Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, marboru napisał:

Gdyby ktoś chciał usunąć klips GoPro z kasku, z narty itd. - poniżej filmik, dzięki któremu udało mi się ściągnąć swój z białego kasku Uvexa.

Trzeba trochę cierpliwości, długo grzać - kombinerki będą przydatne.

Mój klips nienaruszony (do ponownego użycia się nadaje) zszedł - uszkodzona została jedynie dwustronnie klejona taśma przylepna M3.

 

Ciekawi mnie osobowość autora tego filmu z uwagi na dobór muzyki. Urwał, czynność prosta jak zamiatanie miotłą,  a oprawa muzyczna godna siódmej z kolei sceny tortur łamania kołem czy obdzierania  ze skóry po wcześniejszym sparzeniu wrzątkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Siedzimy w barze. Towarzystwo od dwóch, trzech lat niezmienne. Bar jak to bar. Napoje studzą emocje by następnie podgrzać barową nudę do wrzenia rodzącego absurdalne dyskusje. Jaka narta? SL czy GS? Zupełnie jak w sieci. 

Padają argumenty historyczne (..bo wczoraj..) jak i śmiałe prognozy (..za to jutro..). Nieuchronnie zmierzają do porównań - da się? nie da się? można? nie należy? Mijają minuty, dystans do katastrofy i kłótni skraca się nieubłaganie. Boję się awantury. Wstaję od stołu mówiąc "Sprawdźmy.".

.. po pierwszej próbie (film) posprzeczali się jeszcze bardziej. W powietrze poleciały okrzyki i argumenty śnieżnych kul. "Zajechał drogę! .. Przeszkadzał ! .. Jeszcze raz !" .. Po co im to pokazałem? .. Zaczynamy jeszcze raz ...

(Subiektywnie najlepiej wypadły gigantki R>17 choć obiektywnie niezależnie od tego co pod butem jeszcze sporo pracy przed nami)

Z odrobinę przymrużonym okiem pozdrawiam,

M.

Edytowane przez Marxx74
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno nic nie produkowałem...i jest!

Pierwszy z dwóch klipów z nart, które miały miejsce już ok 2 tygodni temu w Dolinie Aosty.

Film oczywiście wstawiłem w głównym wątku z wyjazdu - wstawiam również tu :) 

Klip miał pokazać atmosferę tego wyjazdu. Luz, zero spinki, podróż, dobry humor i duży dystans do nas siebie i naszych umiejętności narciarskich.

Miał być pogodny, z pozytywną muzyką - pokazywać piękno gór i radość jaką dają narty w dobrym towarzystwie.

Czy to wszystko udało mi się ująć w tym krótkim klipie?

Jak zwykle prośba o ocenę i wskazówki, co mogłem zrobić lepiej?

W niedzielę premiera drugiego klipu "Aosta Race" :D 

Tym czasem - pakuję się i jadę na wieczorną jazdę ze swoimi nowymi deskami :) 

marboru

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎19‎.‎01‎.‎2019 o 22:23, Piotr_67 napisał:

To ja swoje nowe "dzieło" ;) wrzucę.

Miłego oglądania.

Super film. Czy możesz podpowiedzieć co robisz, że ci się obraz nie trzęsie? Jest to kwestia super stabilizacji kamerki, umocowania kamerki, postprocesingu (program)???  A może tak super stabilnie jeździsz.....? Na moje oko to stabilizacja elektroniczna tu miała miejsce, ale mogę się mylić....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zaj napisał:

Super film. Czy możesz podpowiedzieć co robisz, że ci się obraz nie trzęsie? Jest to kwestia super stabilizacji kamerki, umocowania kamerki, postprocesingu (program)???  A może tak super stabilnie jeździsz.....? Na moje oko to stabilizacja elektroniczna tu miała miejsce, ale mogę się mylić....

Filmy kręcone przy pomocy gopro5 black z gimbalem karmagrip.

Część ujęć z "ręki" część z "czesta" (klatka piersiowa) i część z ramienia (plecak) ale wszystkie z gimbalem.

Nigdy nie robiłem stabilizacji w tzw. "postprocesingu".

Mariusz, 4 daje radę. Jakość klatek jest świetna ale brak stabilizacji. Albo gimbal albo Gopro7 jak mówisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marboru napisał:

Trzeba zainwestować w nową GoPro...stara 4 Silver widocznie odstaje od 7, bądź @Piotr_67 gimbala :(

Ah czwórka, genialna według mnie kamera, pancerna i wytrzymała. Obecnie posiadam 6+ gimbal. Wbudowana stabilizacja daję radę w miarę przy dobrym świetle dodatkowo minimalnie podciągam stabilizację w postprodukcji. Niestety bądź stety elektroniczna stabilizacja to nie to samo co gimbal. 

Edytowane przez Micheł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr_67 napisał:

Mariusz, 4 daje radę. Jakość klatek jest świetna ale brak stabilizacji. Albo gimbal albo Gopro7 jak mówisz.

Najlepiej, to by było mieć takiego @Piotr_67 obok siebie na nartach z Gimbalem - wówczas ujęcia byłyby petarda :) 

Piter - jakieś uwagi co do produkcji?

9 godzin temu, Micheł napisał:

Niestety bądź stety elektroniczna stabilizacja to nie to samo co gimbal. 

Moim zdaniem - szkoda czasu na zabawę w elektroniczną stabilizację. Jest marna i zajmuje dużo czasu. Lepiej zainwestować w sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, bo byłem zaskoczony jak dobrze poradził sobie PowerDirector, gdy "naprawiałem" niektóre ujęcia ze swoich filmików :) Czasami pojawiał się efekt lekkiego przyspieszenia, albo delikatne falowanie kadru czy coś w rodzaju dollyzoom, ale przynajmniej nie musiałem z tych ujęć rezygnować. Co do czasu, to jeżeli komputer nie wyrabia to może byłoby dobrze wcześniej dane ujęcie "ustabilizować", wyrenderować plik i ten potem wklejać do docelowego klipu. 🤔
Powyższe nie zmienia faktu, że Hero 7 wydaje się robić robotę. Zwlaszcza, że nic nie zmieniło się w kwestii rozmiaru urządzenia, które montujemy na sobie. To duży plus. 
A ciekawy jestem, w którą stronę DJI rozwinie swój Osmo Pocket. Narazie na bardziej ekstremalne warunki, chyba nie nadaje się, jak GoPro. Ale i nie nagrywa też jak GoPro - bo bez efektu rybiego oka i wraz z gimalem jest mniejsza od dłoni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎26‎.‎01‎.‎2019 o 10:16, Piotr_67 napisał:

Filmy kręcone przy pomocy gopro5 black z gimbalem karmagrip.

Część ujęć z "ręki" część z "czesta" (klatka piersiowa) i część z ramienia (plecak) ale wszystkie z gimbalem.

Nigdy nie robiłem stabilizacji w tzw. "postprocesingu".

Mariusz, 4 daje radę. Jakość klatek jest świetna ale brak stabilizacji. Albo gimbal albo Gopro7 jak mówisz.

Pozdrawiam

A masz może jakieś zdjęcia pokazujące jak ten gimbal przymocowany do klatki i do plecaka? Możesz wskazać który dokładnie model gimbala jest? polecasz?

 

wybacz tyle pytań ale moje doświadczenia z gopro 5 na klacie i na głowie nie są najlepsze - trzęsie, rzuca... ale może ujęcia grupy na stromej czerwonej trasie gdy operator jedzie tą trasą razem z nimi to jest taki graal  amatorskich filmików  nieosiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zaj napisał:

A masz może jakieś zdjęcia pokazujące jak ten gimbal przymocowany do klatki i do plecaka? Możesz wskazać który dokładnie model gimbala jest? polecasz?

 

wybacz tyle pytań ale moje doświadczenia z gopro 5 na klacie i na głowie nie są najlepsze - trzęsie, rzuca... ale może ujęcia grupy na stromej czerwonej trasie gdy operator jedzie tą trasą razem z nimi to jest taki graal  amatorskich filmików  nieosiągalny.

Nie szkodzi. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Razem z gimbalem Karmagrip kupiłem plecak Gopro Seeker 002 oraz kabel przedłużający do gimbala.

Plecak ma zarówno mocowanie na ramieniu jak i specjalne na "klacie". Sprawdza się jak widzisz bardzo dobrze.

Zdjęć swoich nie mam ale z netu wkleję:

cable-dextension-pour-karma-grip.jpg.c6e6fd187b0a79cc09bc09105897505a.jpg

KarmaGrip_ExtensionCable_PDP_6.thumb.jpg.cf3ffd3eed4c170eba5f713d02b32951.jpg

Tak mniej więcej to wygląda. Trochę "kosmicznie" ;) ale efekty są.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawością oglądam Wasze filmy, robi to niewątpliwie wrażenie,

ale jeszcze większe wrażenie robią kolejne króliki wyciągane z kapelusza 🙂

możesz Piotrze wymienić wszystkie składniki swojego zestawu do filmowania, łącznie z kabelkami, patykami itp. ? i jaki jest budżet całości ?

ja właśnie wszedłem w filmowanie, nabyłem baaardzo budżetowy zestaw, na razie nie ma się czym chwalić

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr_67 napisał:

Razem z gimbalem Karmagrip kupiłem plecak Gopro Seeker 002 oraz kabel przedłużający do gimbala.

Plecak ma zarówno mocowanie na ramieniu jak i specjalne na "klacie". Sprawdza się jak widzisz bardzo dobrze.

Zdjęć swoich nie mam ale z netu wkleję:

 

czyli jeździsz z gimbalem na klacie? ile on waży i czy nie wadzi?

myślisz, że ten gimbal można doczepić do takiej uprzęży piersiowej sprzedawanej przez gopro czy innego zamiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarioJ napisał:

....ale jeszcze większe wrażenie robią kolejne króliki wyciągane z kapelusza 🙂.....

Bardziej trzeba by powiedzieć "wyciągane z Mediamarketu" :D 

No przez parę lat się tego nazbierało.......

Obecnie mam i używam:

Gopro hero5 black + Gopro hero4 silver + gimbal karmagrip + gimbal feiyu WG + plecak Gopro seeker 002 + kabel do gimbala karmagrip .......i "wiaderko" różnych systemów montażowych, baterii, ładowarek...itd :) .

Ile to kosztowało? A bo ja wiem? Kupowałem to wszystko parę lat więc ciężko powiedzieć.

Aaaaa na zbyciu mam Gopro hero3 silver ;) ....tanio z trzema bateriami.

No i w szafie leży kilka kamer cyfrowych - tych "zwykłych" :D 

Co do powodu to jest banalny. Jest to moje hobby (tak jak narty) i już. Lubię "kręcić" ;) . "Letnie" filmy również robię, ale one są jako nasze wspomnienia i ich nie udostępniam.

Pozdrawiam wszystkich filmowców, a tobie życzę "zarażenia" się bakcylem filmowania. Będzie więcej filmików na forum.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zaj napisał:

czyli jeździsz z gimbalem na klacie? ile on waży i czy nie wadzi?

myślisz, że ten gimbal można doczepić do takiej uprzęży piersiowej sprzedawanej przez gopro czy innego zamiennika?

Tak. 

Jeżeli używasz tego kabla o którym wspominałem to akumulatory masz w plecaku i zestaw na "klacie" nie jest takie ciężki.

Mnie osobiście nie przeszkadzało ani na klacie ani na ramieniu.

Co do uprzęży to myślę, że spokojnie da radę z tym zestawem. Może za chwilę spróbuję to ci powiem "na zicher".

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Piotr_67 said:

...

Obecnie mam i używam:

Gopro hero5 black + Gopro hero4 silver + gimbal karmagrip + gimbal feiyu WG + plecak Gopro seeker 002 + kabel do gimbala karmagrip .......i "wiaderko" różnych systemów montażowych, baterii, ładowarek...itd :) .

 

Piotr, czy jest sens kupować jakiegoś konkurecyjnego gimbala do karmagrip ? Wiadomo chodzi o cenę.

Czy lepiej wysupłać te ok. 1500 PLN i mieć spokój z kompatybilnością z kamerą, trwałością i ogólną jakością sprzętu ?

Obecnie mam w domu Go Pro Hero 4 Black.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andy-w napisał:

Piotr, czy jest sens kupować jakiegoś konkurecyjnego gimbala do karmagrip ? Wiadomo chodzi o cenę.

Czy lepiej wysupłać te ok. 1500 PLN i mieć spokój z kompatybilnością z kamerą, trwałością i ogólną jakością sprzętu ?

Obecnie mam w domu Go Pro Hero 4 Black.

 

Ja do 4 używam tego Feiyu i nie dam na niego złego słowa powiedzieć. Myślę, że zakup takiego do 4 jest OK.

indeks.jpg.f36cf4d3d041aa33463e9ee2a475c801.jpg

Cena to około 400 zł.

Karmagrip jest fajna ale ma parę wad.  Idealnie jest z tym plecakiem - znów zakup. Akumulator jest wbudowany na stałe w rękojeści więc trzeba kupić tę rękojeść aby mieć zapas .

A to znów kasa....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...