Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie tylko slalomy mamy do końca sezonu i Henrik musiałby wygrywać z Marcelem w GS, a to do tej pory zdarzało się nader rzadko, plus trochę punktów do pozbieranie przez Hirschera w super-g i jasne staje się, że faworytem jest MH, ale zobaczymy i mam nadzieję że będą emocje do ostatnich zawodów.

Kristoffersen ma za to spore szanse na pobicie rekordu w wygranych slalomach w jednym sezonie, Stenmark 77, Girardelli 85, Tomba 95, wygraywali po 7 slalomów, Henrik ma już 6, a szans jeszcze... i tu znak zapytania, teoretycznie 3, ale podobno jednak rozważane jest rozegranie zaległego slalomu z Levi i mamy City Event w Sztokholmie, który liczy się do klasyfikacji slalomu.

Henrik wygrał wczoraj 10 zawody pś w karierze majac 21 lat i 6 miesięcy, dla porównania :

Stenmark 20 lat

Girardelli 21 lat i 10 miesięcy

Tomba 22 lata

Maier 25 lat i 1 miesiąc

Hirscher 22 lata 11 miesięcy

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do związku urazów kolan z radiusem nart GS to chyba niezbyt trafione.

Ted narzekał bardziej na obciążenia kręgosłupa.

Zresztą o wiele więcej urazów kolan jest chyba w SL.

Masz rację narzekał na bóle kręgosłupa.

Mam do Ciebie pytania.

1. Jeździłeś na nowych nartach gigantowych z 35m promieniem?

2. Z iloma zawodnikami dyskutowałeś o tych nartach?

3. Co to znaczy "wiele więcej urazów kolan jest chyba w SL"?

Chciałem zauważyć że nie tak całkiem dawno temu (niedawno skoro ja pamiętam :wink: ) narty gigantowe miały promień 21 m, w przeciągu 10 lat urósł on do 35 m. Zmierzam do tego że o ile w SL kontuzje są i były, to w gigancie można zaobserwować znaczny ich wzrost.

Pisanie że w SL jest więcej to tak jak by mówić. Wiesz co jest tutaj źle, ale gdzie indziej jest gorzej. A może zastanówmy się dlaczego tu jest źle i czy nie może być lepiej? Czy jednak pocieszajmy się że inni mają gorzej?

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeździłeś na nowych nartach gigantowych z 35m promieniem?

2. Z iloma zawodnikami dyskutowałeś o tych nartach?

3. Co to znaczy "wiele więcej urazów kolan jest chyba w SL"?

Ad1. Nie

Ad2. Z żadnym.

Ad3. To znaczy tylko tyle, że wyraziłem swoją wątpliwość co do twojego stwierdzenia (pytania):

...Pozostaje mi tylko zadać pytanie ile jeszcze więzadeł musi zostać urwanych i u jakich zawodników żeby ktoś z FIS pochylił się nad pomysłem zmiany nart z radiusem 35m?

Rozumiem, że znasz ludzi z władz FIS i wiesz o tym, że mają zawodników i ich zdrowie w głębokim poważaniu. Cały zaś problem z kontuzjami kolan w GS pochodzi tylko ze źle dobranego przez FIS promienia skrętu nart.

Z tego co pamiętam, to właśnie obawy o kolana były powodem zmian przez FIS promieni nart GS na większe.

Myślę, że władze FIS-u prowadzą jakąś statystykę wypadków i ich przyczyn a ich decyzje w sprawach np. promieni nart nie są li tylko dziełem przypadku.

Mogę się jednak mylić - jest to rzeczą ludzką.

Jeżeli masz szerszą wiedzę w tym temacie to się zwyczajnie z nami nią podziel.

Ja jej chętnie wysłucham i pewnie wtedy się z tobą zgodzę.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar dołączam się do prośby Piotrka. Trochę off-top, ale ciekawy.

Sam przymierzam się do kupna nart gs tyle, tylko że ze złagodzonym promieniem do 25m, ale to jest cały czas 65mm pod butem.

Według tego filmu - Ligety był jednym z tych, którzy najgłośniej protestowali przeciwko nowym regulacjom -

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie

Ad2. Z żadnym.

Ad3. To znaczy tylko tyle, że wyraziłem swoją wątpliwość co do twojego stwierdzenia (pytania):

No widzisz. Ja miałem tą przyjemność i próbowałem poskręcać na Rossim z 35m radiusem, do czołówki pucharu świata nie należę jednak różnice przy przesiadce z nart o promieniu 25 czuć niesamowicie. Wyraziłeś wątpliwość ale nie chcesz poprzeć jej żadnym argumentem, więc nie wiem jak się do tego odnosić :)

Rozumiem, że znasz ludzi z władz FIS i wiesz o tym, że mają zawodników i ich zdrowie w głębokim poważaniu. Cały zaś problem z kontuzjami kolan w GS pochodzi tylko ze źle dobranego przez FIS promienia skrętu nart.

Z tego co pamiętam, to właśnie obawy o kolana były powodem zmian przez FIS promieni nart GS na większe.

Myślę, że władze FIS-u prowadzą jakąś statystykę wypadków i ich przyczyn a ich decyzje w sprawach np. promieni nart nie są li tylko dziełem przypadku.

Mogę się jednak mylić - jest to rzeczą ludzką.

Jeżeli masz szerszą wiedzę w tym temacie to się zwyczajnie z nami nią podziel.

Ja jej chętnie wysłucham i pewnie wtedy się z tobą zgodzę.

Pozdrawiam

Po pierwsze jeżeli sądzisz że FIS jest od dbania o zdrowie zawodników to chyba wierzysz również w Świętego Mikołaja, to jest maszynka do robienia hajsów - jak FIFA i wiele innych. Jedna z wielu teorii mówi że przy zmianie nart do giganta chodziło głównie o zwiększenie atrakcyjności zawodów GS (wzrost oglądalności - większa kasa dla FIS,itd) inni sądzą że zmiana nart przyczyniła się do większej sprzedaży nart gigantowych z grupy masters, zwróć uwagę że dawniej każdy amator łykał FIS'owskie gigantki, teraz to praktycznie niespotykane. Kolejna opcja wyciągnięcia kasy od producentów sprzętu. Ja obstaję za pierwszą wersją. Po drugie: Nigdzie nie napisałem że CAŁY problem kontuzji kolan. Natomiast jeżeli sami zawodnicy (CI najlepsi tak twierdzą) mówią że te narty są bardzo wyniszczające dla kolan to coś w tym jest. Zmiana promienia nigdy nie wykluczy ryzyka kontuzji - to sport wyczynowy, natomiast może go znacząco zmniejszyć. Widzimy tylko PŚ, a ta zmiana dała się we znaki całemu środowisku narciarzy - zawodników, nie wspomnę już o tym jaki destrukcyjny wpływ miała na juniorów którym również zwiększył się promień.

Co do złośliwości z Twojej strony ze "znaniem" działaczy FIS'u - to przyznam się szczerze: owszem nie znam. Natomiast nie wiem czy pamiętasz jak wielu zawodników było przeciwnych tym nartom. Wszyscy mówili jednym głosem (poza Benkiem łamistrajkiem), była nawet ich wspólna strona internetowa. I co ? No i właśnie ten FIS miał ich tych najlepszych właśnie zawodników w głębokim poważaniu.

Zwiększenie bezpieczeństwa o jakim mówił FIS to bajka. Narciarze nie zaczęli jeździć wolniej i nie odeszli od ciętych skrętów co było marzeniem ówczesnego szefa o pięknym nazwisku. Cała czołówka - zwiększyła masę i wypracowała nową technikę. Jeżeli chcieli tak jak piszesz zwiększyć bezpieczeństwo i przez dłuższe narty z większym promieniem "spowolnić" zawodników - to czemu nie wprowadzili nowych zasad ustawiania gigantów? Koszty tego przedsięwzięcia to wysłanie trochę maili i wydrukowanie NRS'u.

Kończę, i myślę że nie ma co tego dalej ciągnąć: 1) Ilość materiałów o tym co to miało dać, w internetach jest dosyć spora - zachęcam do poczytania.

2) Nie róbmy offtop'u bo nawet mimo że bardzo dawno tutaj nie pisałem to sam pamiętam że taki temat gdzieś już był na tym forum.

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar działaczy FIS nie znasz, ale miałeś okazję poznać delegata ;)

Skoczyliście sobie Panowie do gardeł, jak 12-latkowie na długiej przerwie :) ale to całkiem dobrze, bo przynajmniej czegoś ciekawego się dowiedziałem. Ale już możecie sobie ręce podać :)

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Skoczyliście sobie Panowie do gardeł, jak 12-latkowie na długiej przerwie :) ale to całkiem dobrze, bo przynajmniej czegoś ciekawego się dowiedziałem. Ale już możecie sobie ręce podać :)..

ROCH-u bez przesady. Nie wiem jak kolegę Homar-a, ale mnie jest ciężko wyprowadzić z równowagi.

......Wyraziłeś wątpliwość ale nie chcesz poprzeć jej żadnym argumentem....

Bo nie jestem fachowcem w sprawach tak zawiłych jak przyczyny urazów kolan w narciarstwie alpejskim, więc nie dziw się, że miałem wątpliwości po tak lakonicznym twoim stwierdzeniu.

W zasadzie mógłbym zarzucić Ci to samo:smile: - brak argumentów, a tylko bardzo mocne przesłanie.

Wiedząc, że uprawiałeś bądź uprawiasz ten sport chciałem cię jednak zmusić do większego wysiłku i przybliżenia nam - "niefachowcom" - spraw związanych z tym problemem.

Patrząc na to co napisałeś później myślę, że mi się to udało :smile: choć wolałbym aby było jeszcze więcej.

Pozdrawiam

PS: w Świętego Mikołaja wierzę niezmiennie od 49 lat. W końcu niedawno przyniósł mi nowe narty :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy mega sensacje. Bostjan Kline pod nieobecność króla ALS, postanowił zająć jego miejsce. Pytanie tylko, czy na długo. Bostjan, może mało znany, ale jako junior zapowiadał się na dobrego zjazdowca. Pierwszy medal brązowy zdobył w Mistrzostwach Świata Juniorów w Mont Blanc w 2010 r; a w Crans-Montana w 2011 zdobył już złoto w zjeździe i w supergigancie. Byłoby super, gdyby dołączył do czołówki na stałe. Zrobiłoby się bardziej kolorowo, a On ma 25 lat, co na zjazdowca niezbyt dużo i trochę jeszcze pościga się w PŚ.

Pozdrawiam serdecznie.

PS Jeszcze jakby Ana Drev zagościła na podium w Mariborze - byłby słoweński komplet.

No i kolejna choć nie tak duża niespodzianka. Nie ma ALS, troszkę gorzej pojechał Jansrud i Norwegowie wysłali do boju kolejnego zawodnika - Aleksander Aamodt Kilde, myślę nie da już się pokonać.

U panów zdecydowanie dzień niespodzianek.

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy mega sensacje. Bostjan Kline pod nieobecność króla ALS, postanowił zająć jego miejsce. Pytanie tylko, czy na długo. Bostjan, może mało znany, ale jako junior zapowiadał się na dobrego zjazdowca. Pierwszy medal brązowy zdobył w Mistrzostwach Świata Juniorów w Mont Blanc w 2010 r; a w Crans-Montana w 2011 zdobył już złoto w zjeździe i w supergigancie. Byłoby super, gdyby dołączył do czołówki na stałe. Zrobiłoby się bardziej kolorowo, a On ma 25 lat, co na zjazdowca niezbyt dużo i trochę jeszcze pościga się w PŚ.

Pozdrawiam serdecznie.

PS Jeszcze jakby Ana Drev zagościła na podium w Mariborze - byłby słoweński komplet.

Prawie mu wyszło! :)

Piękna sprawa. Ale Kilde z 30 tak wjechał... No no no... Dobre to było. I za to ten sport kochamy! Wydawało się, że wszystko już jasne, a tu niespodzianka :) I ta radość Jansruda - co najmniej, jakby jego syn rodzony wjechał na 1 :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend dla tych, co nie mogą spać :)

Sobota 06.02.

03:45 Korea Południowa – zjazd mężczyzn (90min)

11:00 Garmisch Partenkirchen - zjazd kobiet (120min)

Niedziela 07.02.

03:45 Korea Południowa – supergigant mężczyzn (90min)

10:30 Garmisch Partenkirchen - supergigant kobiet (105min)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te godziny w Korei bardzo mi pasują. Przez dwa tygodnie AO, to się przyzwyczaiłem. Przez dwie noce jeszcze powtórki mogłem sobie pooglądać. Zwłaszcza, że moi faworyci A. Kerber (nieoczekiwanie) i N. Djokovic (oczekiwanie) zgarnęli całą pulę. A teraz to nocami trochę się nudzę (ileż można spać:stupid:)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te godziny w Korei bardzo mi pasują. Przez dwa tygodnie AO, to się przyzwyczaiłem. Przez dwie noce jeszcze powtórki mogłem sobie pooglądać. Zwłaszcza, że moi faworyci A. Kerber (nieoczekiwanie) i N. Djokovic (oczekiwanie) zgarnęli całą pulę. A teraz to nocami trochę się nudzę (ileż można spać:stupid:)

Pozdrawiam serdecznie.

Ja sobie nagram i obejrzę po GPA :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...