Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Plywak napisał:

W 2015 ruszył 15.01:

http://www.skionline.pl/stacje/ruszyl-kasprowy-wierch,newsy,6245.html

jakieś szanse są :)

 

Z artykułu wynika, że rok temu 15 stycznia przy Goryczkowej było 10-20cm śniegu. Teraz jest sporo więcej, więc start zapowiada się chyba lada dzień jak piszę kolega @fafek.

Jeszcze matka natura cały czas nam dorzuca śniegu co też pokazał na filmie kolega @triple7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - żeby mogli inwestować, to muszą przez zimę zarobić. Jak jeździłem przed Świętami na pustym Pilsku i w Zawoi, to myślałem sobie "jak to ma wszystko na siebie zarobić, jak tu jest taka garstka ludzi". Oczywiście wolę puste stoki, ale jeżeli zawsze będą puste, to nowych kanap, armat i ratraków nie będzie. Stąd więc może to i dobrze, że od czasu do czasu się tam zbiałczy trochę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek57

 

Cytat

Nowa Osada zbiałczała.http://zima.nowaosada.pl/kamery-on-line/  Żeby to tylko nie dotknęło Skolnity.

raczej na 99% na Skolnitym nie spotkasz takich kolejek (nawet w ferie woj. śląskiego..) dla właścicieli niestety, dla narciarzy na szczęście...

btw. w Polsce jest jakiś fenomen stacji z jedną łatwą trasą wzdłuż wyciągu...jak tak patrze po kamerach to tam zawsze są tłumy..ileż można tłuc góra-dół po stoku gdzie z dołu widzę cały wyciąg..

Edytowane przez t_c
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria Bałtowska - po odwilży.

Orkan Barbara przez cały okres Świąt dokazywał - nie tyko wiatr ale obfite opady deszczu i dodatnia temperatura. Jeździć się chciało...

Dzisiaj gdy się obudziłem tchnęło we mnie nadzieję. Mróz i pokryta białym szronem trawa przed domem, zmrożone szyby auta były dobrym prognostykiem na wieczór i jazdę na nartach po pracy.

Szybki przegląd internetu i okazało się, że zbyt dużego wyboru w czynnych ośrodkach nizinnych w lubelskim i świętokrzyskim nie ma zbyt wielu.

Szybki telefon do Pauli - czy ma ochotę otworzyć sezon i zapadła decyzja.

Wyjeżdżamy spod domu po 17, by zdążyć na 18 i jeździć do zamknięcia ośrodka o 20.

Karnet dwugodzinny - 35 zł.

Pierwszy rzut oka na to co pozostało po odwilży i? Nie jest źle. Twardo z odrobiną sypkiego cukru na wierzchu. Prognostyk - jazda szybka.

Zdziwienie, bo dosyć sporo ludzi jak na dzień powszedni - pewnie to efekt wolnego w szkołach i urlopów świąteczno-noworocznych.

GOPR7850.JPG

Jedziemy w górę.

Mapka tras ośrodka wygląda następująco:

GOPR7863.JPG

Niestety główna trasa pod wyciągiem krzesełkowym nie miała odpowiedniej warstwy śniegu i ta część ośrodka z kanapą 4osobową była dzisiaj nieczynna. Światła wygaszono.

GOPR7868.JPG

Na rozgrzewkę trasa wokół lasku.

GOPR7879.JPG

Wioska Świętego Mikołaja nadal, mimo końca Świąt pięknie oświetlona.

GOPR7885.JPG

W okolicach nazwy ośrodka również widać, że ubyło białego.

GOPR7893.JPG

Trasa przy orczykach na całej szerokości z odpowiednią warstwą twardego śniegu, wręcz betonowa nawierzchnia.

Jest tak jak się spodziewałem, twardo i szybko - czyli tak jak lubię.

GOPR7901.JPG

Jeździmy góra, dół - a Paula cieszy się z tego, że rozpoczęła sezon.

GoPro swoim szerokim kątem obejmuje rozjazd na dwie trasy przy wyciągach orczykowych:

GOPR7931.JPG

Dwie godziny mega fajnej jazdy wieczornej zaliczone.

Radość piękniejszej części naszej pary - bezcenna.

Sezon rozpoczęty!

Mój natomiast był to już 8 dzień na nartach - niezły prognostyk na cały sezon, oby był długi.

GOPR7938.JPG

Pozdrawiamy

marboru i Paula

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w SON, żeby pośmigać z Leitnerem. Wcześniej planowałem BSA, ale co się odwlecz... ;)

Krótki filmik z przejazdu z Małego Skrzycznego do Hali Skrzeczeńskiej.

Warunki niezbyt fajne - na części tras straszne lodowisko, niebieska z Hali Skrzeczeńskiej do Suchego usiana kamieniami, najlepsza opcja to czerwona 7.

Pełna relacja wkrótce. :)

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Dziś byłem w SON...

Warunki niezbyt fajne - na części tras straszne lodowisko, niebieska z Hali Skrzeczeńskiej do Suchego usiana kamieniami, najlepsza opcja to czerwona 7.

Dzięki Maciek, za ten krótki opis i filmik - myślałem o Szczyrku i SON dla nas na niedzielny poranek (czekam na pełną relację).

Na dzisiaj zapowiadali w pogodzie śnieżną noc dla południa Polski - może do weekendu się poprawi :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Dziś byłem w SON, żeby pośmigać z Leitnerem. Wcześniej planowałem BSA, ale co się odwlecz... ;)

Krótki filmik z przejazdu z Małego Skrzycznego do Hali Skrzeczeńskiej.

Warunki niezbyt fajne - na części tras straszne lodowisko, niebieska z Hali Skrzeczeńskiej do Suchego usiana kamieniami, najlepsza opcja to czerwona 7.

Pełna relacja wkrótce. :)

Maciek, ta nasza traska z M.Skrzycznego wygląda na filmie rewelacyjnie (i tak jest na prawdę). Piękna zimowa, surowa sceneria.

Czy niżej trasę nr 4 też dośnieżali ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Dziś byłem w SON, żeby pośmigać z Leitnerem. Wcześniej planowałem BSA, ale co się odwlecz... ;)

Krótki filmik z przejazdu z Małego Skrzycznego do Hali Skrzeczeńskiej.

Warunki niezbyt fajne - na części tras straszne lodowisko, niebieska z Hali Skrzeczeńskiej do Suchego usiana kamieniami, najlepsza opcja to czerwona 7.

Pełna relacja wkrótce. :)

Johny czy to co jest na filmie to jakaś aplikacja ? Chodzi o predkość,dystans, wykresy ? Fajnie to wygląda podgrane pod film :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

Na dzisiaj zapowiadali w pogodzie śnieżną noc dla południa Polski - może do weekendu się poprawi :)

Oby! Bo to zlodowacenie nie jest fajne. ;) 

47 minut temu, andy-w napisał:

Czy niżej trasę nr 4 też dośnieżali ?

Może i tak,ale wiatr wywiał wszystko w las... :( Tam gdzie osłonięte jest dobrze. Wszędzie na otwartym terenie lodowisko i kamienie. :/

17 minut temu, Jusik2002 napisał:

Johny czy to co jest na filmie to jakaś aplikacja ? Chodzi o predkość,dystans, wykresy ? Fajnie to wygląda podgrane pod film :-) 

GoPro 5 ma wbudowany GPS i ponoć jakieś inne czujniki. Ostatnio zrobili do tego oprogramowanie - Gopro Qucik 2.1 - które potrafi je dobrze wykorzystać... ;) 

Program jest darmowy. :) 

 

Tutaj pełna relacja i kolejne dwa filmiki... :D

 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj dotarliśmy do Krynicy i od razu pogoniliśmy na Słotwiny :) Śnieg zacinał, wiatr trochę też, ale stoki były dobrze przygotowane, ludzi jak na lekarstwo. Odbiłem sobie to wczorajsze pogodowe rozczarowanie na zamojszczyźnie.;)

Wieczorna jazda. Super sprawa :) Do tego za 30 zeta od 16 do 19:45 :)

Moje dziewczyny też zadowolone, coraz lepiej sobie radzą (co prawda na ich jeden zjazd ja robię dwa, ale...). Pękałem z dumy :) Mała pierwszy raz na kanapie - trochę paniki, wrzasku, raz nam nawet została na krześle (tia O.oo.O:o:D), ale bardzo jej się spodobało xD

Na Azoty nie poszliśmy, bo otwierali po przerwie dopiero od 18. Za to zamykali o 22. Może jutro. Niemniej kanapę mają bardziej wypasioną :)

Nowe diechy super 9_9

20161228_172156-2656x1494.jpg

20161228_182717-2656x1494.jpg

20161228_181737-1296x972.jpg

20161228_201412-2124x1195.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra - pierwszy wyjazd "najszybszym wyciągiem w Polsce" ponad 20 minut - dłużej niż Babcią ? drugi to samo, a potem wyłączyli , padł jakiś czujnik. Czekam na trzecią szansę i obiecane 3minuty 33 sekundy. Na trasach lodowo , można spokojnie ćwiczyć jazdę na łyżwach, ale za to pogoda ideał.

Po dwunastej ruszyła - faktycznie zapieprza jak szatan

VID_20161229_123136.mp4

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...