Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje, że Marcel pogodził się z pozycją drugiego slalomisty i dlatego u niego taki luz, co wcześniej się jemu nie zdarzało. Sądzę, że po wyeliminowaniu ALS-a skoncentruje się na gigancie oraz poszuka punktów w superkombinacji i supergigancie, żeby mieć pewność, że mu Henrik K. nie zagrozi w generalce, a pozycje w slalomie spróbuje odzyskać w przyszłym sezonie (jeśli w ogóle będzie to możliwe).

Pozdrawiam serdecznie.

PS A ten luz i mimo wszystko zadowolenie u niego, to chyba spodziewał się, że Kule za slalom zabierze mu Kristoffersen, a Dużą Kulę odda genialnie jeżdżącemu do tej pory ALS-owi. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że Marcel pogodził się z pozycją drugiego slalomisty i dlatego u niego taki luz, co wcześniej się jemu nie zdarzało. Sądzę, że po wyeliminowaniu ALS-a skoncentruje się na gigancie oraz poszuka punktów w superkombinacji i supergigancie, żeby mieć pewność, że mu Henrik K. nie zagrozi w generalce, a pozycje w slalomie spróbuje odzyskać w przyszłym sezonie (jeśli w ogóle będzie to możliwe).

Pozdrawiam serdecznie.

PS A ten luz i mimo wszystko zadowolenie u niego, to chyba spodziewał się, że Kule za slalom zabierze mu Kristoffersen, a Dużą Kulę odda genialnie jeżdżącemu do tej pory ALS-owi. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Moim zdaniem (jeżeli MC nie dopadnie jakaś kontuzja) Marcel ma dużą w kieszeni. Samym slalomem Kristoffersen mu nie zagrozi.

Mała w slalomie już w zasadzie też jest przesądzona:smile:

Mała w GS-e również:smile:

Z powodu bidnego Aksela będą trochę nudy. Szkoda bo była by fantastyczna walka o wielką kulkę.

"Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas".

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (jeżeli MC nie dopadnie jakaś kontuzja) Marcel ma dużą w kieszeni. Samym slalomem Kristoffersen mu nie zagrozi.

Mała w slalomie już w zasadzie też jest przesądzona:smile:

Mała w GS-e również:smile:

Z powodu bidnego Aksela będą trochę nudy. Szkoda bo była by fantastyczna walka o wielką kulkę.

"Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas".

Pozdrawiam

Nieco w cieniu genialnej jazdy Svindala i Kristoffersena pozostaje fakt, ze Hirscher ma tak naprawdę najlepszy sezon w karierze, w gs póki co dominuje, a w slalomie przegrywa tylko z Henrikiem, w poprzednich sezonach w gigancie i Ligety i Pinturault walczyli z nim skuteczniej, w slalomie w zeszłym roku wygrywali zawody i Horoszyłow i Neureuther i Gross i Hargin, a w tym roku mamy stabilną pierwszą dwójkę. Walka o generalkę może być jeszcze ciekawa, jeżeli Kristoffersen zacznie wygrywać giganty,a Hirscher będzie przyjeżdzał dalej niż drugi w slalomie, ale patrząc na dotychczasową walkę sznasa na to jest niewielka, ale za rok na Henrika może nie byc mocnych w gs również.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Schladming, a w weekend:

Sobota 30.01.

10:15 Maribor - Gigant kobiet, 1. przejazd (45min) E2

11:00 Garmisch Partenkirchen - Zjazd mężczyzn (120min) E2

13:00 Maribor - Gigant kobiet, 2. przejazd (60min) E2

Niedziela 31.01.

09:30 Maribor - Slalom kobiet, 1. przejazd (60min) E2

10:30 Garmisch Partenkirchen - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (60min) E2

12:45 Maribor - Slalom kobiet, 2. przejazd (45min)

13:30 Garmisch Partenkirchen - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (60min)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie teraz II przejazd nocnego slalomu. Bardzo cenię Szafę, za to że ogólnie wie o czym mówi (na eurosporcie to już coś). Natomiast mam do innych forumowiczów zagadkę, jak można ubrać szyby które w modelu używanym przez Marcela są sferyczne na lewą stronę? :confused::

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie teraz II przejazd nocnego slalomu. Bardzo cenię Szafę, za to że ogólnie wie o czym mówi (na eurosporcie to już coś). Natomiast mam do innych forumowiczów zagadkę, jak można ubrać szyby które w modelu używanym przez Marcela są sferyczne na lewą stronę? :confused::

Pozdrawiam

Też mi tu coś śmierdzi jakimś blefem:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się zastanawiam jak wogóle można szybę od gogli założyć na drugą stronę? A może ma o czymś nie wiem? :eek:

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

'""

Jest to wykonalne, gdy szyby nie są sferyczne (w racingowych modelach Uvexa, Rossignola czy POC'a które miałem przyjemność używać). Wymienne szyby w takich goglach gdy nie są "ubrane" do ramek - są totalnie płaskie, jak wycięte z tafli pleksi. Natomiast nigdy nie zastanawiałem się nad lewą/prawą stroną bo na zewnętrznej w są napisy :D.

Natomiast z tego co zauważyłem, przynajmniej w drugim przejeździe Marcel jechał w goglach z szybą sferyczną. W tym wypadku założenie jej na "lewą" stronę jest równie proste co ubranie hełmu na lewą stronę. :biggrin:

Wracając do drugiego przejazdu, to Marcel pokazał klasę (można go lubić lub nie) natomiast przegrał głównie dzięki temu nieporozumieniu z goglami... Noo, ale szczęście sprzyja lepszym i w tym wypadku bardzo mi się to podoba - HENIU klasa! <3

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w tym sezonie niezależnie od tego jakie są wyniki pierwszego przejazdu, kolejność na mecie musi być zachowana.

Drugi kolejny slalom, gdzie ani Henrik, ani Marcel nie byli na podium po pierwszym, a kończą jak zwykle, szkoda mi dzisiaj Felixa, bo jechał na spokojnie drugie, a może nawet pierwsze miejsce.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie teraz II przejazd nocnego slalomu. Bardzo cenię Szafę, za to że ogólnie wie o czym mówi (na eurosporcie to już coś). Natomiast mam do innych forumowiczów zagadkę, jak można ubrać szyby które w modelu używanym przez Marcela są sferyczne na lewą stronę? :confused::

No można. Ja sobie po usiąściu na takowych zrobiłem sferyczne inaczej:wink:

Znaczy się w drugą stronę:biggrin:

A wracając do meritum to strasznie mnie wczoraj rozczarował Pan prowadzący na ES.

W zasadzie jego komentarz w pierwszym przejeździe sprowadził się do stwierdzania kto przyjechał przed lub za Hirscherem.

No i dołożył do pieca stwierdzeniem, że nie wie czy to dobrze, że dziewczyna (Hirschera) może być tak blisko zawodnika. :eek:

A na koniec to już kompletnie poległ w przypadku Felixa. No jak można tak gadać - "jak mu łyso" Żenada.

Sam slalom bardzo fajny. Fakt, szkoda mi również Felix-a, Miałem wczoraj nadzieję, że wreszcie wygra.

Się chłopina nie potrafi przełamać. Naprawdę szkoda.

Pozdrawiam

PS: w razie błędów proszę o wybaczenie ale zapomniałem do roboty okularów i piszę trochę na "ślepo" :smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze zaskoczyła informacja o tym, że na górę puszczonych jest sześć gondolek... muszę odszukać to i jeszcze raz przesłuchać - może zrozumiem o co chodziło.

No i "Manuel Moelgg" - mistrz!

PS. Piotr, okularów?? A może patrzysz przez gogle w których na odwrót szybki sobie wstawiłeś... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi dzisiaj Felixa, bo jechał na spokojnie drugie, a może nawet pierwsze miejsce.

Szkoda tego Felixa, bo chłopak fajnie jeździ i sympatyczny jest.

Sam slalom bardzo fajny. Fakt, szkoda mi również Felix-a, Miałem wczoraj nadzieję, że wreszcie wygra.

Się chłopina nie potrafi przełamać. Naprawdę szkoda.

Ja niestety również bardzo żałuję, że Felix nie wygrał zawodów w Schladming. Sądzę, że zasłużył sobie na taki sukces. Jest bardzo lubiany przez sporą część kibiców, ale także zawodników (co nie jest już takie oczywiste i częste). Nazwałbym Jego narodowość jako Niemco-Austriako-Polak. Ma przyjaciół w Karpaczu których często odwiedza (zwłaszcza poza zimą). I w ogóle lubi przyjeżdżać do Polski. Więc jak ktoś będzie wiosną, albo latem w Karpaczu lub Jeleniej Górze niech się nie dziwi widząc spacerującego Neureuthera Felixa.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie uprzedził. Potwierdzenie jest Ligety zerwał więzadło i zakończył sezon, do tego dzisiaj jeszcze bardzo poważny wypadek Marka Berthod (pamiętacie jeszcze tego zawodnika?) w trakcie zawodów PE w Davos. Wstrząs mózgu, połamane żebra, problemy z płucami... masakra w tym sezonie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...TED LIGETY najprawdopodobniej zakończył dzisiaj sezon, podczas treningu zerwał ACL....

Na FB jest nawet filmik z tego zdarzenia (oficjalna strona Teda).

Co do związku urazów kolan z radiusem nart GS to chyba niezbyt trafione.

Ted narzekał bardziej na obciążenia kręgosłupa.

Zresztą o wiele więcej urazów kolan jest chyba w SL.

Pozdrawiam

PS: faktycznie jakiś "czarny" ten rok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...