią. A ostatnio ten program jeden z portali polecał jako jeden z najlepszych do profesjonalnej obróbki (gdzie pozostałe kosztują kilku(nasto)krotnie więcej):

http://www.techradar.com/news/best-video-editor?utm_content=buffer06168&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer-trfb

Zresztą, rozprawialiśmy już o tym w innem wątku :)

 

Robić swoje! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoPro na moim starym kompie działa nieźle, finalna konwersja tylko trwa dość długo. Kiedyś jakimś Cyberlinkiem też montowałem ale to jakaś rzeźba była, GP jest prosty jak cep i to mi się podoba [emoji3]

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...