Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Ja do PŚ podchodzę w tym roku bez żadnych oczekiwań i typów :) Będzie co będzie :) Owszem, nadal w czołówce chciałabym widzieć Svindala, Hirschera, Teda i Bodego, bo ich lubię ale będę po prostu kibicować :) Bez spinania się :)

Natomiast wiem, że Roch już przebiera nogami i już się nie może doczekać wywiadów z nową "Milką" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wiem, że Roch już przebiera nogami i już się nie może doczekać wywiadów z nową "Milką" :)
Nie tylko Roch - parę innych osób łącznie ze mną też :wink: A na myśl o zawodach w Jasnej to się nawet trochę ślinię :biggrin:

A co z Lindsey? Wyleczyła kontuzję - do marca chyba wydobrzeje?

chciałabym widzieć Svindala, Hirschera, Teda i Bodego

Svindal wraca do gry - wyleczył ścięgno, natomiast Bode nie będzie startował w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svindala, Hirschera, Teda i Bodego, bo ich lubię
Hmmm... Hirschera lubisz? Chyba, za te szczere uśmiechy i radosne podejście do ścigania :stupid:Ja gościa darzę ogromnym szacunkiem. Ogromnym. I za to, co jeździ ma prawo być bucem i robić co chce póki nikt nie będzie w stanie go utemperować. Ale jakoś tak nie mogę się do niego przekonać. Lubię patrzeć na jego starty. Lubię patrzeć, jak jedzie. Jego stanie to osobny rozdział historii narciarstwa. To z czego chłop potrafi wyjść, to jakaś magia. Ale żeby mu kibicować, to jakoś tak nie bardzo...Zastanawiam czy ktoś się podłączy do walki z nim. Może być ciężko. Ted teraz się będzie realizował w małżeństwie. Może któryś z Norwegów? Nie wiadomo, jak Svindal. Jansrud może być groźny. Tylko należy pamiętać w technicznych łatwiej punktować regularnie niż w szybkościowych. W zeszłym roku Jansrud do pewnego momentu szalał w szybkościowych, ale potem to już trochę gorzej było. No i musi poprawić GS. O ile jeździ bardzo fajnie i przyjemnie się na to patrzy, to jednak znacznie trudniej przerzucać mu to wielkie cielsko między bramkami niż takiemu Hirscherowi (nawet pomimo tego, że w ostatnim czasie nabrał trochę masy). A Marcel będzie konsekwentnie łoił SL i GS + jakieś tam punkciki w SG, może ewentualnie na jakieś DH się porwie. Zobaczymy. Nie będę też ukrywał, że tradycyjnie wiążę spore nadzieje z tym panem:

09-kristoffersen-017-einecke.jpg

uwielbiam patrzeć na jego techniczną jazdę. Dodatkowo widać u niego taką radość w kazdej chwili spędzonej na nartach. Ta jazda mu tak lekko przychodzi. Ogromny talent i pozytywne nastawienie. Są juz efekty i czekam na więcej. Hirschera nie weźmie - jeszcze za słaby fizycznie, ale... mógłby go pokąsać trochę bardziej niż w ubiegłym sezonie ;) Nie miałbym też nic przeciwko temu, żeby chyba najbardziej wszechstronny zawodnik w stawce, czyli Pinturault namieszał w generalce. A w SL liczę na najbardziej wyrównaną i zaciętą walkę, bo - żywię nadzieję - że nie będziemy obserwować walki o drugie miejsce, tylko jednak Kristoffersen, Choroszyłow i Neureuther będą się ciąć z Hirscherem jak równy z równym :)No i jest jeszcze jeden człowiek, za którego na pewno będę trzymał kciuki, czyli Adam Zampa :) Jest dla mnie wielką niewiadomą, ale zaskakiwać potrafi. Chciałbym, żeby w tym sezonie coś pojeździł regularnie.A co do kobiet....
Natomiast wiem, że Roch już przebiera nogami i już się nie może doczekać wywiadów z nową "Milką" :)
... zacząłem dużo czekolady jeść :)A tak poza wszystkim, to wiadomo, komu kibicuję ;)Oczywiście zawsze chętnie oglądam jazdę i to jak staje na podium Lara Gut :D :D :DZawsze lubiłem i lubię wciąż młodą, ambitną i trochę szaloną Mikaelę i za jej dominację w slalomie trzymam kciuki.I chciałbym, żeby Tina Wairather trochę sobie powygrywała, bo sie dziewczynie zdecydowanie należy.A ostatnim moim życzeniem jest żeby Julka jeszcze na jakieś podium w szybkościowych wjechała, bo że liczę na emocjonujące przejazdy Królowej to chyba mówić nie muszę ;) Niech dziewucha śrubuje kolejne rekordy :)

09-kristoffersen-017-einecke.jpg.4c496c3c0d6c061d14e2a17a20ccd1a5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć :)

A jak coś by Tadek ogarnął, to by było pięknie. Jazdę ma najbardziej widowiskową i spektakularną, ale czy ona jest jeszcze efektywna? Zeszłoroczny sezon pokazał, że coś poszło bardzo nie tak, jak powinno. 2 lata temu jego potyczki z Marcelem przypominały mi trochę film Rocky IV (chyba to była 4 część) gdzie Rocky miał stoczyć pojedynek z takim chodowanym w laboratorium Rosjaninem. Suma summarum góra był Rocky, a na śniegu Tadek. W minionym sezonie to nie był ten sam Ted. Zobaczymy co pokaże teraz. Oby sportową złość i kawał dobrej jazdy. Natomiast nie zdziwiłbym się, gdyby już się tym tylko bawił ;) tyle osiągnął, że jedyne, co by mu się teraz przydało to kryształowa kula. A o to może być naprawdę ciężko. Ale trzymamy kciuki za chłopa. Może małżonka go tam jakoś konkretnie będzie motywowala :)

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam i o zdrowie pytam:laughing:

Moje trzy grosze-już pierwsze zawody w Solden pokażą na jakim etapie są faworyci i jak się przygotowali do długiego sezonu

Jeszcze proszę nie zapominać o ekipach ze Szwecji i Włoszech tutaj bym upatrywał czarnego konia lub kilku czarnych koni,na pewno każda

ekipa wyciągnęła wnioski z poprzedniego sezonu i wprowadziła istotne korekty do swojego treningu-pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może małżonka go tam jakoś konkretnie będzie motywowala :)

He, He - Bodego właśnie zmotywowała - oświadczył że w tym sezonie odpuszcza i poświęci się rodzinie. :biggrin:

A tak na poważnie to chłop ma 38 lat (Miller), więc rad nie rad będzie odchodził ze sportu. Jak nie teraz to niebawem.

A wiecie w końcu co z Lindsey? wyleczyła tą zwichniętą i pękniętą kostkę?

Edytowane przez kttosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę moje trzy grosze ;) Ciekawe jestem jak młodzież się spiszę w tym sezonie w konkurencjach technicznych, Henrik i Mikaela?

Co do szybkościowych u pań, ty chyba za wiele się nie zmieni Anka? Tina W? Lara? (bardzo bym chciał, to tej ostatniej się należy). :cool:

A u panów to jak dla mnie czarna magia. :cool:

Pierwsze zawody pokażą może co i jak, bynajmniej na początek. Później się okaże :);)

Trzeba bossa poprosić o typowania na ten sezon ;)

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro zrobił się z tego wątek pucharowy a nie wyjazdowy to kontynuując tradycję....

Jakieś plany na weekend?? :)

Program Eurosportu

Sobota 24.10.

11:45 Soelden, Austria - Gigant kobiet, 1. przejazd (45min)

12:30 Soelden, Austria - Gigant kobiet, 2. przejazd (75min)

Niedziela 25.10.

09:15 Soelden, Austria - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

12:30 Soelden, Austria - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (75min)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro zrobił się z tego wątek pucharowy a nie wyjazdowy to kontynuując tradycję....

Jakieś plany na weekend?? :)

Program Eurosportu

Sobota 24.10.

11:45 Soelden, Austria - Gigant kobiet, 1. przejazd (45min)

12:30 Soelden, Austria - Gigant kobiet, 2. przejazd (75min)

Niedziela 25.10.

09:15 Soelden, Austria - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

12:30 Soelden, Austria - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (75min)

Polecam gorąco:

POST NR 16

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni i zaczynamy, więc czas na kilka typów i przemyśleń.

Walka o dużą kulkę powinna być kwestią austriacko-norweską, czyli Hirscher vs Svindal, Jansrud, Kristoffersen i Pinturault ( w końcu pół-Norweg), być może włączy się Matthias Mayer.

Nie wierzę w to, żeby Ligety i Neureuther byli w stanie zamieszać, choć z przyjemnością będę śledził ich jazdę.

Notabene Felix ma szansę zostać najlepszym zawodnikiem w historii, który niczego poważnego nie wygra...

Typowałbym tak

1. Jansrud

2. Pinturault

3. Kristoffersen

4. Hirscher

5. Svindal

Jansrud, gdyż już w zeszłym roku jeździł znakomicie i trochę kontuzje i upadki pokrzyżowały mu szyki w walce z Hirscherem pod koniec sezonu, mam nadzieję, że w tym roku wszystko zagra.

Pinturault, w zeszłym roku typowałem go na zwycięzcę, najbardziej wszechstronny, tylko stale nierówny, ale potencjał jest gigantyczny

Kristoffersen pokazał, że i w gigancie może wygrywać z Hirscherem, więc czas na krok w kierunku dominacji w konkurencjach technicznych

Hirscher stale jest świetny i to co prezentował w gigancie w zeszłym sezonie robiło kolosalne wrażenie, ale wydaje mi się, że kiedyś przestanie mu wszystko wychodzić...

Svindal pokazał na MŚ, że nawet krótko po kontuzji może walczyć z najlepszymi, a teraz prezpracował ładnie lato, myślę jednak że w gigancie może być słabszy niż przed kontuzją i jego szanse na PŚ w tym momencie mocno maleją.

Wraca również jeden z najlepszych i najbardziej cenionych przeze mnie zjazdowców czyli Erik Guay, do tego Paris i Mayer powinni walczyć w szybkościówce. W technicznych warto zwrócić uwagę na bandę młodych Szwajcarów, Yule, Aerni, Murisier, koszykarz Zehnhauser, Niederberger, G. Caviezel i najmłodszy czyli Loic Meillard (rocznik 1996), po latach posuchy ilością biją Austriaków na głowę.

Mam nadzieję na piękny i emocjonujący sezon z innym finałem niż w ostatnich latach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...