Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Biegałem po falach


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend miałem przyjemność kolejny raz gościć na Mazurach. Tym razem okazja była przednia - 40ste urodziny expata.

Pogoda piękna, pomysł wspaniały, świętować, w przedłużony weekend, w sposób aktywny - coś w moim stylu.

Grono ok 15 przyjaciół - rejs jednym z największych jachtów na polskim śródlądziu: "Biegnącą po falach" (większy jest chyba tylko Chopin w chwili obecnej) - zapowiadała się, i była to super przygoda.

Pogoda w sobotę i niedzielę - super! Jedyny minus, to taki, że wiało bardzo słabiutko. W poniedziałek trochę deszczu.

Słabe podmuchy miały również swoje plusy - mogliśmy niemalże z pełnym ożaglowaniem popływać po północnym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Ponieważ był to mój debiut z tak dużym jachtem - wcześniej podziwiałem jedynie "Biegnącą..." pływając na innych jednostkach - z punktu widzenia żeglarskiego było to dla mnie super doświadczenie.

Nasza załoga składała się z 15 osób + kapitan.

"Szef" na początku podzielił całą grupę na cztery wachy, a potem udzielił szczegółowego ale i szybkiego przeszkolenia z posługiwaniem się wszystkimi linami, żaglami itp.

Mi przypadło stanowisko oficera IV wachty i odpowiedzialność za tylną część łajby - czyli drugi maszt, grot, brasy żagli przednich, kotwica, cumy rufowe, bandera...a do tego 4 osoby hahaha - to była bułka z masłem ale również spora odpowiedzialność - zwłaszcza przy składaniu masztów, by wszystko grało i by było bezpiecznie - zresztą mimo szampańskiej atmosfery tak było od początku, do końca rejsu.

Trochę o łódce.

"Biegnąca po falach" to Brygantyna, która została zwodowana w 1977 roku.

Długość maksymalna: 19,52 m.

Szerokość: 3 m.

Zanurzenie bez miecza: 1 m, z mieczem 2,1 m.

Powierzchnia żagli: 128 m2.

Więcej info na stronie: http://www.biegnacapofalach.pl/

A wygląda nasza ślicznotka tak:

f4999651d4213ba7med.jpg

Inne ujęcie:

fc09b5a6187e4bf7med.jpg

I jeszcze jedno:

56d3615425bf0717med.jpg

Powyższe zdjęcia zrobione w chwili przerwy, gdy prawie cała załoga udała się na Mamerki i słynne bunkry z czasów II Wojny Światowej.

Ster, piękny, duży i drewniany:

5f3f57b39a4a175fmed.jpg

Dziób robi wrażenie...

a4244ef09382c318med.jpg

Rufa:

754d7fcdc19421f6med.jpg

Szczęśliwi załoganci:

ac529955f0e60d41med.jpg

Wachta IV w trakcie instruktarzu:

d05fd01efb276b53med.jpg

Jedno z bocianich gniazd:

387751b99a2e8701med.jpg

Przez trzy dni żeglowania zrobiliśmy ok 55 km wodą - głównie po jeziorach: Mamry, Mamerki, Przystań, Święcajty i Dargin.

Kraina tysiąca jezior urzeka swoim pięknem.

735879bed643147dmed.jpg

Czas minął nam bardzo szybko.

Super towarzystwo, 40 urodziny przyjaciela i super impreza - czegóż chcieć więcej?

Ano żeglowania powyższą, piękną łajbą! Trzy dni i słaby wiatr, to trochę mało - po rejsie został niedosyt.

Człowiek chciałby trochę bardziej poznać, nie tylko łódź ale również, to w jaki sposób "Biegnąca..." biega po falach gdy dmuchnie mocniej.

0f2a781a521d55demed.jpg

Cudowny trzy dni, na cudownej łodzi.

db0d1e1f913aae36med.jpg

Ot, krótka relacja i kilka fotek...

Ahoj narciarze.

Pozdrawiam

marboru

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...