Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też zaliczyłem dzisiaj swój czwarty raz w sezonie :)

Rozważaliśmy Białkę, Jaworzynę albo standardowo Słotwiny. Białka odpadła ze względu na przewidywaną liczbę ludzi. Jaworzyna ze względu na cenę, sorry ale 90 PLN / 4h za dwie i pół trasy to trochę dużo. Padło na Słotwiny i nie żałowaliśmy. Narciarsko jeden z lepszych wyjazdów ostatnich lat. Wyjeździliśmy się jak szaleni, cały czas mroźno, równo, twardo (na bocznym orczykowym stoku twardo do 14) i słoneczko.

Na głównym stoku było tak tłoczno :)

IMG_0647.JPG

IMG_0649.JPG

A na bocznym orczyku mieliśmy prywatny stok :D Nie wiem jak wy ale ja wolę te 900 i 500 metrów wolności, niż dzikie tłumy w Białce.

IMG_0643.JPG

IMG_0644.JPG

IMG_0654.JPG

Jak widać na zdjęciach, w Krynicy zima na całego. Za tydzień ruszają Słotwiny Arena z ich nową kanapą. Oby do świąt!

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się jutro trafimy na skolnitym - ja będę jeździł od rana tak pewnie do 10 i starczy :D

W  piątek byłem po 19 i rewelacja.. trasa jak z rana, ale co się dziwić jak jeździło może z 10 osób. Dziś na kamerkach też myślę maksymalnie 50 osób widziałem.

Także liczę jutro na jeden z lepszych dni narciarskich w naszych górach w ostatnich latach - oby tak było :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały spoiler z Kazimierza. Dodam, że słowo "spoiler" nie jest przypadkowe".

Warunki bardzo dobre - na samej górze po prawej i na dole było odrobinę lodu. Twardo. Czynna trasa niebieska i jeden wyciąg (drugi ruszył przed 16 po usunięciu awarii).

Moja relacja pojawi się późnym wieczorem albo jutro. Marboru na pewno skrobnie coś szybciej.

64cba87d86df9f1e2bd53b4ecf96eb5f.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z SONu pojawiło się sporo zdjęć więc nie będę zapodawał swoich tylko krótki komentarz.

Nie udało nam się z żona dojechać na 8. Byliśmy na bramkach dopiero o 10:21. Parkowanie na Pośrednim, ale nie tuż przy stoku tylko przy drodze(całkem dobrze odśnieżone). Nie ogarniam polityki SONu(TMRu) w temacie przygotowania tras. Moim zdaniem na Pośrednim na spokojnie można by przygotować trasę 13. Na moje oko trasy obok to wyłacznie naturalny śnieg(trasa nr 9). Podobnie wydaje mi się że trasa 4 z wariantem 4A to też na naturalnym śniegu(jak coś to proszę mnie poprawić). Więc skoro tam się dało to dlaczego reszta zamknieta. Jasne jest, że na takiej Bieńkuli tyle śniegu nie wystarczy, ale na takim Małym Skrzycznem nawet jak trochę wywiało śniegu(na górze to się zdarza) to dosypać armatką i wszyscy zadowoleni.

Rozumiem, że Słowacy umieją liczyć a diesel do ratraka kosztuje, ale akoś nie chce mi sie wierzyć, że za rok będa fantastyczne kanapy i wszystko będzie hulało tak, że będzie się można zajeździć na śmierć. Chyba, że kombinują że z 60zł/4h się zrobi 60euro.

Na plus to co widziało ratrak czyli 4, 7, 8, 10, 11. Golgota, ktora jest dla mnie za trudna jeszcze ok 12 moim zdaniem była bardzo ok. Poza powyższymi problemami na minus 9, która nie była w żaden sposób oznaczona, że zamknięta(tarsy do Czyrnej mają takie znaki) a ratraka to to nie widziało. Pogoda ideał. Warun dobry. Do świąt się można spokojnie najeździć szkoda, że nie na całości.

PS. Byliśmy w piątek.

 

Edytowane przez czepek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Johnny - mam nadzieję, że jutrzejsza-dzisiejsza (niedzielna ;)) relacja pojawi się niebawem :)

P.S. - jak to w taką pogodę na szycie - piknie! :D

Ciekawe, jak tam 5-ka od Miziowej do Szczawin - wyśpimy się, będziemy forum odświeżać :)

Edytowane przez fundu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fundu napisał:

Ok Johnny - mam nadzieję, że jutrzejsza-dzisiejsza (niedzielna ;)) relacja pojawi się niebawem :)

P.S. - jak to w taką pogodę na szycie - piknie! :D

Ciekawe, jak tam 5-ka od Miziowej do Szczawin - wyśpimy się, będziemy forum odświeżać :)

Powiem tyle, że warunki z Pilska do Miziowej dobre! Ale śniegu tam mało,więc do Szczawin pewnie to samo... ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem Pilsko wczoraj. Tryhard na początek sezonu 100km (licze wyciągi bo orczyki mi dały w d... bardziej niz zjazdy:)))

Z Pilska na Miziową dobre warunki jedynie ostatnie 50-100 m lepiej jechać bokami bo na środku trochę kamieni - do pominięcia.

Z Miziowej na Szczwiny podobnie fajnie tyle ze kamienie sa w górnej części rasy. Trasa 5 do parkingu ze Szczawin zamknięta.... potwierdzam nie da sie zjechać - próbowałem, kamiory straszne.

nie wiem jak 6 na buczynkę ale chyba tez zamknięta.

Ludzi malutko max przy kolejce to okolu 10 osób. Zdziwił mnie brak orczyków na wyciągu na kopiec - czyżby nie planowali go uruchomić?

Chodził talerzyk ale nie testowałem. 

IMG_20161217_083224.jpgIMG_20161217_083428.jpgIMG_20161217_150531.jpgIMG_20161217_100407.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w niedzielę jakże inne warunki pogodowe niż wczoraj.

Temp. na lekkim minusie, mgła i mżawka zamarzająca na goglach. Na Golgocie i Solisku widoczność jako taka.

Powyżej obu tych stoków prawie mleko. Mimo to dało się pojeździć. Stoki przygotowane bardzo dobrze czyli gładkie, wylizane, bez uskoków i umiarkowanie twarde. Śnieg szybki. Narciarzy mało, często żadnego narciarza przede mną do wyciągu. Po 10 godz pojawiło się kilka grup szkolonych więc czasem robili sztuczny tłok na Solisku gdzie widoczność była jeszcze znośna. Mimo nie sprzyjającej aury wyjeździłem się.

20161218_084019.jpg

20161218_084024.jpg

20161218_084047.jpg

20161218_092654.jpg

20161218_092701.jpg

20161218_111832.jpg

20161218_111914.jpg

20161218_111919.jpg

20161218_111935.jpg

20161218_112104.jpg

20161218_113333.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marboru napisał:

Relacja z dzisiejszych, niekoniecznie przyjemnych przygód na nartach w wątku...

3.JPG

Małe WZF na stoku:

5,5.JPG

Zapraszam do całości relacji.

Cześć

Czytałem i współczuję przygody. Skrzyżowane narty na stoku to ogólnie znany sygnał wypadku lub innego nieprzyjemnego zdarzenia. Unikajmy wbijania nart w ten sposób nawet przypadkiem.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Czytałem i współczuję przygody. Skrzyżowane narty na stoku to ogólnie znany sygnał wypadku lub innego nieprzyjemnego zdarzenia. Unikajmy wbijania nart w ten sposób nawet przypadkiem.

Pozdrowienia

Narty wbiłem na śniegu, ale nie na stoku (trasa za nami była zamknięta), więc nikt nie powinien tego odebrać jako sygnał wypadku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jodek1 napisał:

Dzis na jaworzynie byla marna pogoda pochmurno \ okresami padal snieg ,lekki minus przez caly dzien ,twardo ,duzo kamieni i bez kolejek

Wysłane z mojego myPhone Q-Smart LTE przy użyciu Tapatalka
 

A wczoraj wahaliśmy się czy nie jechać na Jaworzynę. Chyba dobrze zrobiliśmy :) Stronę wcześniej masz moją relację ze Słotwin, mniejszy, mniej rozreklamowany ON ale chyba warun lepszy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...