Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, christof napisał:

zakupiles ? :)  i jak wrazenia ?

No dałem się skusić ;)

Podobnie do gopro5 którą również posiadam (baterie pasują).

Jakość trochę lepsza ale coraz mniej zauważalna (piątka kręci bardzo dobrze).

Nie spróbowałem stabilizacji wewnętrznej bo wszystko robiłem z gimbala, a szkoda, byłem na siebie trochę zły że nie porobiłem 7 ujęć z kijka.

No i co najważniejsze, chyba muszę zastanowić się nad nowym kompem, bo przy filmach 1080/120 zaczyna obraz tak "skakać" że........... no po prostu kiszka.

O 4K to nawet nie wspominam :D

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bo dziala calkiem fajnie - oczywiscie nie stabilizuje  jak gimbal i ale efekt jest wg mnie b dobry. Polecam tez timewarp - swietnie sklada klatki robione co kilka sekund nawet takie strzelane z reki podczas spaceru. Slow motion tez super a problem z kompem mam podobny niestety :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 27.04.2019 o 21:45, Piotr_67 napisał:

Udało się sklecić coś nowego z pobytu w Nauders, Samnaun i Ischgl.

Miłego oglądania

czy możesz podpowiedzieć jak rozwiązałeś kwestię stabilizacji? jak miałeś umocowaną kamerę? jaką kamerę? gimbal?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak można uzyskać taką jakość filmów? czy GoProHero 8 Black przymocowany do kasku/dłoni/korpusu da rade czy konieczny jest gimbal? Wolałbym gimbala unikać, to jednak jest dodatkowy klocek, dodatkowe baterie, rzecz, o której trzeba pamiętać, nie mówiąc o wydatku....

a czy gimbal do narciarstwa możemy zaadaptować na rower? polecacie jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 10:46, zaj napisał:

czy możesz podpowiedzieć jak rozwiązałeś kwestię stabilizacji? jak miałeś umocowaną kamerę? jaką kamerę? gimbal?

Cześć.

Ten film w całości jest kręcony Gopro Hero 7 z gimbalem Karma (od gopro).

Mocowanie: z ręki lub przypięty do plecaka gopro (na pasku ramiennym jest oryginalne mocowanie). I to wszystko.

Szykuję się na wyjazd do Austrii od 11.01 to znów coś postaram się sklecić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamieściłem na swoim blogu, zamieszczę również tu :) 

Klip nakręcony kamerą GoPro Hero 8 Black w trakcie naszego pobytu w SkiAmade (12-18 styczeń 2020).

Obrobiony (niestety widzę, że program obcina mi jakość :( ) MAGIX Video deluxe 2014 Plus - muszę pomyśleć nad bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, gdzie jest coś więcej, od jakości HD.

Gadżety, które były w użyciu: mini statyw oraz mocowanie do kija narciarskiego (brakuje mi szelek, które sprzedałem ze starym sprzętem).

Będę wdzięczny za wskazówki, uwagi do montażu itd.

Czekam również na jakieś inspiracje - może ktoś, coś podpowie na przyszłość co do kręcenia scen?

Proszę o to, bo widzę, że wpadłem w taki jakiś swój schemat tworzenia tego typu filmików i w zasadzie każda kolejna produkcja jest podobna do poprzedniej.

Dzięki!

PS. Będę wdzięczny za łapki w górę na You Tube :) 

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwag, jeżeli prosisz :p, moja jest taka, że JA wolę takie coś, co jest we vlogach @JC. Czyli może być długo, ale mamy się czegoś dowiedzieć. Wolę to od zlepku klisz, ale zaznaczam, że jest to wyłącznie moja opinia i mój gust. Jeden woli szybki klip, a inny woli coś, do czego można zjeść spokojnie śniadanie i jeszcze kawę wypić ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, WojtekM napisał:

Z uwag, jeżeli prosisz :p, moja jest taka, że JA wolę takie coś, co jest we vlogach @JC. Czyli może być długo, ale mamy się czegoś dowiedzieć. Wolę to od zlepku klisz, ale zaznaczam, że jest to wyłącznie moja opinia i mój gust. Jeden woli szybki klip, a inny woli coś, do czego można zjeść spokojnie śniadanie i jeszcze kawę wypić ;)

Jacek robi Vlogi, bo chce na nich coś przekazać, zainteresować, zapoznać z nowymi miejscami itd.

Ja robię klipy pocztówkowe, które są raczej jakąś mini opowieścią, wspomnieniem - bez opowiadania (nie mam takiego talentu jak @JC mówienia do kamery) - robimy zupełnie dwie inne rzeczy i raczej obydwaj pozostaniemy przy własnej formule tworzenia :) Dzięki za opinię :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem na blogu tak robię :D

Co do uwag, montujemy dość podobne filmiki więc co do montażu trudno się wypowiadać. Twój jest bardziej dynamiczny od mojego.

Oba zresztą sposoby mi się podobają (twój i mój).

Bardzo dobrze, że masz stabilizację bo obraz jest dużo przyjemniejszy w odbiorze. Widać różnicę!!!!!

Muzyka podłożona jest fajnie a jej wybór ze względu na nasze zbieżne gusta mnie odpowiada :) (kur.... jakie mądre zdanie palnąłem ;) ).

Z negatywów to jak oglądam to wydaje mi się, że pogorszyła się jakość obrazu. Nie wiem czy to Youtub, czy program montażowy. A może stabilizacja przycina jakość?

Zauważam to również u siebie. Z gimbala jakość jest lepsza (kamera gopro5). Kamera pracuje na pełnej wielkości matrycy, a przy stabilizacji elektronicznej (gopro7) widać, że obraz jest stabilny kosztem "wielkości" matrycy.  Z tego powodu wkur.....ła mnie gopro8 bo nie pasuje do ich gimbala!!!!!!!! Na pewno jej nie kupię. Na razie moja miłość do gopro przeżywa jakiś kryzys. Może wieku średniego? :D

 

PS: ja też lubię Vlogi JC i je oglądam jak leci. Kiedy jednak w jakiś upalny dzień odezwie się we mnie tęsknota za zimą to puszczam sobie nasze filmiki. Od razu lżej na sercu.

PS2: na jakich parametrach kręciłeś? - 1080/60 czy inne?

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_67 napisał:

Bardzo dobrze, że masz stabilizację bo obraz jest dużo przyjemniejszy w odbiorze. Widać różnicę!!!!!

Muzyka podłożona jest fajnie a jej wybór ze względu na nasze zbieżne gusta mnie odpowiada :) (kur.... jakie mądre zdanie palnąłem ;) ).

Z negatywów to jak oglądam to wydaje mi się, że pogorszyła się jakość obrazu. Nie wiem czy to Youtub, czy program montażowy. A może stabilizacja przycina jakość?

Zauważam to również u siebie. Z gimbala jakość jest lepsza (kamera gopro5). Kamera pracuje na pełnej wielkości matrycy, a przy stabilizacji elektronicznej (gopro7) widać, że obraz jest stabilny kosztem "wielkości" matrycy.  Z tego powodu wkur.....ła mnie gopro8 bo nie pasuje do ich gimbala!!!!!!!! Na pewno jej nie kupię. Na razie moja miłość do gopro przeżywa jakiś kryzys. Może wieku średniego? :D

PS2: na jakich parametrach kręciłeś? - 1080/60 czy inne?

Widać różnicę i to bardzo. W klipie są raczej krótkie, wycięte ujęcia - przy dłuższych kadrach widać, to zdecydowanie mocniej. Myślę, że już do GoPro 8 i późniejszych wersji Gimbale nie znajdą zastosowania już.

Myślę, że mój program przycina jakość, bo w materiale źródłowym jest on zdecydowanie lepszy - stąd mój wpis o konieczności zmiany.

Kręciłem na parametrach 1080/60, a jak @JC radził powinienem to robić na wyższych...taka była moja decyzja, bo przed wyjazdem zorientowałem się, że to właśnie mój Magix nie obsługuje lepszej jakości niż HD.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz.

8mka ma 4 zakresy filmowania - od szerokiej panoramy do 1 - zbliżenia. Z zakresu 1 - wszystkie ujęcia do kosza, słaba jakość. Większość, powiedzmy 95% ujęć na klipie kręcona jest na 2 i na 3ce, gdzie jakość jest już ok.

Ustawienie 4 jest do kręcenia scen jazdy zbyt szerokie - trzeba bardzo blisko jeździć kręcącego, co nie jest bezpieczne.

Generalnie jestem mega zadowolony z 8. Pora zmienić program do montażu - tu będzie różnica...

No a swoją drogą - niestety YT mocno tnie też jakość. Plik źródłowy jest dużo lepszej jakości.

Dziękuję Piotrze!

PS. Vlogi Jacka uwielbiam...ale podobnie jak Ty wolę nasze klipy. Po pierwsze wspomnienie na "ruchomej pocztówce", a to są emocje, a po drugie można na siebie popatrzeć krytycznym okiem.) I coś czego mi u Jacka brakuje, to właśnie scen z jazdy. Kilka we vlogach było...ale moim zdaniem troszkę jest tego za mało. No ale sceny z szusowania, to albo trzeba mieć pomocnika do kręcenia...albo dobrego ridera w zasięgu kamery - to JC skrzętnie wykorzystuje w ostatniej serii o Południowym Tyrolu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
On 1/27/2020 at 8:46 AM, marboru said:

No a swoją drogą - niestety YT mocno tnie też jakość. Plik źródłowy jest dużo lepszej jakości.

Z tym się zgadzam. Byłem u kolegi, chciałem się pochwalić jaki film nakręciłem i puściliśmy na jego 60" TV mój film z YT. No i się zdziwiłem, że tak obniżona jest jakość :(.

Człowiek się narobi, zadowolony ogląda u siebie  a później okazuje się, że w świat idzie już "inny" film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć marboru,

oglądałem twoje filmy na Youtube, czapka z głowy,

zainwestowałeś dużo pracy, toteż filmy z roku na rok

kreatywniejsze, zdradź mi jakich ustawień używasz,

16:9 albo 4:3 , rozdzielczość, pole widzenia, 

 z góry dziękuję RomanW

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wisi na moim blogu, powieszę tradycyjnie i tu...

Klip z ostatniego pobytu w Karyntii :) Pięć ośrodków, pięć ciekawych scenerii do kręcenia...a wszystko zmieszczone w 3 i pół minuty.

Jak wyszło? Będę wdzięczny za opinie i wskazówki.

Ostatnie, dotyczące muzyki wziąłem pod uwagę i ze swojej olbrzymiej płytoteki wybrałem i na podróż, i na teledysk coś łagodniejszego.

@RomanW ustawienia jakie stosuję, to 16:9.

Tym razem miałem naprawdę niewiele materiału :( Sceny z jazdy, które mieliśmy kręcić pod "Wielkim Dzwonnikiem" niestety, ze względu na pogodę musieliśmy przenieść na "Trzy Granice". Nie wiem jak to jest, ale każda kolejna produkcja zajmuje mi więcej czasu :( Tu trwała ok 30 godzin montażu.

Wykorzystałem praktycznie wszystkie ujęcia - coraz mądrzej wykorzystuję czas na kręcenie... Wiadomo - głód jazy jest duży!

Tradycyjnie kręcimy praktycznie 99% materiału z ręki używając małego statywu, kilka sekund jest z kija - nie było odpowiedniej okolicy w zasięgu kamery, by te sceny wyszły spektakularne... a miały być, to właśnie sceny nakręcone z GrossGlocknerem w tle - nie wyszło, chociaż sama góra jest na klipie (scena z przybliżeniem, nakręcona aparatem).

Od kilku osób już usłyszałem, że Nassfeld wyszło w obiektywie spektakularnie - dzięki :) 

Zapraszam na klip:

Czekam jak zwykle na inspiracje :) 

PS. Time Lapsy kręcone z wykorzystaniem automatycznej funkcji GoPro 8 - jestem zadowolony z efektu i to bardzo.

PS2. Kręciłem również Slow Motion, również z wykorzystaniem funkcji automatycznej GoPro 8 - niestety tych scen nie ma na klipie. Plik tworzony przez kamerę nie jest obsługiwany przez program do montażu, którego używam...i generalnie większość programów do odtwarzania filmików ma problem z odtworzeniem tego pliku (a przecież to mp4) - bardzo mocno przycina jakość przy odtworzeniu. Może ktoś na to zna patent? O co chodzi z tym?

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

Wisi na moim blogu, powieszę tradycyjnie i tu...

Klip z ostatniego pobytu w Karyntii :) Pięć ośrodków, pięć ciekawych scenerii do kręcenia...a wszystko zmieszczone w 3 i pół minuty.

Jak wyszło? Będę wdzięczny za opinie i wskazówki.

Ostatnie, dotyczące muzyki wziąłem pod uwagę i ze swojej olbrzymiej płytoteki wybrałem i na podróż, i na teledysk coś łagodniejszego.

@RomanW ustawienia jakie stosuję, to 16:9.

Tym razem miałem naprawdę niewiele materiału :( Sceny z jazdy, które mieliśmy kręcić pod "Wielkim Dzwonnikiem" niestety, ze względu na pogodę musieliśmy przenieść na "Trzy Granice". Nie wiem jak to jest, ale każda kolejna produkcja zajmuje mi więcej czasu :( Tu trwała ok 30 godzin montażu.

Wykorzystałem praktycznie wszystkie ujęcia - coraz mądrzej wykorzystuję czas na kręcenie... Wiadomo - głód jazy jest duży!

Tradycyjnie kręcimy praktycznie 99% materiału z ręki używając małego statywu, kilka sekund jest z kija - nie było odpowiedniej okolicy w zasięgu kamery, by te sceny wyszły spektakularne... a miały być, to właśnie sceny nakręcone z GrossGlocknerem w tle - nie wyszło, chociaż sama góra jest na klipie (scena z przybliżeniem, nakręcona aparatem).

Od kilku osób już usłyszałem, że Nassfeld wyszło w obiektywie spektakularnie - dzięki :) 

Zapraszam na klip:

Czekam jak zwykle na inspiracje :) 

PS. Time Lapsy kręcone z wykorzystaniem automatycznej funkcji GoPro 8 - jestem zadowolony z efektu i to bardzo.

PS2. Kręciłem również Slow Motion, również z wykorzystaniem funkcji automatycznej GoPro 8 - niestety tych scen nie ma na klipie. Plik tworzony przez kamerę nie jest obsługiwany przez program do montażu, którego używam...i generalnie większość programów do odtwarzania filmików ma problem z odtworzeniem tego pliku (a przecież to mp4) - bardzo mocno przycina jakość przy odtworzeniu. Może ktoś na to zna patent? O co chodzi z tym?

Pozdrawiam

marboru

Spróbuj programem VCL Media Player. Powinien odpalić filmiki  z Hero 8. Nie wiem jaki program do obróbki używasz ale w moim przypadku ( Sony Vegas) pomogła instalacja najnowszej wersji programu. Starsza nie obsługiwała plików z hero 7 i 8.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...