Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

@melo7anthony @Micheł @pawelb91 dzięki Chłopaki 👍 poeksperymentuję... A tak swoją drogą muszę zmienić cały swój program do montażu, bo nie obsługuje nic, z większą jakością niż HD 😕

Jakieś uwagi, pomysły, inspiracje do klipu, kręcenia? 

Mam wrażenie, że nie mogę wyjść poza jakiś tam swój styl i to co robię, jest bez świeżości 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marboru napisał:

@melo7anthony @Micheł @pawelb91 dzięki Chłopaki 👍 poeksperymentuję... A tak swoją drogą muszę zmienić cały swój program do montażu, bo nie obsługuje nic, z większą jakością niż HD 😕

Jakieś uwagi, pomysły, inspiracje do klipu, kręcenia? 

Mam wrażenie, że nie mogę wyjść poza jakiś tam swój styl i to co robię, jest bez świeżości 😕

Wydaje mi się, że powinieneś spróbować zmontować coś z ujęciami w czasie jazdy. Chodzi mi o to żeby kamerę zamontować na kask, a nie kręcić ze statycznej pozycji. Dodało by to filmikom dynamiki. Hero 8 ma świetną stabilizacje, także ujęcia na pewno byłyby bombowe. Widać, oboje śmigacie bardzo fajnie także można by było kręcić ujęcia z bardzo bliskiej odległości od siebie ( Dobrze jeździcie także nie powinno być kraksy 😀) . No i może spróbować innej muzyki, jakaś szybsza, bardziej dynamiczna. Dodatkowo ujęcia można do niej próbować synchronizować co też dodaje atrakcyjności filmikom. Zerknij też na mój kanał, może znajdziesz troszkę inspiracji. Głównie filmik z Solden, Ski Amade i Dolomity. Tam przykładałem się do editu.  https://www.youtube.com/user/dobo077

Kolejna sprawa to przejścia pomiędzy klipami. Jak są wszystkie takie same to filmik staje się bardzo monotonny, czasem warto coś pokombinować. Co do programu to polecał bym Sony Vegas, najlepiej najnowszą wersję. Licencja jest dosyć droga, ale jeżeli nie masz z tym jakiś problemów to można pobrać w internecie za free. Minus Vegasa jest taki, że z początku wydaje się trochę skomplikowany i troszkę trzeba poczytać i pooglądać na YT żeby dobrze sobie z nim radzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chętnie bym wysłał swoje popierdółki, ale to są tylko pamiątki i wątpie by były jakąś inspiracją dla ciebie😄

Mi się bardzo podobają ujęcia, jak ktoś za kimś jeździ do tego z dobrym stabilizatorem. Ja jestem zwolennikiem prostych efektów i cięć. Nie lubię editów pod dubstep itp i multum dziwnych efektów. 

Ale według mnie podstawa to jest dobrze jeżdżąca ekipa. Wtedy jest duże pole do popisu.

Do montażu używam Premiere pro i jestem bardzo zadowolony, tzn dużo można zdziałać od kolorków po stabilizację. A ustawien jest duzooo. Do tego after effects i prawdziwe perełki można stworzyć.

PS mimo wszystko wrzucam link: 

https://www.youtube.com/channel/UC5n6u69g_DrIxgSOJdVgFzQ

Edytowane przez Micheł
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o montaż, to też nie lubię udziwnień i przejść z efektami programu do montażu, dziwnej elektronicznej muzy - w tą stronę nie pójdę. Ujęcia z kasku też odpadają, nie podobają mi się - bardziej myślę nad tym by kręcić bliżej np montując nieco inaczej kamerę przy kiju narciarskim - na wprost. Tak by bardziej z bliska w trakcie jazdy filmować innego narciarza. Wrócę chyba też do szelek - z nimi można też pokombinować. 

Zastanawiam się nad nagrywanym dźwiękiem i podkładem muzycznym, tu bym coś zmienił... Np spróbował nagrać dźwięk spod nart w trakcie jazdy i go trochę w klipie, w niektórych momentach pokazać... 

Muszę poeksperymentować 🤔

Dzięki Panowie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, melo7anthony said:

Sony Vegas, najlepiej najnowszą wersję

Też polecam, jest mnóstwo Tutoriali w sieci. Chodź słyszałem też wypowiedzi, że Sony za słabo się rozwija i jest już na równi pochyłej kosztem na przykład Premiere pro i  after effects.

Z darmowych to DaVinci Resolve oraz HitFilm 3.

10 minutes ago, marboru said:

Ujęcia z kasku też odpadają, nie podobają mi się

Czasami trzeba się ugiąć by coś wprowadzić nowego do filmu :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając inspiracji na YT, znalazłem filmik, gdzie, jak dotrwacie do końca jest sporo śniegu... Są narty i gigant 👍🎿

Tu koncepcja jest przemyślana od początku, do końca i na dodatek muza jaką ja, kiedyś, w klipie z Aosty też wykorzystałem. 

Świetna sprawa i ja uwielbiam tego typu koncepcje. 

Trzeba poprostu scenariusz przed kręceniem wymyśleć 🤔👍

Edytowane przez marboru
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr_67 napisał:

Mariusz, ale to jest zawodowa produkcja :D my amatorzy nie mamy szans na zrobienie takiego filmu, choć próbować trzeba.

Nie zmienia to faktu, że filmik jest zarombisty i z pomysłem.

Pomysł czasami @Piotr_67 jest mega istotny...

Scena z bikini myślę, że w mojej produkcji jest do zrobienia 😁

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 19:14, melo7anthony napisał:

Wydaje mi się, że powinieneś spróbować zmontować coś z ujęciami w czasie jazdy. Chodzi mi o to żeby kamerę zamontować na kask, a nie kręcić ze statycznej pozycji. Dodało by to filmikom dynamiki. Hero 8 ma świetną stabilizacje, także ujęcia na pewno byłyby bombowe. Widać, oboje śmigacie bardzo fajnie także można by było kręcić ujęcia z bardzo bliskiej

@marboru

Dokładnie takie samo mam wrażenie - za dużo jest statycznych ujęć przedstawiających was. Jeśli to filmy dla tych którzy oceniają was styl jazdy, to ok 😉 Ale większość ludzi szukając filmów z danej lokacji, robi to, bo chcę zobaczyć jak wygląda trasa - u was nawet kilkusekundowe wstawki z klatki piersiowej/kasku dodałby dynamiki :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboru Przyzwyczaiłeś już nas do swojego stylu filmów. Specyficzna muzyka, montaż, ułożenie scen itd.Wszyscy się chyba zgodzimy że ogląda się to bardzo dobrze.
Dlatego ja bym był ostrożny ze zbytnim zmienianiem ich stylu - który nie wszystkim może odpowiadać, ale za to idealnie pasuje do Twoich opisów na blogu.

Ten klip akurat jest bardziej nostalgiczny i czuć w nim spokój, jak cała relacja z tego wyjazdu.

I nie daj się namawiać na robienie wbrew swojemu stylowi dziwnych przejść. do tego trzeba sie naprawde przyłożyć. Klasyczne przejścia są najlepsze (może bardziej je tylko z muzyką synchornizuj) - i nie zmienią klimatu twoich filmów.

 

Dwie podpowiedzi które mogą wprowadzić nieco świeżości (sam je zastosowałem w swoich produkcjach i dały super rezultaty):

1. Scenariusz i jego realizacja.

Niestety tu trzeba wybrać, albo się ciśnie na nartach i klip robi przy okazji - tak mi się wydaje ze Wy z Paulą do tego podchodzicie. Albo się poświęca większość wyjazdu na kręcenie wcześniej zaplanowanych ujęć. Ja mam ten problem że dużą część wyjazdu dłubię przy kamerach, statywach, biegam dookoła i cała rodzina ma mnie dosyć że nic nie robię tylko się "bawię tym gopro". Doceniają dopiero jak pokazuję gotowy film. A jak robię materiał przy okazji - to później filmiki wychodzą średnio.

2. Dynamika ujęć

Już parę osób przede mną Ci proponowało żeby więcej kręcić w ruchu a mniej z miejsca. I to da rewelacyjne efekty. Nie trzeba robić tego tak jak np Candide Thovex (klip poniżej) gdzie chłopaki biegają z kamerami albo wręcz nimi rzucają, ale wystarczy pamiętać żeby każde ujęcie kręcić możliwie dynamicznie - wystarczy kilka metrów wolnego płynnego ruchu podczas danej sceny żeby zupełnie inaczej to wyglądało. Gopro 8 ma taką stabilizację że można to robić zupełnie z ręki. W wielu Twoich ujęciach jedyna dynamika to obrót kamerzysty w jednej osi filmujący narciarza jadącego z góry stoku w dół. To trochę za mało, zwłaszcza kiedy przeplatane jest bardzo statycznymi ujęciami (te za to super stosujesz na początku i końcu kazdego filmu)

 

Czekam na kolejne produkcje - pozdrowienia serdeczne

Kajooo

 

Wspomniane bieganie z kamerą:

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajooo bardzo dziękuję za opinię 👍 Cieszę się, że ten klip odczytałeś jako spokojny - tak miało być, po "drapieżnym" ze SkiAmade 🙂

Dopasowanie scen do muzyki, wydawało mi się, że jest ok... 😕 Kurcze, chyba muszę być dokładniejszy...

Dużo racji z tym gonieniem... To chyba jest mój największy problem. Sceny kręcone są w pośpiechu i czasami bez przemyślenia, na prędce. Za duże ciśnienie na jazdę 😕 trzeba się trochę tutaj zmienić. 

Rodzi mi się pomysł w głowie...obym był konsekwentny i go zrealizował w czasie kolejnych alpejskich nart 🙂

Jeszcze raz, wielkie dzięki 👍

Prośba: daj linka do swojego kanału, chętnie Cię popatrzę 🙂 Twoje produkcje 🎥

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że moja skromna opinia wydała Ci się wartościowa :)

Nawet myślałem żeby poprzeć moje słowa jednym z własnych filmów, ale większość jest bardzo rodzinna, zawiera dużo ujęć z dziećmi  i z racji tego są to klipy niepubliczne (moze jak się kiedyś, w przyszłym chyba już sezonie, poznamy na żywo w Kazimierzu czy Bałtowie i wypijemy wspólnie herbatę to dam Ci ocenić moje wypociny :) ). A to co jest dostępne na kanale to jest z czasów kiedy ani nie umiałem jeździć, ani filmować, ani montować no i jest raptem kilka filmów narciarskich, ale jak ktoś chce to niech ogląda:

https://www.youtube.com/channel/UCjAYXO7up-hnIva9jlthRfQ

 

Jeszcze doprecyzuję odnośnie synchro muzyki i scen:

Nie chodziło mi o to że nie są idealnie w punkt trafione przejścia, tylko że każdy utwór muzyczny ma pewne frazowanie (np 2 razy po 4 takty zwrotki, później 8 taktów refrenu złożonego z 2-taktowych elementów, itd, itp). I wg mnie dobrze jak kolejne ujecie zaczyna się od początku taktu kolejnego silnego elementu muzycznego (np co 2 takty), a zmiana rodzaju sceny czy rodzaju ujęć np co 8 taktów.

W nowym filmie masz dużo fajnie dobranych przejść. Np super wyszło i oddzielenie rodzaju scen (nostalgiczne -> mocne), 37 sekunda gdzie jest zawieszenie przed refrenem, pokazujesz super timelaps z chmurami a po chwili ostre wejście w momencie kiedy zaczyna się refren ("suddenly my eyes are open ...") i dynamiczna jazda na nartach. To było pierwsze co mnie ożywiło podczas oglądania. Ale po chwili rzucasz kolejną scenę wogóle gdzieś w połowie taktu co powoduje ze się człowiek trochę gubi oglądając.

Pod tym względem wg mnie najlepszy Twój film to ten ze Ski Arlberg - moze jedynie brakuje lepszego trafienia w punkt ale jest wszystko to o czym mówię
Zastosowałeś (nie wiem czy świadomie czy nie, ale wyszło fajnie) zmianę sceny nie na mocną część taktu tylko na chwilę przed nią, a że robisz tak konsekwentnie przez cały film to ogląda się to super.

 

Przepraszam wszystkich za mega długi wywód - ale chyba ten watek po to jest żeby się dzielić swoimi  przemyśleniami.
zdrówka dla wszystkich w tych ciężkich czasach

Kajooo

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kajooo napisał:

Cieszę się że moja skromna opinia wydała Ci się wartościowa :)

Jasne, że tak - bardzo dziękuję :) 

Cytat

Jeszcze doprecyzuję odnośnie synchro muzyki i scen:

Nie chodziło mi o to że nie są idealnie w punkt trafione przejścia, tylko że każdy utwór muzyczny ma pewne frazowanie (np 2 razy po 4 takty zwrotki, później 8 taktów refrenu złożonego z 2-taktowych elementów, itd, itp). I wg mnie dobrze jak kolejne ujecie zaczyna się od początku taktu kolejnego silnego elementu muzycznego (np co 2 takty), a zmiana rodzaju sceny czy rodzaju ujęć np co 8 taktów.

W nowym filmie masz dużo fajnie dobranych przejść. Np super wyszło i oddzielenie rodzaju scen (nostalgiczne -> mocne), 37 sekunda gdzie jest zawieszenie przed refrenem, pokazujesz super timelaps z chmurami a po chwili ostre wejście w momencie kiedy zaczyna się refren ("suddenly my eyes are open ...") i dynamiczna jazda na nartach. To było pierwsze co mnie ożywiło podczas oglądania. Ale po chwili rzucasz kolejną scenę wogóle gdzieś w połowie taktu co powoduje ze się człowiek trochę gubi oglądając.

Pod tym względem wg mnie najlepszy Twój film to ten ze Ski Arlberg - może jedynie brakuje lepszego trafienia w punkt ale jest wszystko to o czym mówię
Zastosowałeś (nie wiem czy świadomie czy nie, ale wyszło fajnie) zmianę sceny nie na mocną część taktu tylko na chwilę przed nią, a że robisz tak konsekwentnie przez cały film to ogląda się to super.

Przepraszam wszystkich za mega długi wywód - ale chyba ten watek po to jest żeby się dzielić swoimi  przemyśleniami.
zdrówka dla wszystkich w tych ciężkich czasach

Wiem już o co chodzi :) Wyjaśniłeś bardzo precyzyjnie - kolejne dziękuję.

W trakcie montażu, jak mam dużo materiału, to nie ma problemu z nagrywaniem w taki sposób jak mówisz. Gorzej jak tego materiału mam mało, albo to co mam jest bez sensu... Wówczas idę trochę na skróty.

Kluczem jest wybranie muzyki przed kręceniem i obmyślenie scenariusza. Kolejnym razem mam plan zrobić klip, w taki sposób. Pytanie, czy będę konsekwentny...bo jak jestem na stoku, to ogarnia mnie mania jazdy :D 

Jeszcze raz duże podziękowania - i mam nadzieję, do zobaczenia na stoku (Kazimierz, to chyba dopiero w przyszłym roku :( ).

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
5 godzin temu, Annaa napisał:

Muzyka pop- Laleh

Tak jest. Szwedka pochodząca z Iranu. Bardzo lubię skandynawską muzę.

Dzięki za dobre słowo. Filmik do tej muzy chodził za mną jakiś czas. Pasował mi w niej rytm i układ.

Zawsze staram się znaleźć muzę o zmiennym tempie - wolna zwrotka szybki (dynamiczny) refren.

Cieszę się, że się Wam podobało. Przynajmniej widać sens tego co robią "takie wariaty" ;)

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...