Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czechy - nowe inwestycje


christofer30

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

TMR wydzierżawił ośrodek Jested w pobliżu Liberca na następne 10 lat:

http://www.skionline.pl/stacje/czechy-gory-izerskie-jested,osrodek,198,mapa-tras-narciarskich.html

 

Nigdy tam nie byłem - to zupełnie nie moje rejony - ale mapka ośrodka sugeruje, że jest tam sporo tras, gondolka i parę krzeseł, choć jak rozumiem ośrodek jest mocno zadłużony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

TMR wydzierżawił ośrodek Jested w pobliżu Liberca na następne 10 lat:

http://www.skionline.pl/stacje/czechy-gory-izerskie-jested,osrodek,198,mapa-tras-narciarskich.html

 

Nigdy tam nie byłem - to zupełnie nie moje rejony - ale mapka ośrodka sugeruje, że jest tam sporo tras, gondolka i parę krzeseł, choć jak rozumiem ośrodek jest mocno zadłużony.

Pewne info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Trochę Czesi w nowym sezonie doinwestują

Czeskie ośrodki narciarskie znów dużo zainwestowały w rozwój ośrodków narciarskich. Wartość nowych inwestycji narciarskich w sezonie 2018/19  wynosi  około 650 milionów koron (około 110 milionów zł).

Wśród tegorocznych nowości jest aż osiem kolejek linowych: jedna w ośrodku Tanvaldský Špičák w Górach Izerskich, dwie w Karkonoszach, trzy w Jesionikach i dwie w Beskidach. Zainwestowano także w poszerzenie i budowę nowych tras zjazdowych. Ośrodek Klínovec, na przykład, został połączony z sąsiednim ośrodkiem Neklid, dzięki temu narciarze będą mieć do dyspozycji ogółem 31,5 km tras, zamiast dotychczasowych 18 km. W Dolní Moravie natomiast doszło do połączenia dwóch części ośrodka nową trasą zjazdową o nazwie „Vyhlídková.“

Inwestycje objęły także systemy naśnieżania i ratrakowania, na przykład w kompleksie narciarskim Černá Hora – Pec narciarze mogą oczekiwać lepiej przygotowanych tras, dzięki nowej technologii Snowsat, która monitoruje wysokość pokrywy śnieżnej na trasach zjazdowych.

Inwestycje skłoniły ośrodki narciarskie do nieznacznego podwyższenia cen skipassów. W 35 największych i najpopularniejszych ośrodkach ceny wzrosły średnio o 3,5 %.  Nie zwiększyła się natomiast cena całosezonowego skipassu CzechSkipass, obowiązującego w 23 kurortach, obejmującego 40 kolejek linowych, 135 wyciągów i aż 215 km tras.

Nowości w czeskich ośrodkach narciarskich

Skiareál Klínovec – Neklid – Boží Dar (Rudawy)

Główną nowością ośrodka Klínovec w Rudawach jest połączenie z sąsiednią stacją narciarską Neklid i bezpośrednie połączenie z ośrodkiem Boží Dar. Skiareál Klínovec rozszerzy się więc z 18 do 31,5 km, z tego  21,2 km tras będzie zaśnieżanych sztucznym śniegiem. Całkowita powierzchnia tras zwiększy się z 417 000 mkw do 737 000 mkw.

Cały kompleks Skiareál Klínovec będzie obsługiwać  5 kolejek linowych, z tego dwie z osłonami. Ogółem kompleks oferuje w sezonie 2018/2019 ponad 30 km tras zjazdowych na jeden skipass.

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień – dorośli – 750 Kč (127 zł) - średni sezon, 790 Kč (134 zł),- TOP sezon

dzieci – 600 Kč (102 zł)

InterSkiregion Klínovec-Fichtelberg

W ramach Inter Skiregionu Klínovec-Fichtelberg, dzięki czesko-niemieckiej współpracy, narciarze mają możliwość korzystania z 47 km tras zjazdowych. Między ośrodkami kursują bezpłatne skibusy. Czas przejazdu wynosi około 10 minut. InterSkiregion będzie obsługiwać siedem kolejek linowych, z tego trzy z osłonami i jedna kabinowa kolejka.

Przykładowe ceny karnetów:

InterSkiregion 2 dni – dorośli – 1.300,- Kč (220 zł)

InterSkiregion 2 dni – dzieci – 1.040,- Kč (176 zł)

Kolejną ważną nowością  jest poszerzenie tras zjazdowych Dámská i Pařezovka. Niebieska trasa zjazdowa Dámská będzie poszerzona  o 100%, a czerwona Pařezovka  o 20%. Modernizacji doczekał sie też COOL FUN park, na narciarzy czeka także legendarny snowpark Neklid, jeden z pierwszych w Czechach. Koszt inwestycji na nadchodzacy sezon zimowy wyniesie 70 milionów Kč (około 12 milionów złotych).

Rokytnice nad Jizerou (Karkonosze)

Ośrodek należy do pięciu największych ośrodków narciarskich w czeskich Karkonoszach, przewyższenie tras zjazdowych wynosi 700 metrów. Ulokowany jest na stokach Łysej Góry (1300 m n.p.m.). Szczyt góry oplata pajęczyna tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności.

Najważniejsze nowości sezonu 2018/19 to dziecięca trasa funline, rozszerzony obszar zaśnieżania oraz modernizacja wyciągów.

Przykładowe ceny karnetów:

W TOP sezonie (od 25 grudnia do 1 stycznia i od 1 lutego do 10 marca):

1 dzień: 720 Kč (122 zł) dorośli, 580 Kč (98 zł) młodzież i seniorzy

3 dni 1820 Kč (309 zł) dorośli, 1490 Kč (253 zł) młodzież i seniorzy

Rodzinny (2+2) 2100 Kč (357 zł)

Szpindlerowy Młyn (Karkonosze)

Przygotowania do sezonu zimowego trwają w pełni. Ośrodek oferuje komfortowe warunki narciarskie w Świętym Piotrze i Medvědíně, czteroosobową kolejkę na Horních Mísečkách.

Na narciarzy czeka w ośrodku 25 kilometrów tras zjazdowych, między innymi najdłuższa oświetlona trasa w Czechach  – Hromovka, poszerzona trasa na Horních Mísečkách, gdzie w ubiegłym sezonie otwarto wygodną, czteroosobową kolejkę. Ośrodek oferuje aktywne atrakcje nie tylko dla narciarzy, lecz również dla miłośników snowboardu, jazdy na łyżwach, hokeju na lodzie. Przez cały sezon odbywają się tu liczne imprezy i zawody. W marcu na przykład  Szpindlerowy Młyn będzie gościć znaczącą imprezę - Światowy Puchar kobiet w narciarstwie alpejskim.

W tym sezonie na narciarzy czeka rozszerzony Snowpark Horní Mísečky oraz 4 nowe urządzenia do naśnieżania na trasie Harmony. 

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień 820 Kč (139 zł) dorośli, 570 Kč (97 zł) dzieci

6 dni 4110 Kč (698 zł) dorośli, 2880 Kč (489 zł) dzieci

Černá Hora – Pec (Karkonosze)

W tym sezonie w największym czeskim kompleksie narciarskim (44 km tras zjazdowych) zmodernizowano system naśnieżania i usprawniono system przygotowania tras zjazdowych. Černá Hora – Pec, jako pierwszy ośrodek w Czechach, wypróbuje technologię Snowsat, umożliwiającą efektywniejsze przygotowanie tras zjazdowych. O dobre warunki na trasach zatroszczy się nowy ratrak Kässbohrer Pisten Bully 600 oraz nowy system naśnieżania na trasie Vyhlídková w ośrodku Černý Důl. W sezonie 2018/19 kompleks ČERNÁ HORA – PEC zaoferuje narciarzom 76% sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych.

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień 810 Kč (137 zł) dorośli, 570 Kč (97 zł) dzieci

6 dni 3940 Kč (669 zł) dorosli, 2760 Kč (469 zł) dzieci

Skiareál Aldrov – Vítkovice (Karkonosze)

Nowością sezonu jest nowy system naśnieżania tras narciarskich. 

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień 470 Kč (79 zł) dorośli, 390 Kč (66 zł) dzieci

6 dni 2210 Kč (375 zł) dorosli, 1760 Kč (299 zł) dzieci

Dolní Morava (Kralicki Śnieżnik)

Główną nowością sezonu 2018/19 w ośrodku Dolni Morava jest nowa niebieska trasa zjazdowa „VYHLÍDKOVÁ“, która łączy górną stację kolejki Sněžník i ośrodek U Slona. Długość nowej trasy wynosi 1.050 m a przewyższenie 165 metrów. Trasa jest sztucznie naśnieżana. Całkowita długość tutejszych tras wynosi 10,4 km.

Narciarze będą mogli korzystać także z nowej restauracji „SKALKA“, z panoramicznym dachem, przy górnej stacji kolejki linowej. Z restauracji rozciąga się piękny widok na Kralicki Śnieżnik, Ścieżkę w Obłokach i całą dolinę Kralickiego Śnieżnika.

Podniesiono także do 15 lat limit wiekowy dla zniżki na skipassy dla dzieci (do tej pory zniżki obowiązywały dzieci do 12 lat)

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień 670 Kč (113 zł) dorośli, 460 Kč (78 zł) dzieci

6 dni 3010 Kč (511 zł) dorośli, 2060 Kč (350 zł) dzieci

Bílá (Beskidy)

Modernizacja systemu naśnieżania, renowacja krzesełek kolejki linowej.

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień 530 Kč (90 zł) dorośli, 400 Kč (68 zł) dzieci

6 dni 2300 Kč (391 zł) dorośli, 1700 Kč (289 zł) dzieci

Kouty nad Desnou (Jesioniki)

Modernizacja systemu naśnieżania

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień 670 Kč (113 zł) dorośli, 600 Kč (102 zł) dzieci

6 dni 3010 Kč (511 zł) dorośli, 2700 Kč (459 zł) dzieci

Buková hora (Červená Voda – Čenkovice) – Góry Orlickie

Nowy ratrak, otwarcie po remoncie  snowparku Čenkovice, nowy apresski Čenkovice.

Przykładowe ceny karnetów:

1 dzień 620 Kč (105 zł) dorośli, 390 Kč (66 zł) dzieci

6 dni 2840 Kč (482 zł) dorośli, 1830 Kč (311 zł) dzieci

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

se znalazłem, Mario 🙂

jakiś kryzys w Czechach, 7 nowych krzesełek to použitá,

ale może to jest dobry powód, aby te mniejsze stacje poodwiedzać w tym sezonie

 

Zimní sezóna 2018/2019

Praha: hotel Mövenpick (NH Prague City) Praha PL-12 156 m Inauen-Schätti   náhrada stávajícího šikmého výtahu
Tanvaldský Špičák II Jizerské hory SLO-4 Bubble 911 m Leitner >>>> použitá lanovka z Obertauernu
Paseky nad Jizerou Krkonoše SLO-4 1164 m Leitner >>>> použitá lanovka z Bellamonte
Rokytnice nad Jizerou: Studenov-Hranice Krkonoše SLF-2 367 m Garaventa >>>> použitá lanovka z Les Diablerets
Hynčice pod Sušinou - Kaple Králický Sněžník SLF-2 981 m Doppelmayr >>>> použitá lanovka z Wildkogelu
Karlov pod Pradědem: Myšák Jeseníky SLO-4 Bubble 550 m Leitner   náhrada stávající 2-sedačky, použitá lanovka z Kronplatzu
Karlov pod Pradědem: Roháč Express Jeseníky SLO-4 660 m Leitner   použitá lanovka z Ratschingsu
Mosty u Jablunkova - Grúň Beskydy SLF-4 564 m Leitner >>>> přemístěná původní lanovka Malá Morávka - Kopřivná
Dolní Lomná - Severka Beskydy SLF-2 1021 m Leitner >>>> použitá lanovka z Alleghe
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarioJ napisał:

se znalazłem, Mario 🙂

jakiś kryzys w Czechach, 7 nowych krzesełek to použitá,

ale może to jest dobry powód, aby te mniejsze stacje poodwiedzać w tym sezonie

Zimní sezóna 2018/2019

Nowych czyli używanych. Sądzę, że to nie jest najgorsze rozwiązanie. Dzięki temu, że ściągają używane kanapy nie płacą dużej kasy (w porównaniu do nówek), a ja jako narciarz nie muszę dopłacać wielkich pieniędzy do karnetów. Jeśli wyciąg jest sprawny,  nie musi być najszybszy, z wypasioną bubliną, podgrzewanym tyłkiem i pachnieć lakierem, ważne gdy w ogóle jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JC napisał:

Ja planuję, w tym sezonie, odwiedzić Klinovec na granicy z Niemcami. Ośrodek, po połączeniu oferuje ponad 40km tras, co sprawia, że będzie walczył ze szpindlem i Cerną Horą o miano największego w Czechach.

 

 

Byłem tam kilka lat temu. Relacja na sąsiednim forum 😉

Generalnie fajny ośrodek, i równie popularny. Dobrze że rozwinęli połączenie z Neklidem. Generalnie ta część na górze Klinovec jest najlepsza. W części niemieckiej fajny teren, ale wyciągi słabe, konkretnie jeździ tylko krzesło, a orczyki dla fanów. Jest tam też dużo fajnych terenów na biegówki i chyba z tego korzystaliśmy (koło Klinovca i Bozi Dar). Pamiętam że na tablicach elektronicznych były wyświetlane również wersje po polsku 🙂

Polecam na apreski zajrzeć do Bozi Dar, przepiękne miasteczko, fajne knajpki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, marionen napisał:

Nowych czyli używanych. Sądzę, że to nie jest najgorsze rozwiązanie. Dzięki temu, że ściągają używane kanapy nie płacą dużej kasy (w porównaniu do nówek), a ja jako narciarz nie muszę dopłacać wielkich pieniędzy do karnetów. Jeśli wyciąg jest sprawny,  nie musi być najszybszy, z wypasioną bubliną, podgrzewanym tyłkiem i pachnieć lakierem, ważne gdy w ogóle jest... 

Jak najbardziej, jeszcze nie byłem w Králický Sněžník na ten przykład. A pamiętam chyba relacje Pana Marboru, więc to wstyd że mnie tam nie było. Moja córeczka częściej mówi o nartach niż ja obecnie, więc może w końcu coś spadnie białego i pozwiedzamy te unikalne czeskie ośrodki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarioJ napisał:

 

Jak najbardziej, jeszcze nie byłem w Králický Sněžník na ten przykład. A pamiętam chyba relacje Pana Marboru, więc to wstyd że mnie tam nie było. Moja córeczka częściej mówi o nartach niż ja obecnie, więc może w końcu coś spadnie białego i pozwiedzamy te unikalne czeskie ośrodki.

 

Może będzie Wam brakować towarzystwa, osobiście klimaty czeskich małych ośrodków z małą ilością narciarzy mi bardzo pasują...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marionen napisał:

Może będzie Wam brakować towarzystwa, osobiście klimaty czeskich małych ośrodków z małą ilością narciarzy mi bardzo pasują...

A jakie ośrodki w Czechach warto odwiedzić ? Po Słowacji trochę pojeździłem ale w Czechach to jakos nie kojarzę abym był na nartach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Byłem tam kilka lat temu. Relacja na sąsiednim forum 😉

Generalnie fajny ośrodek, i równie popularny. Dobrze że rozwinęli połączenie z Neklidem. Generalnie ta część na górze Klinovec jest najlepsza. W części niemieckiej fajny teren, ale wyciągi słabe, konkretnie jeździ tylko krzesło, a orczyki dla fanów. Jest tam też dużo fajnych terenów na biegówki i chyba z tego korzystaliśmy (koło Klinovca i Bozi Dar). Pamiętam że na tablicach elektronicznych były wyświetlane również wersje po polsku 🙂

Polecam na apreski zajrzeć do Bozi Dar, przepiękne miasteczko, fajne knajpki.

Czytałam kiedyś Twoją relację 😊, a miejscówka chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie. Przejechałabym się też chętnie prawie stuletnią kolejką linową, lubię takie klimaty retro: https://www.fichtelberg-ski.de/schwebebahn/geschichte/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jusik2002 napisał:

A jakie ośrodki w Czechach warto odwiedzić ? Po Słowacji trochę pojeździłem ale w Czechach to jakos nie kojarzę abym był na nartach ;)

Moim ulubionym czeskim ośrodkiem narciarskim są Rokytnice nad Jizerou. Dla mnie to taka namiastka alpejskiego (mikro) regionu. Fajne urozmaicone kręte trasy. Lubiłem też często, zwłaszcza w weekendy zaglądać do stacji Cerny Dul za Janske Lazne jakieś 7 km. Nie dość, że tanio to mało ludzi w ośrodku. Obecnie Cerny Dul wchodzi w skład  SkiResort Cerna Hora-Pec. Cena karnetu nie jest już tak atrakcyjna, ale obejmuje największy region w Czechach, jest jednak nadal mało narciarzy (przynajmniej do tej pory). Z mniejszych stacji lubię też Paseky nad Jizerou. Może dlatego, że często tam trenowaliśmy. Nawet w weekendy pozwalali nam ustawiać tyczki do 10.30 i wszystko bezpłatnie, wystarczyło kupić godzinowe karnety i stok całkiem przyzwoity był do naszej dyspozycji. Włączali nam nawet wyciąg przed uruchomieniem ośrodka byśmy mogli wcześniej ustawić tyczki, co widać na jednym ze zdjęć (pierwszym). Parę zdjęć z z Paseky, nieco już nieaktualnych bo widniejący na zdjęciach orczyk został zastąpiony parę lat temu przez kanapę. Oczywiście kanapa jest použitá. Mnie to nie przeszkadza, nie pamiętam tylko czy 2 czy 4 osobowa (chyba jednak 4). Paseky w grudniu 2010...

Zdj_1657.thumb.jpg.4188eec94be93b3a3f7b65b09c58844d.jpg

Zdj_1660.thumb.jpg.0aefa03bf94e03592b7e39a80d6cf667.jpg

Zdj_1665.thumb.jpg.c6821b54cfa140b62586b198af70eb89.jpg

Zdj_1675.thumb.jpg.0fe9a23a0f92e377d6685c26371e636d.jpg

Zdj_1682.thumb.jpg.6768bb05da5cae846a0aa3b68cfb52fb.jpg

Zdj_1683.thumb.jpg.d7bc2e07ced97979fce0c6b34a340cc0.jpg

Zdj_1687.thumb.jpg.d3a0f7acbcd8c8d2cbe73690a1f3fb9c.jpg

 

Edytowane przez marionen
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w swoich archiwach i znalazłem jeszcze zdjęcia z kolejnego sezonu w Paseky nad Jizerou. Tym razem styczeń 2012 rok. Hokus-pokus abrakadabra i zmienił się nam wyciąg. Nie zmieniło się tylko podejście obsługi do nas. Wyciąg krzesełkowy włączyli jeszcze jak było ciemno byśmy mogli ustawić treningowe bramki w spokoju i nie tracili czasu po otwarciu tras i to oczywiście wszystko bez dodatkowych kosztów.

DSC00377.thumb.JPG.00b667818728f5656bc5e6e122084c6a.JPG

DSC00379.thumb.JPG.c0ec21886fcc1b32fe96be9aa13df721.JPG

DSC00389.thumb.JPG.54fb3e13f1a4ad5b51bf32e65ef04e82.JPG

DSC00394.thumb.JPG.aad095cd1e9eed423652caa83a147d64.JPG

DSC00395.thumb.JPG.5d8e0a068c1df43feee7a0cb2d071566.JPG

DSC00417.thumb.JPG.0520e57d045cb917f795e8dc2808ba56.JPG

DSC00420.thumb.JPG.74cc7ac9908c66fa1989243778e954cb.JPG

Paseky leżą tylko 15 km od polskiej granicy w Jakuszycach. Jest to jeden z najbardziej słonecznych ośrodków narciarskich w Czechach (statystycznie). Nie wiem dlaczego ale nie zmienia się tylko tam zima. Zawsze jak tam byliśmy było uroczo, mroźnie i oby nas w Polsce nawiedzały takie zimy jak na zdjęciach. Ośrodek jest malutki, absolutnie nie polecam go wielbicielom Chopoka, Szczyrku itp. Trasy są krótkie i jest ich mało, ale jak komuś to nie przeszkadza i nie lubi tłoku to od czasu do czasu można wpaść na kilka szusów...

DSC00381.thumb.JPG.c0e3daf268d8562c8f23ff88c371118e.JPG

DSC00383.thumb.JPG.141d211e2066ea746999c30a6e9fe80d.JPG

DSC00396.thumb.JPG.159d2c883b336e3a72a2bac881a5094f.JPG

DSC00399.thumb.JPG.4d646e1d9c628dd4423b5a312ac4b56b.JPG

1272571932_DSC00403(2).thumb.jpg.42c7fa840c4a865b4e95113c59707e4d.jpg

DSC00413.thumb.JPG.1fafaae21d7f6967a7c2f0c7ed5be640.JPG

DSC00414.thumb.JPG.f0a9e3ef6b1eb241978c38726ef6a57e.JPG

DSC00419.thumb.JPG.4a8eaf891b5cd2eafffdd21fe5df58c1.JPG

Pozdrawiam serdecznie w oczekiwaniu na prawdziwą zimę...

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2018 o 06:35, sstar napisał:

Ceny Dul, Passeky, Herlikovice(stromo), Zacler (ścianka)... wstyd przyznać, ale mnie tam jeszcze nie było.

Swego czasu ścianka w Zacler była dla mnie najtrudniejsza trasa do zjechania - do tej pory przejeżdżając obok mam ciarki patrząc na ten stok.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...