Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po letniej przerwie. Z racji tego iż w nocy z 21 na 22 września pojawił się pierwszy przygruntowy przymrozek pokusiłem się założyć temat o warunkach w nowym sezonie i pokuszenie się o pierwszą prognozę:rolleyes::

Według moich obserwacji Październik będzie miesiącem troszkę cieplejszym niż norma. Pierwsza połowa to babskie lato:stupid: Druga połowa to już wyraźna jesień z deszczem wiatrem a pod koniec nawet z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem w górach i miejscowościach podgórskich:mellow:

W Listopadzie zima też raczej nam nie grozi bo zapowiada się ciepły choć oczywiście zdarzy się kilka dni kiedy w dzień będzie około zera w nocy sporo poniżej ale będą to tylko incydenty nie jakaś regularna zima i dobrze bo zima w listopadzie to zapowiedz jej braku:cheerful:

Grudzień wygląda na ciepły a to już jest mniej fajne. Atlantyk ruszy na całego co daje nam bardziej brzydką jesień niż zimę wiec będzie przewaga temperatur plus 5 do 10 stopni. Pojawi się około 2 ataków zimy ale hmmmm czy to coś na co czekamy:confused:: Ataki mocniejsze będą na północy wschodzie i południowym wschodzie.

Styczeń to dalej Atlantyk czyli dla nas rozpacz:sorrow: Zima od czasu do czasu się pojawi ale raczej bardziej na wschód od Wisły czyli nie to na co wszyscy czekamy. Odchylenie od normy do plus 2 stopni.

Luty to zachód który będzie miał jesień oraz plus 10 stopni i wschód szczególnie Małopolska Podkarpacie i mazury z częstymi atakami zimy i mrozem do - 20 stopni.

Marzec to zima a szczególnie pierwsze 2 dekady miesiąca. Pod koniec zrobi się wiosennie ale w kwietniu śnieg znów będzie częstym gościem.

Zima zapowiada sie kiepsko średnia za to bardzo długa możliwe że długi weekend majowy czy Wielkanoc będzie można spędzić na nartach wyżej w górach czego nie można powiedzieć na pewno o Bożym Narodzeniu sylwestrze i feriach. Cóż oby było lepiej niż to wygląda na teraz a jak będzie przekonamy się już niedługo chodź nie powinno być tak źle jak rok i dwa lata temu:rolleyes::

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Według moich obserwacji ...

A mógłbyś przybliżyć: obserwacji czego?

Pogody, przyrody, Indian czy może długoterminowych prognoz NOAA i innych instytucji naukowych (choć to naukowe nieco w cudzysłowie, bo jak zaczynają robić prognozy, to już bardziej są instytucją wróżbitki niż naukową... :biggrin::biggrin:).

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś takiego kilka dni temu w radiu, to była konwersacja 2 prowadzących:

NASA która zajmuje się badaniem kosmosu ogłosiła że to lato było najgorętsze w historii pomiarów

a 2 redaktor mówi

Czekamy co powie na to Tomasz Zubilewicz, bo NASA zajmuje się badaniem kosmosu, a Tomasz Zubilewicz jest z kosmosu

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś przybliżyć: obserwacji czego?

Pogody, przyrody, Indian czy może długoterminowych prognoz NOAA i innych instytucji naukowych...

Po zadaniu autorowi konkretnego pytania nastąpiło milczenie...

Czyżby odpowiedź brzmiała: Po dogłębnych obserwacjach sufitu.

No nie! Tak nie może być. Co za brak zaufania z mojej strony... :smile:

Tadek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

O tym El-srinio każdy coś z innej beczki. Jedni twierdzą że zimy nie będzie, inni zaś ze ma być w tym roku przeokropna zima w Europie

I weź pan tu bądź mądry.

El-nino (jakaś literka Ci się pojawiła przypadkiem) to dość złożone zjawisko (aczkolwiek jego opis brzmi prosto), którego podłoże nie jest tak do końca jasne. Wydaje się - przynajmniej do tej pory tak było - że wpływ El-Nino na pogodę w rejonach podbiegunowych oraz Europie jest niewielki. Czy to się potwierdzi trudno w tej chwili wyrokować.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.,,Wróżymy z fusów''. GFS najtrafniej z wszystkich modeli prognozował suszę i upały w sierpniu 2015 .,,Wpływ El-Nino na pogodę w rejonach podbiegunowych oraz Europie jest niewielki.'' Całkowita racja.Teraz moja ,,prognoza.'' Czeka nas trzecia z kolei ciepła zima ,ale w wyżej połozonych SN nie powinno byc żle . Suma opadów od początku roku jest zdecydowanie poniżej normy w polskich górach . KBW wynosi od -100 do -200mm. Zimą powinno często padać ,wyżej śnieg ,niżej deszcz.Dlaczego ,,przewiduję'' ciepłą zime po gorącym lecie? To już moja tajemnica:biggrin: Pozdrawiam Wszystkich.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam i życzę wszystkim Forumowiczom zdrowia ,szczęścia i udanego sezonu narciarskiego 2015/2016. Bardzo ciepłe powietrze napływa w tej chwili nad znaczną część Europy. Według prognoz listopad 15 może okazać sie cieplejszy od października. W tej chwili rekordowo ciepło jest np. we włoskich Alpach np. w regionie Alta Valltelina http://www.santacaterina.it/en_serv_meteo.aspx W polskich górach do tego dochodzi duży niedobór opadów (szczególnie Sudety). Sezon może rozpocząć sie póżno i trwac krótko. Stawiam na śnieżną drugą połówkę grudnia i mroźny styczeń. Luty może być znowu ciepły. To tylko moje ,,prognozy''. Zarezerwowałem wyjazd w Alpy (wysoko) na drugą połowę stycznia i na 90 procent będzie super narciarsko ,podobnie jak w porzednich 5 latach. Pozdrowiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano było 14 stopni, a wczoraj tylko 6! Z tego co wiem, to w górach jest podobnie. Mam nadzieję, że Twoje grudniowe prognozy się sprawdzą, bo po świętach jadę do Szczyrku, więc śnieg musi być :smile: Styczeń wg mnie będzie chłodniejszy od tegorocznego, bo bardzo rzadko się zdarza, żeby 2 lata z rzędu nie napłynął do nas wyż rosyjski. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń wg mnie będzie chłodniejszy od tegorocznego, bo bardzo rzadko się zdarza, żeby 2 lata z rzędu nie napłynął do nas wyż rosyjski. Pozdrawiam!

Dokładnie to w południowej Polsce dwa stycznie z kolei 14 i 15 były zdecydowanie powyżej średniej i np. w Katowicach w 2014 dwa stopnie a w 2015 trzy stopnie powyżej sredniej . W górach to odchylenie od średniej było równie duże. Też stawiam na mroźny kontynentalny wyż rosyjski lub skandynawski i średnią stycznia 2016 poniżej średniej wieloletniej.Oczywiście pogoda jest prawie nieprzewidywalna i możemy sobie tylko ,,prognozować'' .Jaka będzie zima 15/16 to :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...