Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trekkingowe eskapady skionlinowe! :)


MajorSki

Rekomendowane odpowiedzi

Rowery mają swój wątek to i piesi powinni mieć! :P

Kilka razy już Johnny napomknął, że fajnie byłoby się zgrać i wybrać na jakieś piesze wycieczki.

Czasami ktoś ma ochotę gdzieś wyjechać na 1-2dni, a nie ma chętnych wśród znajomych z okolicy, więc może tutaj ktoś się znajdzie :)

Pozdrawiam

Tomek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najprawdopodobniej w piątek Rysy, Krywań lub Sławkowski w zależności na co znajdzie się chętny :P, a jak nie to uderzę sam.

Jak ktoś jest chętny na Via Ferratę HZS na Martinské hole to zapraszam w czwartek albo sobotę . Jadę z żoną więc tempo spokojniejsze ;) ona tak żeby poćwiczyć i poczuć stal i linki :P być może będzie to wstęp przed wypadami do Austrii/Włoch na tamtejsze Via Ferraty.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majorze,My z Żoną się piszemy,ale na łatwy trekking. :) Głównie ze względu na moją lepszą połówkę... :wink:

Nie wiem kiedy czas pozwoli,bo w ten,ponoć długi weekend (nie dla mnie :frustrating: ),nie ma szans.Chyba,że szybkie skitoury... :biggrin: :wink:

Później się zobaczy,trzymam rękę na pulsie! :rolleyes::

Oby pogoda dopisała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrbski Szczyt plus przejście granią na Hlińską Turnię.Witam, jak wspominałem w poprzednim poście zrealizowałem wypad na w/w szczyt.Wyprawę zaczynamy żółtym szlakiem z Štrbské Pleso, zaparkowaliśmy tuż koło skoczni narciarskich za jedyne 10E, rankiem temperatura bardzo znośna coś w okolicach 9 - 12 stopni, początkowo szlak idzie w lesie jakaś 1h marszu nie jest wymagający więc spokojnie z małymi dziećmi można się wybrać. Po godzinie marszu las znika a zastępuję go kosodrzewina i mniejsza roślinność, zaczynają się już nam ukazywać dość ładne widoki na wyższe partie gór.:smile:

IMG_20150607_063342.jpg

w oddali nasz cel dzisiejszej wyprawy.

IMG_20150607_063359.jpg

Po około 30 min dalszego marszu dochodzimy do Vodospadu Skok i dalej do Kozich Stawów Wyżnich, bardzo urokliwe miejsce i dla większości turystów cel podróży tym szlakiem.

IMG_20150607_064829.jpg

W oddali widać mini plażę z krystalicznie czystą wodą, temperatura wody dość niska jeszcze ale za to bardzo ożywiająca.

IMG_20150607_065415.jpg

Jeden z wielu stawów w Dolinie Młynickiej

IMG_20150607_065933.jpg

Zatrzymujemy się chwile na posiłek w tym miejscu ale to nie był nasz cel wiec ruszamy dalej jeszcze żółtym szlakiem w kierunku Capiego Stawu. Nasz dzisiejszy cel coraz bardziej góruje nad doliną, swoja formą dość mocno przypomina piramidę.

IMG_20150607_073901.jpg

Udając się dalej szlakiem po kilkudziesięciu minutach docieramy do miejsca katastrofy helikoptera ratunkowego który rozbił się tutaj w 1979r (Tutaj można o tym przeczytać więcej) tagedię tą upamiętnia tablica i symboliczny pomnik z głazu można tam zapalić znicz..

IMG_20150607_080042.jpg

IMG_20150607_080206.jpg

Dodatkowo można tam miedzy szczelinami głazów znaleźć pozostawione szczątki helikoptera, dużo tego już niema pewnie turyści zabierają co chwila coś na pamiątkę.

IMG_20150607_080315.jpg

Po chwili ruszamy dalej i docieramy do Capiego stawu jest on częściowo zamarznięty jeszcze ale nie na tyle by chodzić po lodzie.

IMG_20150607_081257.jpg

Tutaj schodzimy ze szlaku, który prowadzi w lewą stronę na Bystrą Ławkę my natomiast udajemy się w prawo na Szczyrbski Szczyt,jeszcze rzut oka na stawy.

IMG_20150607_092319.jpg

I w końcu po małych przygodach z rakami (niewielki odcinek okazał się dość zlodowaciały) docieramy na szczyt 2395m.n.p.m

IMG_20150607_093955.jpg

IMG_20150607_094118.jpg

i jeszcze mała panorama ze szczytu.

IMG_20150607_093218.jpg

IMG_20150607_094113.jpg

IMG_20150607_094125.jpg

Czas mieliśmy dość dobry sprzęt ze sobą więc na szczycie zapadła decyzja o przejściu grani na Hlińską Turnię z tego będzie film ale to w następnej części.Może jeszcze coś szkrobnę z wypadu rodzinnego do doliny Kościeliskiej dla zaczynających przygodę z Tatrami i ogólnie pojętą turystyką górską.Pozdrawiam Rafał

IMG_20150607_064829.jpg.a1edcf3488456f0ba1d3d7f2b80aa965.jpg

IMG_20150607_065415.jpg.5fe2f85fdaac23bcdb758828e4d2a391.jpg

IMG_20150607_065933.jpg.a0d33f8d10b412140e07109b8f7b8251.jpg

IMG_20150607_073901.jpg.dd8beeb8f5138472deb6cde95c2ab63c.jpg

IMG_20150607_063342.jpg.18391da5739209af2b2aeb21fe66bbb8.jpg

IMG_20150607_063359.jpg.55d8cd487a4a0ee6b48acdbb9e020724.jpg

IMG_20150607_080042.jpg.bf7068c4a0d223f91cadb774dec955da.jpg

IMG_20150607_080315.jpg.b1d2050647489669e2c6a5949cda6adc.jpg

IMG_20150607_081257.jpg.b491f60db607f6aa452f140603aebca8.jpg

IMG_20150607_092319.jpg.0173630be014feac6f8c13fa302ab963.jpg

IMG_20150607_094118.jpg.4d22bc170b878e57615d224e527f0e23.jpg

IMG_20150607_093218.jpg.71e3584a47f44c8ac4ba23f6e84b6699.jpg

IMG_20150607_094113.jpg.4a8453c93cb0cc06134ea863c6ed35b0.jpg

IMG_20150607_094125.jpg.08c2e3d8073fbcfba2121f59b2ac950b.jpg

IMG_20150607_093955.jpg.46f9a831f730bd2c1e8554cf666c2f2a.jpg

IMG_20150607_080206.jpg.ec8535bacaa8acb53435511b8b614848.jpg

Edytowane przez nurek1974
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza część naszej wyprawy na Szczyrbski Szczyt czyli przejście granią na Hlińską Turnię.

Materiału było z 2h trudno zmieścić na niecałych 6 minutach filmu skala trudności tej trasy to początek 1 i potem 0+ czyli taka Orla Perć miejscami bez łańcuchów, kamera niestety nie oddaje nawet w 50% tego jak było na żywo więc może się to wydawać spacerem sam mam takie wrażenie gdy to oglądam.

Zapraszam na krótki film z tego przejścia.

[video=youtube;b8Nu1TyswaA]

Pozdrawiam Rafał

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dalsza część naszej wyprawy na Szczyrbski Szczyt czyli przejście granią na Hlińską Turnię.

Materiału było z 2h trudno zmieścić na niecałych 6 minutach filmu skala trudności tej trasy to początek 1 i potem 0+ czyli taka Orla Perć miejscami bez łańcuchów, kamera niestety nie oddaje nawet w 50% tego jak było na żywo więc może się to wydawać spacerem sam mam takie wrażenie gdy to oglądam.

Zapraszam na krótki film z tego przejścia.

[video=youtube;b8Nu1TyswaA]

Pozdrawiam Rafał

Zazdroszczę fajnej eskapady.

Po obejrzeniu filmiku mam pytanie w kwestii formalnej:

Idziecie od początku przez cały czas z lotną poruszając się równocześnie poza fragmentem zejścia na uskoku. Czy nie wydaje Ci się, że Takie poruszanie się w tego typu terenie stwarza więcej niebezpieczeństw niż ewentualnego pożytku. Wyłapałem co najmniej parę sytuacji gdzie zwykła utrata równowagi kręcącego film ciągnie na 100% będących przed nim - chyba, że ktoś asekuruje cały pociąg z tyłu?

Pytam bo w łatwym terenie stosowaliśmy zawszę taktykę jednoznaczną = albo sztywno albo w ogóle.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zazdroszczę fajnej eskapady.

Po obejrzeniu filmiku mam pytanie w kwestii formalnej:

Idziecie od początku przez cały czas z lotną poruszając się równocześnie poza fragmentem zejścia na uskoku. Czy nie wydaje Ci się, że Takie poruszanie się w tego typu terenie stwarza więcej niebezpieczeństw niż ewentualnego pożytku. Wyłapałem co najmniej parę sytuacji gdzie zwykła utrata równowagi kręcącego film ciągnie na 100% będących przed nim - chyba, że ktoś asekuruje cały pociąg z tyłu?

Pytam bo w łatwym terenie stosowaliśmy zawszę taktykę jednoznaczną = albo sztywno albo w ogóle.

Pozdrowienia serdeczne

Witam, asekuracji jest więcej za mną idzie jeszcze kolega tylko nie ujętej na filmie tak jak pisałem 2h w 5min, dość często wykorzystywaliśmy tam naturalne szczeliny wystające głazy do zakładania liny po przeciwnej stronie w razie upadku dość skutecznie by to ułatwiło asekurację upadającego. Co do lotnej to jest wiele teorii na jej temat jednym jest potrzebna by się czuć bezpiecznie innym będzie to bezpieczeństwo zmniejszała czyli jak spadnie kolega to ja też, nie chce się wdawać w dyskusję czy wszytko tam było jak należy, osobiście czułem się bezpiecznie na tej grani.

pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam, asekuracji jest więcej za mną idzie jeszcze kolega tylko nie ujętej na filmie tak jak pisałem 2h w 5min, dość często wykorzystywaliśmy tam naturalne szczeliny wystające głazy do zakładania liny po przeciwnej stronie w razie upadku dość skutecznie by to ułatwiło asekurację upadającego. Co do lotnej to jest wiele teorii na jej temat jednym jest potrzebna by się czuć bezpiecznie innym będzie to bezpieczeństwo zmniejszała czyli jak spadnie kolega to ja też, nie chce się wdawać w dyskusję czy wszytko tam było jak należy, osobiście czułem się bezpiecznie na tej grani.

pozdrawiam

Zapytałem bo właśnie chodzi o indywidualne poczucie bezpieczeństwa rozumiane w taki sposób jak napisałeś. Osobiście wolę być zdany na siebie niż myśleć jeszcze o ewentualnym błędzie kolegi - stąd pytanie. Nie chcę również prowokować dyskusji.

Dzięki serdeczne i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo w łatwym terenie stosowaliśmy zawszę taktykę jednoznaczną = albo sztywno albo w ogóle.

Pozdrowienia serdeczne

Mitku to w takim razie pytanie do czego jest stworzona lotna asekuracja? I dlaczego dawniej byli raczej na "nie"?

Oczywiście znam argumenty "przeciwko", ale to wsumie tylko jeden.. chodzenie na lotnej bez punktów przelotowych to proszenie się o śmierć całej grupy.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nurek1974, podziwiam! Nigdy bym nie wlazł na taką górę! Za żadne skarby! Ani też zanurkował w jaskini! Ni wuja, nie dla mnie! Bez porównania wolałbym już jeżdzić 200km/godz po górach, na łeb na szyję, po zakrętach, niż włażić na takie skały jak jaka kozica!:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak nie będzie padać w Tatrach to jestem chętny na wypad w sobotę ;) dodatkowo na ten moment jestem sam (żona zostaje w domu, a na razie żaden kolega nie chce się wybrać)

Myślałem o trasie Brzeziny -> Murowaniec -> Zawrat -> D5S -> Kozia Przełęcz -> Murowaniec - > Brzeziny

(mapowo 10,5h ok 24km i 1600mH)

Ewentualnie po słowackiej stronie Zverowka -> Rakoń -> Wołowiec -> Grań Rohaczy -> Grań Tri Kopy -> Banikov -> Salatyn -> Zverowka

(mapowo 14h ok 22km i 2100mH)

ewentualnie mogę dołączyć do innej grupy która już ma ułożony własny plan :P

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Góral spod Skrzycznego - mam taki plan na środę ale zależny jest od załzawienia urlopu, u mnie to będzie Kuźnice - Kasprowy - Orla do Krzyżnego - Murowaniec - Kuźnice coś 16h szlakowo zobaczymy może uda się w 12h zrobić :biggrin:

@MajorSki - szkoda że dzisiaj to wyszło bo sobie wcześniej sobotę zaklepałem u szwagra:eek: z braku kompanów na wyjście też nie pomyślałem żeby tutaj zapytać :frustrating:

Później rzucę fotki i film z Jaworowego

pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam w planach OP od Swinicy :) ale czekam na lepsze prognozy :)

Nurek no z chetnymi to jest czasami problem :P mialem tez jechac na "setke" na Zadni Koscielec w koncu pierwszy wspin w Tatrach i jak kolega mial caly tydzien wolny to ja nie dalem rady teraz zas jest na odwrot.

Z braku chetnych najprawdopodobniej pojade pobiegac w okolicach Babiej z noclegiem w Markowych, a rano wyjscie na wschod slonca bo to tez jeden z moich celow do realizacji :)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucam kilka fotek i film z mojej ostatniej wycieczki w Tatry Słowackie, krótki opis naszej trasy autorstwa Kajetana.

Jaworowy Szczyt (2418m n.p.m.) i Mały Jaworowy Szczyt (2380 m n.p.m.) 13.06.2015r. Trasę rozpoczęliśmy ze Zbójnickiej Chaty początkowo szlakiem aż do Siwych Stawów, następnie na Jaworową Przełęcz i granią na Jaworowy Szczyt. Z Jaworowego przeszliśmy na Pośredni Jaworowy, a następnie żlebkami i zachodami do żlebu spadającego z Przełęczy Rozdziele. Później trawkami, głazami i rynnami na Mały Jaworowy Szczyt. Warunki były idealne, słońce towarzyszyło nam cały dzień.

Od siebie dodam że o ile trasa granią na Jaworowy Szczyt od Jaworowej Przełęczy jest w miarę dobra to przejście z Jaworowego Szczytu na Mały Jaworowy to niezła masakra chodzi mi o rodzaj skał, pełno luźnych kamieni trzeba się cały czas pilnować czego się chwyta bo wszytko spada pełno osuwisk skalnych no i można zarobić czymś twardym przypadkiem strąconym przez kolegę, oczy trzeba mieć dookoła głowy.

Zapraszam do obejrzenia fotografii LINK

i filmu z przejścia trasy Od Przełęczy Jaworowej przez Jaworowy Szczyt, Pośredni Jaworowy do Małego Jaworowego Szczytu

[video=youtube;bV_3L1WgbSI]

Pozdrawiam Rafał

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W niedzielę zaliczyliśmy ścianę północną Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego, samo jej pokonanie od podstawy zajęło nam 7 godzin trudność wyceniana na 3+, IV, szliśmy drogami Północną(3+) i odcinki Direttissima(IV) + Trawiata(IV) pogoda nas oszczędziła choć zapowiadali burze więc to była czysta przyjemność, na szczycie stanęliśmy o 15:00 a wraz z nami dwie panie Słowaczki wspinające się od Wielkiego Hińczowego Stawu.

Zapraszam do obejrzenia fotek LINK

Na jednym zdjęciu przy schodzeniu ze szczytu widać kawałek mnicha, na którym sesje zdjęciową zrobiła sobie para młoda dość oryginalny plener, niestety nie mieliśmy aparatu z dobrym zoomem żeby wyszło lepiej a jak już dotarliśmy bliżej to schodzili ze ściany :(

i filmu (z grań wychodzą lepsze ujęcia niż ze ściany ale może nie jest tak źle sami oceńcie).

[video=youtube;QhUXldQGAmk]

Edytowane przez nurek1974
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wyprawa , ale czy przy wspinaniu nie przeszkadza ci obrączka ? Ja bym zdjął , no chyba że Tobie nie wolno :biggrin:

Żonie obiecałem że jak się przetrze to zmienię ją na nowszy model:-) , raz uratowała mi palca młotkiem prostowałem, więc noszę już z przyzwyczajenia i nie zwracam na nią uwagi nie przeszkadza w niczym.

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji urlopu wylądowałem w CRO :) może nie trekkingowo, ale było wspinaczkowo :), polecam dla osób które chcą połączyć wakacje i plażowanie z aktywnością :)

Wyspa Hvar - Cliffbase

d22dd95b1055783emed.jpg

Omis - Planovo dostep prosto z auta, łatwe dojście z dzieckiem ogólnie to blisko siebie 4 rejony wspinaczkowe.

39950813bf583dc4med.jpg

69805f95fa70b737med.jpg

70d1ec4815fe5384med.jpg

ddbf8dd73f236059med.jpg

Jak już będziecie w Omis to koniecznie musicie odwiedzić:

Tvrđava - Fortica (Stari Grad)

big.jpg

To tylko 40min piechotą od mostu, a widoki piękne! ;)

Polecam wyjście od parkingu przy rejonie wspinaczkowym Planovo przy Cetinie (droga cały czas w cieniu), a zejście na drugą stronę z pięknymi widokami na Adriatyk.

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...