Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrz Polski w Supergigancie i Superkombinacji


Rekomendowane odpowiedzi

Michał Kałwa (rocznik 1978 !) został właśnie Mistrzem Polski w Supergigancie i Superkombinacji.

Z jednej strony wielkie gratulacje dla tego zawodnika z drugiej strony trochę to smutne, że tak z marszu objeżdża obecnych reprezentantów Polski, aspirujących do reprezentacji i inne młode talenty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calym szacunkiem do M.Bydlinskiego, ale powinien zaoszczedzic sobie wstydu i zakonczyc "kariere"

-co chwila przegrywa na swoim podworku z weteranami czy polzawodowcami

-w SOczi zaatakowaly go roztocza

-na MS w Breaver Creek utryzmal staly poziom... zenujacy...

mysle, ze trzeba po mesku przynac sie do bledow i zaprzestac trwonienia pieniedzy podatnikow na wycieczko-starty w swiecie...

P.S.

jeszcze raz wilekie gratulacje dla Michala Kalwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

Tak,mnie też bardzo się podoba cyklicznie powtarzający się komunikat,że cała Polska śledzi z zapartym tchem występy jednego pana o wielkim talencie,w którego nasza ojczyzna pompuje kolejne setki tysięcy,a potem na kolejne zawody przyjeżdża inny pan,który jeździ już od paru lat hobbistycznie,za własne pieniądze ,mógłby niemal być tamtego ojcem,i nie daje mu szans w supergigancie i superkombinacji,a gdyby nie jeden błąd,pewnie w slalomie też by mu nie dał...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro M.Kałwa od lat nie trenując tak intensywnie jak np M.Bydliński leje młodszych , to dlaczego kiedyś podziękowano mu za występy z orzełkiem na piersi ?

ciekawe kto ma większy talent ?

pewnie zaraz nasz kadrowicz , wzorem piłkarzy , będzie się tłumaczył zmęczeniem sezonem :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja porusze zasadność rozgrywania zawodów w takich warunkach. To są mistrzostwa kraju, więc wszyscy - albo większość - jadą na sto procent. Ryzyko kontuzji w takich warunkach jest ogromne. Zastanawiam się czy nie można tego rozegrać w innym terminie albo innym kraju (tak, jak w zeszłym roku), gdzie warunki będą znacznie lepsze?

Co do Michała Kałwy, bardzo fajnie, że ogarnął temat, bo to znaczy, że treningi nie poszły na marne. Od jakiegoś czasu trenuje tylko i wyłącznie konkurencje szybkościowe i widać, jak odjechał.

Swoją drogą na pochwałę zasługuje też postawa Adama Chrapka, który nabawił się kontuzji podczas Uniwersjady i do samego końca nie było wiadomo czy się zdecyduje na start w MP. Pomimo dyspozycji dalekiej od prezentowanej kilka tygodni temu, zdobył dwa medale :)

Ciekawie będzie w przypadku SL mężczyzn, bo tu z pewnością jest kilku pretendentow oraz kilku, którzy mogą sprawić małą niespodzisnke :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki mężczyzn z slalomu Mistrzostw Polski:

1. Michał Jasiczek

2. Adam Chrapek

3. Sylwester Latusek

A u Pań...

1. Karolina Chrapek

2. Daria Krajewska

3. Katarzyna Wąsek

Czyli Karolina Chrapek pokazała, że jednak coś tam jeździ i przywiozła 3 złota :) Całkiem nieźle, jak na kogoś, kto się nie załapał na MŚ :stupid:

Ogólnie rodzina Chrapków chyba zaliczy te Mistrzostwa do udanych, bo przecież kontuzjowany Adaś też przywiózł 3 medale :)

No i Kasia Wąsek - bardzo udane Mistrzostwa w wykonaniu tej młodziutkiej zawodniczki. Cieszy także srebro Darii Krajewskiej, bo to pokazuje, że młode zawodniczki coś już jeżdżą :)

Edytowane przez ROCH
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Kałwa

SC Kałwa

GS Kłusak

Turlam się po podłodze już z 15min ze smiechu. Oczywiście tym panom gratuluję. Chcesz byc mistrzem polski- trzyma się z dala od PZsN. Właściwie to trzeba by męska kadrę rozwiązać, trenerów pozwalniać związkowców rozgonić.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Kałwa

SC Kałwa

GS Kłusak

Turlam się po podłodze już z 15min ze smiechu. Oczywiście tym panom gratuluję. Chcesz byc mistrzem polski- trzyma się z dala od PZsN. Właściwie to trzeba by męska kadrę rozwiązać, trenerów pozwalniać związkowców rozgonić.

Głosuję ZA.

Bez uśmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki mężczyzn z slalomu Mistrzostw Polski:

1. Michał Jasiczek

2. Adam Chrapek

3. Sylwester Latusek

A u Pań...

1. Karolina Chrapek

2. Daria Krajewska

3. Katarzyna Wąsek

Czyli Karolina Chrapek pokazała, że jednak coś tam jeździ i przywiozła 3 złota :) Całkiem nieźle, jak na kogoś, kto się nie załapał na MŚ :stupid:

Ogólnie rodzina Chrapków chyba zaliczy te Mistrzostwa do udanych, bo przecież kontuzjowany Adaś też przywiózł 3 medale :)

No i Kasia Wąsek - bardzo udane Mistrzostwa w wykonaniu tej młodziutkiej zawodniczki. Cieszy także srebro Darii Krajewskiej, bo to pokazuje, że młode zawodniczki coś już jeżdżą :)

Daria K. i Kasia W. - wielkie brawo! Mimo konkurencji wprost z WCh, nasze juniorki dały radę :).

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast jęczeć i utyskiwać spiąć poślady i brać się za treningi . Wszyscy są tacy mocni - po roku treningów zlejecie wszystkich kadrowiczów i zaczniecie odnosić sukcesy w Pucharze Świata. I cały świat padnie wam u stup. spi630 już zaczął - na początek sprał Czechów.:happy: A Ci którym się nie uda (podejrzewam , że takich się trochę znajdzie- oj zdziwią się , że to takie proste nie jest jak im się zdaje) startować na działaczy do PZN:rolleyes:: I już będziemy mieć opanowaną sytuację w narciarstwie i medale będą leżeć przed Wami. A teraz pieniądze z PZN idą na skoki , na biegaczki a jak coś zostaje to dla działaczy. Też z czegoś muszą żyć i oni i ich rodziny.:redface:

Pozdrawiam i życzę sukcesów!!!

PS mniej zrzędzenia więcej jeżdzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast jęczeć i utyskiwać spiąć poślady i brać się za treningi . Wszyscy są tacy mocni - po roku treningów zlejecie wszystkich kadrowiczów i zaczniecie odnosić sukcesy w Pucharze Świata. I cały świat padnie wam u stup. spi630 już zaczął - na początek sprał Czechów.:happy: A Ci którym się nie uda (podejrzewam , że takich się trochę znajdzie- oj zdziwią się , że to takie proste nie jest jak im się zdaje) startować na działaczy do PZN:rolleyes:: I już będziemy mieć opanowaną sytuację w narciarstwie i medale będą leżeć przed Wami. A teraz pieniądze z PZN idą na skoki , na biegaczki a jak coś zostaje to dla działaczy. Też z czegoś muszą żyć i oni i ich rodziny.:redface:

Pozdrawiam i życzę sukcesów!!!

PS mniej zrzędzenia więcej jeżdzenia!!!

Kolego, czytaj ze zrozumieniem- wszyscy oceniają obiektywnie postępowanie działaczy PZN. Zawodnik Kadry reprezentant Polski w PŚ,dostaje baty na MP od Oldboya Pana Kalwy, coś w tym jest. To Bydliński powinien "Ścisnąć poślady" i zabrać się do rzetelnej roboty, bo bierze za to kasę, a trenuje za forsę z PZN, natomiast Kalwa sam się finansuje jak amator i łoi "dupę" Bydlińskiemu.

Pzd be-ja

Edytowane przez be-ja
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wyniki

Supergigant kobiet:

Karolina Chrapek (AZS AWF Katowice) 1:20.58 min.

Maryna Gąsienica-Daniel (UMKS Śmig Zakopane) 1:21.24 min.

Sabina Majerczyk (LKS Poroniec Poronin) 1:23.07 min.

Supergigant mężczyzn:

Michał Kałwa (AZS AWF Katowice) 1:18.40 min.

Maciej Bydliński (AZS AWF Katowice) 1:19.18 min.

Adam Chrapek (KS Wisła Ustronianka) 1:19.99 min.

Superkombinacja kobiet:

Karolina Chrapek (AZS AWF Katowice) 2:08.84 min.

Maryna Gąsienica-Daniel (UMKS Śmig Zakopane) 2:10.06 min.

Sabina Majerczyk (LKS Poroniec Poronin) 2:11.42 min.

Superkombinacja mężczyzn:

Michał Kałwa (AZS AWF Katowice) 2:03.24 min.

Maciej Bydliński (AZS AWF Katowice) 2:03.30 min.

Jakub Kłusak (AZS Zakopane) 2:04.21 min.

Slalom gigant kobiet:

Maryna Gąsienica-Daniel (UMKS Śmig Zakopane) 2:44.15 min.

Katarzyna Wąsek (SRS Czantoria Ustroń) 2:46.66 min.

Karolina Chrapek (AZS AWF Katowice) 2:47.09 min.

Slalom gigant mężczyzn:

Jakub Kłusak (AZS Zakopane) 2:40.40 min.

Maciej Bydliński (AZS AWF Katowice) 2:40.43 min.

Adam Chrapek (KS Wisła Ustronianka) 2:42.24 min.

Jak tak patrze to Maciej Bydliński przegrał Gigant o 0.03s , a Superkombinacje o 0.06s. Przepaść!!!

Nie przesadzajcie.

W Super gigancie poszło trochę gorzej, ale z wywiadu z p. Kałwą, zrozumiałem że jemu wszystko wyszło przy tej konkurencji.

Nie chodzi o obronę Macieja, ale kolejny raz wielu z was "hejtuje" bez opamiętania jak Jarosłw K. na Platformę O.

1. Dostaje pieniądze ... pewnie je wywalczył .... a to w Polsce niełatwe.

2. Jeździ na treningi za granicę ... jak wszyscy którzy CHCĄ się liczyć ( a nie jest to pewne) na świecie.

Cieszę się że inni młodzi jeżdżą nie gorzej od niego , bo robi się konkurencyjnie, a to zawsze podnosi poziom i daje większą siłę przebicia dla narciarstwa alpejskiego w Polsce. Dyskutujemy na forum i dyskusja prowadzona jest również w mediach. To już coś.

Niezadowolona jest również Justyna Kowalczyk , Małysz, Łuszczek i wielu innych. Popierajmy zmiany systemu a nie pastwijmy się nad jednym starającym się, mimo przeciwności losu, człowiekiem.

Narciarstwo to sport, więc istnieje bardzo ważny czynnik nieprzewidywalności. Warto brać go pod uwagę .

A Panu Kałwie wyrazy wielkiego SZACUNKU.

Pozdrawiam

Edytowane przez Dan-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast jęczeć i utyskiwać spiąć poślady i brać się za treningi . Wszyscy są tacy mocni - po roku treningów zlejecie wszystkich kadrowiczów i zaczniecie odnosić sukcesy w Pucharze Świata. I cały świat padnie wam u stup. spi630 już zaczął - na początek sprał Czechów.:happy: A Ci którym się nie uda (podejrzewam , że takich się trochę znajdzie- oj zdziwią się , że to takie proste nie jest jak im się zdaje) startować na działaczy do PZN:rolleyes:: I już będziemy mieć opanowaną sytuację w narciarstwie i medale będą leżeć przed Wami. A teraz pieniądze z PZN idą na skoki , na biegaczki a jak coś zostaje to dla działaczy. Też z czegoś muszą żyć i oni i ich rodziny.:redface:

Pozdrawiam i życzę sukcesów!!!

PS mniej zrzędzenia więcej jeżdzenia!!!

jesli ktos podejmuje w zyciu decyzje, ze chce zawodowo zajmowac sie sportem to jego obowiazkiem jest ciezko trenowac aby osiagac jak najlepsze wyniki. a jaka jest prawda?

- wyniki (trzecia lub druga 10tka na 35 startujacych) pojawiaja sie raz na sezon w jakies superkombinacji, ktorej nikt nie traktuje powaznie

-"sukcesy" na krajowym podworku sa znane

-narzekanie na caly swiat, ze sie nie da... a to kasa, pogoda, klimat czy nawet wsciekle roztocza, a gdyby nie one to pewnie byl by medal w Soczi, a tak znowu zakonczylo sie wycieczka na moj/nasz koszt.

Pokaz mi "normalny"(nie posel, urzednik itp.) zawod gdzie pracownik przez wiele lat nie osiaga wynikow (efektywnie pracuje) i dalej utrzymuje ta prace?

Wiem, ze czesc osob na forum zna M.Bydlinskiego... prosze przekazcie mu, ze moze czas najwyzszy spojrzec na wyniki, potem w lustro i powiedziec sobie STOP, a kase przeznaczyc na mlodych. Jest wieksze prawdopodobienstwo, ze ktoremus sie uda...

P.S.

pisze to jako osoba, ktora przez wiele lat kibicowala i sledzila wyniki Macka majac nadzieje, ze jednak "zaskoczy"

P.S.2

zeby nie bylo postu pod postem. Dan-D pisze, ze Maciek sie stara... Jak ktos mowi, ze sie stara od razu zaklada, ze mu sie moze nie udac i jest na to przyzwolenie. a jak wygladaja jego starania? wlasnie widac... tak te 0.03s to jest przepasc dla "zawodowca" w porownianiu do weterana, tylko trzeba miec odwage sie do tego przyznac

P.S.3 swojego czasu M.B. relacjonowal biezaca na blogu czy FB swoje przygotowania do IO i starty. a po IO zamiast wyajsnic, przeprosic cokolwiek po prostu zamilkl... to tez swiadczy o postawie i czlowieku

Edytowane przez jjay86
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze to Maciej Bydliński przegrał Gigant o 0.03s , a Superkombinacje o 0.06s. Przepaść!!!

Nie przesadzajcie.

W Super gigancie poszło trochę gorzej, ale z wywiadu z p. Kałwą, zrozumiałem że jemu wszystko wyszło przy tej konkurencji.

Nie chodzi o obronę Macieja, ale kolejny raz wielu z was "hejtuje" bez opamiętania jak Jarosłw K. na Platformę O.

1. Dostaje pieniądze ... pewnie je wywalczył .... a to w Polsce niełatwe.

2. Jeździ na treningi za granicę ... jak wszyscy którzy CHCĄ się liczyć ( a nie jest to pewne) na świecie.

Cieszę się że inni młodzi jeżdżą nie gorzej od niego , bo robi się konkurencyjnie, a to zawsze podnosi poziom i daje większą siłę przebicia dla narciarstwa alpejskiego w Polsce. Dyskutujemy na forum i dyskusja prowadzona jest również w mediach. To już coś.

Niezadowolona jest również Justyna Kowalczyk , Małysz, Łuszczek i wielu innych. Popierajmy zmiany systemu a nie pastwijmy się nad jednym starającym się, mimo przeciwności losu, człowiekiem.

Narciarstwo to sport, więc istnieje bardzo ważny czynnik nieprzewidywalności. Warto brać go pod uwagę .

A Panu Kałwie wyrazy wielkiego SZACUNKU.

Pozdrawiam

Pokaż mi proszę post, w którym pojechałem po Macieju Bydlińskim. Nigdy go na forum nie obraziłem, zawsze trzymałem za niego kciuki. Całkiem niedawno napisałem w jednym wątku, że z tego, co udało mi się ustalić, to Maciej doszedł do kresu swoich możliwości fizycznych. Trenuje bardzo ciężko i sumiennie. Czego mu brakuje? To już nie mnie oceniać. Może chłodnej głowy, może talentu? Nie wiem i nie podejmuję się oceny. Natomiast zawsze będę krytykował system rozdysponowywania środków finansowych oraz wyborów dotyczących powołań na wielkie imprezy. Maciej jeździ za pieniadze PZN oraz sponsorów. Inni nie mają takich możliwości. Nikt nie oczekuje, że Maciek powie: "Słuchajcie, dostałem 700 000 zł na przygotowania, ale uważam, że powinniśmy się tym podzielić. Kłusaki tu jest wasza dola, Chrapek - trzymaj, 100 000 dla Ciebie! Garniewicz, Jasiczek weźcie sobie z puli dla slalomowców. Kolego Rzepecki, masz też stówkę. O! Jeszcze Kałwa! Panie Weteranie, weź Pan też trochę pieniędzy!". To by było kompletnie pozbawione sensu. Chodzi o to, że jeśli np. Karolina Chrapek zdobywa 3 złote medale i jeden brązowy. Staje na podium poważnych zawodów (Nor-Am Cup) i nie jedzie na MŚ to coś jest nie tak. i to BARDZO NIE TAK! W ogóle co to za porządki, żebyśmy wysyłali tylko 2 osoby na MŚ?! 8 mln obywateli jeździ na nartach, a na MŚ jadą dwie osoby... Kałwa dobrze powiedział nazywając to "cyrkiem". Sytuacja jest chora. Gdyby taki Maciej Bydliński wszedł na forum, to chyba by się pochlastał! Gość, który jako jedyny dostaje taką kase na starty i przygotowania, musi mieć tak zjechaną psychikę, że szok. Wyobraźcie sobie, jaka to musi być presja! Zakładam, że on nie śpi po nocach. Jeden błąd i kilkadziesiat postów pod jego adresem. Uważam, że gdyby 2-3 zawodników było równorzędnie finansowanych, to od razu wyniki poszłyby do góry. Zwróćcie uwagę na fakt, że od kilku lat jest to samo. Jest grupka kilku osób, które ostro trenują, mają bardzo dobre wyniki, jak na poniesione nakłady. Trenują za pieniadze rodziców czy ewentualnych sponsorów, dochodzą do pewnego poziomu 20-30 fis punktów i na tym się kończy. Szarpią się o każdą złotówkę z PZN-em. Przywożą medale z Uniwersjady, wjeżdżają do 20 Pucharu Europy i juz nic nie mogą zrobić więcej, bo zejście do poziomu 10-15 fis punktów przy tych nakładach finansowych na treningi i przygotowanie jest praktycznie niemożliwe. Proszą, błagają PZN o wsparcie i nic nie dostają. To jest wręcz odrażające... Nie dziwie sie, że po pewnym czasie pojawiają się takie rozpaczliwe manifesty, jak pamiętny felieton Filipa Rzepeckiego czy sprawa Mateusza Habrata. Ludzie mają najzwyczajniej w świecie dość. Gdyby nie projekt Tauron Bachleda Ski, to dla takich ludzi, jak Kasia Wąsek czy Szymon Bębenek też by nie było żadnych szans. Mam nadzieję, że jednak strach dupy ściśnie działaczom PZN i nie oleją tych młodych talentów, bo własnie dzięki temu projektowi juz się o nich mówi. A jeśli pojawiają się w mediach z etykietką "nadzieja na przełamanie wieloletniego niepowodzenia w narciarstwie alpejskim", to może PZN nie odważy się zmarnować takiej szansy.

Edytowane przez ROCH
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi proszę post, w którym pojechałem po Macieju Bydlińskim. Nigdy go na forum nie obraziłem, zawsze trzymałem za niego kciuki. Całkiem niedawno napisałem w jednym wątku, że z tego, co udało mi się ustalić, to Maciej doszedł do kresu swoich możliwości fizycznych. Trenuje bardzo ciężko i sumiennie. Czego mu brakuje? To już nie mnie oceniać. Może chłodnej głowy, może talentu? Nie wiem i nie podejmuję się oceny. Natomiast zawsze będę krytykował system rozdysponowywania środków finansowych oraz wyborów dotyczących powołań na wielkie imprezy. Maciej jeździ za pieniadze PZN oraz sponsorów. Inni nie mają takich możliwości. Nikt nie oczekuje, że Maciek powie: "Słuchajcie, dostałem 700 000 zł na przygotowania, ale uważam, że powinniśmy się tym podzielić. Kłusaki tu jest wasza dola, Chrapek - trzymaj, 100 000 dla Ciebie! Garniewicz, Jasiczek weźcie sobie z puli dla slalomowców. Kolego Rzepecki, masz też stówkę. O! Jeszcze Kałwa! Panie Weteranie, weź Pan też trochę pieniędzy!". To by było kompletnie pozbawione sensu. Chodzi o to, że jeśli np. Karolina Chrapek zdobywa 3 złote medale i jeden brązowy. Staje na podium poważnych zawodów (Nor-Am Cup) i nie jedzie na MŚ to coś jest nie tak. i to BARDZO NIE TAK! W ogóle co to za porządki, żebyśmy wysyłali tylko 2 osoby na MŚ?! 8 mln obywateli jeździ na nartach, a na MŚ jadą dwie osoby... Kałwa dobrze powiedział nazywając to "cyrkiem". Sytuacja jest chora. Gdyby taki Maciej Bydliński wszedł na forum, to chyba by się pochlastał! Gość, który jako jedyny dostaje taką kase na starty i przygotowania, musi mieć tak zjechaną psychikę, że szok. Wyobraźcie sobie, jaka to musi być presja! Zakładam, że on nie śpi po nocach. Jeden błąd i kilkadziesiat postów pod jego adresem. Uważam, że gdyby 2-3 zawodników było równorzędnie finansowanych, to od razu wyniki poszłyby do góry. Zwróćcie uwagę na fakt, że od kilku lat jest to samo. Jest grupka kilku osób, które ostro trenują, mają bardzo dobre wyniki, jak na poniesione nakłady. Trenują za pieniadze rodziców czy ewentualnych sponsorów, dochodzą do pewnego poziomu 20-30 fis punktów i na tym się kończy. Szarpią się o każdą złotówkę z PZN-em. Przywożą medale z Uniwersjady, wjeżdżają do 20 Pucharu Europy i juz nic nie mogą zrobić więcej, bo zejście do poziomu 10-15 fis punktów przy tych nakładach finansowych na treningi i przygotowanie jest praktycznie niemożliwe. Proszą, błagają PZN o wsparcie i nic nie dostają. To jest wręcz odrażające... Nie dziwie sie, że po pewnym czasie pojawiają się takie rozpaczliwe manifesty, jak pamiętny felieton Filipa Rzepeckiego czy sprawa Mateusza Habrata. Ludzie mają najzwyczajniej w świecie dość. Gdyby nie projekt Tauron Bachleda Ski, to dla takich ludzi, jak Kasia Wąsek czy Szymon Bębenek też by nie było żadnych szans. Mam nadzieję, że jednak strach dupy ściśnie działaczom PZN i nie oleją tych młodych talentów, bo własnie dzięki temu projektowi juz się o nich mówi. A jeśli pojawiają się w mediach z etykietką "nadzieja na przełamanie wieloletniego niepowodzenia w narciarstwie alpejskim", to może PZN nie odważy się zmarnować takiej szansy.

Nic dodać nic ująć , bardzo celna analiza. Pan Maciej chyba osiągnął kres swoich możliwość. O,O3s oraz 0,06s przegrana z AMATOREM to jest lekko powiedziane-" przepaść", to jest blamaż...... gdyby przegrał takim wynikiem z Hirschnerem raczej byśmy powiedzieli super wynik, rewelacja. Nikt nie obraża Kol Bydlińskiego tylko obiektywnie ocenia jego występ na MP, skoro jest jedynym naszym Reprezentantem to mamy prawo wymagać aby wygrywał z Amatorami

Pzd be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...