Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepszy stok blisko krakowa


feveros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiadomo mape mozna wlaczyc, jednak w tym roku zwiedzilem tylko kasine i oprocz weekendow jestok.

Mozna przeczetac na mapie, jest laskowa, limanowa, myslenice itd.

Pytanie kieruje do tych .ktorzy jezdzli tam np. po pracy w godiznach popoludniowych i gdzie jets najelpeiej ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość ok 60 min jazdy wiec chodzi mi o te wszystkie

Chodzio mi o jakies porownanie charakterystyki tras (nachylenie muldy ludzi) najlpeiej w odnisneie do kasiny :P

Byl ktos w szklaej gorze ?. Wiem ze koleji w myslenichac troche stromo ale ja kz prygotownaiem stoku ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i wiarygodne (sprawdzone w praktyce) podsumowanie na temat wymienianych stacji było jakiś czas temu na forum (WOW! okazuje się że równo aż 6 lat temu! Jak ten czas leci....)

Temat jest tutaj - co prawda zdjęcia już padły ale opis SKIer`a można przeczytać - zgadza się to w pełni z moimi doświdaczeniami:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/8480-Wieczorny-tour-po-stacjach-w-okolicach-Krakowa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i wiarygodne (sprawdzone w praktyce) podsumowanie na temat wymienianych stacji było jakiś czas temu na forum (WOW! okazuje się że równo aż 6 lat temu! Jak ten czas leci....)

Temat jest tutaj - co prawda zdjęcia już padły ale opis SKIer`a można przeczytać - zgadza się to w pełni z moimi doświdaczeniami:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/8480-Wieczorny-tour-po-stacjach-w-okolicach-Krakowa

Po pierwsze opinia jest sprzed "paru" lat.

Po drugie osobiście nie uważam za wiarygodnego kogoś kto jeździ na krawędziach (tzn. tak mu się wydaje) ale drobne nierówności są dla niego wyzwaniem.

Jako że unikam kontuzji to omijam miejsca gdzie takim osobą dobrze się jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w Myślenicach w weekendy? W sumie z Katowic szybciej tam dojade niż ostatnio do Wisły...

Ostatni raz byłem tam z 3 lata temu.

Ale weekendy są raczej ciasne.

W tym roku nie sprawdzałem, ale jeśli ratrakują tak jak 3 lata temu, to jest to mocno przeciętnie wykonana robota.

Jeśli chodzi o jakość ratrakowania stoku, to Laskowa zdecydowanie przoduje.

Tam warto wybrać się z samego rana i pojeździć 2 godzinki po równym stole.

Jeśli chodzi o jazdę wieczorną to Myślenic nie polecam.

Górka jest ostra a 99% ludzi się tam ślizga.

Takich muld jakie się tam tworzą nie zobaczysz nigdzie w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim i bieżącym sezonie jeżdżę regularnie do Myślenic w tygodniu na wieczorne jazdy.

Jak dla mnie jest to stok absolutny fenomen - 30 minut dojazdu od centrum Krakowa w 95% po bardzo dobrej drodze. Stok o fajnym nachyleniu i z niewielką ilością ludzi. Do momentu większego opadu śniegu tj. do dwóch tygodni wstecz ilość osób jeżdżących po stoku w czasie moich 3 godzin jazdy kształtowała się na max poziomie 45 osób, co daje mniej więcej góra do piętnastu narciarzy na stoku i krześle jednocześnie. Teraz jest nieco gorzej, ale też raczej tłumów nie ma.

Co do ratrakowania to jest wieczorne po zamknięciu i dodatkowe w ciągu dnia od 15-16 i z tego co pamiętam to ściągnięto ostatnio nowy/uzupełniający ratrak. Jak dla mnie poziom ok, ale wszystko zależy od pogody. Choć jak ktoś marzy o równi białczańskiej to może się czuć nieco rozczarowany, no ale w końcu nachylenie nie to.

Zresztą zawsze można zobaczyć i samemu ocenić na kamerkach, gdyż obecnie naprawdę dobre mają i w niezłej rozdzielczości.

Jeśli chodzi o jakość ratrakowania stoku, to Laskowa zdecydowanie przoduje.

Tam warto wybrać się z samego rana i pojeździć 2 godzinki po równym stole.

No właśnie po stole, ja tam wolę deskę kreślarską w Myślenicach.

BTW mam wrażenie, że Myślenice w kontekście biznesowym cierpią nieco w skutek uruchomienia w tym sezonie nieopodal stacji w Harbutowicach. Za to wyjeździć się do woli można na Chełmie, zwłaszcza we wtorki, gdy na Szklanej Górze promocje i tłumy.

Edytowane przez ravick97
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbutowice i Myślenice to zupełnie inne górki. Inny target. Chełm miał chyba nawet kiedyś "fis". Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak zgadza się druga trasa - "równoległa" ma homologację FIS (aktualnie nieczynna).

Co do targetu, to chwilę temu nie było Harbutowic, a realną konkurencją była Śnieżnica. Teraz po powstaniu czegoś lekkiego, przytulnego z krzesłem i czasowo takim samym dojazdem target sam się wydzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...