Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurzętnik największy ośrodek narciarski w północnej Polsce


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz są ferie. W soboty i niedziele czynne od 8. W tygodniu można jeździć swobodnie, zwłaszcza rano. W weekend jak będziesz na otwarcie to 1,5h pojeździsz spokojnie bez stania. W dwie godziny oblecisz 25-30 razy jak nie ma kolejek. Zależy czego oczekujesz. ja jeżdżę przede wszystkim celem ćwiczeń. Do tego ta górka jest idealna. Ja się wybieram w piątek po południu. Sobota niedziela zależy czy będę miał z kim. Daj znać jak będziesz to może się spotkamy. PS w weekendy to jeszcze na ostatnie dwie godziny otwarcia można przyjechać, też mało ludków. Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @lokiec3 za cenne info. Zobaczę jak to wyjdzie z moimi planami. W tygodniu raczej małe szanse ze względu na obowiązki. Może jakiś piątek wieczorem? Tak jak podpowiadasz - na ostatnie 2 godziny? Zobaczymy. Na chwilę obecną wiele nie oczekuję bo w tym sezonie .... jeszcze nie miałem desek na nogach! 😢 Taka sytuacja! 😒 Tak więc ćwiczenia rzeczywiście mile widziane. Jeśli będę się wybierał to dam ewentualnie cynk. Dzięki. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W tym tygodniu udało mi się we wtorek po niewielkim przymrozku rano pojeździć po twardym. Rewelacja. No i dziś w nocy artyleria odpalona. W zbiorniku połowa stanu wody. Trzy nocki mrozów to jeszcze podciągną pokrywę, która nie jest wcale taka cienka. Jak na ostatnie długie ocieplenie i deszcze to śniegu mają jeszcze dużo. Dobrze to wygląda oceniając zarządzanie. Powstała nowa pizzeria i całoroczny tubing, który wygląda na fotkach imponująco.(info ze strony ośrodka). Jutro po nartach będę miał trochę czasu to obadam wszystko organoleptycznie.

Tylko jak ja wstanę o 6-30 po koncercie ZAZ😪

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lokiec3 napisał:

W tym tygodniu udało mi się we wtorek po niewielkim przymrozku rano pojeździć po twardym. Rewelacja. No i dziś w nocy artyleria odpalona. W zbiorniku połowa stanu wody. Trzy nocki mrozów to jeszcze podciągną pokrywę, która nie jest wcale taka cienka. Jak na ostatnie długie ocieplenie i deszcze to śniegu mają jeszcze dużo. Dobrze to wygląda oceniając zarządzanie. Powstała nowa pizzeria i całoroczny tubing, który wygląda na fotkach imponująco.(info ze strony ośrodka). Jutro po nartach będę miał trochę czasu to obadam wszystko organoleptycznie.

Tylko jak ja wstanę o 6-30 po koncercie ZAZ😪

Pozdrawiam.

Co to jest ten "ZAZ"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę znowu z rana pojeździliśmy, ale w sumie było dziadowsko. Cały stok usłany kalafiorami wielkości małych jabłek. Ni groma nie dało się pojechać krawędzią. Narty uślizgiwały się na tych grudach. Także z ćwiczeń nici.Pozdrawiam.

PS Zaz była niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Nie wiem jak wygląda sytuacja w innych ośrodkach nizinnych. U nas mimo braku możliwości tradycyjnego naśnieżania Snow factory zrobiło robotę. Od 30 grudnia ośrodek otwarty. Jedna trasa. Dziś z rana 2,5 h dało się nieźle pojeździć. 5 osób jeździło oprócz mnie. Brak mrozu w nocy nie pociesza, bo po dwóch godzinach sześciu narciarzy przekopało stok jak stado dzików kartoflisko. Ale co tam zabawa przednia. Śnieg robią cały czas. Wody w zbiorniku mało. Jak przyjdą mrozy to ta cała rozstawiona altyleria na bank będzie bezrobotna bo z powietrza śniegu nie zrobią. Drugi zbiornik na przyszły sezon na bank będzie konieczny przy takiej wydajności systemu. A do tego oczywiście ich system nie wczytuje wcześniej zakupionych woucherów. Trza latać do biura obsługi klienta i ręcznie wszystko wpisują. Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A tym czasem w Kurzętniku zima na całego:

IMG_20200205_104355.thumb.jpg.f51c767ea0056485e2d55f1cbdff8dd9.jpg

Ośrodek działa nieprzerwanie od 30 grudnia. Kilka nocy z przymrozkami pozwoliło dorobić śniegu armatami. Wczoraj przez 1,5 h warunki miodne. Później wylazły kalafiory i krawędź się po nich turlała a nie wrzynała. Jak im się opłaca utrzymywanie tego ja nie wiem, ale fajnie, że działają. Pozdrawiam.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Poddali się. Pewnie już nie wystartują. Moje vouchery chyba ze cztery niewykorzystane. Co za lipa. Biorąc pod uwagę ile zachodu i forsy kosztowało utrzymanie stoku przez niespełna dwa miesiące w temperaturach dodatnich a ilość odwiedzających to na bank ten sezon z potężnym deficytem na starcie zaliczył nowy właściciel. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Trochę spóźniona, ale relacja konieczna. Stok działa nieprzerwanie od 15 grudnia pomimo wysokich temperatur na przełomie roku.  W niedzielę byłem czwarty raz. Obecnie po kilku dniach ujemnych temperatur śniegu na wszystkich trasach po kokardę. Zbiornik wody pełen. Swoją drogą co oni mają za pompy, że przy kilkudniowej pracy naprawdę potężnej instalacji na pełnej wydajności, zbiornik dają radę uzupełniać na bieżąco. Wielki plus za naprawdę konkretne naśnieżenie całego ośrodka. Tu nikt nie dziaduje. Czytając wasze relacje ze S cyrku, to TMR powinien się uczyć od Grupy Pingwina. Do tego dalej prowadzone są duże inwestycje. Powstają nowe budynki - nie wiem z jakim przeznaczeniem. Wieża widokowa robi wrażenie. Niedługo to jeszcze pewnie dosypią ziemii i będzie wielka góra 😁.

Pozdrawiam.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ha. Start sezonu na Kurzej Górze 25-11-2022. Rekord świata na nizinach. Co prawda ja poczekam do mrozów bo śnieg z kontenera to dziadostwo. Nie mniej jednak pochwała wielka za pracę. Maj rozmach s.......y. Pozdrawiam.

A i jeszcze jedno. Jeden łorcyk wymienili na taśmę od dołu do samej góry. Myślę, że zwiększy to przepustowość transportu na górę.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No  i inauguracja sezonu na Kurzej udana. Mrozik, słoneczko, twardo, szybko, umiarkowana ilość ludzi. Śniegu w całym ośrodku narobione na metr. Szacun, nie dziadują. Zdaje się, że ten duży budynek co zaczęli budować to chyba hotel będzie. Prawdopodobnie kopią drugi zbiornik na wodę. Mają rozmach s....y. Nic tylko się cieszyć z takiego rozwoju. Zwłaszcza jak się ma 15 minut samochodem z domu. A taki mały zgrzyt. Taśma, która zastąpiła orczyk jest pierońsko wolna. Pytam gościa z obsługi czy to tak ma być a on mi mówi, że jest oblodzona to puszczają wolniej. No to wychodzi na to, że tylko przy dodatnich temperaturach taśma będzie w pełni wydajna. Zamienił stryjek...

PS do szefa forum. Jak się będziesz Jacku kiedyś wybierał do Kurzętnika daj znać, chętnie się spotkam. Pozdrawiam.

1671462024644.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...