Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

no błagam prosze i jeszcze raz błagam tą prognozę to wsadzić sobie w..... Wasyl nie umie przepowiedzieć największej fali powodziowej od 100 lat w dorzeczu wisły na 2 dni przed jej wystąpieniem a tu jest wstawiany jako bóg. Sory ale nie wytrzymałem. Mówiłem o 2010 roku gdzie osobiście pisałem do TVN by ostrzec ludzi przed drugą falą powodziową i osobiście na antenie został skomentowany mój mail że cytuje " żadna druga fala powodziowa nam nie grozi spokojnie". Chyba pamiętamy drugą fale powodziową bo ja do dziś. Tyle w temacie. Zimy nie ma co JC napisał wyżej a przedzimie w dzień topnieje w nocy marznie czyli wody gruntowe mają szanse się odbudować. Od weekendu pomału wraca odwilż ba obstawiam że sięgnie nawet Kasprowego ale to moje przypuszczenia. Niżej w dzień mrozu nie będzie chyba że w cieniu a że słońca będzie sporo to o naśnieżaniu nie ma mowy. Swoją drogą kto będzie naśnieżał skoro za troszkę ponad tydzień będzie spore ciepło?? Ja nie ale może ktoś posłucha Wasyla wtedy hmmmmmm jutro powiem co i jak dalej obstaje że zima w większym wydaniu to 2 kwartał grudnia choć dalej mam nadzieje że nie i zacznie się w 3 a to oznacza w końcu normalne święta. Proszę jeszcze raz bez Wasyla mi tu bo on ma problem z prognozą na jeden dzień.

Janek aż zerkałem na GFS i trochę przesadził z temperaturą plus 16 stopni ale na pewno powyżej dychy będzie obstawiam do 12 stopni choć przy halnym to wszystko jest możliwe nawet plus 20 w święta.

Można sobie popatrzeć tu to dopiero będzie podniecenie bo Twoja pogoda pokazuje na najbliższe 16 dni prawie zimę na nizinach co z tego bezie sami ocenicie polecam sobie zrobić zdjęcie każdej mapy bo będzie szybko zmienione. Patrząc na tą prognozę aż trzeba naśnieżać:

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/115485,prognoza-16-dniowa-dwa-tygodnie-z-lagodna-zima

O poranku 6 grudnia jest szansa na mikołaja na saniach. Szczecin 1 stopień Zielona Góra 0 stopni Suwałki -2 stopnie. Mówię wam że będzie to kład.

Tu wklejam aż dowód na tą ścieme:

[ATTACH=CONFIG]24213[/ATTACH]

Widze mamd że jesteś ekspertem od pogody ja jednak nie wierze ani tobie ani Wasilewskiemu u mnie w Centrum tych 12 stopni na plusie nie widać jak nie wierzysz to tu popatrz mam nadzieje że kumasz po angielsku choć trochę link http://www.weather.com/weather/tenday/l/PLMZ4628:1:PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Dzisiaj około godz. 22.30 stacja meteo na Skrzycznem notuje minus 23 stopnie, a i to z jaką niebywałą dokładnością 6 cyfr po przecinku :stupid:

Stacja pogodowa SR9NSK -- Góra Skrzyczne

http://skrzyczne.akl.prz.edu.pl/

Aktualna Prędkość Wiatru (średnia za 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualne Porywy (maksymalna szybkość przez ostatnie 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualny Kierunek Meteo: 0 stopni

Temperatura: -23.333334 Stopni Celcjusza

Ciśnienie: 1017 hPa

Czas ostatniej aktualizacji: 23 Listopada 22:26:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Dzisiaj około godz. 22.30 stacja meteo na Skrzycznem notuje minus 23 stopnie, a i to z jaką niebywałą dokładnością 6 cyfr po przecinku :stupid:

Stacja pogodowa SR9NSK -- Góra Skrzyczne

http://skrzyczne.akl.prz.edu.pl/

Aktualna Prędkość Wiatru (średnia za 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualne Porywy (maksymalna szybkość przez ostatnie 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualny Kierunek Meteo: 0 stopni

Temperatura: -23.333334 Stopni Celcjusza

Ciśnienie: 1017 hPa

Czas ostatniej aktualizacji: 23 Listopada 22:26:21

W tym momencie zmagamy się z problemem zamarzania anemometru, który przy okazji mierzy temperaturę. Ponieważ zasada pomiaru prędkości, kierunku i temperatury opiera się na ultradźwiękach jest on bardzo wrażliwy na oblodzenie i oszronienie. Czujnik posiada ogrzewaną elektrycznie obudowę, aczkolwiek jak widać grzałka nie do końca spełnia swoją rolę.

Problem został przekazany do działu wsparcia technicznego producenta czujnika i miejmy nadzieję, że problem zostanie szybko i skutecznie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo informuję, że aktualnie stacja podaje poprawnie jedynie ciśnienie sprowadzone do poziomu morza (tzw. QNH), ponieważ jest ono mierzone przez wbudowany w anemometr osobny czujnik MEMS

Mateusz Lubecki

Członek Zarządu

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe

(Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej)

KRS: 0000236118

tel: +48 660 43 44 46

www: http://psp.org.pl

PS. Dlaczego moje konto zostało (automatycznie) usunięte z portalu, zaraz po napisaniu mojego poprzedniego posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z tego co widzę wyglada to na Podhalu - Zdziwiła mnie ilość armatek na Polanie Szymoszkowej w tym tempie początkowy kawałek to oni otworzą w piątek ...... jestem pod wrażeniem , o Białce nie będę pisał bo to Polski fenomen ... niezle jeszcze to wygląda w Małe Ciche ... słabo w Jurgowie , Rusin Ski , Witów Ski, Harendzie itd.... w Małe Suche - nie widać ale piszą że śnieża .....

Mam nadzieję że ogłoszą otwarcie w ten weekend i uda się pojeżdzić :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...