Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy - Austra- pierwszy raz.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mieszkałem trochę powyżej tego miejsca które zaznaczyłeś w styczniu 2012 i obeszło się bez zakładania łańcuchów - także miej nadzieję :) A poważnie jak będzie padał śnieg to bez łańcuchów nie ma szans - ostro pod górkę i jak staniesz bo np. z przeciwka skibus będzie się "składał" w agrafce to nie ruszysz.

Byliśmy z dziećmi i ktoś mi podpowiedział że Spjelioch to taki fajny rodzinny ośrodek -jak wyjechaliśmy gondolą i wyszliśmy z niej w prawo to dzieciaki w płacz że nie zjadą itd.... A kumpel zażartował że ten ośrodek jest rodzinny bo oni tutaj na tym początku giną całymi rodzinami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=53304&p=5022988&hilit=spieljoch#p5022988 tu parę fotek ze Spieljocha - powyżej górnej stacji gondolki jest orczyk do nauki dla dzieci , a trasa w dół też moim zdaniem nie jest straszna , a bardzo szeroka na jej pierwszym odcinku do krzesełka poniżej.Oczywiście w pozostalych ośrodkach w dolinie jest dużo więcej tras do wyboru i łatwiej będzie dostosować je do poziomu dzieci.Na początek chyba najlepsze będzie Hochzillertal.Z łańcuchami też tragedii nie ma - potrenuj trochę w domu to zakładanie ich zajmie Ci najwyżej 2-3 minuty , o ile masz porządne łańcuchy i dobrze dobrany rozmiar. Poza tym masz pewnie niedaleko do przystanku skibusa i w razie jakiegoś kataklizmu możesz się nim wspomóc - ja muszę zakładać łańcuchy średnio raz na 50 dni pobytów w Alpach , więc nie jest tak źle;-) Edytowane przez JurekByd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Temat się ciągnie od Września, ale nie umarł. Wręcz przeciwnie niemal wszystko klepnięte :)

Zakwaterowanie niemal w centrum doliny Zillertal, Panoramastraße, Hart im Zillertal! Znalezione łatwo i szybko dzięki #idealist, za co jeszcze raz dziękuje.

Jak pisałem już wcześniej, pobyt od 12.03 do 19.03. Chcieliśmy jechać tydzień wcześniej, ale niestety urlopy nie pykły.

Plan jest taki, idąc od północy:

- 1 dzien Spieljoch.

- 2 dni Hochfugen

- 2 dni Zillertal Arena

- 1 dzień TUX (w zależności od pogody).

- ostatni niepełny dzień jakiś mały ośrodek (Spieljoch pewnie).

Jak widzicie nie uwzględniamy Mayrhofen. Nie wiem czy dobrze robimy :confused::

Jeszcze dwa pytania:

- czy Zillertal SuperSkipass lepiej kupić na miejscu ? Czy mieć to z głowy i załatwić przez internet ?

- czy Zillertal SuperSkipass uwzględnia ubezpieczenie dot. zwiezienia ze stoku i transportu do szpitala ? Hospitalizacje mamy w EKUZ. Zastanawiamy się czy musimy wykupować dodatkowe ubezpieczenie na transport.

Mam nadzieje, że wkrótce umieszczę tutaj relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mayrhofen nie masz daleko, dojazd dobry - naprawdę warto!

Spieljoch - szkoda czasu na dwa dni, wystarczy na jeden, nawet niepełny

Hochfügen - warto połączyć z Hochzillertal i właśnie stamtąd (Kaltenbach) startować do ośrodka - duży parking, zadaszony, blisko głównej drogi przez dolinę

Skipass - zawsze kupuję na miejscu, nigdy nie było to kłopotliwe

Ubezpieczenie - ani Ekuz ani standardowy skipass nie obejmują kosztów ratownictwa i transportu ze stoku do szpitala, kupuję w Polsce dodatkową polisę - to nie są duże koszty.

Pozdrowienia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się ciągnie od Września, ale nie umarł. Wręcz przeciwnie niemal wszystko klepnięte :)

Zakwaterowanie niemal w centrum doliny Zillertal, Panoramastraße, Hart im Zillertal! Znalezione łatwo i szybko dzięki #idealist, za co jeszcze raz dziękuje.

Jak pisałem już wcześniej, pobyt od 12.03 do 19.03. Chcieliśmy jechać tydzień wcześniej, ale niestety urlopy nie pykły.

Plan jest taki, idąc od północy:

- 1 dzien Spieljoch.

- 2 dni Hochfugen

- 2 dni Zillertal Arena

- 1 dzień TUX (w zależności od pogody).

- ostatni niepełny dzień jakiś mały ośrodek (Spieljoch pewnie).

Jak widzicie nie uwzględniamy Mayrhofen. Nie wiem czy dobrze robimy :confused::

Jeszcze dwa pytania:

- czy Zillertal SuperSkipass lepiej kupić na miejscu ? Czy mieć to z głowy i załatwić przez internet ?

- czy Zillertal SuperSkipass uwzględnia ubezpieczenie dot. zwiezienia ze stoku i transportu do szpitala ? Hospitalizacje mamy w EKUZ. Zastanawiamy się czy musimy wykupować dodatkowe ubezpieczenie na transport.

Mam nadzieje, że wkrótce umieszczę tutaj relacje :)

1. Nie słuchaj tych bzur zachęcających do korzystania z samochodu bo masz zadaszony parking?! korzystaj ze skibusów i Zillertalbahn wszystko w cenie skipassu, nie będziesz stał w korkach i tracił czasu i benzyny.

2. W cenie skipassu nie ma takich ubezpieczeń, to musisz we własnym zakresie. Jedyne ubezpieczenie w skipassie to takie, że jak zgubisz skipass, a masz paragon to wydadzą Ci drugi.

3. Warto wykupić we własnym zakresie ubezpieczenie, chociażby OC bo tu potencjalnie może narobić najwiekszych kosztów.

4. Pobyt w Spieljochu połącz z Hochfugen bo całego dnia tam szkoda. Najlepiej zrobić to tak, wjeżdżasz gondolą Spieljochbahn I, pojeżdzisz z 2-3 godziny i zjeżdzasz trasa nr 3, a tam na dole co 8 -10 minut masz skibusy co Hochfugen i tym sposobem zaliczysz tę cześć ośrodka w całości, a w kolejnym dniu pojedziesz sobie do Kaltenbach i zaliczysz Hochzillertal. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzi żebys zrobił sobie objazd wszystkiego zaczynając w Spieljochu, a kończąc na dole w Kaltenbach.

5. Tym sposobem będziesz mógł się udać do Mayhofen.

Na marginesie Hart to zdecydowanie nie centrum Doliny Ziller, a dopiero jej początek. Centrum to mniej więcej Zell am Ziller i też najlepsza baza wypadowa do wszytskich ośrodkó doliny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie słuchaj tych bzur zachęcających do korzystania z samochodu bo masz zadaszony parking?! korzystaj ze skibusów i Zillertalbahn wszystko w cenie skipassu, nie będziesz stał w korkach i tracił czasu i benzyny.

2. W cenie skipassu nie ma takich ubezpieczeń, to musisz we własnym zakresie. Jedyne ubezpieczenie w skipassie to takie, że jak zgubisz skipass, a masz paragon to wydadzą Ci drugi.

3. Warto wykupić we własnym zakresie ubezpieczenie, chociażby OC bo tu potencjalnie może narobić najwiekszych kosztów.

4. Pobyt w Spieljochu połącz z Hochfugen bo całego dnia tam szkoda. Najlepiej zrobić to tak, wjeżdżasz gondolą Spieljochbahn I, pojeżdzisz z 2-3 godziny i zjeżdzasz trasa nr 3, a tam na dole co 8 -10 minut masz skibusy co Hochfugen i tym sposobem zaliczysz tę cześć ośrodka w całości, a w kolejnym dniu pojedziesz sobie do Kaltenbach i zaliczysz Hochzillertal. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzi żebys zrobił sobie objazd wszystkiego zaczynając w Spieljochu, a kończąc na dole w Kaltenbach.

5. Tym sposobem będziesz mógł się udać do Mayhofen.

Na marginesie Hart to zdecydowanie nie centrum Doliny Ziller, a dopiero jej początek. Centrum to mniej więcej Zell am Ziller i też najlepsza baza wypadowa do wszytskich ośrodkó doliny.

Skibusy i pociąg super środek komunikacji w całej dolinie Zillertal. My tak zwiedziliśmy całą dolinę aż po lodowiec i nie żałujemy. Wszystko odbywało się punktualnie i bez nadmiernego tłoku. Także jak najbardziej polecam.

Mayrhofen mimo, że z dużych ośrodków najmniej przypadło do gustu, to absolutnie go nie odpuszczaj, chociażby żeby mieć porównanie, a jest to na tyle rozległy ośrodek, że na pewno znajdziecie tam swoje miejsce.

Pogody życzę

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady!

Biorąc pod uwagę powyższe, Mayrhofen wskoczy w któreś miejsce. Dzięki za zachęty!

Hochfugen byłem przekonany, że jest to jeden ośrodek, a Hochzillertal to po prostu nazwa kolei :stupid: Słaby research zrobiłem.

Zrobimy, więc tak jak radzicie. Pomysł michasia wydaje się w porządku. Spieljoch i później skibusem na Hochfugen. A Hochzillertal na drugi dzień.

Dzięki za informacje dot. ubezpieczenia i @tanova za info dot. karnetu.

Ale prośba, michaś zaprzestań tych utarczek słownych. Nawet jeśli w jakimś stopniu masz rację to panuj nad językiem. Swoje riposty kierujesz do kobiet, więc trochę kultury. Tym bardziej, że Twoje rady są bardzo pomocne, a wszystko burzą te odzywki :) Trochę luzu.

Trochę przez przypadek powstał wątek, który dla wielu osób może okazać się bardzo pomocny przy organizacji pierwszego wyjazdu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja na argumenty już się odbyła w innym wątku, Twój brak kultury pozostawiam bez komentarza

Ale się nie zakończyła bo pobiegłaś ze skargą do admina, jak nie potrafiłaś znaleźć argumentów. Ponadto skoro w co drugim wątku powielasz swoje samochodowe rady wprowadzające w błąd, to trzeba to naświetlić i nazwać po imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że wątek jest super, daje dużo informacji, wcale nieoczywistych dla osób jadących pierwszy raz w Alpy i nie warto go psuć.

Ze skibusami i komunikacją publiczną, to wszystko prawda, też lubię i korzystam. Zależy to jednak też od lokalizacji kwatery i tego czy czasowo opłacalne jest korzystanie ze skibusa. My korzystaliśmy jeżdżąc na Arenę i Penken, do tych ośrodków mieliśmy skibus pod nosem, ale do Hochzillertal i na Tuxa wybraliśmy się samochodami, bo było po prostu szybciej niż iść z buta do kolejki. Parkingi przy wszystkich ośrodkach są duże i bezpłatne, narciarz przyjeżdżający o normalnej porze nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca. Wracając skibusem z Konigsleiten też pluliśmy sobie w brodę, że nie mieliśmy samochodu pod gondolą na Arenie, bo przez to nasz powrót się mocno wydłużył. Trzeba było przejechać stację kolejką, a potem jeszcze kawał drogi z buta. Tak więc różnie to bywa...

Jestem przeciwniczką przekazywania czegoś jako "jedynej, słusznej opcji." Każdy z nas jest innym narciarzem, innym człowiekiem, innym turystą. Przedstawiajmy możliwości, doradzajmy, ale niech każdy sam zdecyduje, co mu odpowiada :smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to szczęście,że kiedy wyjeżdżałem pierwszy raz w Alpy to nie było internetu.:tongue:

I nikt mnie nie "nawracał" na siłę abym jeździł skibusami.:mellow:

Niech sobie te skibusy są,i podawajmy jak najwięcej informacji o nich.Kto chce niech jeździ,ale nie próbujmy doszukiwać się wyższości jednej formy poruszania się nad drugą.

Jak powszechnie wiadomo ja nie lubię korzystać ze skibusów i nikt mnie o tego nie przekona.

Różnica poglądów w tej kwestii nie powinna powodować tak mocnego zaostrzania dyskusji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kolejce, którą jechałam raz, było całkiem śmiesznie. Musieliśmy przejechać nią aż jedną stację, z Zell do Laimach. Pora była późna, bo już grubo po 18, poza nami narciarzy już nie było. Gdy nasza skromna, 10-osobowa, grupka weszła do wagonu jak spod ziemi wynurzył się konduktor. I do dzisiaj nie wiem do końca po co. W każdym razie zapytał dokąd jedziemy, czy wszyscy mamy skipasy, czy na pewno są to Zillertaler Superskipass (w oczach nie mówiących po niemiecku widziałam już przerażenie, myśli o ew.mandacie), na co odparłam, że tak, ale możemy pokazać. Wszyscy posłusznie okazali się skipasami, gość obejrzał i... wysiedliśmy. Może po prostu chciał pogadać :smile: Kierowcy skibusów są również niezwykle uprzejmi, chętnie udzielają informacji, są prawdziwą wizytówką ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...