Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dorzucę kilka uwag odnośnie składania filmów.

Jeżeli składacie je na potrzeby swoje róbcie jak chcecie jest to pamiątka i nie ma się nad tym co rozwodzić zawsze się będzie osobie składającej film podobał. :)

Natomiast jeśli składacie film do pokazania, pochwalenia się np. tu na forum to żeby był ciekawy trzeba trzymać się kilku zasad.

1. film nie może być długi max 3 minuty a moim zdaniem im krótszy tym lepszy, oglądający nie będzie musiał co chwile przewijać do przodu żeby się zmieniła scena lub ujęcie.

2. jeżeli chcecie zachować dynamikę w filmie ujęcia nie mogą trwać dłużej niż 3s niestety tak jest, popatrzcie na produkcje GoPro lub Red Bulla rzadko kiedy trwają dłużej.

3. nie stosujcie dziwnych przejść i co chwile innego, najbardziej estetyczne jest cięcie, z reguły w całym filmie stosuje się max 2 przejścia z tym że ma to wyglądać tak wszędzie stosujemy cięcie a gdy np. zmieniamy muzykę lub diametralnie scenę można dać przenikanie lub ściemnienie i tyle film wtedy nie wygląda jak z lat 80-tych.

4. nie przesadzajcie z efektami i wodotryskami im mniej tym lepiej optymalnie bez :).

5. obraz musi stanowić całość z podkładem muzycznym czyli przejścia i efekty muszą się wkomponować w muzykę, wiem że to trudne ale efekt końcowy wtedy jest niesamowity.

6. i może najważniejsze żeby było ciekawie na filmie to trzeba o tym pomyśleć już przy kręceniu materiału, z reguły w PL kręcimy filmy na jednym stoku w kółko to samo w takiej sytuacji trzeba zadbać o tak zwane ozdobniki typu różne ujęcia kamery przy zjazdach trochę z poza jazdy czyli knajpa, samochód, ludzie, krajobraz wtedy można fajne to wkomponować w materiał z jazdy i ożywić monotonie filmu.

pozdrawiam Rafał

ps. edit. 7 jak nie chcecie mieć niespodzianek z wyłączeniem muzyki lub filmu na kanale to stosujcie darmową muzykę jest tego trochę.

Edytowane przez nurek1974
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swój filmik. Co prawda z 2015 roku (tegoroczny jest jeszcze produkowany). Głównie kręcona córa, jej koleżanka oraz małżonka.

[video=youtube;jHQh4TnY_NU]https://www.youtube.com/watch?v=jHQh4TnY_NU&feature=youtu.be

Film był kręcony w FullHD na SonyActionCam. Nie wiem czemu tutaj jakość jest tak kiepska. Jest to pierwszy film jak wrzuciłem na YT. Normalnie na stronie YT można sobie ostawić tryb wyświetlania filmu... nie ogarniam tej kuwety :-(

Jakby ktoś chciał luknąć w lepszej jakości

https://www.youtube.com/watch?v=jHQh4TnY_NU&feature=youtu.be

Edytowane przez Adamski
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swój filmik. Co prawda z 2015 roku (tegoroczny jest jeszcze produkowany). Głównie kręcona córa, jej koleżanka oraz małżonka.

[video=youtube;jHQh4TnY_NU]https://www.youtube.com/watch?v=jHQh4TnY_NU&feature=youtu.be

Film był kręcony w FullHD na SonyActionCam. Nie wiem czemu tutaj jakość jest tak kiepska. Jest to pierwszy film jak wrzuciłem na YT. Normalnie na stronie YT można sobie ostawić tryb wyświetlania filmu... nie ogarniam tej kuwety :-(

Jakby ktoś chciał luknąć w lepszej jakości

https://www.youtube.com/watch?v=jHQh4TnY_NU&feature=youtu.be

Trochę szkoda, że zdjęcia w Schlick 2000 kręciłeś w cieniu. Dzieciom chyba lepiej pasował Schlick niż Stubai? Fajne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje filmiki mi się bardzo podobają :) Żonka świetnie śmiga :) btw. można wiedzieć ile jeździ na nartach?

Dzięki :happy:

Moja Paula jeździ 5 sezon :applause:

Filmik z Dubaju super!

U mnie nie działa, nie wiem jak u innych?

U mnie również nie chodzi :frown::

Głównie kręcona córa, jej koleżanka oraz małżonka...

Ostatnie hamowanie mega :cheerful:

Dzięki za filmik.

PS: co do ujęć z kija, Mariusz (marboru) zapodał mi taki patent w zeszłym roku...

Piotr - najlepsze ujęcia przy wykorzystaniu kijka narciarskiego są wówczas gdy trzymasz kij z boku - "łapiesz" wtedy narty.

Teraz w Otztalu pracowałem nad tym...

...i diupa - nie wyszło zadowalająco - jak będę miał chwilę to coś zmontuję.

Ujęć z kija mam mało tym razem - pękło mi mocowanie...a raczej złamałem :biggrin:

1. film nie może być długi max 3 minuty a moim zdaniem im krótszy tym lepszy, oglądający nie będzie musiał co chwile przewijać do przodu żeby się zmieniła scena lub ujęcie.

2. jeżeli chcecie zachować dynamikę w filmie ujęcia nie mogą trwać dłużej niż 3s niestety tak jest, popatrzcie na produkcje GoPro lub Red Bulla rzadko kiedy trwają dłużej.

Nurku z dwoma punktami się nie zgodzę - z resztą: tak.

Dlaczego?

Pewnie każdy z nas składa filmy głównie dla siebie, a nie dla forum (na forum są pokazywane przy okazji...jesteśmy amatorami) - więc trudno się zmieścić w 3 minutach. Krótszy? Nie... Trudno jest znaleźć odpowiednią muzę - z reguły fajna muza trwa dłużej - ta darmowa?... sorry ale jest beznadziejna i każdemu odradzam.

Warto trochę poszperać i wykorzystać super nutkę - w zamian za wyświetlane reklamy. Przy montażu w YT warto przed wykonaną pracą zadać sobie trud i sprawdzić, czy film nie zostanie zblokowany - jest taka możliwość w "menageże filmów".

Punkt 2. Powtórzę się - jesteśmy amatorami a nie odlotowcami z Red Bulla. Często też ujęcie co gorzej jeżdżącego, uczącego się gdyby trwało 3s...to byłby to jeden, lub pół skrętu..

Filmy krótsze niż 3 minuty występują rzadko...przeważnie są to "zajawki" jakiejś większej produkcji, bądź klipy.

3 minuty złożone ze scen po 3 sekundy... wiesz ile to kręcenia?

A my przecież na nartach jesteśmy i wyjeździć się trzeba :happy:

Pozdrawiam serdecznie i powtórzę, wszystkie inne wskazówki są super i się z nimi zgadzam.

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurku z dwoma punktami się nie zgodzę - z resztą: tak.

Dlaczego?

Pewnie każdy z nas składa filmy głównie dla siebie, a nie dla forum (na forum są pokazywane przy okazji...jesteśmy amatorami) - więc trudno się zmieścić w 3 minutach. Krótszy? Nie... Trudno jest znaleźć odpowiednią muzę - z reguły fajna muza trwa dłużej - ta darmowa?... sorry ale jest beznadziejna i każdemu odradzam.

Warto trochę poszperać i wykorzystać super nutkę - w zamian za wyświetlane reklamy. Przy montażu w YT warto przed wykonaną pracą zadać sobie trud i sprawdzić, czy film nie zostanie zblokowany - jest taka możliwość w "menageże filmów".

Punkt 2. Powtórzę się - jesteśmy amatorami a nie odlotowcami z Red Bulla. Często też ujęcie co gorzej jeżdżącego, uczącego się gdyby trwało 3s...to byłby to jeden, lub pół skrętu..

Filmy krótsze niż 3 minuty występują rzadko...przeważnie są to "zajawki" jakiejś większej produkcji, bądź klipy.

3 minuty złożone ze scen po 3 sekundy... wiesz ile to kręcenia?

A my przecież na nartach jesteśmy i wyjeździć się trzeba :happy:

Pozdrawiam serdecznie i powtórzę, wszystkie inne wskazówki są super i się z nimi zgadzam.

Nie bardzo zrozumiałeś - 3 minuty składane z ujęć 3 sekundowych nie kręconych tylko wyciętych z obszernego materiału, możesz zrobić nawet pięć skrętów odpowiednio je składając z cięciami, ale po tych 3s musi się coś zmienić wtedy film nabiera tępa a nie jest rozlazły i nudny co powoduje przesuwanie materiału przez oglądającego, jedyny wyjątek mogę zrozumieć dla działu - ocena mojej jazdy.

Wiem że kręcicie dla siebie dlatego przeczytaj początek mojej wypowiedzi ale gdybyś chciał stworzyć ciekawy film to raczej stosuj te zasady nie na sztywno ale jednak to nie jest mój wymysł nawet jak piosenka jest dłuższa.

Co do tego że nie można zmieścić w 3m wystarczająco materiału to się nie zgodzę stosując zasadę plus minus 3s będzie tego w cholerę i siedzenia przy sklejani jeszcze więcej.

W zasadzie film forumowicza Adamski zamieszczony tutaj jest bardzo dobry po względem tępa i zróżnicowania i ogląda się go bardzo przyjemnie pomimo tego samego na ujęciach coś w tym filmie się dzieje i wcale daleko nie odszedł od tych 3s.

pozdrawiam Rafał

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...będzie tego w cholerę i siedzenia przy sklejani jeszcze więcej...

Rafał - coś o tym siedzeniu nad montażem wiem...

Trzy moje ostatnie "produkcje" zamieszczone w poście: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20037-Zabawy-kamerką-nasze-filmiki-pomysły.?p=230643&viewfull=1#post230643 - nad każdym z osobna, siedziałem, montując nie mniej niż 12 godzin...a i tak jak teraz na nie patrzę, to w każdym jest sporo błędów.

Nie taka prosta sprawa z tymi filmikami jest - najważniejsze próbować i uczyć się :happy:

Jeszcze inną rzeczą jest zgromadzenie ciekawego materiału...

...ile można wycisnąć z każdej wyprawy na narty?

Wszystko przecież podobne. To duża sztuka i aż jestem ciekaw, co mi wyjdzie w efekcie końcowym z doliny Otztal? :happy:

Pozdrawiam serdecznie

Mariusz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z marboru w sprawie filmików. Te nasze to nie teledyski do muzyki, tylko takie wspominkowe... reportaże z wyjazdów, gdzie muzyka jest właściwie przy okazji. Przykładowo, dla mnie jedną ważniejszych spraw, gdy oglądam czyjś filmik, jest przejazd taką czy inną trasą. Fajnie popatrzeć, czego możnaby się spodziewać, jak to wygląda. Mimo, że kamerki wypłaszczają. A to nie trwa 3 sekundy. Powiem, że jeden z fajniejszych filmików, jakie oglądałem, to ponad 15 minutowy zjazd z lodowca Les Deux Alpes. Jedno długie 15 minutowe ujęcie. A fajna muzyczka jest tylko uzupełnieniem obrazu. I tak, jak ilu narciarzy na stoku tyle technik jazdy, i tyle samo radochy, tak i tyle samo sposobów edycji. Smutnego filmiku z wypadu narciarskiego jeszcze tu nikt nie wrzucił ;):)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :happy:

Moja Paula jeździ 5 sezon :applause:

Wczoraj to uświadomiłem mojej Żonie...

Zastanawiałem się,czy na przyszły sezon kupować całosezonowy na ON TMR i chyba jednak kupię.

Kupię dla Żony i dla siebie,skoro znowu jest taka promocja.

Jak ją przegonie 50 dni w sezonie po Chłopoku,Łomnicy i Szyrbskim,to w końcu się nauczy jeździć,jak należy. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to uświadomiłem mojej Żonie...

Zastanawiałem się,czy na przyszły sezon kupować całosezonowy na ON TMR i chyba jednak kupię.

Kupię dla Żony i dla siebie,skoro znowu jest taka promocja.

Jak ją przegonie 50 dni w sezonie po Chłopoku,Łomnicy i Szyrbskim,to w końcu się nauczy jeździć,jak należy. :biggrin:

Większość kobiet ma lęk przed prędkością na nartach i to stwarza problem z dalszym postępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wrzucam, tym razem vimeo.

Lena super narciarka!

I jak widać ćwiczy z profesjonalistą :applause:

Jak ją przegonie 50 dni w sezonie po Chłopoku,Łomnicy i Szyrbskim,to w końcu się nauczy jeździć,jak należy. :biggrin:

By radzić sobie w Alpach...najlepiej Maćku od razu tam trzeba Izę zabrać.

Pojedyncze wyjazdy...a 6, 7 dni na nartach - dzień po dniu przez 7, 8 godzin - robią swoje.

PS. tylko pamiętaj, e trzeba na początku ustalić zasady...i nie robić przerwy przy każdej knajpce :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja 2.0 :rolleyes::

Hej, ja się wypowiem w kwestii sklejania materiału, jak się ogląda ten film to ma się wrażenie że muzyka swoje a obraz swoje, nie dopasowałeś chyba żadnego przejścia, do jakiegokolwiek charakterystycznego punktu w muzyce nie ma dużo tego materiału więc trochę więcej cierpliwości i będzie dużo lepiej.

Co do jazdy malucha to wymiata :) sam pamiętam początki mojej pociechy jak to było i szkoda że już miną ten czas.

pozdrawiam Rafał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z muzyka jest zawsze problem, dobrze dobrac to sztuka :) poza tym tez software jest wazny, w GoPro studio zbytnio sie chyba nie nakombinuje. nie mam warsztatu bo w sumie pierwszy raz sie bawilem w takie cuda, moze z czasem sie bardziej wyrobie :) filmik jest z zeszlego roku, moj (wtedy) 6-cio latek zaczynal dopiero nauke, te slalomy to tak drugi-trzeci dzien jazdy :) pod koniec sezonu jezdzil juz na czerwonej FIS w Bialce, a w tym roku rowniez z samej gory na Szrenicy i na czerwonych w Bachledowej, niestety ze Szrenicy caly material szlag trafil (chyba karte mam do d... :().

dzieki za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem filmik z ostatniego wyjazdu Do Szpindlerowego Młyna. To jedno z moich ulubionych miejsc. W miarę blisko, dobry dojazd, tania miejscówka u znajomego i zawsze dobre warunki. W sam raz na 2 lub 3 dniowy wypad narciarski. Karnet w sezonie nie należy do najtańszych, ale działa gopass i wychodzi trochę taniej. Nasz wyjazd, to dwa dni w Szpindlerowym (Medvědín i Svatý Petr), a trzeciego dnia Cerna Hora. W tym roku w obu tych ośrodkach nowe 6 osobowe kanapy i nowe trasy. Jednym słowem jest gdzie jeździć. Polecam.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem filmik z ostatniego wyjazdu Do Szpindlerowego Młyna. To jedno z moich ulubionych miejsc. W miarę blisko, dobry dojazd, tania miejscówka u znajomego i zawsze dobre warunki. W sam raz na 2 lub 3 dniowy wypad narciarski. Karnet w sezonie nie należy do najtańszych, ale działa gopass i wychodzi trochę taniej. Nasz wyjazd, to dwa dni w Szpindlerowym (Medvědín i Svatý Petr), a trzeciego dnia Cerna Hora. W tym roku w obu tych ośrodkach nowe 6 osobowe kanapy i nowe trasy. Jednym słowem jest gdzie jeździć. Polecam.

Super zrobiony film, trochę ponad 3m o których, pisałem a materiału wyszło że hoho. :)

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kotelnicy to mogę napisać tylko tyle, że byłem, zobaczyłem, odhaczyłem. 80% czasu wystałem w kolejkach więc odczucia miałem bardzo mieszane. Na pewno jest tam fajnie a infrastruktura bardzo dobra, ale następnym razem trzeba będzie przyjechać po feriach szkolnych.

Poskładałem do kupy, co tam sobie ponagrywałem ku pamięci, ale tym razem zabierałem się do tego jak pies do jeża. Z mojej perspektywy tak to wyglądało:

[video=youtube;8GB2YKsrk-Q]

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kotelnicy to mogę napisać tylko tyle, że byłem, zobaczyłem, odhaczyłem. 80% czasu wystałem w kolejkach więc odczucia miałem bardzo mieszane.

Paolo, Twój filmik doskonale uświadamia mi i potwierdza, że jeśli chce się pojeździć...

...trzeba jechać w Alpy - gdziekolwiek byle z dala od tego typu historii.

Kolejka przy wyciągu, to jakiś koszmar :eek:

Dzięki za filmik - jak dla mnie, jest bardzo wymowny!

PS. Muza super - Metallica w klasyku, na pudłówkach :applause:

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...