Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie pojechać w lato w góry?


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł już najwyższy czas, żeby zacząć zastanawiać się nad letnim górskim wypoczynkiem. Szukam zorganizowanej wycieczki (np. organizowanej przez biuro podróży lub coś podobnego), która:

  • będzie zagraniczna (polskie góry w większości przeszedłem, poza tym jeden wyjazd w polskie góry mam już zaplanowany)
  • nie będzie polegała tylko na chodzeniu po górach . Żeby, jeśli odwiedza się inny kraj, zobaczyć jakieś miasteczko czy coś zwiedzić.
  • nie będzie za droga (max 2400 zł)
  • będzie trwała 8-14 dni

Wiem, że mogę sobie wygooglować coś takiego, ale może ktoś z forumowiczów był kiedyś na podobnej, godnej polecenia, wycieczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna jest Słowenia i Alpy Julijskie. Góry nie są jakoś strasznie wysokie ale bardzo ładne i mają ciekawą charakterystykę, no i te piękne górskie jeziora. Dodatkowo można sobie zrobić jednodniowe wycieczki np. nad morze czy do Wenecji. Nie wiem tylko czy znajdziesz jakaś gotową ofertę z biura podróży. Daleko to nie jest więc spokojnie można dojechać własnym samochodem, a i język słoweński jest chyba najbardziej podobnym językiem do polskiego więc problemów z komunikacją nie powinno być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dolinę Gastein w Austrii. Oprócz fajnych gór do pochodzenia zwiedzaliśmy pobliski Salzburg, zabytkowe Badgastein w dolinie, wąwóz Liechtensteinklamm, Grossglocknerhochalpenstraße, alpejskie zoo w Ferleiten. Wieczorami termy albo koncerty na estradzie w Badgastein.

Wyjazd organizowaliśmy indywidualnie, na tydzień, ale spokojnie byłoby co robić jeszcze parę dni dłużej. Polecam kupno karty Salzburger Land Card http://http://www.salzburgerland.com/de/salzburgerlandcard/index.html na 6 lub 12 dni za ok. 60/75 euro z darmowymi wstępami na wiele atrakcji.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nadszedł już najwyższy czas, żeby zacząć zastanawiać się nad letnim górskim wypoczynkiem. Szukam zorganizowanej wycieczki (np. organizowanej przez biuro podróży lub coś podobnego), która:

  • będzie zagraniczna (polskie góry w większości przeszedłem, poza tym jeden wyjazd w polskie góry mam już zaplanowany)
  • nie będzie polegała tylko na chodzeniu po górach . Żeby, jeśli odwiedza się inny kraj, zobaczyć jakieś miasteczko czy coś zwiedzić.
  • nie będzie za droga (max 2400 zł)
  • będzie trwała 8-14 dni

Wiem, że mogę sobie wygooglować coś takiego, ale może ktoś z forumowiczów był kiedyś na podobnej, godnej polecenia, wycieczce?

Musi być zoragnizowana?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Najlepiej by było - bez samochodu ciężko jest inaczej :)

Pozdrawiam

A co ... na wakacjach lubisz być na bańce - ja też :). Słowiańska dusza!.

Jedź na Słowenię lub do Bośni, bez samochodu tylko lepiej. Gdzie Cię rzuci dzień tam kończysz. To są prawdziwe wakacje. Zazdroszczę!!

Pozdro

PS Mapa i nauczyć się ją czytać - od razu widać gdzie jest coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Cię rzuci dzień tam kończysz. To są prawdziwe wakacje. Zazdroszczę!!

Rok temu tak zrobiłem - pojechałem na Suwalszczyznę, gdzie trafiłem do domu, który był przy głównej szosie na Białoruś. Zamiast wiatru, słońca i ptaków, budziły mnie tiry. Już w Warszawie mam ciszej ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tak kilka lat po Polsce, ale dalej za granicę to wolę zorganizowanie pojechać. Bo tak, to nie wiadomo, gdzie najlepiej pójść ;)

Skoro tak, to popytałabym o wyjazdy wakacyjne w PTTK, szczególnie oddziały z południowej Polski miewają ciekawe oferty. Znajomi jeździli z Krakowa lub Rzeszowa - nie pamiętam, do Rumunii i na Ukrainę - w góry i zwiedzanie.

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leitner nie odpowiem Ci na pytanie kto to zorganizuje :P ale jestem zauroczony jak na razie 3-4 miejscami, a 2 w szczególności :P

1. Okolice Grossglocknera - warto przejechać się przynajmniej raz w życiu grossglockner hochalpenstrasse chociaż jest to droga zabawa bo ok 35e (wjeżdża się na wysokość 2571m). Byłem na jeden dzień w Heiligenblut jadąc do znajomych do Włoch (nie chciałem jechać autostradą bo nudno :P), fajna wioska :). Będąc tam warto wybrać się w tym samym dniu (gdy płacisz bilet za 35e) nad jeziora Margaritz, oraz podjechać do Franz Josefs Höhe pięknie widać najwyższy szczyt Austrii, jest się wtedy tak blisko :) i widać cały lodowiec Pasterze.

2. Passo dello Stelvio i cała okolica Ortlera - jedna z najpiękniejszych przełęczy (wys. 2757m) dużo rowerzystów i motocyklistów. Przełęcz w przeciwieństwie do grossglockner hochalpenstrasse jest darmowa, a w mojej opinii piękniejsza! :).

3. Okolice jeziora Lago di Como - Jodek polecał Ci Gardę, ale alternatywą jest też jezioro Como. Wszystkie miejscowości nad jeziorem są bardzo turystyczne, a jednocześnie masz bardzo blisko góry. Warto wtedy podjechać do Madesimo. Ja ostatnio doszedłem do wniosku, że gdybym miał gdzieś mieszkać to w takich rejonach (Como i Garda), ponieważ miałbym wtedy blisko miejsca do uprawiania - windsurfingu, wspinaczki, turystyki-górskiej, skiturów i narciarstwa... czego chcieć więcej? :D

4. St. Moritz i jezioro Silvaplana - gdy wracałem przez Szwajcarię i zobaczyłem to miejsce to znowu musiałem się zatrzymać :) być może spowodowane to było dużą ilością śniegu w górze oraz 40 deskami z żaglami na wodzie którzy latali od brzegu do brzegu! :) dla mnie bajeczne miejsce :) być może znowu pod kątem swoich upodobań :P. Dodatkowo cały czas nad jeziorem "góruje" 4 tysięcznik - Piz Bernina oraz niższy ale bliższy Piz Corvatsch.

---

Sam zastanawiam się jak połączyć w wakacje swoje pasje z oczekiwaniami żony :) i albo będzie to połączenie Alp + wyspa Hvar na Chorwacji (tam przynajmniej mam Deep Water Soloing :D), albo okolice Alp Nadmorskich, albo objazdówka autem po zachodniej Europie (wybrzeża - Francji, Hiszpanii, Portugalii).

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to popytałabym o wyjazdy wakacyjne w PTTK, szczególnie oddziały z południowej Polski miewają ciekawe oferty. Znajomi jeździli z Krakowa lub Rzeszowa - nie pamiętam, do Rumunii i na Ukrainę - w góry i zwiedzanie.

Byłbym wdzięczny :)

O Rumunii nie myślałem, ale jakby było coś ciekwago czy w Rumunii, czy na Ukrainie albo w Bułgarii, to też byłbym zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Okolice Grossglocknera

Nawet znalazłem zorganizowaną wycieczkę dookoła Grossglocknera wraz z lodowcem, ale sierpień mi nie pasuje. Niestety w lipcu jest mało tego typu wycieczek.

4. St. Moritz i jezioro Silvaplana -

Oj! Szwajcaria jest bardzo piękna, ale droga :(

Zastanawiałem się nad doliną Ötztal samochodem, ale żeby tam bezpiecznie dojechać, to trzeba wydać 60tys! Na nowy samochód :P Dlatego szukam wycieczek zorganizowanych, ale dzięki za propozycje - spróbuje poszukać czegoś pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było - bez samochodu ciężko jest inaczej :)

Pozdrawiam

Mitek ma racje, nie da się pojechać na ciekawe wakacje z biurem podróży, to jak jedzenie przez folie. Zatem albo udany wyjazd zorganizowany samemu albo cepelia z biurem podróży. Brak samochodu nie jest żadną przeszkodą, ja zawsze korzystam z lokalnej komunikacji pod wszelkimi postaciami i zjeździłem tak prawie całą Europę ze szczególnym uwzględnieniem Bałkanów i trochę Azji. Powiedział bym nawet, że im biedniejszy kraj tym komunikacja sprawniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek ma racje, nie da się pojechać na ciekawe wakacje z biurem podróży, to jak jedzenie przez folie. Zatem albo udany wyjazd zorganizowany samemu albo cepelia z biurem podróży.

2 lata pojechałem na Słowenię z pseudo biurem podróży - wycieczka była zorganizowana bardzo dobrze - jednego dnia było chodzenie po górach, a drugiego lżejszy dzień, w którym zwiedzało się miasteczko, wodospady itd.

Brak samochodu nie jest żadną przeszkodą, ja zawsze korzystam z lokalnej komunikacji pod wszelkimi postaciami i zjeździłem tak prawie całą Europę ze szczególnym uwzględnieniem Bałkanów i trochę Azji. Powiedział bym nawet, że im biedniejszy kraj tym komunikacja sprawniejsza.

Może kiedyś tak się przejadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z wypożyczonym samochodem może nie być taka kosztowna. Przykładowo tutaj: http://www.49zl.pl/nasza-flota,79.html#auto - tani koszt wypożyczenia i tani koszt eksploatacji. Samochód może wydawać się mały i typowo miejski ale na jedną lub dwie osoby w zupełności miejsca wystarczy. Ja takim samochodem (tylko bez klimy) dotarłem na zachodni kraniec Europy (Portugalia), na górskich serpentynach też się trzyma, a w razie czego masz nocleg ze sobą, co w przypadku komunikacji publicznej może być czasem problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja bym polecił pojechać do Ukrainy. Można pochodzić po cudownych Karpatach. Warto według mnie doceniać to co mamy blisko :) Sam korzystałem z tej strony  Trekking in the Carpathians,  jest po angielsku ale to nie przeszkadza w użytkowaniu. Ceny są przystępne i jest w czym przebierać. Można się zapisać na zorganizowany trekking z grupą i przewodnikiem. Spanie w namiocie, i poznawanie nowych ludzi to fajna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są góry Snowdonii w Północnej Walii wyrastające z morza i zamków tam od groma. Ponoć więcej niż w dolinie Loary (Caernarfon, Conwy z tych większych, co zwiedziliśmy, Criccieth, a Llandudno też sporo turystom ma do zaoferowania).

W Szkocji w górach pewnie śnieg jeszcze leży (dwa lata temu w maju w ośrodku Nevis Range, obok najwyższej góry Ben Nevis, widzieliśmy narciarzy). Niedaleko Loch Ness, a w Edynburgu i zamek i super suchy stok narciarski, chyba najdłuższy w Europie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, paolomario napisał:

Piękne są góry Snowdonii w Północnej Walii wyrastające z morza i zamków tam od groma. Ponoć więcej niż w dolinie Loary (Caernarfon, Conwy z tych większych, co zwiedziliśmy, Criccieth, a Llandudno też sporo turystom ma do zaoferowania).

W Szkocji w górach pewnie śnieg jeszcze leży (dwa lata temu w maju w ośrodku Nevis Range, obok najwyższej góry Ben Nevis, widzieliśmy narciarzy). Niedaleko Loch Ness, a w Edynburgu i zamek i super suchy stok narciarski, chyba najdłuższy w Europie :)

Jakie jest najbliższe lotnisko z w miarę tanim lotem z Polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...