Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Z przejściem jest bardzo ciężko. Film powinien mieć flow, a krótkie wstawki mogą zburzyć całość. Wydaje mi się ze krótkie wstawki powinny być cięte z sensem.

Z tego powodu powinny zawierać wartościowe sekwencje.

W 100% zgadzam się z Twoją opinią...natomiast w realu - trudno, gdy człowiek zjarany jazdą coś ma wymyślić i skręcić z sensem. Zwłaszcza, gdy jeździ np. pierwszy raz w życiu na takim Hintertuxie...

Trzeba naprawdę filmować dużo, by potem coś zmontować - tak myślałem na początku...a teraz? Raczej jestem zdania, by jednak na stok z kamerą wybierać się już z jakimś pomysłem.

Artur wstaw coś swojego proszę.

Kamerkę masz i mógłbyś się wreszcie pochwalić czymś swoim :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jest wszystko co ma być w filmiku relacjonującym wyjazd na narty. Dla mnie osobiście troszkę za mało dynamiki po za tym ok. Jak oglądam Twoje dzieła progres jest ogromny i tego Ci gratuluję. W tym samym czasie zaliczyłem Pilsko. Projekt do oceny załączam:

Pozdrawiam

Edytowane przez JaroW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za mało:angry:, :crazy:

Za mało, bo uciekałeś z przed obiektywu...

...ostatnia scena - też chciałeś spierniczyć - pamiętasz? hahaha

Cóż Górale widocznie tak mają, że chadzają własnymi ścieżkami :wink:

JaroW - dzięki za dobre słowo. Na tym filmie celowo zrobiłem mało jazdy - próbowałem zrobić klimat spotkania forum, klimat miejsca.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę czasu i poskładałem film z ostatniego wyjazdu w rejon Zillertal. Relacji nie było, bo byliśmy w tych samych miejscach gdzie tydzień wcześniej byli najbardziej aktywni forumowicze, a ich relacja wystarczy za kilka innych. Filmik jest z pierwszego dnia wyjazdu z Zillertal Arena. Początek dnia był mglisty i wietrzny, ale po południu przebiło się słońce i dało się coś sfilmować. W kolejnych 2 dniach jeździliśmy na Hintertuxie, gdzie pogoda dopisała, co będzie widać w drugiej części. Większość materiału była nagrywana smartfonem, bez stabilizacji, bo bateria w mojej nowej kamerze, którą kupiłem dzień przed wyjazdem szybko się wyczerpała, a nie zdążyłem kupić dodatkowej. W kolejnych dniach ratowałem się powerbankiem i wytrzymywała dłużej.

Muszę przyznać, że zawsze byłem sceptycznie nastawiony do filmów nakręconych komórką, ale teraz powoli się przekonuję. Technika idzie do przodu i nowe modele już całkiem nieźle sobie radzą w tym temacie. Podstawowa wada to brak optycznej stabilizacji i optycznego zoomu. Dobrze natomiast się sprawdzają przy nagrywaniu statycznych ujęć z bliskiej odległości. Sytuacja pewnie wygląda jeszcze lepiej w najnowszych i droższych modelach, ale ja takiego nie posiadam. Zresztą najwięcej chyba i tak zależy od dobrego kadrowania i pomysłu na całość.

Przy okazji jakby ktoś był zainteresowany to w marketach pojawiły się teleskopowe uchwyty do smart fonów z wyzwalaczem bluetooth. Osobiście taki nabyłem, ale jeszcze nie testowałem w praktyce. Ogólnie po całkowitym rozłożeniu (98cm) trochę chwiejny i giętki, ale wyzwalacz działa, a gwint pasuje też do tradycyjnych kamer i aparatów. Zresztą czegóż więcej oczekiwać za 35 zł. Złożony uchwyt mieści się w kieszeni kurtki i jest bardzo lekki. Są jeszcze wersje tańsze bez bluetooth.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

60 FPS tnie jak .....

Witam. Byliśmy ostatnio na ciekawym wypadzie paintballowym, z ciekawa ekipą i całkiem przyzwoitym wyposażeniem. Mieliśmy 3 generacje GoPro do dyspozycji. Od 2 po 4. No i nagraliśmy troszkę materialu. Problemy zaczęły się przy chęci obróbki. Hero 2 było ustawione na 48 klatek przy 720, natomiast dwie kolejne 1080 przy 60 klatkach. Tylko obraz z dwójki chodzi płynnie i da radę się nim pobawić. Reszta wygląda tak jak by szło w slow motion. Macie Panowie jakies pomysły co z tym fantem zrobić?? Wina kompa? Sterowników? Kodeki?

Sprawdzaliśmy na kompie z i7 i 16 giga ramu i cieło (niby mniej ale płynności nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kupiłem SJCAM SJ4000 WiFi i zabrałem ją na testy na swoje "suche" zjazdy. Coś tam ulepiłem przy okazji i takie oto efekty:

[video=youtube_share;xKf7EJ7767I]

Nie bardzo jeszcze obczajam to całe lepienie takich klipów w całość. SJ4000 zapisuje pliki w .mov i musiałem w tym celu przeprosić się z OS i składać to w iMovie. Chciałem użyć Pinnacle Studio HD Ultimate, ale Windę mam XP na Macu postawioną przez BootCamp'a a sam program w wersji 15 (chyba z 4 lata temu kupiłem posklejać filmiki z wesela siostry) i nie chciał obsługiwać tych plików a do tego komp strasznie się męczył przy samym odtwarzaniu filmików. Pewnie aktualizacja Pinnacle by pomogła, ale chyba chyba jakiś lepszy sprzęt najpierw kupię. Po odpaleniu OS (też bardzo leciwy bo jeszcze Tiger 10.4) praca na filmikach w iMovie przebiegała bardzo dobrze, ale jeszcze nie wiem jak to wszystko zapisywać na końcu. Zapisanie jako .mov to mi wyszedł plik z 3Gb i to w ustawieniach 1280x720 - ale jakość bardzo dobra. Nie ma się do czego przyczepić. Skonwertowany do .mov w 1920x1080 ale przez MPEG-4 (według wskazań znalezionych w necie) to plik wyszedł 270Mb, z tym że na YouTubie nawet po przełączeniu na 1080 efekt nie jest zadawalający. A szkoda bo kamerka bardzo, ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :laughing: Gdybym mógł od Was dostać jakieś wskazówki jak poprawnie zapisywać i konwertować filmiki to byłbym bardzo wdzięczny :smile: Pozdrawiam :smile:

ps. kręciłem z mocowania na klatce piersiowej i z klipsa przyczepionego do buta. Próbowałem przyczepić do kaszkietówki, ale filmiki wyszły strasznie się trzęsące, więc ich nie umieszczałem w tym klipie. Jakkolwiek mocowanie na głowę mam - kamerka przyszła z pokaźną ilością zapięć, a te na głowę, klatkę czy kij to za grosze na ebay'u dokupiłem :)

Edytowane przez paolomario
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mirku, mi oczywiście bardziej podoba się filmik "spotkanie" i może nie będę obiektywny...z całą pewnością nie będę obiektywny :wink:

Dla mnie masz swój styl w montażu i kręceniu. Preferujesz dłuższe sekwencje bez dużego kombinowania z cięciem, łączeniem scen i efektami - mi się bardzo podoba, bo jest to coś innego niż sam i większość filmowych maniaków kręci.

Dobry dobór aktorów...i jedynie trochę szkoda, że na filmiku Ciebie mało :confused::

Bardzo fajnie było obejrzeć tuż przed pierwszym śniegiem, dziękuję.

Poniżej dodam coś od siebie - krótki filmik z jesiennego wypadu w góry:

[video=youtube;MfFMt9V2OPE]

Krótki klip z wejścia na Rysy:

[video=youtube;AQiuTWqwgdk]

Ciekawe, czy komuś się spodoba?

Edytowane przez marboru
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Wrzucam film który jest owocem wyjazdu z Marboru i zabawy moją Xperia Z5 Compact

Do złożenia filmu użyłem programu VivaVideo Pro.

Komputery odchodzą w niepamięć :wink:

[video=youtube;FRJtMGJuIaM]

Wiem wiem, mam za długie kije, ale to świadomy wybór.

Mam w tym cel. :wink:

Edytowane przez artix
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, marionen dzięki za miłe słowa, ale pudło u każdego :tongue:

Biegać biegam, lecz bez nart, poprostu jogging.

Lat 39.9, za parę dni urodziny więc chyba już nie rosne. Szkoda :rolleyes::

Sprawa jest bardziej banalna. Robię dziesiątki km w Alpach i czasem od wyciągu do gondoli jest parę metrów.

Nie lubię ściągać nart i jestem silny fizycznie co ułatwia mi przemieszczanie. Zawsze pierwszy pod wyciągiem :biggrin:

Oczywiście są to za długie kijki do szlifowania techniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń Poniwiec

Dzisiaj Poniwiec w Ustroniu. Minęły już 2 tygodnie od wizyty w tym ośrodku, ale pierwszy raz używam nowego darmowego programu HitFilm 3 Express i trochę zeszło, zanim opanowałem go na tyle, żeby coś stworzyć. Jako, że jest to wątek o filmach, nie będę rozpisywał się o samej stacji, choć mam mieszane odczucia, co do jej oceny, może zrobię to w innym wątku. Mam natomiast kilka uwag do samych programów edycyjnych.

Do tej pory używałem EditSudio, Pinacla, Sony Movie Studio, no i darmowego WLMMaker. Najlepszy był Edit Studio, ale wraz z pojawieniem się formatu HD skończyło się wsparcie dla tego programu, na Pinacla i Sony skończyła mi się licencja, no i został WLMMaker. Niestety u mnie ten program ma podstawową wadę, żeby zgrać poprawnie obraz z muzyką, za każdym razem muszę puszczać projekt od początku, co bardzo wydłuża pracę. Jeśli puszczam fragment, to dźwięk jest przesunięty. Być może jest to wina mojego komputera, ale nie potrafię tego obejść. Dodatkowo zgrywa tylko do formatu wmv. Dlatego ostatnio zainstalowałem HitFilm i okazuje się, że jak na darmowy program, ma spore możliwości. Niestety w darmowej wersji dużo funkcji jest niedostępnych. Tutaj też pojawia się problem ze zgrywaniem, bo przy wybraniu kodeka H.264 i rozdzielczości 1920x1080 nie można ustawić 50klatek/s mimo, że projekt ma takie ustawienia i pliki źródłowe też. Można to zapisać z taką prędkością, ale w rozdzielczości 1280x720. Domyślam się, że w pełnej wersji są dostępne inne formaty, w których ten problem nie występuje. Można oczywiście wybrać plik avi nieskompresowany, ale rozmiar filmu 1m40s to ok.8,5GB. Pora pomyśleć o zakupie jakiejś pełnej wersji, tylko mam dylemat na co się zdecydować.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...