Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Aosty 21-28.03.2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiedział człowiek troszkę w domu , poczytał relację innych to mu się żal zrobiło więc .....

Lecę znów samolotem do Italii Dolina Aosty region startowy COURMAYEUR

Samolot hotel 4* wyżywienie HB = 1159 ZŁ :angel:

Mam nadzieję iż pogoda się spisze a i w okolicy jest gdzie pojechać

Pozdrawiam gorąco i się pomalutku pakuję

:cheerful::angel::cheerful:

ps. są jeszcze miejsca więc zapraszam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot hotel 4* wyżywienie HB = 1159 ZŁ :angel:

Wydawałoby się że tanio, ale...

...oferta obejmuje minimum 2 osoby. jak bym chciał całą rodziną czyli 2 dorosłe plus dziecko 6-lat to dla dziecka nie ma zniżki, płacę za 3 osoby pełna kwotę, czyli prawie 3,5K. a jeszcze zostają skipassy, czyli wyjdzie gdzieś z 5K czyli tyle ile kosztowała rodzinna wyprawa do Bad Gastein w lutym własnym autem :)

udanego wyjazdu i masy śniegu :) podeślij zdjęcia, filmiki, cokolwiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się że tanio, ale...

...oferta obejmuje minimum 2 osoby. jak bym chciał całą rodziną czyli 2 dorosłe plus dziecko 6-lat to dla dziecka nie ma zniżki, płacę za 3 osoby pełna kwotę, czyli prawie 3,5K. a jeszcze zostają skipassy, czyli wyjdzie gdzieś z 5K czyli tyle ile kosztowała rodzinna wyprawa do Bad Gastein w lutym własnym autem :)

udanego wyjazdu i masy śniegu :) podeślij zdjęcia, filmiki, cokolwiek :)

szkoda mi wdawać się w polemikę ale jak można porównywać dwie odmienne oferty

samochód na wodę nie jedzie i średnie koszty auta przy wypadzie do Austrii to 1000-1200 zł czyli 300-400 osoba itd.

podpowiem że rowerem byś miał jeszcze taniej

coś skrobnę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi wdawać się w polemikę ale jak można porównywać dwie odmienne oferty

samochód na wodę nie jedzie i średnie koszty auta przy wypadzie do Austrii to 1000-1200 zł czyli 300-400 osoba itd.

podpowiem że rowerem byś miał jeszcze taniej

te 5K za 3 osoby to ze wszystkim - dojazd z Warszawy w obie strony, zakwaterowanie (z własnym jedzeniem), skipasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 5K za 3 osoby to ze wszystkim - dojazd z Warszawy w obie strony, zakwaterowanie (z własnym jedzeniem), skipasy.

No właśnie .

Jak porównać własną michę ( prawie zawsze tak mam jak jadę autem ) do hotelu z jedzeniem podanym pod nos ?

Nie da się

Skipassy to również sprawa nie do wyceny bo za 6 dni zapłacisz 260eu a znajdziesz ośrodki gdzie 130eu

Jak dla mnie pomyliłeś wątek , aż strach pomyśleć co byś napisał w poście gdzie ludzie za nartowanie samolotem płacą 2500-3500 zł :confused::

I do Aosty bym się autem nie wybierał

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .

Jak porównać własną michę ( prawie zawsze tak mam jak jadę autem ) do hotelu z jedzeniem podanym pod nos ?

Nie da się

Skipassy to również sprawa nie do wyceny bo za 6 dni zapłacisz 260eu a znajdziesz ośrodki gdzie 130eu

Jak dla mnie pomyliłeś wątek , aż strach pomyśleć co byś napisał w poście gdzie ludzie za nartowanie samolotem płacą 2500-3500 zł :confused::

I do Aosty bym się autem nie wybierał

Masz super miejscówkę pod gądolą nie odpuść Cervini i Monterosy ew.La thule pile możesz darować gdybym mógł już bym tam był może za rok. Przyjemnego nartowania i pogody by podziwiać Mont Blanc :smile:ps.Cena hitowa:shocked:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę sobie pooglądalem o okolicy

przy okazji podaję co znalazłem

Info o aktualnym stanie rozbudowy kolejki po stronie włoskiej w stronę Mont Blanc (La Palud - Torino Hut)

http://www.lovecourmayeur.com/en/lift-systems/new-mont-blanc-cable-car

Trochę info o Ski busach w Aosta Valley

http://www.lovecourmayeur.com/en/transport/bus

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super miejscówka ta COURMAYEUR za taką cenę w hotelu przy gondolce, i zapewne przystanek skibusa też tam będzie.

Oprócz samego COURMAYEUR (40km tras) można pojechać skibusem do La Thuile (15km), razem z częścią francuską jest tam 160km tras.

Można sobie wjechać gondolą na Torino (prawie 3400), a można też pojechać skibusem do Chamonix i tam zobaczyć Augille czy jak jest chęć to i zjechać Valle Blanche.

Dużo możliwości, fajna lokalizacja za taką kasę. Jestem ciekaw co tam będziesz zwiedzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Courmayeur

Za nami trzeci dzień

Objęcałem zdać relacje więc informuje

Dzień wylotu ,wszystko sprawnie i o czasie samolot kołuje do startu i kapitan informuje iż mamy usterkę :mad:: po kwadransie informacja iż usterka jest duża i tym samolotem nie polecimy :frown:: okazało się iż na lotnisku jest inny samolot tej lini i z przepakowaniem zajęło to 2 godziny

Z lotniska do hotelu bez kłopotu w hotelu sprawne zakwaterowanie 50 osób , mieszkamy w budynku przy samej gondolce o podobno niższym standardzie niż budynek główny ale ja się nie czepiam , meble dość stare ale czysto sprzątanie codziennie na cztery gwiazdki nie zasługuje ten obiekt ale nie przyjechałem tu podziwiać hotel . Jedzenie bez uwag , śniadania dla mnie super , kolacja to wybór dań z karty plus bar salatkowy . Cena pokoju w tym hotelu to 124 eu tylko ze śniadaniem więc mocno nie przepłaciłem :smile:

Same miasteczko urokliwe i idziemy zorientować się w cenie skipasow i ich rodzajach ( mamy trzy rodzaje ) , pytamy w kasie o zniżki grupowe i te są ale tylko dla zorganizowanych grup nie dla rodzin czy znajomych co się skrzykną . Rezydenta w tym temacie nic nie chciała pomóc więc po kolacji szybko powstała grupa i lista wydrukowania w hotelu razem 43 osoby ! Rano grupa nabyła karnety ze zniżką a ja zanioslem do kasy 9002 eu !

Pierwszy dzień na nartach to dla mnie katastrofa , pogoda masakra nic nie widać kosmiczna mgła a śniegu po ratrakowaniu napadalo 40 cm ale zrobiło się z tego masło , bardzo ciepło i dzień stracony :angry:

Wieczorem zapada decyzja iż ruszamy do La Thuile stacja położona blisko i sporo wyżej autobus płatny rusza z miasta naszego 8.45 koszt 4.4 w dwie strony jedziemy w sześć osób tym autobusem

Na miejscu pogoda bajka trasy cud miód malina ruszamy do Francji i tez miło jeździmy do 16.10 i szczęśliwi wracamy do hotelu

Dzień trzeci , pogoda nie nastraja optymizmem ale o 9.00 startujemy , mgła chmury nic nie widać ale po wjechaniu na sam szczyt jest lepiej , trasy przygotowane dobrze , twardo pada delikatny śnieg , znajdujemy trasę najdalej usytuowaną gdzie drzewa dają kontrast i po jednym zjeździe przejasnilo się cudownie i praktycznie sami na tej doskonałej trasie śmigamy cały dzień :cheerful:

Jedziemy do centrum ośrodka a tam masakra , śnieg masło w centralnej części ośrodka wszystko płynie

Po trzech dniach wrażenia są mieszane , narciarsko pojeżdzone , widokowo bajka ( jak cos widać ) ale mogło być lepiej

Prognozy nie zapowiadają się najlepiej , w planach powtórka la Thuile , dalej nie jedziemy szkoda czasu

Zdjęcia po powrocie nie mam jak zgrać na ipada

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arbiter jak będziesz miał pogodę bij na monterose nie żałuj czasy na dojazd stacja bardzo wysoko położona trasy bajka pogode sprawdzaj rano na kamerkach np.skiinfo ten region ma specyficzną pogodę z jednej strony góry masakra z drugiej słoneczko nasz rezydent sprawdzał w autokarze po 8/8 30 pojawiały się świeże zdjęcia z ośrodków

Edytowane przez SB
Cytat bezzasadzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...