Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Skiamade 14-21 marca


kalosh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Będzie tutaj powstawała relacja z mojego wyjazdu w ten region, o ile można nazwać tę koalicję wyciągów regionem;) Relacja powstaje z komórki, wiec wybaczcie brak polskich znaków. Skorzystalismy z oferty Radstadt all inclusive (spanie w pokoju z łazienka, śniadanie w pensjonacie, deser i 3 daniowa obiadokolacja do wyboru w jednym z 9 lokali w miescie oraz karnet ski-amade) i zaplacilismy 1000€, za dwie osoby.Detale: http://www.radstadt.com/de/pauschalen/winter-pauschalen/all-inclusive-urlaubspakete/all-inclusive-mit-schneegarantie.htmlNocujemy w pensjonacie Haus Koessler. Obsługuje nas wlascicielka, codziennie sprząta, składa pościel (nawet jak jest złożona, ale nie po tutejszemu). Na dzień dobry dostalismy pościel z pierza, a ze jestem alergikiem, to trzeba sie było dogadać jak ja wymienić. Trochę sie przy tym namachalem rękoma:) Ogólnie jest ok, traktują nas jak klientów. Jest sauna, platna 5€ do rąsi wlascicielki, suszarka na buty, parking przed domem, TV w pokoju (wszystkie kanały po ichniemu - ale kto tutaj przyjeżdża na filmy:)).15 marcaNa pierwszy ogień poszło Zauchensee. Pogoda wyśmienita, śnieg odpowiedni, temperatura na górze około 0. Pod koniec dnia zaczęły się pojawiać muldy, ale to chyba normalne. Na stoku dość luźno, ale czasami trzeba było machac głową na boki częściej, żeby sie pod nikogo nie wpakowac. Na stokach biało, bez kamieni, przetarc itp. W lesie tez można było po jeździć, ale większe kamienie są tylko przykryte z wierzchu i narta lub noga może zostać:)) wszystkie stoki czynne. Nastawilismy sie na dużo jazdy po wielu trasach i sie nie zawiedlismy. Dla lubiących wyzwania jest tutaj kilka tras czarnych, prawie pionowych ścian.Zdjęcie poglądowe.

20150315_161248_Pano.jpg

16 marcaJak to zwykle w dzień pierwszy, kiedy karmimy uzaleznienie narciarskie, przesadzamy, na odpoczynek wybralismy Radstadt / Altenmarkt. Pozytywnie mnie zaskoczyła ilość tras i ich szerokosc. Sadzilismy, ze pojedzimy tylko chwilę i zmyjemy sie do pokoju, ale cos nas tutaj zauroczylo i zostaliśmy do końca. Od południa jeździło sie coraz trudniej, a od 14 zjazd to juz była walka z kaszą, omijaniem przetarc i hamującym śniegiem (zwłaszcza niżej). Pogoda była malo sloneczna, ale to może i lepiej bo inaczej byłby to zjazd na nartach wodnych. Po mimo tego, temperatura byla mocno plusowa. Moge polecić lubiacym spokojna jazdę, bez śmierci zagladajacej w oczy. Fajne ścieżki w lesie.17 marcaDzisiaj na cel wzielismy Flachau. Plan był chytry, bo mieliśmy dojechać połączonymi wyciągami aż do Alpendorf. Okazało sie, za nie docelismy gory Griessenkarek. Dla nas, malo wytrawnych narciarzy, którzy spokojnie połykają wysokości, ośrodek zapewnił wystarczajaca ilość zabawy na cały dzień, bez konieczności korzystania z kolejki G-link. Tras łatwych i średnich w diably, jest w czym wybierać. Są nartostrady szerokie na kilka ciezarowek, jak i ścieżki w lesie. Ogólnie fajnie i super. Ośrodek jest chyba dość popularny, bo było sporo ludzi. Niestety temperatura spowodowała, ze stok szybko sie zamuldował i jeździło sie ciężko. Muszę chyba stwierdzić, ze początek marca to najpóźniejszy czas na zwiedzanie ośrodków polozonych tak nisko. Oczywiście kilka muld nie zepsuła zabawy i do Radstadt wrocilem z bananem na gebie.A propos Radstadt - malo kto tutaj mówi po angielsku, wiec polecam sobie przypomnieć/nauczyć sie kilku zwrotów w języku austriackim;)

image.jpg

18 marcaDzisiaj zwiedzilismy Hauser Kaibling i Planai. Tutaj było jeszcze fajniej niż we Flachau. Zdecydowanie mniej ludzi, dłuższe trasy (subiektywne odczucie; nie robilem pomiarów). Sporo tras wśród drzew, długie wyciągi, sporo barów. Pogoda znów była fajna, 14 st na szczycie. Opalilem sobie gebe, po mimo kremu z filtrem 50. Fajnie ciepło, słonko itp itd. Co za tym idzie tempy śnieg, ciężki. Zmuldowane stoki, nawet jeszcze przed południem. Nic oczywiście nie jest w stanie odebrać mi frajdy z jazdy i jestem bardzo zadowolony z spędzonego tak dnia. Tak miedzy nami, to mój ulubiony stok/ośrodek wSki Amade, póki co:) Trasa czarna na Hauser Kaibling zasługuje na kolor czerwony, wg mnie.

image.jpg

image.jpg

PS. Jak te panoramy obejrze na kompie i beda po wuju, to je zastąpie czyms innym. A tym czasem, w związku z tym, ze mam nowy telefon, z nowa dla mnie funkcja, to Was nimi będę katowal;)

20150315_161248_Pano.jpg.67a980032214f833f10153fb7aa16286.jpg

image.jpg.ff13134a70e54d444f7f48f74c1f2a76.jpg

image.jpg.9af18818dfeb2d0b33b52690b2e0ad3d.jpg

image.jpg.30455cb240a74b20f66004b44661c905.jpg

Edytowane przez kalosh
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...