Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostatni dzwonek na narty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zrelacjonować krótki, 4 dniowy wyjazd na narty. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :)

28 lutego, koło 8 rano bierzemy z tatą cały sprzęt i wyruszamy w czterogodzinną trasę do Zieleńca. Pojechaliśmy tam jedynie dlatego, że umówiliśmy się ze znajomymi. Jest to również nasz ostatni wyjazd do tego ośrodka narciarskiego. Ludzi było na prawdę bardzo dużo i już po wjechaniu do Ski Areny odechciało nam się kompletnie jeżdżenia. No ale cóż mogliśmy zrobić, znaleźliśmy w końcu miejsce parkingowe i zaczęliśmy się przygotowywać do zimowego "szaleństwa". Tego dnia było akurat ciepło więc trafiliśmy na tępy śnieg. Zaczynając jazdę koło godziny 13 już na praktycznie wszystkich trasach były muldy. Nie wiem co mógłbym jeszcze napisać na temat tego ośrodka. Jedyną jego zaletą są kanapy, które w Polsce są bardzo rzadko spotykane. Pojeździliśmy sobie kilka godzin, lecz nie czerpaliśmy z tego żadnej przyjemności. Była to dosłownie mordęga. Więcej mnie już tam nikt nie zobaczy :)

Zakwaterowani byliśmy w Willi Pod Gwiazdami w Kudowie Zdrój. Było tam na prawe bardzo przyjemnie. Pokój mieliśmy 2-osobowy i nie było na co narzekać. W willi mogliśmy również skorzystać z sauny, co po nartach jest bardzo dobrym pomysłem. Jedzenie również było przepyszne. Śniadania w formie szwedzkiego stołu, a obiadokolacje z bardzo dobrym, swojskim jedzeniem :)

Następnego dnia mieliśmy zamiar pojechać do Karpacza (oczywiście nie na Winterpol), lecz w drodze dostaliśmy telefon, że wszystkie trasy są zamknięte z powodu silnego wiatru. Więc szybko postanowiliśmy udać się do ośrodka w miejscowości Wielka Upa. Nigdy tam nie byliśmy, więc podchodziliśmy do tematu z pewnym dystansem. Było na prawdę mało ludzi, a to był jeszcze weekend, i z tego już byliśmy zadowoleni. Tras było niewiele, ale warunki były idealne. Najeździliśmy się i wreszcie sprawiało nam to przyjemność. Szczerze polecam ten ośrodek narciarski :)

Trzeciego oraz czwartego dnia pojechaliśmy naszym zdaniem do najlepszego ośrodka w Czechach, czyli do Jańskich Łaźni. Pogoda było przepiękna: słońce, minusowa temperatura, śnieg typu firn. Mogliśmy się nawet opalać :) Ludzi również nie było dużo. Zapewne dlatego, że środek tygodnia. Tam to się jeździ, sama przyjemność, muldy oczywiście na większych stromiznach były, ale to już nie miało znaczenia. Było po prostu świetnie. Bardzo polecam jazdę na Czarnej Horze :)

Wracając z gór wstąpiliśmy do Term Cieplickich. Taki relaks po całodniowej jeździe na nartach jest po prostu konieczny :) Mięśnie rozluźnione, żadnych zakwasów.

Przy okazji tej krótkiej relacji chciałbym przedstawić film, który stworzyłem właśnie będąc przez te 4 dni w górach.

Mam dopiero 17 lat, więc nie stwierdzam, że jeżdżę jakoś super, ale myślę, że może się spodobać.

[video=youtube;AJzPkweYR2g]

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę,

Bartek :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu się nie stało, zatrzymałem się i sprawdziłem co u niego, pomogłem wstać. Nie jestem jakimś potworem co specjalnie podcina ludzi na stoku i jedzie sobie dalej :)

Tu nikt nie twierdzi, że jesteś potworem. Piszemy po prostu- żebyś to sobie przemyślał- że w ewidentny sposób spowodowałeś kolizję na stoku. Najechałeś od tyłu , jadąc szybciej i nie zachowując odpowiedniej - bezpiecznej odległości przy wyprzedzaniu- na dziecko. To, że nic mu się nie stało to wielkie szczęście i dla tego dziecka i dla ciebie.

Pomyśl, jak czułbyś się gdyby to skończyło się - a mogło- poważnym urazem tego malucha. Twoja wina i odpowiedzialność jest -byłaby- ewidentna!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę,

Bartek :)

Obejrzałem uważnie, naszło mnie takie myślenie...

Kiedyś był taki kombajn Vistula się nazywał, ale była też wódka o takiej nazwie i mówili o niej że kosi, młóci i przewraca...

Jesteś właśnie jak ta wódka Vistula kosisz, młócisz i przewracasz.

:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 4-minutowy filmik to znalazło się tu sporo nieodpowiedzialnej i niebezpiecznej jazdy! :mad:: Absolutnie nie jest to film, którym się można chwalić na jakimkolwiek forum! To, że w czasie nagrywania jazdy udało Ci się skasować dziecko na stoku, wystawia Ci negatywną ocenę! Ale sam fakt, że zamieszczasz to na forum narciarskim ...... Dyskwalifikujące!!!:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w czasie nagrywania jazdy udało Ci się skasować dziecko na stoku

gość pewnie myślał że to taki 'fun' i wszyscy się podjarają jak brawurowo i bezkompromisowo jeździ a tu taki zonk. jestem daleki od moralizatorstwa ale jak widzę takie objawy nieodpowiedzialności to mnie krew zalewa. zwłaszcza że sam jestem ojcem takiego malucha i niestety jak jadę z nim z górki to muszę mieć dwie pary oczu - za młodego i za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba trzymać ją obiema rakami?

czy może to, że ją nie trzymał i przecierał oko?nie rozumiem

Wydaje się, ze gdybyśmy mieli kierować jedna ręką to nie byłoby kierownicy a joystick.

Wydaje się także, ze lepiej kieruje się z dwoma rękami na kierownicy. Mowie tu o nagłych i nieprzewidywalnych sytuacjach na drodze. Chociaż Mitek może mieć inne zdanie ode mnie :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, ze gdybyśmy mieli kierować jedna ręką to nie byłoby kierownicy a joystick.

Wydaje się także, ze lepiej kieruje się z dwoma rękami na kierownicy. Mowie tu o nagłych i nieprzewidywalnych sytuacjach na drodze. Chociaż Mitek może mieć inne zdanie ode mnie :wink:

Mysiauek, myślę, że w tej kwestii nie można mieć innego zdania! Zawsze obie ręce na kierownicy! Zawsze! I innej opcji zwyczajnie nie ma! Bo wszystko inne to złe nawyki! O "zimnych łokciach" lepiej zapomnieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w tej kwestii nie można mieć innego zdania! Zawsze obie ręce na kierownicy! Zawsze! I innej opcji zwyczajnie nie ma! Bo wszystko inne to złe nawyki!

hmm...

a jak zmieniasz biegi ?

no chyba , że masz automat:rolleyes::

bezpieczeństwo , bezpieczeństwem , ale Panowie , bez przesadyzmu :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechanie w dzieciaka to nie był wypadek, przypadek, tylko efekt brawury, cwaniactwa, popisywania się i lekkomyślności. Jakbyś w ten sposób w mojego wjechał to miałbyś po prostu oklep, a jakbyś mu przy tym zrobił jakąś krzywdę to jeszcze miałbyś sprawę w Sądzie i trochę popłynął finansowo.

Zdajesz sobie sprawę jaki uraz na psychice małego dziecka możesz wyrządzić takim wjechaniem w niego nawet bez konsekwencji? Zdajesz sobie sprawę, że takiego bezmyślnego zachowania mógłbyś naprawdę bardzo żałować także finansowo gdybyś zrobił komuś krzywdę? Ludzie teraz nie są głupi i są bezwzględni w dochodzeniu swoich praw i spokojnie byś popłynął na kilkanaście-kilkadziesiąt tys. zł za taki wyczyn. Pół biedy dla ciebie gdybyś miał ubezpieczenie od tego typu zdarzeń, ale jeżdżąc w Polsce czy wyjeżdżając na dzień czy dwa na Słowację lub do Czech pewnie nie pomyślałbyś o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

a jak zmieniasz biegi ?

no chyba , że masz automat:rolleyes::

bezpieczeństwo , bezpieczeństwem , ale Panowie , bez przesadyzmu :wink:

Aklim, jestem przekonany, że bardzo dobrze wiesz co mam na myśli. Ostatecznie kto jak prowadzi mogłoby być jego prywatną sprawą. Niestety, problem jednak polega na tym, że czasami konsekwencje niechlujnej jazdy ponoszą tez inni. Na kursach na prawo jazdy tego nie uczą. Ale skorzystaj z profesjonalnych szkół jazdy prowadzonych na przykład przez byłych lub obecnych rajdowców. Tam nie ma innej opcji. Żadnych "zimnych łokci" i "dojenia krowy". A bezpieczeństwo to priorytet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechanie w dzieciaka to nie był wypadek, przypadek, tylko efekt brawury, cwaniactwa, popisywania się i lekkomyślności. Jakbyś w ten sposób w mojego wjechał to miałbyś po prostu oklep, a jakbyś mu przy tym zrobił jakąś krzywdę to jeszcze miałbyś sprawę w Sądzie i trochę popłynął finansowo.

Zdajesz sobie sprawę jaki uraz na psychice małego dziecka możesz wyrządzić takim wjechaniem w niego nawet bez konsekwencji? Zdajesz sobie sprawę, że takiego bezmyślnego zachowania mógłbyś naprawdę bardzo żałować także finansowo gdybyś zrobił komuś krzywdę? Ludzie teraz nie są głupi i są bezwzględni w dochodzeniu swoich praw i spokojnie byś popłynął na kilkanaście-kilkadziesiąt tys. zł za taki wyczyn. Pół biedy dla ciebie gdybyś miał ubezpieczenie od tego typu zdarzeń, ale jeżdżąc w Polsce czy wyjeżdżając na dzień czy dwa na Słowację lub do Czech pewnie nie pomyślałbyś o czymś takim.

To chyba było w Czechach?

Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy, że takim zachowaniem nie tylko mogą spowodować szkody fizyczne... czasami gorsze są te psychiczne.

Takie dziecko może się cofnąć w nauce o sezon albo dwa, a nawet mieć problem z nauką w następnych latach. Żona gdy ktoś jej zajedzie ostro drogę przed dziobami nart to już ma prawie porobione cały dzień... zamiast skupić się i kontrolować to co robi to 100 razy ogląda się za siebie i myśli za tych nad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden filmik, a ile emocji... nawet eksperci od kierowania się znajdują...

@kmarcin wydaje mi się, że niewiele byś ugrał w tym sądzie jak chłopak dostałby jak to nazwałeś "oklep".

A mnie w tym filmiku.. irytuje.. ustawienie kamery co za mania ustawienia obiektywu "do stoku"? Czy tak trudno jest odchylić obiektyw nieco do tyłu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam filmik, to jeden z lepszych na tym forum kręconych tego typu kamerą. Osobiście nie lubię filmów nagrywanych tylko taką kamerką, ale ten mi się podobał. Dziwi mnie tylko, że wkleiłeś ten feralny moment. Domyślam się, że to przypadkowe zdarzenie, ale to trochę jakbyś chciał się tym pochwalić, a nie ma czym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...