Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Skitury dobór sprzętu - raki, czekan...


Rekomendowane odpowiedzi

Lawinowe ABC kupię na pewno,ale najpierw chcę buty skitourowe,bo chyba od tego powinienem zacząć. :biggrin:

Być może jeszcze dziś kupie wiązania turowe do moich Armad... :)

Jaki rodzaj wiązań planujesz kupić? TLT czy na szynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rodzaj wiązań planujesz kupić? TLT czy na szynie?

Marker Baron - z wyczytanych opinii,to wiązanie do zjazdów spisuje się lepiej niż zwykłe,nie tourowe (bez płyty),jednocześnie nie ma praktycznie żadnych wad do wspinaczki. :)

Dla mnie ważne jest też to,że można do nich bez problemu dokupić harszle. Do obecnych,do tego nie tourowych,byłby problem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skitury dobór sprzętu - raki, czekan...

Marker Baron - z wyczytanych opinii,to wiązanie do zjazdów spisuje się lepiej niż zwykłe,nie tourowe (bez płyty),jednocześnie nie ma praktycznie żadnych wad do wspinaczki. :)

Dla mnie ważne jest też to,że można do nich bez problemu dokupić harszle. Do obecnych,do tego nie tourowych,byłby problem...

Ja mam Tyrolia Adrenalin. Polecam! Wiązanie obsługuje się kijem. Nie trzeba wypinać butów.

40350f09aeac4972882f11c007e16003.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker Baron - z wyczytanych opinii,to wiązanie do zjazdów spisuje się lepiej niż zwykłe,nie tourowe (bez płyty),jednocześnie nie ma praktycznie żadnych wad do wspinaczki. :)

Dla mnie ważne jest też to,że można do nich bez problemu dokupić harszle. Do obecnych,do tego nie tourowych,byłby problem...

mam takie wiązanie, z nartami i harszlami :) chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tyrolia Adrenalin. Polecam! Wiązanie obsługuje się kijem. Nie trzeba wypinać butów.

Niewątpliwie warto by było im się przyjrzeć bliżej,ale ze względu na dobrą cenę, będą Barony. :)

Gdyby jednak cena nie odgrywała roli,to prawdopodobnie zainteresowałbym się też nowością Markera,chyba jeszcze niedostępną u nas ( jedynie przez Google):

Marker Kingpin.

kingpin_action1.jpg

kingpin11.jpg

marker-kingpin-thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny plecak i do tego w mojej kombinacji kolorystycznej... :angel:

Cena też bardzo przystępna.

Ja używam takiego podstawowego,bez tylu przegródek,z Decathlonu.Sprawdza się dobrze i jest bardzo lekki.

Poniżej jeszcze filmik,obrazujący zalety wiązań Marker Kingpin:

[video=youtube;Nq7w3HQ34NI]

Te wiązania zostały uznane za produkt roku na ISPO w Monachium.

Niestety znalazłem tylko jedną ofertę sprzedaży za... 1850 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole sprzedać w komplecie :) bo tak mi się wydaje łatwiej będzie cały zestaw sprzedać

Wydaje mi się,że tak będzie dla Ciebie lepiej.O ile same wiązania raczej szybko by się sprzedały,to narty bez wiązań i do tego wiercone,już nie koniecznie. :)

Tylko czemu sprzedajesz? Chyba kontuzja nie zniechęciła do jazdy? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ale ze względu na dobrą cenę, będą Barony

Używam Baronów , tej pierwszej wersji . Kilka moich spostrzeżeń .

W zjeździe są świetne , można powiedzieć , pełnowartościowe wiązania alpejskie . Przy podchodzeniu już nie jest tak super . Dosyć ciężkie , jak chcesz zwolnić piętę , albo ją unieruchomić musisz wypiąć buta . Kłopotliwa jest też zmiana wysokości stania pod piętą . Jak chcesz zmienić wysokość musisz to zrobić ręką , a w tym celu trzeba kleknąć na nartach :smile: . Również maksymalne "podniesienie" pięty , wg mnie , też mogłoby być większe . Nie wiem co w tej nowszej wersji zmienili , więc może teraz jest coś lepiej . Generalnie wiązanie OK , zwłaszcza do zjazdu ,jednak na dłuższe , bardziej wymagające tury można by się zastanowić nad innym , lżejszym i bardziej poręcznym sprzętem . Mnie się marzy Diamir Vipec albo właśnie Marker Kingpin , ale ta cena :sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy Diamir Vipec albo właśnie Marker Kingpin , ale ta cena :sorrow:

Najlepiej by było się nie rozdrabniać,ale zbyt dużo tego ustrojstwa trzeba,żeby wszystko brać z górnej półki. :redface:

Tak sobie ostatnio policzyłem,ile by mnie kosztował wymarzony,nowy sprzęt...

- narty: ok.2500 zł ( Armada AK JJ,lub coś z K2)

- wiązania: 1850 zł (Marker Kingpin)

- buty: ok. 2500 zł (jedne z wybranych obecnie w promocji 2280 zł)

- kije: 423 zł ( K2 Lockjaw carbon/carbon)

- plecak: 400 - 500 zł (np. ten JC)

- lawinowe ABC: ok. 800 zł (proponowany przez Majora)

- foki: 250 - 300 zł (Gecko,bezklejowe - polecam!)

- ubiór: 3000 - 4000 ( Kjus,który widziałem w Alpach + jeszcze bielizna termiczna)

- raki i czekan: 600 - 700 zł (tu bez szaleństwa)

- kask: ok. 500 zł

Nie wiem czy coś jeszcze nie pominąłem,ale chyba wystarczy? :biggrin:

Jak ktoś chce,niech liczy... :tongue:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Baronów , tej pierwszej wersji . Kilka moich spostrzeżeń .

W zjeździe są świetne , można powiedzieć , pełnowartościowe wiązania alpejskie . Przy podchodzeniu już nie jest tak super . Dosyć ciężkie , jak chcesz zwolnić piętę , albo ją unieruchomić musisz wypiąć buta . Kłopotliwa jest też zmiana wysokości stania pod piętą . Jak chcesz zmienić wysokość musisz to zrobić ręką , a w tym celu trzeba kleknąć na nartach :smile: . Również maksymalne "podniesienie" pięty , wg mnie , też mogłoby być większe . Nie wiem co w tej nowszej wersji zmienili , więc może teraz jest coś lepiej . Generalnie wiązanie OK , zwłaszcza do zjazdu ,jednak na dłuższe , bardziej wymagające tury można by się zastanowić nad innym , lżejszym i bardziej poręcznym sprzętem . Mnie się marzy Diamir Vipec albo właśnie Marker Kingpin , ale ta cena :sorrow:

Tego wszystkiego nie ma w Tyroliach! Cała obsługa wiązania jest tylko przy użyciu kija.

Zapraszam do mnie do redakcji, to sami sprawdzicie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było się nie rozdrabniać,ale zbyt dużo tego ustrojstwa trzeba,żeby wszystko brać z górnej półki. :redface:

Tak sobie ostatnio policzyłem,ile by mnie kosztował wymarzony,nowy sprzęt...

- narty: ok.2500 zł ( Armada AK JJ,lub coś z K2)

- wiązania: 1850 zł (Marker Kingpin)

- buty: ok. 2500 zł (jedne z wybranych obecnie w promocji 2280 zł)

- kije: 423 zł ( K2 Lockjaw carbon/carbon)

- plecak: 400 - 500 zł (np. ten JC)

- lawinowe ABC: ok. 800 zł (proponowany przez Majora)

- foki: 250 - 300 zł (Gecko,bezklejowe - polecam!)

- ubiór: 3000 - 4000 ( Kjus,który widziałem w Alpach + jeszcze bielizna termiczna)

- raki i czekan: 600 - 700 zł (tu bez szaleństwa)

- kask: ok. 500 zł

Nie wiem czy coś jeszcze nie pominąłem,ale chyba wystarczy? :biggrin:

Jak ktoś chce,niech liczy... :tongue:

Ale ile zaoszczędzisz na skipassach! :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...