Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czantoria - Ustroń


jata_70

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Zibi28 napisał:

Sorki, ale jak widzę to co się dzieje z dyskiem na Śnieżce to mi się niedobrze robi.

Pytam jak najbardziej serio! Co się dzieje z dyskiem(tam chyba są dyski) na Śnieżce? Może gdzieś za bardzo się zaszyłem w beskidzkich ostępach(o ile takowe są) ale nic nie wiem o powyższym!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 11:43, kokoSKI napisał:

Z kronikarskiego obowiązku - gdzieś po drodze była jeszcze wymiana krzesła na Palenicy w Szczawnicy. Kolejka na Mosorny też chyba powstała gdzieś na początku XX-wieku. 

Kolejka na Mosorny została przejęta w istniejącym kształcie przez PKL. To nie była inwestycja PKL-u.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czepek napisał:

Pytam jak najbardziej serio! Co się dzieje z dyskiem(tam chyba są dyski) na Śnieżce? Może gdzieś za bardzo się zaszyłem w beskidzkich ostępach(o ile takowe są) ale nic nie wiem o powyższym!?!

Nic się nie dzieje od lat. Jest wyłączony: katastrofa budowlana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nic się nie dzieje od lat. Jest wyłączony: katastrofa budowlana!

Stoi zamknięty i zabity dechami. Kultowe miejsce i symbol Karkonosz. Na szczyt Śnieżki wchodzą tłumy. Więc o rentowności knajpy w dysku nawet nie wspominam bo to jest oczywiste. Jakby to miejsce było prywatne, to dawno już byłoby tam po remoncie, a miejsce byłoby wspaniałą naszą wizytówką i zarabiałoby duże pieniądze. No ale jak to jest nasz majątek, czyli niczyj, to może marnieć, przecież suweren po to płaci podatki, aby utrzymywać rudery. To już za komuny lepiej o to miejsce zadbali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, marekesz napisał:

Gdyby do dzisiaj jeździli, dół mógłby być jeszcze długo przejezdny. Naturalny proces spychania przez narciarzy śniegu w dół trasy plus ratraki by trochę ściągnęły z góry. A od jutra by dostali jeszcze pod metr? naturalnego. Niestety zamknęli nagle, z dnia na dzień stację z komunikatem o planowym przeglądzie technicznym... I zaliczyli marketingową wtopę, bo wylała się za to na nich fala hejtu. A mogli napisać; mamy poważną awarię wyciągu i mimo metra śniegu musimy kończyć. Nie ma się czego wstydzić, nie ich wina. Zamiast hejtu dostaliby współczucie. Ale za to już wcześniej przedłużyli sezonówkę na przyszły sezon. Zrobiłem więc dobry deal, w tym sezonie skorzystałem 10 razy (nie tylko Czantorią żyje człowiek, jeszcze jest Wisła i Szczyrk). 

Wygląda na to że 18.04.2021 również pojeździmy, dziwne że nie napisali o awarii może był inny powód, z drugiej strony Czantoria najwięcej zarabia w lecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 23.11.2021 o 10:53, moruniek napisał:

Czantoria

 

obraz_2021-11-23_105313.png

Czantoria karnet całosezonowy zakupiony :)

Zakup zarejestrowany na karty SKIDATA ,,Wprowadź numer swojej karty SKIDATA.                                            Przykład:01-16147133534668922474-7
Karty zaczynające się od 08- lub 09- nie mogą być używane."

Jak nie masz karty to można po zakupie odebrać w kasie Czantoria przy pierwszym wyjeździe na narty.

Zobaczcie czyje karty się przydały ;)  

IMG_20211126_073306.thumb.jpg.0db865b5e412f2c50870db7010f1f90d.jpg

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, surfing napisał:

Czantoria karnet całosezonowy zakupiony :)

Zakup zarejestrowany na karty SKIDATA ,,Wprowadź numer swojej karty SKIDATA.                                            Przykład:01-16147133534668922474-7
Karty zaczynające się od 08- lub 09- nie mogą być używane."

Jak nie masz karty to można po zakupie odebrać w kasie Czantoria przy pierwszym wyjeździe na narty.

Zobaczcie czyje karty się przydały ;)  

IMG_20211126_073306.thumb.jpg.0db865b5e412f2c50870db7010f1f90d.jpg

Ale to jakieś jaja czy coś z tą Skidatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lika napisał:

Rozumiem że mogę nadpisać mojego Gopassa? tylko zapewne żeby zarejestrować ponownie konto w TMR  będę musiał się wystać w kolejce do InfoCentrum albo nową zamówić...

Pewnie tak, ja mam aktualnie ponad 30 kart Gopass w domu (wszystkie z reklamacji w TMR), więc jedna w tą, druga w tamtą stronę, w zasadzie bez znaczenia.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, moruniek napisał:

Pewnie tak, ja mam aktualnie ponad 30 kart Gopass w domu (wszystkie z reklamacji w TMR), więc jedna w tą, druga w tamtą stronę, w zasadzie bez znaczenia.  

Takie głupie pytanie, dlaczego ich nie oddasz w kasie  ? To nie akcje wiec nie zyskają na wartości  😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, moruniek napisał:

Pewnie tak, ja mam aktualnie ponad 30 kart Gopass w domu (wszystkie z reklamacji w TMR), więc jedna w tą, druga w tamtą stronę, w zasadzie bez znaczenia.  

W ten to sposób TMR pośrednio przyczynia się do rozwoju lokalnej konkurencyjnej przedsiębiorczości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jusik2002 napisał:

Takie głupie pytanie, dlaczego ich nie oddasz w kasie  ? To nie akcje wiec nie zyskają na wartości  😀

 

1 godzinę temu, moruniek napisał:

A co za nie dostanę ? One są wydawane bez żadnej kaucji. 

 

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

No raczej każda karta która nie jest personalizowanie podlega zwrotowi, więc raczej za każdą dostaniesz 10 złotych...

 

Śmieszna sprawa. Miałem podobną akcję. Któregoś sezonu 16/17 lub 17/18 ośrodku PKL sprzedawały karnety czasowe na kartę nie biorąc za nią kaucji. Kilka kart odłożyło mi się na kupce. Jakoś w sezonie 19/20 byłem na Jaworzynie Krynickiej i podczas oddawania karty za która była już kaucja dołożyłem te karty wcześniejsze. Pracownik w kasie wydał mi pieniądze za nie, po chwili zaczął głośno nawoływać żebym wrócił do okienka bo jednak te karty są bezkaucyjne 😁
Mówił że można je doładowywać online ale kaucji za nie nie zwrócą. 

Tak oto mam kilka kart i mogę je doładowywać na przemian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pawelb91 napisał:

 

 

 

Śmieszna sprawa. Miałem podobną akcję. Któregoś sezonu 16/17 lub 17/18 ośrodku PKL sprzedawały karnety czasowe na kartę nie biorąc za nią kaucji. Kilka kart odłożyło mi się na kupce. Jakoś w sezonie 19/20 byłem na Jaworzynie Krynickiej i podczas oddawania karty za która była już kaucja dołożyłem te karty wcześniejsze. Pracownik w kasie wydał mi pieniądze za nie, po chwili zaczął głośno nawoływać żebym wrócił do okienka bo jednak te karty są bezkaucyjne 😁
Mówił że można je doładowywać online ale kaucji za nie nie zwrócą. 

Tak oto mam kilka kart i mogę je doładowywać na przemian. 

 

A na ka cholere mi te karty... było uciekać  ;😉 Chce właśnie kupić 10 karnetów tylko na kiego mi te karty jak będę tam 1 raz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Czantoria - Ustroń
  • 2 weeks later...
W dniu 17.05.2021 o 23:01, Cosworth240 napisał:

Z innych informacji - dobra wiadomość jest taka, że w Ustroniu na Czantorii także pojawi się i naśnieżanie i oświetlenie na polanie na górze.

Mamy efekt inwestycji na górze.

Jutro tj. 11.12.2021 r. rusza górny odcinek Trasy niebieskiej- 
Wyciąg Faturka o długości 670 m,  przewyższenie 200 m
Zapraszamy w godzinach 08:30 - 15:30.

 Do karnetów 2,3,4 godzinnych oferujemy zakup biletu góra- dół na Kolej za 1 zł. 
 Karnety całodzienne i całosezonowe bez konieczności dopłaty za bilet na Kolej. 
 Od 11.12.2021 r. parking pod Koleją bezpłatny.

Czantoria mapa

1373026242_Czantoriamapa.jpg.eae783ecf25ef9b37ad07ed137933cba.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 07:59, surfing napisał:

Zobaczcie czyje karty się przydały ;)

Karta która nie działała w TMR działa znakomicie na Czantori, nie musiałem nawet iść do kasy :) 

Ustroń Faturka 11.12.2021

 

Zamknięta czerwona 1, naśnieżona góra, ścianka i dół -Polana Solisko,  do zaśnieżenia został odcinek środkowy w lesie, czyli potrzebne 3 dni mrozu.

Zjechałem kilka razy czerwoną, ale byłem na to przygotowany sprzętowo, bo nie da się zjechać bez drobnych rys na ślizgach.

Ścianka na 1 z dużym zapasem śniegu.

IMG_20211211_115405.thumb.jpg.672cbb7850917f2d36a06b0fb255043d.jpg

Odcinek środkowy, dobre armatki czekają na mróz.

IMG_20211211_121747.thumb.jpg.f9383f847c3265013e0879776f7b53c6.jpg

Meta :) 

IMG_20211211_124308.thumb.jpg.c1b355e065fbc1d10c2dd0bbfa139197.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, zając napisał:

Czy na niebieskiej trasie jest wystarczająco śniegu żeby po deszczo-odwilży w Nowy Rok lub w niedzielę ruszyć skiturowo do góry czy raczej nie ma szans?

byłem wczoraj i śniegu trochę jest, zdarzają się gdzieniegdzie również kamienie ale nawet zjazd bez większych strat byłby możliwy.Trudno powiedzieć ile stopnieje, może da radę podejść..

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...