Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy raz na narty (kwiecień)- ubiór


emmmmmm90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę do Was z zapytaniem, ponieważ w sobotę wyjeżdzam po raz pierwszy na narty do Austrii (Zell am see). W związku z tym mam pytanie, co o tej porze roku zakłądać pod spodnie i kurtkę narciarską? Czy bielizna jest konieczna? Jakieś bluzki termo? Nigdy nie jezdzilam i nie znam się na tym.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłaś mnie, zdaj sobie sprawę, że na tym forum piszą sami faceci koło 50-tki. A tak na poważnie, kurtki i spodnie narciarskie słabo wchłaniają wilgoć i na pewno trzeba coś na gołym ciele mieć np. bieliznę termoaktywną, przydałby się jeszcze golf i polar w razie ochłodzenia. Nie wspomnę o ciepłych rękawicach i dobrych goglach na ostre słońce. W górach może zdarzyć się wszystko, upał, słońce, mróz, deszcz czy śnieg.

Powodzenia i miłego śmigania.

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako kobieta przed 40 polecam to, co Koledzy powyżej. Koniecznie bielizna termo, może być cieńsza, na to druga warstwa termo (bluza termoaktywna lub polar) i kurtka, fajnie jak miałabyś też softshell na naprawdę ciepłą pogodę do założenia zamiast kurtki, ale i bez tego dasz radę, można np. zdjąć drugą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wątki są kwintesencją tego forum :biggrin:

PS. a ja jadę w weekend na Chopok (tylko niestety) czy muszę ubierać bieliznę??? :biggrin:

ODP. NIE bo ciepło i coraz więcej roznegliżowanych narciarek... :biggrin:

PS2. ale dla higieny i bezpieczeństwa... wypada

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako kobieta przed 40 polecam to, co Koledzy powyżej. Koniecznie bielizna termo, może być cieńsza, na to druga warstwa termo (bluza termoaktywna lub polar) i kurtka, fajnie jak miałabyś też softshell na naprawdę ciepłą pogodę do założenia zamiast kurtki, ale i bez tego dasz radę, można np. zdjąć drugą warstwę.

Polar to chyba nie o tej porze roku. Bielizna thermo+ kurtka narciarska. Ja o tej porze to tylko bielizna + softshell. Nawet na lodowcu powinno wystarczyć. Jeśli mamy obawy, że pogoda się pogorszy a nie ma szansy zjechac do pokoju/samochodu itp, to do plecaka można zabrać bluzę, kominiarkę i cieplejsze rękawice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie!

człowieku to są góry! ja 2 tygodnie temu podjechałem pod Chopok ( to taka mała górka na Słowacji) i... wysiadam z auta + 10 i słońce a więc decyzja --> soft shell wystarczy... (na Chopoku jeżdżę od 6 lat!!! i :stupid:) jak wjechałem na szczyt to tylko o jednym marzyłem BYLE NA PARKING PO KURTKĘ i KOMINIARKĘ!!! (na szczycie było około 0 i wiatr 60 km/h)

wiosna jest piękna ale... dół a góra... inna bajka! poza tym pamiętaj zjeżdżasz z jakąś tam szybkością (jak suniesz 60-70) wyobraź sobie wychładzanie organizmu!

a więc normalna kurtka narciarska z wentylacją lub coś lżejszego ale kominiarka w kieszeni!

Pozdrawiam i udanego nartowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę do Was z zapytaniem, ponieważ w sobotę wyjeżdzam po raz pierwszy na narty do Austrii (Zell am see). W związku z tym mam pytanie, co o tej porze roku zakłądać pod spodnie i kurtkę narciarską? Czy bielizna jest konieczna? Jakieś bluzki termo? Nigdy nie jezdzilam i nie znam się na tym.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Co tam bielizna, nart nie zapomnij.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba być gotowym na różne warunki pogodowe i cienki polar w walizce też nie zawadzi. Śledź prognozy prognozy pogody i będziesz decydować jaki zestaw najlepszy.

A żeby Panom się nadal w wątku podobało, to napiszę, że w zeszłym roku w Ischgl trzy dziewczyny w ramach zakładu (a może i nie) zjechały trasą całkiem golusieńkie i nart nie zapomniały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

a tak na poważnie!

człowieku to są góry! ja 2 tygodnie temu podjechałem pod Chopok ( to taka mała górka na Słowacji) i... wysiadam z auta + 10 i słońce a więc decyzja --> soft shell wystarczy... (na Chopoku jeżdżę od 6 lat!!! i :stupid:) jak wjechałem na szczyt to tylko o jednym marzyłem BYLE NA PARKING PO KURTKĘ i KOMINIARKĘ!!! (na szczycie było około 0 i wiatr 60 km/h)

wiosna jest piękna ale... dół a góra... inna bajka! poza tym pamiętaj zjeżdżasz z jakąś tam szybkością (jak suniesz 60-70) wyobraź sobie wychładzanie organizmu!

a więc normalna kurtka narciarska z wentylacją lub coś lżejszego ale kominiarka w kieszeni!

Pozdrawiam i udanego nartowania!

Jeżdżę zazwyczaj w polarze założonym na koszulkę termo. Czasami jak zimniej lub pada dokładam bezrękawnik - tez polarowy. Kurta w wyjątkowych wypadkach ale w kwietniu jej sobie nie wyobrażam. Zazwyczaj jeżdżę a gołą głową w okularach. Czapeczkę mam na wyciąg a kask na zawody. Podstawą jest natomiast znajomość własnego organizmu i umiejętność oceny pogody. tego niestety nabiera się z czasem więc bądź przygotowana na początku na błędy w stylu kolegi Jaśka.

W wysokich górach lepiej coś mieć niż nie mieć więc może na przykład warto wziąć plecaczek z dodatkową odzieżą, który zawsze można zostawic w jakiejś knajpce. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...