Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Hokej- Mistrzostwa Świata


Bumer

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nasza reprezentacja gra o wszystko, znaczy się o awans do Elity! Wyszło jak zawsze, ostatnie spotkanie najważniejsze. A wystarczyło na inaugurację wygrać, a nie przegrać, ze słabymi Włochami, wczoraj zremisować z Kazachstanem i byłoby juz pozamiatane. Tak, czeka nas przeprawa z ....Węgrami. Gra o awans z Węgrami, zresztą oni grają o to samo, mają od nas 3 punkty więcej. Aby awansować, musimy wygrać w regulaminowym czasie 3 tercji. Węgrom wystarczy remis i mogą pozwolić sobie na przegraną w dogrywce.

A ja pamiętam wygrany mecz 6:4 z Ruskimi- wtedy ZSRR. W Elicie grało wówczas 6 zespołów i potrafiliśmy się załapać!!!! Rywalizowaliśmy o pozostanie w grupie z Finlandią i Niemcami. Wtedy, własnie Niemcy, a konkretnie taki zawodnik Kunakl, pozbawił nas szans na utrzymanie, strzelając gola na 20 czy 30 sekund przed końcem meczu. Było to w Katowicach. Dziś przychodzi nam grać o awans z Węgrami. W Elicie są Słoweńcy, Łotysze, Austiacy, Duńczycy, Koreańczycy........Gdzie te czasy gdy bylismy 6-8 drużyną hokejową świata.

Mam nadzieję jednak, że dziś nasi chłopcy wleją Węgrom, i w przyszłym roku zobaczymy naszych wśród najlepszych. Trzymajmy kciuki, toż to nasi "zimowi kuzyni"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nasza reprezentacja gra o wszystko, znaczy się o awans do Elity! Wyszło jak zawsze, ostatnie spotkanie najważniejsze. A wystarczyło na inaugurację wygrać, a nie przegrać, ze słabymi Włochami, wczoraj zremisować z Kazachstanem i byłoby juz pozamiatane. Tak, czeka nas przeprawa z ....Węgrami. Gra o awans z Węgrami, zresztą oni grają o to samo, mają od nas 3 punkty więcej. Aby awansować, musimy wygrać w regulaminowym czasie 3 tercji. Węgrom wystarczy remis i mogą pozwolić sobie na przegraną w dogrywce.

A ja pamiętam wygrany mecz 6:4 z Ruskimi- wtedy ZSRR. W Elicie grało wówczas 6 zespołów i potrafiliśmy się załapać!!!! Rywalizowaliśmy o pozostanie w grupie z Finlandią i Niemcami. Wtedy, własnie Niemcy, a konkretnie taki zawodnik Kunakl, pozbawił nas szans na utrzymanie, strzelając gola na 20 czy 30 sekund przed końcem meczu. Było to w Katowicach. Dziś przychodzi nam grać o awans z Węgrami. W Elicie są Słoweńcy, Łotysze, Austiacy, Duńczycy, Koreańczycy........Gdzie te czasy gdy bylismy 6-8 drużyną hokejową świata.

Mam nadzieję jednak, że dziś nasi chłopcy wleją Węgrom, i w przyszłym roku zobaczymy naszych wśród najlepszych. Trzymajmy kciuki, toż to nasi "zimowi kuzyni"!

jutro kolego, jutro grają

nie narzekaj tak bo to taka tradycja już polska, gdybanie i narzekanie na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego 6-4 w Katowicach to po meczu bodajże z Ukrainą Czerkawski zdradził secret szatni sbornej.Stwierdził ,że noc przed meczem całą drużyną pobalawali znacznie dłużej I ostrzej niż zazwyczaj,co w powiązaniu z dniem konia Jobczyka dało taki a nie inny rezultat.Odnośnie wyników naszej drużyny to I tak są ponad stan.P{onad stan organizacyjny a zwłaszcza finansowy tej skąd inąd pięknej dyscypliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Czerkawski to wie? Ktoś mu musiał opowiadać, bo w czasie mistrzostw w Katowicach to go jeszcze chyba nie było na świecie. Te 6:4 to wygralismy z ZSRR, czyli z mistrzami świata!

A wyniki? Nie łapiemy sie do 20 najlepszych krajów. Szkoda. Ale moze nadszedł czas i teraz to sie zmieni? Wielka Brytania kiedyś była mistrzem świata, a teraz...

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda,ale przez ostatnich 25 lat co nieco się zmieniło.Nie ma juz sovietów jako jednej ekipy a na jej gruzach grają Rosja,Białoruś,Łotwa(kiedyś był tam chyba jednokrotne mistrz zsrr bodaj Dougava)dalej Kazachstan.Z Czechosłowacji wykluły się kolejne 2 mocne ekipy.Kilka ekip zachodnioeuropejskich wzmocnione jest"naturalizowanymi"Canadyjczykami lub Amerykanami.Za 2-3 lata potęgą hokejową zostanie Katar I być może Arabia Saudów.Jak widać w hokejowym świecie zrobiło się ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 25 lat to ja byłem moze ze dwa razy na lodowisku. Krążek mi uciekał i jakoś tak trudno mi sie jeżdziło. W miejscu gdzie kiedyś szalałem na łyżwach stoi dziś centrum handlowe. Kija hokejowego mam, a jakże, ruskiego! Krążki też mam ruskie. Kij posłużył mi nawet do... zabicia szczura w garażu. Po mojej druzynie "Klonowy Liść" pozostały tylko wspomnienia. Dziewczyny które kiedyś nam kibicowały stały się..... Szkoda gadać.:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 25 lat to ja byłem moze ze dwa razy na lodowisku. Krążek mi uciekał i jakoś tak trudno mi sie jeżdziło. W miejscu gdzie kiedyś szalałem na łyżwach stoi dziś centrum handlowe. Kija hokejowego mam, a jakże, ruskiego! Krążki też mam ruskie. Kij posłużył mi nawet do... zabicia szczura w garażu. Po mojej druzynie "Klonowy Liść" pozostały tylko wspomnienia. Dziewczyny które kiedyś nam kibicowały stały się..... Szkoda gadać.:sorrow:

Nie bądź takim pesymistą. W tym sezonie idzie im trochę ciężko, ale nie wiadomo co będzie później ;]

Ja lubię generalnie kanadyjskie drużyny, ale jak na razie Montreal ma największe szanse na wygraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...