Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, Piotr_67 said:

Ja do 4 używam tego Feiyu i nie dam na niego złego słowa powiedzieć. Myślę, że zakup takiego do 4 jest OK.

indeks.jpg.f36cf4d3d041aa33463e9ee2a475c801.jpg

Cena to około 400 zł.

 

To Feiyu jest jakoś uboższe w funkcje w stosunku do karmygrip ?

Da się to zamocować na piersi ?

Czy potrzebny jest dodatkowy adapter  do Go Pro 4 czy kupuje się od razu dedykowane Feiyu do kamery ?

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andy-w napisał:

To Feiyu jest jakoś uboższe w funkcje w stosunku do karmygrip ?

Da się to zamocować na piersi ?

Czy potrzebny jest dodatkowy adapter  do Go Pro 4 czy kupuje się od razu dedykowane Feiyu do kamery ?

Chyba nie. Też ma blokady osi i podążanie za punktem.

Ten model jest dedykowany do 3, 3+, 4 i 5.

Co do mocowania na piersi tego nie wiem. Może da się coś "dorobić"

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_67 przy Twoich gadżetach moje dwa...

1936097956_gadety.jpg.e82321ae5b1320a5afb40cda6801b996.jpg

...za pomocą których kręciłem trzy ostatnie klipy narciarskie wyglądają dosyć skromnie 😮 

Wiesz, że nie lubię mieć plecaka i w kieszeniach obciążenia. Myślę mocno o GoPro 7 Black - na razie wymieniłem uwagi z użytkownikiem tej nowości i jestem zaskoczony, bo się okazuje, że oprogramowanie tej kamery jest mocno niedopracowane. Kamera często się zawiesza, nie chce włączyć, resetuje się...masakra i to chyba dosyć poważna choroba wieku dziecięcego produktu - dlatego się wstrzymuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotr_67 napisał:

@marboru  ten po lewej też mam. Jest niezbędny.

Ten z prawej...... połamałem już dwa :)

Co do tej 7 to nie wiedziałem. Dzięki

Dokładnie - ten mały statyw robi robotę i przydaje się zarówno do kamery jak i aparatu.

Ten z prawej też już jeden połamałem - kręcenie z kija lubię ale wciąż nie potrafię tak ustawić kamery by efekt wypełnienia ekranu nartami i całą sylwetką narciarza mi średnio wychodzi.

Myślę, że tę 7mkę już starają się poprawiać. Podłączona do sieci non stop ściąga aktualizacje oprogramowania... trochę to nie w porządku, że na rynek wypuszczana jest ewidentnie wersja Beta sprzętu :( Znak dzisiejszych czasów :( 

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że sprzęt jest mniej ważny od pomysłu na klip, ujęcia i sceny.

Wymyślenie historii, opowiedzenie czegoś bez słów, gra światła itd...to zaczyna "pukać do mnie" coraz mocniej (w tym stylu zrobiłem w sumie jeden klip - ten z SFL i okolic).

Na to niestety trzeba czasu i cierpliwości współtowarzyszy nartowania...a o to, niestety trudno.

Ciekawe by było wybranie się na cały dzień kręcenia np. tylko we dwóch i skupienie się na robocie, przemyślane ujęcia, ustawienia kamery itd. Myślę, że z tego mógłby wyjść ciekawy projekt :) 

Do tego jeszcze dobra kamera z zoomem optycznym, bądź aparat kosior ;) 

25 minut temu, MarioJ napisał:

Nikt nie wchodzi w GoPro 360? Efekty są ciekawe. Jeden kolega z forum chyba mógłby się pochwalić.

Osobiście tego typu kierunek kręcenia ujęć do mnie nie przemawia.

Uważam, że dużo bardziej przydatny w narciarstwie i kręceniu narciarzy ma wypasiony dron z funkcją "podążaj za mną".

Odpowiednio wplecione ujęcia w całość klipu są jego dopełnieniem. Kilka takich produkcji widziałem...

...no ale to już pełna profeska.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gopro 360 fajna sprawa, bardzo duże możliwości dzięki oprogramowaniu+ wydajny sprzęt do obróbki=miodzio. Największym minusem jest brak obudowy- jedna, dwie porządne gleby bądź chwila nieuwagi i soczewki w najlepszym wypadku porysowane lub stłuczone.

Co do hero 7 według nadal Gopro wypuściło niedopracowany bubel. No dobrze tu ta stabilizacja, jakieś tam szmery bajery w postaci zdjęć i inne pierdółki. Od kilku modelia a tak na prawdę od serii 4 kamery są tandetne. Głównie chodzi o oprogramowanie które jest słabe, niedopracowane. I to się tak ciągnie, mydlą oczy głównie tą stabilizacją. Pomijam fakt funkcjonalności i poręczności tych kamerek- głównie od 5 generacji. Szajs i delikatna klapka baterii w połączeniu z wymianą baterii równa się czasami niezły cyrk na wyciągu. Już lepsza według mnie była zwykła obudowa.

Co do sprzętu do nagrywania. Posiadam gimbal smooth Q i dokupiłem do niego przedłużkę w postaci kijka z chin za jakieś 15 zł. Dodatkowo mocowanie na klatke, do kasku i do kijka ale narciarskiego. Wcześniej używałem rotora 360 ale wyglądało to nieco komicznie z obracającym się patykiem na stoku, ale efekt był w miarę ciekawy jak na samoróbkę, ale wymagał dopracowania. I wisienka na torcie czy elektrownia w plecaku. 

Najważniejszy według mnie jest pomysł na ujęcia, montaż. Sprzęt gra drugoplanową rolę bo zawsze idzie coś z niego wycisnąć, tylko trzeba umieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Popieram przedmówców i jeśli znajdziesz trochę czasu to proszę o kilka ujęć z zawodowymi narciarzami (na tyczkach wiem jak sobie radzą). Jazda swobodna po trasie to dla Nich inna bajka... Nie oszczędzajcie testowanych nart i katujcie je do oporu! Powodzenia, no i jeszcze relacji sporo sobie życzę⛷

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

Popieram przedmówców i jeśli znajdziesz trochę czasu to proszę o kilka ujęć z zawodowymi narciarzami (na tyczkach wiem jak sobie radzą). Jazda swobodna po trasie to dla Nich inna bajka... Nie oszczędzajcie testowanych nart i katujcie je do oporu! Powodzenia, no i jeszcze relacji sporo sobie życzę⛷

Tu masz troszeczkę:

I tak:

1. od  0.52 do 0.58 :Doraz od 1.12 do 1.16 - Dominik Paris

2. od 1.28 do 1.34 i od 1.55 do 2.05 - ktoś z "Elan Demo Team"

3. od 2.07 do 2.22 - Max Franz - wg mnie jazda obłędna, totalny luzik i lekkość w brei (taka była na stoku)

Mam również nadzieję, że Mariusz coś fajnego skręci ;)

Pozdrawiam

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dziadek T. napisał:

Marboru, nie znam się na filmowaniu, ale jak dla mnie to zawodowy materiał! Wygląda, jakby zamykali dla Was stoki na czas kręcenia, zgadłem? 😉 

Nie, nie zamykali :) 

To tylko poranne wstawanie i meldunek przed wyciągiem punkt 8:30...a nawet wcześniej.

Dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wspominka" z ferii i stoku na Harendzie w Zakopanem :)

 

 

Nie miałem okazji dużo pojeździć w tym sezonie (może z 4 razy) a i to głównie, by potowarzyszyć moim dziewczynom - dla nich w sumie ta "wspominka" (zwłaszcza córka kiedyś może zechce sobie popatrzeć ile frajdy miała :) ). Sam stok na Harendzie super. Wrażenia pewnie jeszcze lepsze poza sezonem, gdy mniej ludzi i dzieci ze szkółek narciarskich i można cieszyć się całą długością stoku (ale wiadomo, ferie rządzą się swoimi prawami). :)
A bez nart to w Zakopanem też trudno się nudzić:

 

 

:)

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen

Dziękuję za dobre słowo, fajnie, że się podoba :)

To i tak ciągle amatorszczyzna.

@Piotr_67

To nie dronem kręciłem, ale potem sam sobie się dziwiłem, że tak wysoko udaje mi się podrzucić smartfona :D;)😋

Ale serio, to pozwolisz, że o dronie napiszę później, po pracy, z kompa, bo ma smartfonie pisze mi się tragicznie :)

Edytowane przez paolomario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paolomario napisał:

@marionen

Dziękuję za dobre słowo, fajnie, że się podoba :)

To i tak ciągle amatorszczyzna.

@Piotr_67

To nie dronem kręciłem, ale potem sam sobie się dziwiłem, że tak wysoko udaje mi się podrzucić smartfona :D;)😋

Ale serio, to pozwolisz, że o dronie napiszę później, po pracy, z kompa, bo ma smartfonie pisze mi się tragicznie :)

Czy  obawiasz się kar za używanie drona? Podobno spore kary mogą byc za niezgodne z przepisami używanie. Mój syn czeka na jakiś kurs uprawniający go do korzystania z drona. Próbkę przeprowadziliśmy, nagranie super, bo i sprzęt profi. Mam nadzieję, że coś zaprezentuję, oczywiście po kursie uprawniającym do korzystania z niego. Szkoda by było stracić go po nieuprawnionym użytkowaniu czy zapłacić karę, że nie wspomnę o tfu, tfu, tfu, odszkodowaniu, gdyby dronem narobić szkody. Pamiętacie zawody Pucharu Świata kiedy dron spadł na trasę zaraz za zawodnikiem?

 

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...